Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] Handel (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=3458)

Veliothe 18-04-12 20:53

Handel
 
Witam!

Chciałbym zaproponować nowy skill - Handel bądź reputację.

Polegałby on na tym, że rósłby podczas handlowania (możliwość targowania się o lepszą cenę za sprzedaż/kupno przedmiotów) Lub reputacja - rosłaby znacznie razem z wykonywanymi przez nas misjami co pchnęłoby nałogowych zabójców potworów do wykonywania zadań.

Targowanie się - polegałoby ono na powodzeniu lub niepowodzeniu co wyglądałoby mniej więcej tak:
-Sprzedam 5 płytowych pancerzy.
Po czym wyskakuje nam na środku okienko z ceną proponowaną np 20 srebrników z suwakiem który można przesunąć w prawo zwiększając tym cenę i zatwierdzając przyciskiem OK.
Po zatwierdzeniu Npc albo by zgodził się na naszą ofertę albo nie - i automatycznie dałby nam tyle miedziaków ile sam zaproponował (bez możliwości ponownego targowania się - bo można by bylo tak bez konca az do uzyskania wyczekiwanej ceny)
Gdy NPC zgodziłby się na naszą zwiększoną cenę np 25 srebrników - automatycznie mielibyśmy więcej pieniędzy oraz nasz skill handlu rósłby o niewielki procent.
Oczywiście im większą cenę zaproponowalibyśmy - tym mniejsza szansa, że nasz NPC zgodzi się na nią.

Możnaby też zrobić tak, że nasz skill spada o kilka % wraz z niepowodzeniem targowania się.

Oczywiście im większy skill Handlowania/Reputacji - tym łatwiej jest wytargować większą cenę za nasz towar, lub za jego kupno. (Wtedy suwak w okienku zmniejszalibyśmy od strony lewej do prawej)

Maksymalne podniesienie/obniżenie ceny za towar byłoby to 150% co podlega dyskusji.

Co o tym myślicie? :>

Veliothe 21-04-12 23:35

Odpowie ktoś?

Kuzyn 22-04-12 14:55

Za późno na takie zmiany.

Obles 22-04-12 15:03

Na nic nie za późno.

Kuzyn 22-04-12 16:27

Cytat:

Napisał Primax (Post 33294)
Na nic nie za późno.

Czyli nie masz nic przeciwko aby ci, którzy dłużej grali byli poszkodowani względem nowych?

xyro 22-04-12 16:33

To ma sens gdy np. jakis towar ma cene x. targujemy sie o 5 srebrnikow.
w przypadku powodzenia cena wynosi x + 5, a w przypadku niepowodzenia
x - 5. Od wysokosci skila zalezy % szans na powodzenie. 40 skill w handlu to 40%.

Thorgerder 23-04-12 11:27

Reputacja to wg. mnie dobry pomysł jeżeli zależała by np.od wykonywanych zadań, czy naszego zachowania w grze, natomiast targowanie wg. mnie nie ma sensu, jak ktoś nie ma kasy to powinien zmienić styl gry na bardziej dochodowy, a nie zadręczać NPC o parę dodatkowych miedziaków.

speedfire1993 30-04-12 17:38

zza duza by byla kasa. Za jedna itemke dodatkowa kasa, a ja itemek do sprzedania na loocie mam ze 2 bp.

pozer88 30-04-12 19:50

Nie wiem czy nie którzy zauważyli ale coraz trudniej zarobic w miarę przyzwoite pieniądze sprzedając itemy graczom, więc takie rozwiązanie jak najbardziej się przyda.

maja1414 30-04-12 20:34

Speed po jakiego wyciągasz takie stare tematy???!!! Nudzi ci się? Już dawno nie aktualny a ten musi swoje 3 grosze dodać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin