Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-04-23, 08:27   #1
Wiosenny powiew zmian
WsT WsT jest nieaktywny 07-04-23, 08:27


Wolni Ludzie Altaronu!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Altaron zajmuje w Waszym sercu szczególne miejsce. Dostrzegamy to niemal każdego dnia, obserwując Waszą aktywność na Discordzie, wczytując się w tematy poruszanych przez Was dyskusji i obserwując Wasze zmagania w świecie gry, który przez lata niestety wyjałowiał. My również dostrzegamy tę pustkę i przez wzgląd na wspólny sentyment, jakim darzymy Altaron, objęliśmy sobie za cel doprowadzenie Projektu do porządku, na co zasługiwał od dnia swoich narodzin.


Kiedy wnikliwie przyjrzeliśmy się, w jakim obecnie stanie jest Projekt, podjęliśmy decyzję o opracowaniu konkretnej strategii działania. Wprowadzenie nowego kontentu jest pożądane zarówno przez Was, jak i przez nas, ale niestety znajdujemy się w sytuacji, w której lista niedokończonych spraw i rozdłubanych tematów trwożnie się piętrzy. Obecny plan zakłada naprawę wszelkich błędów, które Was frustrują i brutalnie wyrywają z komfortowego prowadzenia rozgrywki w fantastycznym świecie. Równie ważnym krokiem jest dokończenie dawno rozpoczętych i niestety porzuconych pomysłów, które mimo wszystko postanowiliśmy wskrzesić, gdyż świetnie wpisują się w klimat gry. Prócz tego równolegle pracujemy nad nowymi technologicznymi rozwiązaniami, które ułatwią budowanie altarońskiej społeczności, opierając się o najnowsze trendy w branży gier wideo.

Cały ten proces stanowi niemałe wyzwanie pod kątem technologicznym, marketingowym oraz budowania zawartości gry i zespołu. Jesteśmy jednak dobrej myśli i pełni zapału prezentujemy Wam efekty pracy ostatnich miesięcy.

Niech żyje Wódz!

Dla tych z Was, którzy wzbili się na wyżyny możliwości swoich postaci i szukają wyzwań, snując się ze znudzeniem po legowiskach najgroźniejszych maszkar, mamy intrygujące wyzwanie. Z pewnością pamiętacie, że wśród dzikich mieszkańców kogarskiej dżungli w ciągu ostatnich miesięcy panował zamęt. Poprzedni przywódcy plemienia niezbyt dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków i z pomocą silnej jak ostra włócznia perswazji zostali, delikatnie mówiąc, odsunięci od władzy. Pozwoliło to części z Was swobodnie folgować sobie po terenach nieprzyjaciela, pompując swoje umiejętności i sakiewki do granic możliwości. Natura jednak nieustannie dąży do zachowania równowagi. W związku z tym tubylcy postanowili namaścić nowego zwierzchnika, który rychło poprzysiągł zaprowadzić porządek w dzikich włościach i stanowczo ukrócić Wasze bandyckie wypady. Od teraz przed podjęciem decyzji o kolejnej wyprawie w gęstwinę radzimy się dobrze zastanowić. Wiemy jedynie tyle, że nie biorą jeńców.


Nowe Zło

Przemierzając dukty głównego kontynentu – Ertany, zapewne nieraz natknęliście się na wzmianki o tajemniczych sektach okalających Altaron. Szepczą o nich mieszkańcy, bajdurzą wieszcze, wspominają kroniki i opowiadają legendy. Te niebezpieczne zgrupowania starają się sięgać swoimi mackami jak najgłębiej serca Neolithu, walcząc o wpływy z lokalną Władzą, religią i innymi sobie podobnymi grupami z mrocznego półświatka. Wszystkie skrywają swoją obecność w cieniu, jednakże nie zawsze pozostaje on tak głęboki, jakby tego chciały. Część z nich nie jest wystarczająco dyskretna w niecnych działaniach i być może już zdarzyło Wam się skrzyżować swoje miecze z heretykami, starając się zaprowadzić porządek w obrębie Miasta. Są jednak takie, które obrosły mchem tajemnicy tak bardzo, że przeistoczyły się w żywą legendę. Legendę, którą spisano, podzielono na osiem części i w którą wpleciono jednocześnie mroczne proroctwo, które wraz z dzisiejszym wschodem słońca ma czelność wyjść na światło dzienne i urzeczywistnić swój plan. Najsilniejszych z Was czeka najtrudniejsze wyzwanie, jakie do tej pory rzucał Wam w twarz świat.


Nowa zdolność

Wśród ideałów Gildii Wojowników od samych początków prym wiedzie honor i uczciwość. Członkowie tej mężnej kasty wierzą w czystą, pozbawioną brudnych forteli walkę. Obecne czasy jednak brutalnie weryfikują słuszność wszelkich cnót. Kłębiąca się tuż za rogiem wojna i przebiegły przeciwnik, który ją przygnał do wrót neolickiego domostwa zmusiły liderów Gildii do udzielenia dyspensy swoim członkom na sięganie po nieczyste fortele. Inspirując się niezwykłą skutecznością zbójeckich napadów Alfreda „Syfona” Liwko, Shaktaa zdecydował się nauczyć każdego Wojownika nowej sztuczki – Prowokacji. Zdolność ta pozwoli Rycerzowi cisnąć kamień w przeciwnika trzymającego dystans, zmuszając go do przerwania ataku na odległość i zaatakowania Wojownika wręcz. Dzięki temu walka dla postaci walczących w zwarciu choć na chwilę stanie się wyrównana.


Nowe odkrycie w Mechanicznej Rezydencji

Dziedzictwo Nikoli wciąż skrywa mnóstwo tajemnic. Jego przodek przekazał mu ogrom swojej wiedzy, jednak notatki o pewnych sprawach milczą. Obecny właściciel Mechanicznej Rezydencji w wolnych chwilach przeczesuje odziedziczone notatki, głęboko wierząc w ukryte między wierszami dodatkowe wskazówki. Tego ranka jednak nastąpił przełom. Młody wynalazca wciąż nie może się otrząsnąć z przytłaczającego przeświadczenia, że sam duch rodziny Nikoli nad nim czuwa i niematerialną ręką uchylił rąbek okładki obdartego raptularza, pod którym znajdowały strzępy informacji o dawno zapomnianej recepturze. Spadkobiercę Rezydencji przeszedł dreszcz podekscytowania na samą myśl, że będzie miał kolejną sposobność na spłatę długu wdzięczności w związku z pomocą w odzyskaniu majątku.


Język angielski

Słuchy o mitycznej wersji dwujęzycznej świata Altaronu chodzą od lat. Pragniemy jej równie mocno, co Wy i w ostatnim czasie zdecydowaliśmy, że będzie to jeden z naszych priorytetów. Dzięki wersji angielskiej, uda nam się dotrzeć do o wiele szerszego grona aktywnych graczy, którzy są spragnieni stabilnego, pozbawionego błędów serwera z ciekawą fabułą i społecznością nastawioną na odgrywanie ról w klimacie umiłowanego przez nas wszystkich RPG. Wraz z ogromną pomocą części z Was przetłumaczyliśmy elementy interfejsu klienta gry, nazwy potworów i kilka innych aspektów rozgrywki, coraz bardziej zbliżając się do zapewnienia zadowalającego poziomu grywalności. To pierwszy i szalenie istotny krok, wręcz kamień milowy w otwarciu Projektu dla nowych Altarończyków. Jednocześnie weźcie proszę pod uwagę, że uniwersum Altaronu manifestuje się w najrozmaitszych formach, od ksiąg, listów i notatek, przez opowieści i dialogi bohaterów niezależnych, sentencje wypowiadane przez wrogie kreatury, fabułę wątków głównych i zadań pobocznych, na wpisach w dzienniku kończąc. To materiał zajmujący dziesiątki stron, często pisany skrajnie odmiennym stylem. Ciężko pracujemy, aby Altaron był dostępny dla jak najszerszego grona, ale na bardziej spektakularne efekty musicie poczekać.


Dalsze postępy w integracji z Discordem

Bacznie obserwujemy, jak ważną rolę w budowaniu społeczności odgrywa Discord. Postawiliśmy sobie za cel sprawić, aby świat gry i altaroński serwer na tej platformie zaczęły się w znacznym stopniu przenikać, tworząc integralną całość. Zapewne od dłuższego czasu dostrzegacie wprowadzenie coraz to nowych rozwiązań na DC, takie jak komunikaty o pojawieniu się bossów, wzmianki o poległych graczach, ciekawe wydarzenia ze świata gry, bot do sprawdzania informacji o postaci etc. Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam komunikację ze współtowarzyszami, uchylamy rąbek tajemnicy odnośnie nowej mechaniki. Za pomocą specjalnej funkcji w kliencie gry będziecie mogli wyrazić zgodę, aby lokalizacja Waszej postaci była widoczna z poziomu Discorda. Jak dokładna będzie ta informacja? Świat Altaronu podzielony jest na większe lub mniejsze obszary geograficzne, do których przypisana jest aktualna pozycja postaci. Funkcja ta nie podpowie Wam położenia gracza co do kratki, jednak dzięki niej będzie w stanie zorientować się, czy np. członek Waszej drużyny jeszcze uzupełnia zapasy w mieście, czy jest już na trakcie w drodze na polowanie. Prosimy, abyście mieli na uwadze, że wprowadzenie tej funkcji wymaga przeredagowania i ujednolicenia nazw obszarów geograficznych oraz historii z nimi związanych, co stanowi niemałe wyzwanie ze względu na staż projektu oraz liczbę osób, które wpływały na kreację świata.


Altarońska Wikipedia i kalkulator PN

Kto choć raz szukał w sieci informacji dotyczących elementów rozgrywki w Altaronie, najprawdopodobniej ze smutkiem się przekonał, że spora ich część jest w najlepszym wypadku nieaktualna, a w najgorszym – wzajemnie sprzeczna. Zdajemy sobie z tego sprawę i przyjęliśmy założenie przywrócenia przejrzystości licznych mechanik i aspektów gry. Pierwszym poważnym krokiem jest przemodelowanie altarońskiej Wikipedii w taki sposób, aby korzystanie z niej było dla Was jak najbardziej komfortowe. Zmiany dotyczą ergonomii korzystania z serwisu, przejrzystości informacji oraz uatrakcyjnienia warstwy wizualnej. Na uzupełnianie Wiki o rzetelne informacje musicie jednak jeszcze zaczekać. Aby umilić Wam oczekiwanie, na przystawkę podajemy jedną z najbardziej pożądanych przez społeczność nowinek. Udostępniliśmy w altarońskiej Wikipedii kalkulator Punktów Nauki. Od teraz sami będziecie mogli dokonywać szczegółowych obliczeń i symulować różne scenariusze rozdawania tej cennej waluty. Być może dzięki temu może uda się rozstrzygnąć wielogodzinne dywagacje, czy warto zacisnąć zęby i trenować siłę przez kilka miesięcy, czy też może od razu wydać wszystko i ruszać w świat? Sprawdźcie sami!


Ułatwienia w treningu

Jeżeli kalkulator pomógł Wam zdecydować się na trening i czujecie się wystarczająco zdeterminowani, dysponujecie wolnym czasem lub po prostu lubicie spędzać czas na gaworzeniu ze współtowarzyszami podczas okładania się na piąchy przed depozytem, zdecydowaliśmy się Wam to ułatwić. Mamy świadomość, że obecna forma treningu postaci wymaga od Was skupienia, czujności i wykonywania regularnych, często irytujących czynności. Postanowiliśmy nieco zliberalizować tę formę zwiększania poziomu umiejętności postaci. Od dziś nie musicie już pisać w oknie Czatu, aby zyskiwać postęp w trenowanej umiejętności. Wystarczy, że obrócicie postać raz na 30 minut. Mamy nadzieję, że dzięki temu trening będzie dla Was mniej uciążliwy.


Naprawa błędów

Jak wspomnieliśmy we wstępie, naszym celem jest wyeliminowanie z gry wszelkich niewygodnych błędów, które utrudniałyby Wam rozgrywkę. Chcemy, abyście również byli jak najlepiej poinformowani o wszelkich zmianach wprowadzanych do gry. Oto lista modyfikacji, przygotowanych specjalnie na tę aktualizację:


Błędy w zadaniach i zachowaniu postaci niezależnych:
 • Naprawiono błąd w zadaniu „Mechaniczna Rezydencja - pierwszy rozruch”.
 • Naprawiono błąd w zadaniu „Legenda o dwóch braciach”, który rozpoczynał misję od zera po przeczytaniu dowolnego tomu tej opowieści.
 • Naprawiono błąd w zadaniu „Ryby dla Kamila”, przez który rybak nie pobierał zdobyczy od gracza.
 • Naprawiono błąd w zadaniu „Zagajnik”, który powodował błędne naliczanie zabitych Haubaków.
 • Naprawiono błąd w samouczku, przez który gracz otrzymywał dwa szpadle kosztem liny.
 • Naprawiono błąd występujący podczas sprzedaży zgrupowanych przedmiotów.
 • Naprawiono błąd ze skupowaniem nowych rodzajów różdżek u Konstantyna.
 • Naprawiono błąd z NPC, przez który postacie niezależne wchodziły w ogniska.
Błędy techniczne:
 • Zoptymalizowano sposób poruszania się po świecie gry za pomocą kliknięcia myszą na mapie. Od teraz przebieganie znacznych odległości nie powoduje spadku ilości klatek na sekundę.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający użycie skrótu klawiszowego, gdy gracz miał otwarte menu z truchłem potwora.
 • Naprawiono błąd, przez który gracz nie mógł otrzymać zdobytego stroju.
 • Naprawiono błąd z nieprawidłowym wyświetlaniem pingu w kliencie gry.
 • Naprawiono ustawienia w kliencie gry, aby plecaki i okna interfejsu nie otwierały się na ukrytych panelach.
 • Naprawiono błąd z sortowaniem pozycji w oknie „Walka”, który powodował, że gracz nie mógł odznaczyć sposobu filtrowania na liście.
 • Naprawiono błąd z wyświetlaniem ilości przedmiotów zamiast ładunków po użyciu przedmiotu za pomocą skrótu klawiszowego.
 • Naprawiono błąd z wyświetlaniem nieprawidłowej ilości Punktów Nauki.
 • Naprawiono błąd z wyświetlaniem ikony zepsutego przedmiotu, którego zużycie wynosiło więcej niż 20%.
 • Poprawiono wygląd krawędzi okna Czatu w kliencie.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający regenerację życia i many po położeniu postaci do łóżka.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający wygonienie graczy z łóżek w gildiach, którzy w pełni naładowali swój bonus doświadczenia.
 • Naprawiono błąd powodujący, że gracz nie otrzymywał obrażeń ani statusu "obrażenia od ognia/energii/trucizny" po wejściu w pole ognia/energii/trucizny rzucone przez potwora.
 • Naprawiono błąd umożliwiający podebranie Erazmusowi jego magicznej kuli. Ekscentryczny staruszek jest bardzo przywiązany do unikalności swojej zabawki i sprytnym zaklęciem odebrał nicponiom wszystkie jej kopie.
 • Naprawiono błąd umożliwiający usuwanie rzuconych przez graczy ścian mocy za pomocą runy zniszczenia.
Świat gry:
 • Wypełniono treścią tablice i kartki w mieście Kogar.
 • Poprawiono liczne błędy i literówki w dialogach z postaciami niezależnymi.
 • Naprawiono liczne błędy mapy.

Większość z tych błędów udało nam się wyłapać dzięki Wam! Jesteśmy pełni podziwu dla Waszej spostrzegawczości i serdecznie dziękujemy za wszelkie zgłoszenia. Dzięki Wam Altaron z każdym dniem staje się lepszym miejscem. Gorąco zachęcamy do dalszego wychwytywania błędów i jednocześnie przypominamy, abyście korzystali z gotowego formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie na altarońskim Discordzie. Dzięki temu będziemy w stanie rozłożyć błąd na czynniki pierwsze na podstawie wypełnionego przez Was schematu, sprawniej zorientować się, w czym leży problem i wprowadzić niezbędne poprawki. Jak sporządzić raport z błędu?

Bogatszy Zespół

Przy okazji nowości dostępnych w grze, chcielibyśmy powitać w naszych szeregach nowego doradcę, znanego wam wszystkim – Heraldera, który zajmie się tworzeniem treści oraz tekstów. Życzymy mu powodzenia i niekończącej się weny twórczej, która pozwoli mu na dopisanie wielu opowieści na karty historii Altaronu.


Aktualizacja szczęśliwie przypada na bardzo radosny okres w roku i z tego tytułu chcielibyśmy złożyć Wam, drodzy gracze, najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy! W głębi ducha pragniemy, aby ten wyjątkowy czas wypełnił Wasze serca wszystkim, co najlepsze, a w szczególności przyjaźnią, bliskością i radością. Cieszymy się, że jesteście z nami! Wszystkiego dobrego!

Moi drodzy! Dziękujemy, że dotrwaliście do końca tej lektury. Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić o jakie wartości opieramy wizję Projektu, jakie obraliśmy priorytety, z jakimi przeciwnościami się zmagamy i jakie wyzwania nas jeszcze czekają. Zdajemy sobie sprawę, że zmiany nie są tak spektakularne, jak tego oczekiwaliście. Pokornie jednak prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Szalenie doceniamy, że wciąż macie chęć i determinację uczestniczyć w życiu społecznym Discorda oraz że nadal pojawiacie się w grze, w której „Problemów ciąg dalszy”. Jako Zespół twórców Altaronu dostrzegamy jednak, że te powoli się kończą i z entuzjazmem wypatrujemy dnia, w którym pozamykamy stare tematy i pełną parą zaczniemy pracować nad nowym, wręcz przełomowym kontentem.

Chcąc uczcić dzień aktualizacji i nadchodzące Święta, chcemy obdarować trzema dniami Statusu Szlacheckiego wszystkich tych, którzy mają założone konto w grze.

Nie zapomnijcie pobrać nowego klienta gry po zapisie serwera. Tutaj znajdziecie pełną listę zmian.


Niech Wasze miecze pozostaną ostre!
Ekipa Altaron.pl

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.png
Wyświetleń:	6119
Rozmiar:	334.4 KB
ID:	4908   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.png
Wyświetleń:	5804
Rozmiar:	303.3 KB
ID:	4909   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.png
Wyświetleń:	5770
Rozmiar:	64.0 KB
ID:	4910   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.png
Wyświetleń:	5773
Rozmiar:	284.9 KB
ID:	4911   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.png
Wyświetleń:	5735
Rozmiar:	258.3 KB
ID:	4912  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.png
Wyświetleń:	5891
Rozmiar:	352.4 KB
ID:	4913   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.png
Wyświetleń:	5673
Rozmiar:	289.3 KB
ID:	4914   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.png
Wyświetleń:	5519
Rozmiar:	60.7 KB
ID:	4915   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.png
Wyświetleń:	5626
Rozmiar:	318.2 KB
ID:	4916   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.png
Wyświetleń:	5591
Rozmiar:	263.5 KB
ID:	4917  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.png
Wyświetleń:	5573
Rozmiar:	328.8 KB
ID:	4918  

__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society

Ostatnio edytowane przez WsT ; 07-04-23 o 09:32.

 
Avatar WsT
WsT
Mistrz Gry
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Odwiedzin: 2232
Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 10:07   #2
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Szacun! Chyba wbiję jakiś nowy poziom, pod takim jestem wrażeniem.

Cieszy mnie też, że Legenda o dwóch braciach w końcu się urzeczywistnia :D chociaż pewnie w innym, bardziej grywalnym kształcie. Dobre wieści!
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 10:19   #3
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Bardzo fajne wieści =)
Czy jeśli uda się dopiąć wersję angielską, to planujecie wejście na Steama jak to zrobił Phobos?
Wydaję się, że macie o wiele lepsze podstawy do tego, żeby osiągnąć jakiś sukces na tym polu.
Kuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 10:23   #4
demian
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 7
Domyślnie

Gdzie jest kurła sezonowy
demian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 10:50   #5
Szaty96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 7
Domyślnie

ładować karabimy laserem, mieszać betoon
Szaty96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 14:53   #6
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Brawo, gratulację!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 15:10   #7
347369
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 1
Domyślnie

:dddddddddddd
347369 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-04-23, 20:31   #8
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 674
Domyślnie

>Trening postaci:
Usunięto konieczność wysyłania wiadomości w oknie Czatu w celu uniknięcia blokady wzrostu umiejętności.
Zwiększenie czasu bezczynności postaci przed zablokowaniem wzrostu umiejętności do 30 minut.

>prowokacja

Dziemkuje z całego sełca :cheems:
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-04-23, 07:40   #9
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Dobre wieści!
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-04-23, 07:51   #10
szwedek
 
Avatar szwedek
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Skąd: Kraków
Postów: 14
Domyślnie

Dobrze widzieć że coś idzie do przodu :)
__________________
Cytat:
Napisał mexiunio Zobacz post
Przecież ten serwer jest pvp. Npvp masz tylko w okolicach miasta.
szwedek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin