Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-06-11, 13:08   #1
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie Altaron - czy zacząć rozgrywkę?

Witam serdecznie. Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi przeglądając forum.

Po pierwsze ciekawi mnie jak funkcjonuje ten OTS czyli jaki jest tu mnożnik expa? Dodatkowo czy gra umilona jest questami, za które dostaje się doświadczenie (a nie tylko przedmioty) czy też poziom nabija się wyłącznie katowaniem przeróżnych poczwar? Chodzi mi ogólnie aby rozgrywkę z tego OTS porównać z normalną Tibią . Zainteresowany jestem sporadyczną grą, która pozwoli mi cokolwiek osiągnąć w wirtualnym świecie bez spędzania kilkunastu godzin dziennie przy komputerze. Dodatkowo jakie są kary dla postaci w wypadku śmierci ? Studiuję tak więc tragicznie wolne, mozolne wbijanie poziomu i skilli jest pewną przeszkodą, chociaż i tak najgorsze są straty w razie śmierci - w normalnej Tibii bez pacca grając 1-2h dziennie zdarzało mi się odrabiać stratę po dedzie nawet tydzień. Dodatkowo jak oceniacie społeczność w świecie gry?

Pytania te zadaję ponieważ chciałbym wiedzieć czy przy moich preferencjach w ogóle opłaca mi się rozpocząć przygodę w świecie Altaron'a. Proszę o odpowiedzi - zwłaszcza graczy zaprawionych w boju. Pozdrawiam.
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 13:23   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Exp jest wybalansowany na nowo, mnożnik określiłbym jako x1.
Co do zadań - większość jest właśnie za doświadczenie a nie za przedmioty.
Co do kar za zabijanie: https://forum.altaron.pl/showthread.php?p=1623#post1623 - tutaj masz regulamin a w nim i kary za zabijanie.
Co do czasy spędzonego na wbijanie skilli - tutaj jest innowacyjny system Punktów Nauki, które się zdobywa i można nimi "wbijać" skille.
Społeczność - miła, oczywiście zdarzają się wątki jak i wszędzie, ale szybko zostają eghm... karani :)
A co do Statusu Szlacheckiego (czyli konto premium), możesz bez niego spokojnie grać, nie ma przepaści między graczami posiadającymi SS a nie. Zresztą, Szlachta jest raczej nie za droga więc może warto zastanowić się nad jej zakupem?
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 13:34   #3
Choratio
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 41
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Choratio
Domyślnie

1.Exp jest x1 bo to jest altaron a nie OTS
2.Za questy dostaje sie przede wszystkim doswiadczenie, kasa i itemy to rzadkosc
3.Aby cos osiagnac trzeba grac kilka h dziennie bo jaki to by mialo sens jezeli jeden grajac 10 h osiagal tyle samo co ten co gra 2h?
4.Jesli padniesz tracisz sporo % (cos pomiedzy tibia 8.0 a ta terazniejsza)
5.Skille dosyc szybko rosna ,dodatkowo sa Punkty Nauki ktorymi podwyzsza sie swoje skille- dostajesz je za wbicie lvla (5 za kazdy) za coraz wyzszy skill potrzebujesz coraz wiecej pnow do wbicia wyzszego skilla (na 92 discie 35 pnow czyli 7 lvli )
6.Spolecznosc jest rozna jak wszedzie (ze strony gildii rzadzacej nic Ci nie grozi - nie wyrzucamy z expow, nie bijemy bez powodu...)

ps. zeby wyjsc z rooka potrzeba 10 lvl a nie 8 jak na rl
Choratio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 13:38   #4
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Dzięki za porcję informacji. Co do kar za zabijanie to może źle się sprecyzowałem :P. Chodziło mi o kary dla naszego awatara np. ile % obecnego expa tracimy po śmierci? Czy dużo spadają skille? Z jaką częstotliwością wypadają przedmioty z ekwipunku (poza plecakiem, który zapewne wypada zawsze). Co do mnożnika to pewnie ciężko określić dlatego, że są inne potwory niż w Tibii, więc nie ma skali porównawczej ? Oczywiście czekam na dalsze opinie i informacje. Pozdrawiam.
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 13:41   #5
bilsom
 
Avatar bilsom
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał Choratio Zobacz post
1.Exp jest x1 bo to jest altaron a nie OTS
2.Za questy dostaje sie przede wszystkim doswiadczenie, kasa i itemy to rzadkosc
3.Aby cos osiagnac trzeba grac kilka h dziennie bo jaki to by mialo sens jezeli jeden grajac 10 h osiagal tyle samo co ten co gra 2h?
4.Jesli padniesz tracisz sporo % (cos pomiedzy tibia 8.0 a ta terazniejsza)
5.Skille dosyc szybko rosna ,dodatkowo sa Punkty Nauki ktorymi podwyzsza sie swoje skille- dostajesz je za wbicie lvla (5 za kazdy) za coraz wyzszy skill potrzebujesz coraz wiecej pnow do wbicia wyzszego skilla (na 92 discie 35 pnow czyli 7 lvli )
6.Spolecznosc jest rozna jak wszedzie (ze strony gildii rzadzacej nic Ci nie grozi - nie wyrzucamy z expow, nie bijemy bez powodu...)

ps. zeby wyjsc z rooka potrzeba 10 lvl a nie 8 jak na rl

najbardziej podoba mi się pkt.6. - to jakaś nowość??

po śmierci tracimy praktycznie cały lvl :)
bilsom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 14:43   #6
Choratio
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 41
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Choratio
Domyślnie

Cytat:
najbardziej podoba mi się pkt.6. - to jakaś nowość??

po śmierci tracimy praktycznie cały lvl
1) tak to nowosc - widziales ostatnio jakies skargi na nas?
"...bez powodu..." a jezeli ktos jest hunted to jest powod

2) skoro masz maly lvl to spada ci 1 jak masz wyzszy to coraz wiecej
Choratio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 14:49   #7
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

A jak wygląda sprawa z blessami na free acc/ pacc? Drogie są czy raczej przystępne dla każdego?
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 14:54   #8
Vetius
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 16
Domyślnie

Zacznij grac to zobaczysz.
Vetius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 14:55   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Blessów nie ma. (póki co)
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-11, 15:57   #10
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vetius Zobacz post
Zacznij grac to zobaczysz.
Świetna porada! To na pewno pomoże mi podjąć decyzję odnośnie rozpoczęcia gry.
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin