Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] Magia. (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=5307)

Wicked 17-02-13 18:33

Magia.
 
Naszło mnie podczas expienia teraz, że fajnie by było, gdyby czary można było jakoś modyfikować. Np: mamy takie eamo ofla. To dwa słowa, zasadnicze. Eamo = ogień i ofla = fala.
Gracz uczy się różnych słów z różnych miejsc. Fajnych motywem by było (podobne do Skyrim'a, Eragorna, wielu podobnych miejsc), gdyby się słów dało uczyć od wrogów, z ukrytych miejsc, świątyń, itp.
I dało się potem składać je, łączyć. Żeby zaklęcia nie rzucać wedle tępego zapamiętywania, a kombinowania.

Przykładowo:
haper eamo aluk - potężne ogniste (coś)
haper pela ofla - potężna prądowa fala
odes rago - szybka furia (?)
odes pela aluk - szybkie prądowe uderzenie (podwójne pela aluk).

Itp, itp. Daje to kombinacje znacznie, znacznie większe niż są teraz, a i zawsze gracze mogą kombinować sami, zawsze jest coś do znalezienia, do wyszukania, do połączenia. Oczywiście aby użyć słowa, trzeba je poznać w "źródle" (czyli lokacji gdzie ktoś inny poznał to słowo). Samo widzenie go/przepisanie na czacie nic nie da.

Paoli 17-02-13 18:45

Pomysł jak najbardziej dobry i ciekawy. Nepewno odróżniłoby to nas od tibii.

Rian 17-02-13 18:46

Masz 666 postów :D

pela=energia, a nie prąd ?

Pomysł zasadniczo fajny, ale jeśli dobrze zrozumiałem to możnaby modyfikować w ten sposób czary. Administracja musiałaby stworzyć wariacje tego samego czaru z różnymi słowami modyfikującymi. Czyli tak z rok by im to zajęło.

Zenon von Wons 18-02-13 13:34

Nie rozumiem kawałka tekstu:


Cytat:

Napisał Wicked (Post 55015)
"Naszło mnie podczas expienia..."

:confused:

Prenton 18-02-13 13:37

Cytat:

Napisał Wicked (Post 55015)
haper eamo aluk - potężne ogniste (coś)

aluk-czytaj od tyłu "kula"

sidexxx 18-02-13 13:52

Bardzo mi się podoba, słów można by było się uczyć z różnych ksiąg dostępnych z questów, porozrzucanych na mapie, albo bardzo rzadko wypadających z potworów. Można by było stworzyć nawet cały "prymitywny" pradawny język, zapisać nim jakieś informacje o questach na np na ścianie jakiegoś grobowca itp.

voagar 18-02-13 14:06

Cytat:

Napisał Rian (Post 55017)
Masz 666 postów :D

pela=energia, a nie prąd ?

Pomysł zasadniczo fajny, ale jeśli dobrze zrozumiałem to możnaby modyfikować w ten sposób czary. Administracja musiałaby stworzyć wariacje tego samego czaru z różnymi słowami modyfikującymi. Czyli tak z rok by im to zajęło.

Kazde dziecko z gimbazjum już wie, że w polu elektrycznym zawarta jest energia?

@temat
Rozumiem, że taki czar mógłby być nagrodą z questa? Jak dla mnie pomysł zajebisty.

Wicked 18-02-13 14:37

Cytat:

@temat
Rozumiem, że taki czar mógłby być nagrodą z questa? Jak dla mnie pomysł zajebisty.
Nie tylko. Generalnie można porozsiewać "słowa" po całym Altaronie, poukrywać, stworzyć z tego pradawny język. I tak jak tam ktoś pisał, można nawet w tym questy poukrywać. Ktoś nie zna dość słów, aby odczytać/zrozumieć? Jego pech. nie doczyta ważnej informacji? Pech! :D

Rian 18-02-13 15:12

Cytat:

Napisał voagar (Post 55090)
Kazde dziecko z gimbazjum już wie, że w polu elektrycznym zawarta jest energia?

W Altaronie mamy akurat żywioł energii, nie prądu. I niestety nie chodzę do gimbazjum. Powód ?patrz mój podpis.

voagar 18-02-13 16:23

Cytat:

Napisał Rian (Post 55099)
W Altaronie mamy akurat żywioł energii, nie prądu. I niestety nie chodzę do gimbazjum. Powód ?patrz mój podpis.

Zupełnie nie zrozumiałeś co napisałem. Energia jest bardzo szerokim pojęciem (czego możesz nie wiedzieć, jako iż do gimbazjum nie chodziłeś), a patrząc na grafiki w altaronie oczywistym jest, że chodzi o energię elektryczną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin