Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] PVP system by SIS (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=8406)

sebastianix 30-12-13 17:00

PVP system by SIS
 
Wczoraj biegaliśmy dookoła siebie na OB (collegium/nowa era) i nikt nie mógł nikogo zaznaczyć, bo jest ten głupi system skulli. Dlatego wymyśliłem swój system.

Wpierw uwagi:
-Przede wszystkim BRAK JAKICHKOLWIEK CZASZEK
-PZ taki sam jak dotychczas, biłeś kogoś masz czerwone krzyżyki, jak zabijesz przez 15min (nie wiem czy 10 nie wystarczy w tym systemie .
-Dobrze by było, żeby przy dedzie, skille nie spadały.

Przemyślem wszystko: wojny w party, wojny gildijne, warmode itd. Niestety zawsze sie pojawia jakieś "ALE" [a to noby, a to nobchar, a to kto nie w party]. Uwierzcie mi... nie ma tam prostego rozwiązania, a hardkore pvp nie wchodzi w grę.

Podszedłem do tego z innej strony i co mi wyszło:
Żeby było klarowne:

Gracza miedzy 1-99 lvl nazwę: NOB
Gracza 100+ lvl nazwę: PRO


Teraz Zasady
1. Za zabicie PRO, nie dostaje się fraga. Powiedzmy, że wbijając 100 lvl przechodzimy w inny tryb gry.

2. Czyli lepiej nie wbijać 100? Otóż NIE! Gdyż NOB ma 2 fragi dziennie (bez ograniczeń tyg/ miesięcznych). Czyli za dużo się nie pobije.

3. PRO może zabić NOBA, ale dostaje za niego fraga. Ma 2 Fragi dziennie (bez ograniczeń tyg/ miesięcznych).

4. I co najważniejsze PRO może zabić PRO bez żadnego fraga!

5. Blesy można kupić od 100 lvl!

6. Podkreślam, że fragi dostaje się tylko za NOBA.


Czy system się sprawdzi?
Przeanalizujmy możliwe sytuacje:


NOB 1 zabił NOBA 2.
Nie ma tu filozofii, zabiją się, to mogą się zemścić, to samo jakby to było teraz.
NOB 2 oczywiście może się poskarżyć dla PRO, ale PRO w takiej sytuacji musi pamiętać o fragach :P

Banda NOBOW chce zabić PRO
Oczywiście jest to możliwe. Ale PRO może się bronić pamietając o fragach, natomiast NOBY muszą się z tym liczyć, że nie mają blesow.


I teraz to co was ciekawi, wojna PRO kontra PRO
Zabijają się ile wlezie, mają blesy itd. NOBY mogą przeszkadzać, oczywiście muszą liczyć się z tym, ze PRO mogą ich bić.

Inne
Wątpię, żeby jakiś PRO męczył biedne 50 lvl, nie ma na to za wiele fragów. A NOB zaczepiał PRO, nie ma blesów więc ma plecak do stracenia.



Co myślicie? Jeżeli jakiejś sytuacji nie przewidziałem, a która byłaby kłopotliwa, proszę dopisać to ją rozważę.
Jak komuś się nie podoba niech zagłosuje na nie. Proszę bez zbędnych komentarzy.


PS. Co by to oznaczało dla administracjii?
-Wprowadzanie blesów od 100 lvl.
-Napisanie skrypta, że fraga dostaje się tylko za postać miedzy 1-99lvl. A za 100+ nie.
-No i zmiana fragów, 2 dziennie.
I tyle, niezbyt dużo?

Ad. do problemu siwusa. Czyli jak nob atakuje PRO, czy ten może go zabić
Przemyślałem i najlepsze wyjście:
NOBY bijąc kogoś mają skula, PRO nie. Czyli:

NOB
-jak kogoś zaatakuje wbija skula
-może zabić 2 NOBÓW dziennie
-jak go zabijesz masz fraga
PRO
-atakując nie ma skulla
-może zabić 2 NOBÓW dziennie
-jak go zabijesz nie ma fraga

SŁOWNICZEK :
(Bo nie wszyscy rozumieją, a ile można tłumaczyć)
Noob -osoba powiedzmy miedzy,zaczynająca swą przygodę z altaronem (mniej więcej 1-99lvl)
Noobchar - postać osoby doświadczonej w grze, zwykle przeszkadzająca walczyć dla przeciwników
Neutral - osoba mająca doświadczenie w grze, ale nie biorąca udziału w wojnach.

Arkon 30-12-13 17:09

i to byłaby wojna! a nie czekanie aż ktoś skulla wbije xd
daje +

sadysta 30-12-13 17:13

Dobry pomysł, jestem na tak :) Według mnie, wojny to jedyna zaleta świata PvP i tej gry,trzeba zrobić coś , żeby nie były to walki na skulle jak to Collegium zapoczątkowało. W ogóle myślę ,że trzeba to PvP jakoś urozmaicić, np raz na tydzień jakiś system zamków, silne bosy którymi kierowałby ktoś z administracji, a nie skrypty :]
Teraz kwestia czy jest to możliwe.. :)

sebastianix 30-12-13 17:17

Cytat:

Napisał sadysta (Post 82837)
Dobry pomysł, jestem na tak :) Według mnie, wojny to jedyna zaleta świata PvP i tej gry,trzeba zrobić coś , żeby nie były to walki na skulle jak to Collegium zapoczątkowało. W ogóle myślę ,że trzeba to PvP jakoś urozmaicić, np raz na tydzień jakiś system zamków, silne bosy którymi kierowałby ktoś z administracji, a nie skrypty :]
Teraz kwestia czy jest to możliwe.. :)

Zamki są trochę oklepane na ots, mam inna propozycje, nad którą pracuje od jakiegoś czasu. Trochę podobną, ale też trochę inną! Na pewno się spodoba, tylko to wymaga jeszcze trochę czasu. Może teraz przysiądę jak mam natchnienie.

Ewentualnie dam zalążek tego o czym myślę dziś wieczorem :)

sadysta 30-12-13 17:23

Cytat:

Napisał sebastianix (Post 82840)
Zamki są trochę oklepane na ots, mam inna propozycje, nad którą pracuje od jakiegoś czasu. Trochę podobną, ale też trochę inną! Na pewno się spodoba, tylko to wymaga jeszcze trochę czasu. Może teraz przysiądę jak mam natchnienie.

Ewentualnie dam zalążek tego o czym myślę dziś wieczorem :)

Wiem, że zamki są oklepane, ale jest możliwe zrobienie czegoś takiego, to był jedynie przykład. Chodzi po prostu o to, żeby te wygrane walki były jakoś nagradzane. ;) Czekamy!:uśmiech:

Uwolniona Mysl 30-12-13 17:59

Krzycz Trybson

Slythia 30-12-13 18:21

Kiedyś było rozróżnienie pro/noob (tylko były inne poziomy) i jak zapewne część z was pamięta, wiązało się to ze sporymi problemami, dlatego odeszliśmy na dobre od tego systemu.

Swistakowy 30-12-13 18:50

Cytat:

Napisał arkon (Post 82836)
i to byłaby wojna! a nie czekanie aż ktoś skulla wbije xd
daje +

Odezwał się koleś z N-PVP :uśmiech7:

sebastianix 30-12-13 19:31

Cytat:

Napisał Slythia (Post 82848)
Kiedyś było rozróżnienie pro/noob (tylko były inne poziomy) i jak zapewne część z was pamięta, wiązało się to ze sporymi problemami, dlatego odeszliśmy na dobre od tego systemu.

To tylko nazwa PRO/NOB.
Nie ma nic wspólnego z systemem o którym mówisz. Ten wymyśliłem sam i dobrze go przemyślałem. Jeżeli masz w głowie jakieś sytuacje, w których mój system by się nie sprawdził, proszę napisz mi, a je rozważę i spróbuje jakoś je rozwiązać. Jeżeli nie widzisz, proszę spróbuj to wprowadzić na teście. Dużo to pracy od administracjii nie wymaga. Jakby się jakiś TECH ... spróbował, to 1 wieczór i by pozmieniał skrypty.

Na bardziej skomplikowany system trzeba dużo czasu, wątpię, że administracja znajdzie na to czas. Czemu nie spróbować?

Arkon 30-12-13 19:35

noob
 
Cytat:

Napisał Swistakowy (Post 82849)
Odezwał się koleś z N-PVP :uśmiech7:

to nie znaczy, że się nie orientuje co się dzieje na pvp. lol

głosowałem na to by dopracować ;p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin