Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-06-11, 21:45   #1
Van Taron
 
Avatar Van Taron
 
Zarejestrowany: Wrz 2010
Skąd: Piekło
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Van Taron
Domyślnie Komunikaty oraz Informacje

Ostatnio pojawiła się wielka "Afera Altaronu", która nie pojawiając się na "Sekretach Altaronu", i tak wywołała wiele kontrowersji, które za pewne nikogo nie obchodzą. W końcu, ciekawsze jest zmienianie tego co dobre na gorsze, a te gorsze pozostawić jak jest, bo statystycznie... Trzyma normę... K@#$%a !! Jak na jakimś portalu społecznościowym :D :D

Po pierwsze, komunikat, który informuje nas o pozostawionych rzeczach przez potworoa/moba/gracza po śmierci. I wtedy zastanawia mnie tylko jedna rzecz... Czemu gra jest na tyle oficjalna by nie informować nas o zamierzonych zmianach? Fakt, są... Ale te nie zawsze te istotne, poza tymi paczkami, które do dzisiaj nie działają :D :D Naprawdę jest tak oficjalna ta gra? Na tyle by nie pójść na ugodę? Chociaż dajcie cynę że coś zostanie ogarnięte, wtedy może unikniecie spamu na forum, który trzeba ciągle "zamykać", bo kosz został usunięty :) A więc śmieci zostają... Tylko bez podbitek, poszukajcie poprzednich tematów (bo żeby nie robić śmietnika, nie warto powtarzać podobnych wątków, które zawierają już odpowiedzi), przekopując się przez masę śmieci (czyt. Zamkniętych Tematów).

Ale nie w tym rzecz, bo Slythia zapewniała mnie że nie raz pracowała na wielu forach (nie wiedząc co to jest "Podbicie" albo o tym że na forum jest "Śmietnik" - brawo...) i rozwiązania, które powyżej podałem, są nieskuteczne. Więc nie będę tworzył rebelii ale odniosę się do tych komunikatów. A więc, spam jest, tym bardziej uciążliwy/nieskuteczny/wku@$%ący kiedy zdobywamy doświadczenie na większej ilości mobów, kiedy to AoE jest jednym z lepszych rozwiązań. No i wszystko by było okej gdyby nie to że, oczy latające po monitorze - to jedno, a moby nas atakujące - to drugie. Dlaczego? Bo niektóre uciekają... Np. Wiferny czy Smoki... Są to potwory dla wysoko poziomowych postaci i nie powinny nas stawiać w sytuacjach, kiedy to my możemy stracić w sekundę większość zarobku.

Jeżeli dalej sytuacja jest nie zrozumiała to ją rozwinę na poniższym zrzucie ekranu :



Informacja o głupim "tawisie" zajmuje 85% informacji o życiu. Pytam się... Po Co? Wiem co wpisałem, wiem ile dostałem życia (akurat ta informacja się pojawia nad nickiem - ciekawie czemu ; D, mogła by się pojawić dodatkowo na nicku... tak o ku uprzykrzeniu życia graczom)... A więc po co mi ten komunikat co napisałem? Chciał bym poczuć się uwolniony od tego syfu, bo przecież mogę wyłączyć nicki graczy, które mi nie przeszkadzają, ich wskaźnik życia, który jest potrzebny, ale jak potrzeba mi uniknąć spamu to nie ma możliwości, w zamian na przykład za inne bardziej cenniejsze informacje. Na przykład takie :



Tak ! Wskaźnik many (oczywiście widoczny tylko i wyłącznie dla mnie), bym nie latał baniakiem na prawo i lewo, bo po lewej mam 6 Smoków, a po prawej życie, teraz ile baniek many zużyć, a może nie trzeba, może tym razem następne dwie ślepo użyte kolby życia? Nie mam pojęcia!? Skąd mam to wiedzieć kiedy używanie czarów mi to utrudnia... Jak mam się dowiedzieć w takim razie? :) Spojrzeć w prawo, na wskaźniki, kiedy to po lewej stronie, gdzie odgrywa się akcja, dzieje się karambol... Nie... Wiem już co zrobię... Wezmę "Pełny Ekran", skurczę go na tyle by mieć nad tym kontrolę, poza że tym informacja o tym czy zbliża się następny mob nie będzie mi udostępniania... :(

Proszę was... Skasujcie spam... Informacje od graczy, Informacje o "loocie", Informacje o wpisywanym czarze.... Niech on będzie w komunikatach... Tak samo jak informacje odnośnie zużytej many, uzyskanego życia dzięki czarom, mogli byście dodać też informacje w komunikatach odnośnie zdobytego doświadczenia, czasami potwory nie są bite tylko i wyłącznie przez nas, czasami nie mamy wytrzymałości a czasami po prostu chcieli byśmy wiedzieć, tylko że spam zabrania czy też czarów tawisów/hape tawisów/ultra hiper mega tawisów - nazwa utrudniająca zobaczenia czego kolwiek :D

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 26-11-11 o 15:12
Van Taron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 21:57   #2
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

DOBRRRREE ! ! ! Ale pasek z mana niech będzie dostepny tylko dla wlasciciela postaci ; p po co ktos ma widziec czy mam mane ?
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:01   #3
Van Taron
 
Avatar Van Taron
 
Zarejestrowany: Wrz 2010
Skąd: Piekło
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Van Taron
Domyślnie

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
DOBRRRREE ! ! ! Ale pasek z mana niech będzie dostepny tylko dla wlasciciela postaci ; p po co ktos ma widziec czy mam mane ?
Zaraz dopiszę :) Oczywiście to miałem na myśli, mana jest tylko i wyłącznie informacją dla nas.
Van Taron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:13   #4
Krzychu2
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 60
Domyślnie

Co do początku Twojej wypowiedzi to się zgodzę.
Co do dalszej części to nie wiem jakim cudem, ale mi nigdy czary nie przeszkadzały w odczytaniu ile mam hp ani loot z potwora ;)
Krzychu2 jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:14   #5
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Co do komunikatu o przedmiotach jakie potworki nam zostawiają proponuję przenieść w któryś kąt ekranu, LUB dodać możliwość zupełnego wyłączenia tego komunikatu. Teraz przy bardzo "bogatym" potworze ten komunikat zasłania nam całą naszą postać. Hmm, co do czarów... wiadomo że "my" wypowiadamy inkantację zaklęcia, więc to normalne że pojawia się co wypowiadamy. Można by przejść na zaklęcia "niewerbalne", a po użyciu czaru na naszej postaci pojawiały by się tylko "gwiazdki", a każdy kolor tych "gwiazdek" odpowiadałby innemu zaklęciu, np. niebieskie gwiazdki - tawis. Oczywiście, nie wystarczyłoby nam kolorów, więc zamiast gwiazdek można użyć innych animacji, np. dymki, znaki, itd. Sam nigdy nie patrzyłem na pasek życia pod nickiem, więc mi to nie przeszkadza, a sprawdzenie pasku życia nad/pod ekwipunkiem to kwestia ruchu gałek ocznych, czyli kilku sekund.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy - przy obecnym trybie pracy takie zmiany nigdy nie zostaną wprowadzone. A do samej Slythii mam tylko to, że bierze na siebie za dużo, przy małej ilości czasu stara się robić wszystko. No ale niestety... ;)
Tron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:27   #6
Fiefióra
 
Avatar Fiefióra
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 7
Domyślnie

Hp z czarów... moim zdaniem powinno zostać... info o loocie, zbędne ale cóż mają ważniejsze sprawy niż próba przeniesienia tego do komunikatów, a wywalić nie wywalą ze względu na wielbicieli przesadni łatwej gry, pasek many, wątpię by był do zrobienia, a jeśli tak... czy ja wiem, latami się obchodziliśmy bez tego to i teraz moglibyśmy się obejść.
Tawisy itp... inkantacja musi być! W końcu wypowiadasz zaklęcie, a nie wpisujesz komendę ;|
Fiefióra jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:31   #7
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

Nein uproszczeniom. Ogarynka potrafi expić w każdych warunkach. Ale komunikat o loocie MÓGŁBY być opcjonalny.
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:33   #8
Van Taron
 
Avatar Van Taron
 
Zarejestrowany: Wrz 2010
Skąd: Piekło
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Van Taron
Domyślnie

A więc powinien pojawić się osobny kanał odnośnie czarów, chodź pomysł Mudyna jest o wiele lepszy :)

@up Tak, ale nikt nie doda tego właśnie tutaj :



Miejmy nadzieje że po update się to zmieni...
Van Taron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:35   #9
tenzuy
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 14
Domyślnie

Co to loota była batalia. Nie oczekiwałbym zmian.
I nie uważałbym to jako "pójście na ugodę", ale spełnienie petycji ogółu graczy, którzy wszak najlepiej wiedzą, co jest potrzebne w grze.

Co to czarów, na ots'ach widziałem anty-spamowe inkantacje czarów: Zamiast "na żółto", czar wyświetlał się na pomarańczowo, na zasadzie okrzyków bojowych wrogów. Wtedy też nie zasłaniał nicka. Jest to według mnie bardzo dobre rozwiązanie.
Niewerbalne czary mi się nie podobają, bo nie będę wiedział czy i jaki czar rzuciłem. Ale to może tylko ja.

Pasek many, mimo że jest bardzo dobrym pomysłem, może być technicznie trudny do zrobienia.
tenzuy jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 22:38   #10
Van Taron
 
Avatar Van Taron
 
Zarejestrowany: Wrz 2010
Skąd: Piekło
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Van Taron
Domyślnie

Cytat:
Napisał tenzuy Zobacz post
Niewerbalne czary mi się nie podobają, bo nie będę wiedział czy i jaki czar rzuciłem. Ale to może tylko ja.
Chodzi mi o uniknięcie spamu na ekranie głównym, nic nie mówiłem o komunikatach na podoknie na dole, tam niech się pojawia co chce... Chcesz to spojrzysz, nie to nie, ale nikt niech Ci nakazuje by Ci to zasłaniało główny ekran na którym wszystko się dzieje...
Van Taron jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin