Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra) (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Attax proponuje - Nowe Subprofesje (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=3164)

Attax 13-02-12 22:54

Attax proponuje - Nowe Subprofesje
 
NOWA SUBPROFESJA DODANA - JUBILERSTWO PATRZ STRONA 4
STRONA 7 - REASUMUJĄC
Witam w kolejnej odsłonie moich propozycji, dziś z wielką przyjemnością chciałbym przedstawić kolejny pomysł dotyczący nowych profesji aby ubarwić czy tez urzeczywistnić świat Altaronu. Do setna pierwszą subprofesją która tu omówię jest KOWALSTWO.

1. KOWALSTWO.

Od bardzo długiego czasu ludzie potrafią nadawać metalowi odpowiednie kształty oraz pożądane właściwości dlatego tez uważam ze tej subprofesji brakuje w Altaronie.


Kowalstwo przede wszystkim rozbudowało by gospodarkę oraz uzbrojenie naszych Altarońskich Wojowników - Łuczników. Kowalem mógłby zostać oczywiście rycerz mógłby on rozkładać obecne bronie na specjalne metale potrzebne do wykucia nowych broni, tarcz czy też pancerzy. Ekwipunek przygotowywany przez kowala nie byłby dostępny z potworów a do przygotowania broni potrzebowałby materiałów takich jak metale pozyskiwane z innych broni np upadły miecz - metal czarnej mocy (itp) oraz przedmioty pochodzenia zwierzęcego - do wykonania rękojeści chociażby skóry smoka , czy tez pajęczyny. Do wykonania uzbrojenia mógłby wykorzystywać metal jak i łuski smoka. Cała gospodarka ruszyłaby dzięki takim dodatką chciałbym dodać ze z potworów mogłyby lecieć receptury, które można by odsprzedawać kowalą oczywiście za odpowiednią sumę.

Kowalstwa uczyli by dwaj płatnerze z Neolitu co jest oczywistością oraz nawiązaniem do obecnej fabuły w końcu jeden z płatnerzy poszukuje pracownika do pomocy.


Mniej więcej przedstawiłem swoją wizję tego jakby miało wyglądać kowalstwo, teraz pozwolę sobie przedstawić wam KRAWIECTWO.

2. KRAWIECTWO

Krawiec - no tak w czymś ludzie muszą chodzic , przechowywać przedmioty , dobry krawiec z kawałka materiału potrafi zrobić cudo - i na to cudo zasługuje właśnie czarodziej.

Krawiec w świecie Altaronu mógłby szyć nowe szaty które miałby by specjalne atrybuty magiczne zwiększenie regeneracji many o 5%, plecaki które miałyby więcej miejsc oraz uwaga zmiejszały by ciężar przedmiotu który sie w nim znajduje o pare % jak wiadomo magowie maja problem z udźwigiem, a to wszystko było by wykonywane ze materiałów oraz nici. Nowe nici wypadałyby np z elfów, kapłanów , inkwizycji i innych takich. Krawieć mógłby uszyć nam nowe outfilty na wzorzec tych którzy maja inni (chodzi mi tu oto ze np krawiec uszyłby magowi duchownemu podobną szatę jaką ma mag nekromanta) oczywiście za pewną ilość materiałów , nici , guzików.
EDIT :Wiedzą na temat krawiectwa chętnie podzieliby się z nami miejscowy krawiec ktory siedzi w swoich fachu juz kupe lat :)

Hmm mam nadzieje że jak narazie to nie przynudzam i ktoś to jeszcze czyta. Wiec teraz chciałem zaprezentować cos dla zwiadowców - RUSZNIKARSTWO


3. RUSZNIKARSTWO

Bieganie z kuszą do końca życia mi również nie odpowiada, alchemicy od dawna znają recepturę prochu tworząc przy tym zabójczo niebezpieczne bomby i zapewne odsprzedali by Ci trochę świeżo sporządzonego prochu, my - zwiadowcy potrafili byśmy wykonywać bronie palne , oraz celowniki do już obecnych. Broń wykonana byłaby z metalu przetopionego już wcześniej u kowala, oraz z odpowiedniego drewna, drewno byłoby można pozyskać na parę sposobów np za pomocą siekiery uderzyć w drzewo (im więcej zręczności tym większa szansa na odrąbanie kawałka) oraz oczywiście wypadało by z drzewców , entów. Broń palna zadawała by duży dmg lecz byłaby jeszcze skomplikowana do obsługi dla laików , taka broń wymagała by już pewnego doświadczenia i sprawnego oka zwiadowcy. Amunicja którą byśmy mogli używać była by wszelaka od kamiennych kul , po kule wykonane z elfickiej stali - najlepszej stali pod wschodem Altarońskiego słońca.

EDIT:
Rusznikarstwo CD.
Wykonanywaniem kul zajmowałby sie kowal, proch musiałby być specjalna mieszanina z różnych ziół oraz produktów pochodzenia zwierzęcego np kleiste oczy wpływałyby na prędkość wystrzału, broń palna oczywiście była by silniejsza niż obecne kusze dmg np + 7-10% nie byłoby można tej broni ulepszać oraz czasem potrafiła by sie zacinać wiec trzeba by było nosić przy sobie odpowiedni zestaw narzędzi oraz starą niezawodną kuszę :)

A co Wy o tym sądzicie?
pozdrawiam Attax RR

negrula 14-02-12 16:16

Okey Atti. Przebiłam się przez Twoje wypociny ;p

Szczerze to naprawdę mnie tym hmm.. zaintrygowałeś więc mam parę pytań.

1. Co do tych 3 subprofesji - jak sobie to wyobrażasz, w sensie ja jestem duchowny alchemik i mogę np. kowalstwo wziąć jako 3 specjalizację? Czy ono będzie wchodziło w skład 4 subprofesji i pozostaniemy przy tym, że można mieć tylko 2?
2. Czy będą do nich wymagane jakieś określone wymagania typu lvl itd?
3. Jeśli byłabym kowalem to tworząc, rozkładając mieczyki itd to rośnie mi co w skillach? Alchemia czy zręczność?
4. Odnosząc się do kowalstwa to wg mnie mogliby nimi być tylko alchemicy - w końcu oni posiadają moc ulepszania broni. Czy nie byłoby to krzywdzące w stosunku do innych profesji?
5. Co do rusznikarstwa.. nie jestem do końca przekonana, co do broni palnej. Mamy różdżki, miecze itd. a tu nagle bum! leci kula, pocisk? Troszkę mi to nie pasuje.
6. Jakie skille rosłyby w krawiectwie? Rozumiem, że zręczność.. I krawiectwo dla każdej profesji?

To chyba tyle. Pomysł wg mnie dobry, ale.. czekam na odpowiedzi.

Mervakis 14-02-12 16:21

Wg. mojej opinii nie byłaby to subprofka, a coś w stylu: idziemy do kowala, krawca, etc. i zostajemy jego czeladnikami, byłby to sposób na dodatkowy zarobek, alternatywa dla uciążliwego bicia potworów w celu zarobku. Czeladnikiem można by było zostać tylko u jednego z mistrzów.

Attax 14-02-12 17:32

Cytat:

Napisał negrula (Post 30211)
Okey Atti. Przebiłam się przez Twoje wypociny ;p

Szczerze to naprawdę mnie tym hmm.. zaintrygowałeś więc mam parę pytań.

1. Co do tych 3 subprofesji - jak sobie to wyobrażasz, w sensie ja jestem duchowny alchemik i mogę np. kowalstwo wziąć jako 3 specjalizację? Czy ono będzie wchodziło w skład 4 subprofesji i pozostaniemy przy tym, że można mieć tylko 2?
2. Czy będą do nich wymagane jakieś określone wymagania typu lvl itd?
3. Jeśli byłabym kowalem to tworząc, rozkładając mieczyki itd to rośnie mi co w skillach? Alchemia czy zręczność?
4. Odnosząc się do kowalstwa to wg mnie mogliby nimi być tylko alchemicy - w końcu oni posiadają moc ulepszania broni. Czy nie byłoby to krzywdzące w stosunku do innych profesji?
5. Co do rusznikarstwa.. nie jestem do końca przekonana, co do broni palnej. Mamy różdżki, miecze itd. a tu nagle bum! leci kula, pocisk? Troszkę mi to nie pasuje.
6. Jakie skille rosłyby w krawiectwie? Rozumiem, że zręczność.. I krawiectwo dla każdej profesji?

To chyba tyle. Pomysł wg mnie dobry, ale.. czekam na odpowiedzi.

Samna :

1. Widze to tak ze kazda profesja rycerz, mag , zwiadowca może uczyć sie u swojego "mentora" kolejno Rycerz - Kowalstwo , Mag - Krawiectwo , Zwiadowca - Rusznikarstwo oczywiscie Rycerz mogłby nosić jakies plecaki wykonane przez Krawca ( maga ) czy tez zwiadowca mogłby uzywać zbroi wykonanej przez kowala ( rycerza ) mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi.

2. Ja to widzę tak bez jakiś specjalnych ograniczeń lecz przepisy na wykonanie placaka , zbroi czy tez nowej strzelby wymagały by lvlu oraz od odpowiedniego poziomu umięjetności, a przepisy wypadały by z potworów, lub tez byly by dostępne na odpowiednim lvlu za punkty nauki.

3. Ani to ani to rosło by Ci "Kowalstwo" które byłoby wymagane do tworzenia coraz to lepszych przedmiotów.

4. Alchemicy hmm ja alchemika odbieram tak - Profesja która potrafi robic rózne mikstury. Nie wiem czemu wlasnie alchemicy moga ulepszac bronie w kostce bardziej to by pasowalo do kowala wlasnie np dodanie do broni jakis dodatkowych zębów itp nie uwazasz ze ktoś kto robi wywary z np czerwonych smoczych lusek nagle ulepsza ci broń ? To tak samo jakby nauczyciel chemi mial uczyć jak zabijać wrogów na polu bitwy.

5. Samna tak samo jak bomby? mamy różdzki magie itp a tu nagle bomba? , broń palna nie jest czymś "nowoczesnym" nie mówie tu o karabinach tylko o kawałku rury z kolba i zamkiem z miejscem na wsypanie prochu który i tak przygotowywany byłby wlasnie przez alchemików no i dodałem również ze broń palna mogla by sie zaciąć.

6. Krawiectwo dla magów lecz można byłoby kupować od nich ich wyroby.

@

Może nie jako subprofka ale wlasnie jako zostanie czeladnikiem ale np płatnerz nie chciałby zatrudniać maga ktory cale zycie biega w szatach a miecz to widział tylko u kumpla gdy ten rozpłatał nim smoka na 6 części.

Merv : Dodałbym że mozna zostać tylko u swojego "mistrza" bo jakieś konsekwencje muszą być z gry magiem , rycerzem czy zwiadowcą.

Palladin 14-02-12 17:35

Fajny pomysł po mimo tego że nie gram na już altaronie to poczytam takie (dobre)pomysły... Aż miło się robi czytając take propozycje :)

jasiek50 14-02-12 17:39

z bólem przeczytałem xD
jak to powiedzieć, pomysł mi się podoba, aczkolwiek podejrzewam że strasznie by to pomieszało... gospodarka by się zawaliła, po za tym tak jak nergula napisała: to miała by być kolejna subprofesja którą każdy mógł by mieć czy wliczała by się do tych 4 aktualnych?
bo jeżeli ta druga opcja to wykluczało by z zabawy osoby z lvl 50+

co do rusznikarstwa... mamy bomby, czyli można było by iść tą drogą... świat idzie do przodu naukowcy namiestnika ciężko pracują nad nową bronią potrzebną do walki z najeźdźcą :)

edit: zastanawiałem się długo zanim napisałem i odpowiedz się tyczyła pierwszego postu :)

Attax 14-02-12 17:46

Cytat:

Napisał jasiek50 (Post 30227)
z bólem przeczytałem xD
jak to powiedzieć, pomysł mi się podoba, aczkolwiek podejrzewam że strasznie by to pomieszało... gospodarka by się zawaliła, po za tym tak jak nergula napisała: to miała by być kolejna subprofesja którą każdy mógł by mieć czy wliczała by się do tych 4 aktualnych?
bo jeżeli ta druga opcja to wykluczało by z zabawy osoby z lvl 50+

co do rusznikarstwa... mamy bomby, czyli można było by iść tą drogą... świat idzie do przodu naukowcy namiestnika ciężko pracują nad nową bronią potrzebną do walki z najeźdźcą :)

edit: zastanawiałem się długo zanim napisałem i odpowiedz się tyczyła pierwszego postu :)

Własnie ten pomysl rozruszałby gospodarke teraz nikt nie skupuje np pajęczny, materiałów innych niż białe, np samoródków złota ktore potrzebne byly by do pozyskania zlotych nici , guzików wszystkie takie "dupelere" zyskaly by na wartosci. Również broń biała zyskała by na wartości spadł ci runiczny miecz? super Rycerz bedzie mógł go przekuć na coś o wiele mocniejszego.

EDIT : Kto z was ma problem ze sprzedaniem nowych toporów np żylety , smoczego tasaku itp. Wasz problem sie tu kończy z tych broni byloby mozna pozyskac cenny metal chociażby lub rzadką rekojeść

Dodałbym jeszcze że Kowal - Rycerz mógłby naostrzyć broń np na 1000 uderzeń dmg + 5% oczywiscie do ostrzenia potrzebny byłby kamień ścierny którego można pozyskać z górskich trolli :)

mario 14-02-12 18:08

Merv dobrze myśli. Mozna byc pomocnikiem jednego z mistrzów. I mozna byc tylko jednym pomocnikiem. I od lvl mozna tylko byc tym pomocnikiem np. 100lvl
Bardzo mi sie podoba sie ten pomysl. Urozmaicilo by to grę oraz by ułatwiło np dla maga taki plecak który ma mały udźwig.

negrula 14-02-12 18:45

Cytat:

Napisał Attax (Post 30225)
Samna :

1. Widze to tak ze kazda profesja rycerz, mag , zwiadowca może uczyć sie u swojego "mentora" kolejno Rycerz - Kowalstwo , Mag - Krawiectwo , Zwiadowca - Rusznikarstwo oczywiscie Rycerz mogłby nosić jakies plecaki wykonane przez Krawca ( maga ) czy tez zwiadowca mogłby uzywać zbroi wykonanej przez kowala ( rycerza ) mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi.

2. Ja to widzę tak bez jakiś specjalnych ograniczeń lecz przepisy na wykonanie placaka , zbroi czy tez nowej strzelby wymagały by lvlu oraz od odpowiedniego poziomu umięjetności, a przepisy wypadały by z potworów, lub tez byly by dostępne na odpowiednim lvlu za punkty nauki.

3. Ani to ani to rosło by Ci "Kowalstwo" które byłoby wymagane do tworzenia coraz to lepszych przedmiotów.

4. Alchemicy hmm ja alchemika odbieram tak - Profesja która potrafi robic rózne mikstury. Nie wiem czemu wlasnie alchemicy moga ulepszac bronie w kostce bardziej to by pasowalo do kowala wlasnie np dodanie do broni jakis dodatkowych zębów itp nie uwazasz ze ktoś kto robi wywary z np czerwonych smoczych lusek nagle ulepsza ci broń ? To tak samo jakby nauczyciel chemi mial uczyć jak zabijać wrogów na polu bitwy.

5. Samna tak samo jak bomby? mamy różdzki magie itp a tu nagle bomba? , broń palna nie jest czymś "nowoczesnym" nie mówie tu o karabinach tylko o kawałku rury z kolba i zamkiem z miejscem na wsypanie prochu który i tak przygotowywany byłby wlasnie przez alchemików no i dodałem również ze broń palna mogla by sie zaciąć.

6. Krawiectwo dla magów lecz można byłoby kupować od nich ich wyroby.


no wszystko rozumiem. :) w sumie masz rację z tymi bombami.. Altaron w końcu nie powinien stać w miejscu tylko się rozwijać, rozwijać, rozwijać, z naciskiem na rozumny rozwój. podoba mi się ten pomysł aczkolwiek tak bym zrobiła jak napisał Merv - czeladnik.

nie wiem co z dołączeniem do skilli Kowalstwa itd - to takie jedno ALE/a znak ?

póki co Attax to chyba jeden z najlepszych Twych pomysłów, widać, że napracowałeś się przy nim, wszystko obmyśliłeś -> bardzo podobało mi się zdanie xD: zgodnie z fabułą gry; na wszystko jak widzę masz odpowiedź.
To tyle ode mnie.

brawo :)

jasiek50 14-02-12 19:43

o dobry pomysł z tymi czeladnikami, ale nie od 100lvl (już sobie wyobrażam biegających attax-a i samne i krzyczących: sprzedam powiększone plecaki 50md za sztukę xD)
zrobić kilka zadań sprawdzających niezależnie od lvl.
i przykładowo większy plecak nie tylko by miał kilka miejsc więcej ale i by był lżejszy (nie wiele ale zawsze) i nie wymagał by nieziemskich składników tylko przykładowo szpule nici i 2x skóra Minotaura (bardzo łatwo je pozyskać).


pomysły można wymieniać w nieskończoność lecz czy administracja coś z tym zrobi?

Ser 15-02-12 15:13

Cytat:

Napisał negrula (Post 30211)
6. Jakie skille rosłyby w krawiectwie? Rozumiem, że zręczność.. I krawiectwo dla każdej profesji?

Moim zdaniem można by zamienić skill "walka wręcz" na "robótki ręczne" albo "kreatywność" czy coś w ten deseń. Im większy skill kreatywności tym więcej możliwości uszycia stroju (np. więcej kolorów itp.) czy stworzenie lepszego miecza lub części zbroi.

Attax 15-02-12 16:13

Cytat:

Napisał Ser (Post 30309)
Moim zdaniem można by zamienić skill "walka wręcz" na "robótki ręczne" albo "kreatywność" czy coś w ten deseń. Im większy skill kreatywności tym więcej możliwości uszycia stroju (np. więcej kolorów itp.) czy stworzenie lepszego miecza lub części zbroi.

Ja to widze tak :

Wykonanie Zbroi Wojownika :
50 hartowanej stali
100 rudy żelaza
60 surowej stali
czaszka kościanego smoka

Aby wykonać ten przedmiot potrzebujesz 40 poziomu umiejetności w sztuce kowalstwem.

Aby wykonać takowy pancerz trzeba zdobyć recepture jak go wykonać, recepturę można zdobyć na expie lub kupić za odpowiednią ilość PNów.

Widzisz Zbroje Wojownika (Pancerz:15).
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może Wojownik o poziomie 45 lub wyższym. Pancerz ten dodaje 2% do życia
Waży 60.00 uncji.

Po to ten % aby przedmioty te byly bardziej pożądane niż normalne przedmioty np odpowiednikiem tej zbroi jest mosięzny pancerz ktory wart jest około 3 tysiecy , ta Zbroja Wojownika wart byłby 10 tysiecy. Co za tym idzie materiały nie są sprzedawane do npc po 10-20 miedziaków za sztuke tylko do ludzi za klikaset miedziaków.

Ser 15-02-12 16:41

Receptury można by zdobyć po jakiejś misji u swojego mistrza, bądź u któregoś z NPC zajmującego się podobnymi sprawami. Receptur mogłoby być kilka i nie wszystkie musiałby by być prawdziwe, może trzeba by było połączyć składniki z kilku receptur aby uzyskać jakiś przedmiot. Metodą prób i błędów można by odkryć tajemnice receptur.

Aby zostać takim czeladnikiem trzeba by było posiadać odpowiedni lvl np 60-70 i przejść odpowiednie szkolenie wykonując misje. Przedmiot, który chcielibyśmy zrobić zależałby od poziomu umiejętności i nie zawsze udawałoby się stworzenie takiego przedmiotu, ponieważ jakby za każdym razem udało się stworzyć taki przedmiot jaki byśmy chcieli, to było by tego dużo na rynku i znów mały zbyt i spadające ceny.

Attax 15-02-12 16:59

Cytat:

Napisał Ser (Post 30324)
Receptury można by zdobyć po jakiejś misji u swojego mistrza, bądź u któregoś z NPC zajmującego się podobnymi sprawami. Receptur mogłoby być kilka i nie wszystkie musiałby by być prawdziwe, może trzeba by było połączyć składniki z kilku receptur aby uzyskać jakiś przedmiot. Metodą prób i błędów można by odkryć tajemnice receptur.

Aby zostać takim czeladnikiem trzeba by było posiadać odpowiedni lvl np 60-70 i przejść odpowiednie szkolenie wykonując misje. Przedmiot, który chcielibyśmy zrobić zależałby od poziomu umiejętności i nie zawsze udawałoby się stworzenie takiego przedmiotu, ponieważ jakby za każdym razem udało się stworzyć taki przedmiot jaki byśmy chcieli, to było by tego dużo na rynku i znów mały zbyt i spadające ceny.

Co do ograniczenia lvlu jestem na nie z prostej przyczyny gracze poniżej tego lvlu wyłączeni sia z procesów gospodarki zwiazanymi z tymi profesjami , żaden wojownik do tego lvlu nie skupywał by receptur, oraz przedmiotów potrzebnych do wykonania jakieś części ekwipunku.

Misje związane z tymi zawodami dotyczyły by tylko tego zawodu np. przekucia pewnej ilości rud żelaza w żelazo , za zadania dostawalibyśmy punkty umiejętności (potocznie - skille) im "trudniejsze" zadanie tym więcej umiejętności.
Przykładowe zadania dotyczące kowalstwa :

* Przekuj 100 rud żelaza na 25 sztab żelaza
* Z żelaza oraz domieszek stali sporządz 10 sztuk hartowanej stali
* Bez młota to nie robota - trzeba byłoby sie wybrać np do wioski albitanczyków i wykraść im mlot którym wykuwają uzbrojenie swoim oddziałom.

Jak widać powyższe zadania są proste i także jedno skomplikowane wiadomo że laik nie wybierze się na tą misje co za tym idzie nie będzie mógł wykonać jakiegos lepszego przedmiotu.

Reasumując :
Ograniczenie poziomowe tylko do wykonywania przedmiotów,
Ograniczenie ogólnie dla kowalstwa - 20lvl (czyli tak jak w przypadku innych zawodów)

Receptury :

Metodą prób i błędów jeżeli chodzi o receptury to raczej to pasuje do alchemików którzy mają czas na jakies dochodzenie, Kowal to prosty chlop który ma krzepe w łapie i troche wiedzy na temat uzbrojenia.

Ser 15-02-12 17:17

Cytat:

Napisał Attax (Post 30326)
Receptury :

Metodą prób i błędów jeżeli chodzi o receptury to raczej to pasuje do alchemików którzy mają czas na jakies dochodzenie, Kowal to prosty chlop który ma krzepe w łapie i troche wiedzy na temat uzbrojenia.

Tak, Kowal to prosty chłop prosto ze wsi, tylko żeby zostać tym doświadczonym kowalem to musi się nauczyć co z czym powinno być połączone, prawda? Jedyne receptury jakie może poznać na początku, bądź w kolejnych fazach rozwoju to znane wszystkim bronie bądź zbroje, np. Płytowy set lub Szczerbiec. Aby tworzyć lepsze przedmioty musiałby łączyć ze sobą poznane receptury i wtedy stworzyłby Pancerz Wojownika lub Zagięty Miecz.

Attax 15-02-12 17:25

Cytat:

Napisał Ser (Post 30327)
Tak, Kowal to prosty chłop prosto ze wsi, tylko żeby zostać tym doświadczonym kowalem to musi się nauczyć co z czym powinno być połączone, prawda? Jedyne receptury jakie może poznać na początku, bądź w kolejnych fazach rozwoju to znane wszystkim bronie bądź zbroje, np. Płytowy set lub Szczerbiec. Aby tworzyć lepsze przedmioty musiałby łączyć ze sobą poznane receptury i wtedy stworzyłby Pancerz Wojownika lub Zagięty Miecz.

Możemy tutaj teraz się spierać jak to powinno wyglądać a prawda jest taka ze i tak tego nie wprowadzą

ja mam inna wizje, Ty masz inna wizje - Oni i tak zrobią po swojemu.

Ser 15-02-12 17:29

Wizję to mamy podobną tylko chodzi tu o to, żeby nie uprościć tak tego. Chyba się ze mną zgodzisz, że jeżeli za każdym razem uda Ci się zrobić daną rzecz to rynek znów upadnie. Im trudniej zrobić daną rzecz tym lepiej.

Wprowadzą czy nie wprowadzą to temat jest godny zainteresowania się.

Attax 15-02-12 17:31

Cytat:

Napisał Ser (Post 30329)
Wizję to mamy podobną tylko chodzi tu o to, żeby nie uprościć tak tego. Chyba się ze mną zgodzisz, że jeżeli za każdym razem uda Ci się zrobić daną rzecz to rynek znów upadnie. Im trudniej zrobić daną rzecz tym lepiej.

Wprowadzą czy nie wprowadzą to temat jest godny zainteresowania się.

Ser oczywiscie dobrze by bylo jakby byla szansa na zrobienie przedmiotu jak i na zniszczenie go.

jasiek50 15-02-12 20:19

attax.. weź pod uwagę że cena hartowanej stali aktualnie stoi po 400-500md surowa stal jeszcze nie dawno poszła za 250md, ruda różnie... na te 3 składniki jest popyt.

hartowaną pozyskuje się tylko z przemytników, surową z władców młota i cyklopa robotnika, rude żelaza można wylocić w dużych ilościach.
więc jak było potrzeba ich coraz więcej to trzeba by było kilku mobą dodać to żeby z nich wypadały.

mario 15-02-12 21:11

Chłopaki fajne pomysły macie. Bardzo mi sie podoba tylko zeby cos takiego wprowadzili to by bylo git :) troche nowości a nie same starocie

voagar 15-02-12 22:05

Cytat:

Napisał jasiek50 (Post 30353)
attax.. weź pod uwagę że cena hartowanej stali aktualnie stoi po 400-500md surowa stal jeszcze nie dawno poszła za 250md, ruda różnie... na te 3 składniki jest popyt.

hartowaną pozyskuje się tylko z przemytników, surową z władców młota i cyklopa robotnika, rude żelaza można wylocić w dużych ilościach.
więc jak było potrzeba ich coraz więcej to trzeba by było kilku mobą dodać to żeby z nich wypadały.

Hartowana z gorskich jeszcze leci. Chyba :D

Attax 15-02-12 22:20

Cytat:

Napisał jasiek50 (Post 30353)
attax.. weź pod uwagę że cena hartowanej stali aktualnie stoi po 400-500md surowa stal jeszcze nie dawno poszła za 250md, ruda różnie... na te 3 składniki jest popyt.

hartowaną pozyskuje się tylko z przemytników, surową z władców młota i cyklopa robotnika, rude żelaza można wylocić w dużych ilościach.
więc jak było potrzeba ich coraz więcej to trzeba by było kilku mobą dodać to żeby z nich wypadały.

Podałem te materialy bo to jedyne obecnie metale dostepne w grze.

jasiek50 15-02-12 22:59

według mnie można wprowadzić nowe, na przykład:
z bandytów, orka wojownika, elfa łucznika: kawałek skórzanego pancerza
z konkwistadorów i abitańskich mieczników: kawałek stalowego pancerza
z inkwizytor, kusznik, mistrz wojny: kawałek płytowego pancerza
z kapłana, mędrca, abitańskiej szamanki: kawałek szaty maga
to by było na zbroje + jakieś dodatki które sprawiają że zbroja ma bonusy.
przykładowe plecaki (bo o nich wspominaliśmy):
-skórzany plecak: 2x skóra Minotaura, szpula nici (właściwości: waga 13 miejsca 20)
-powiększony plecak: 5x skóra Minotaura, 2x skóra smoka, 1x łapa wilka, szpula nici (właściwości: 24 miejsca, waga 15)
-magiczny plecak: 100piórka, 2x biały materiał, 4x czerwony materiał, 10x zielony materiał, 20x brązowy materiał, 20x pióro gryfa (właściwości: waga 10, miejsca 20, ciężar ekwipunku znajdującego się w plecaku zmniejszona o 5%)

dodatkowo można było by robić różnego koloru wykorzystując ekstrakty robione przez alchemików.


jeżeli pomysły mają szanse wejść w życie to mogę więcej wypisać, ale jeżeli administracja ma to po prostu olać to niech powie to od razu, żebym nie marnował czasu. czekam na odpowiedź

Attax 15-02-12 23:18

Cytat:

Napisał jasiek50 (Post 30358)
według mnie można wprowadzić nowe, na przykład:
z bandytów, orka wojownika, elfa łucznika: kawałek skórzanego pancerza
z konkwistadorów i abitańskich mieczników: kawałek stalowego pancerza
z inkwizytor, kusznik, mistrz wojny: kawałek płytowego pancerza
z kapłana, mędrca, abitańskiej szamanki: kawałek szaty maga
to by było na zbroje + jakieś dodatki które sprawiają że zbroja ma bonusy.
przykładowe plecaki (bo o nich wspominaliśmy):
-skórzany plecak: 2x skóra Minotaura, szpula nici (właściwości: waga 13 miejsca 20)
-powiększony plecak: 5x skóra Minotaura, 2x skóra smoka, 1x łapa wilka, szpula nici (właściwości: 24 miejsca, waga 15)
-magiczny plecak: 100piórka, 2x biały materiał, 4x czerwony materiał, 10x zielony materiał, 20x brązowy materiał, 20x pióro gryfa (właściwości: waga 10, miejsca 20, ciężar ekwipunku znajdującego się w plecaku zmniejszona o 5%)

dodatkowo można było by robić różnego koloru wykorzystując ekstrakty robione przez alchemików.


jeżeli pomysły mają szanse wejść w życie to mogę więcej wypisać, ale jeżeli administracja ma to po prostu olać to niech powie to od razu, żebym nie marnował czasu. czekam na odpowiedź

Ja tylko nie rozumiem jednego czemu chciałbyś aby do wykonania plecaka potrzeba bylo po parę sztuk nędznych materiałów?

Skoro na rynku jest ich setki, jeżeli by to miało tak wyglądać ze na jakiś plecaczek 2 skorki za 50 miedziaków, 1 szpulka nici za 14 miedziakow i heja to nie chce żadnych zmian. Bo to nic tylko darmowe ułatwienie a tego w końcu nie chcemy. To tak samo jakby miecz zrobic z 2 hartowanych stali i 3 rud żelaza co najmniej na taki plecak co nawet ma 20 slotów i wazy te 12 oz to do wykonania po 30 materiałów każdego rodzaju, skór Minotaura z 100+
i zlote guziki wykonane z 10 samorodków złota.

jasiek50 16-02-12 01:46

i powiedz po co mi taki plecak? waży 5oz mniej a marnować tylko surowce, które mogę sprzedać, albo cokolwiek innego z nimi zrobić. niska cena produkcji sprawia że nie którzy będą się poświęcać aby go zrobić.

według mnie te nowe przedmioty mają być praktyczne, a nie tylko ładnie wyglądać.

mario 16-02-12 07:19

Cena pośrednia pomiędzy waszymi propozycjami. Nie moze byc tania ani droga w przypadku tego najtańszego plecaka. Te lepsze to sie zgodzę aby były droższe bo wiadome nie moze byc ich duzo na rynku bo ceny za nie nie bd wygórowane. Najlepiej zeby ktoś z administracji sie wypowiedział na temat pomysłu czy wprowadzili by cos takiego czy nie ma szans na to.

Attax 16-02-12 08:33

Cytat:

Napisał jasiek50 (Post 30365)
i powiedz po co mi taki plecak? waży 5oz mniej a marnować tylko surowce, które mogę sprzedać, albo cokolwiek innego z nimi zrobić. niska cena produkcji sprawia że nie którzy będą się poświęcać aby go zrobić.

według mnie te nowe przedmioty mają być praktyczne, a nie tylko ładnie wyglądać.

Te 5 oz mniej x 50 plecaków których mam przy sobie sprawia że mam dodatkowo 250 capa od tak czyli to jest równoważne 80 miksturą maga. Ty jako rycerz mozesz miec to gdzieś ale dla maga przykładowo nawet 170 capa wiecej to jest dłuższe expienie. Wiec na taki bonus było by trzeba wydać trochę talarków.

mario 16-02-12 09:40

Zgadzam sie w toba. Każdy cap jest na wagę złota dla maga. Średnio starcza mi go na 2h exp Wiec musze wracać zeby to zostawić i dalej isc expic lub nie zbierać części loota

blanko2222 16-02-12 10:27

Attax masz dobre pomysły ,kowalstwo i krawiectwo ok? jakby było komu by przeszkadzało? Rusznikarstwo lekkie przegięcie , wyobraziłem sobie jak to mogło by wyglądać(zwiadowca biegnie z strzelbą i poluje) ,no ,ale za chiny ludowe nie mogę sobie wyobrazić zwiadowcy z 'strzelbą' i czarem 'odes kpiro' ,chyba ,że i na to masz jakieś rozwiązanie.

mario 16-02-12 10:34

No w takim wypadku to bd turbo strzelba strzelająca kilka pocisków na raz xd

Attax 16-02-12 10:35

Cytat:

Napisał blanko2222 (Post 30403)
Attax masz dobre pomysły ,kowalstwo i krawiectwo ok? jakby było komu by przeszkadzało? Rusznikarstwo lekkie przegięcie , wyobraziłem sobie jak to mogło by wyglądać(zwiadowca biegnie z strzelbą i poluje) ,no ,ale za chiny ludowe nie mogę sobie wyobrazić zwiadowcy z 'strzelbą' i czarem 'odes kpiro' ,chyba ,że i na to masz jakieś rozwiązanie.

Ja tez nie moge wyobrazic sobie rycerza ktory ma na sobie uzbrojenie biegnie z tarcza i mieczem i nagle z kieszeni wyjmuje bombe. xD
No ale jak wspomniałem ta bron palna potrafiła by się zaciąć zresztam skoro w altaronie jest zegarek na rękę to czemu nie mialoby byc jakieś strzelby?
a raczej jako sztucer to widze
http://www.muzeumwp.pl/dictionary/sz...ej,46,duzy.jpg
ta turbo strzelba a raczej sztucer bedzie zadawala powiedzmy o 7-10% wieksze obrazenia niz kusza.
tak bym widzial strzelbe
http://www.tawerna.rpg.pl/dane/trpg/...g/strzelba.jpg
poza tym uważam ze te rusznikarstwo w porównaniu z krawiectwem czy tez z kowalstwem to mierność bo tylko profesja do wlasnego uzytku i nic na niej nie mozna zarobic, ale i tak nic innego nie pasuje do zwiadowcy.

blanko2222 16-02-12 11:56

^up
rusznikarstwo to nie jest jakiś zły pomysł ,ale mi to nie pasuje. Wykorzystał bym to raczej do stworzenia następnej klasy postaci. Coś ala thief/assasin bijący z sztyletow/sztucera.

Ser 16-02-12 13:13

Jakoś ze strzelbą czy karabinem mi się nie widzi aby kusznicy biegali :D Zawsze można by spróbować z procą, z której można by strzelać wybuchowymi kulkami.

Attax 16-02-12 13:46

Cytat:

Napisał Ser (Post 30413)
Jakoś ze strzelbą czy karabinem mi się nie widzi aby kusznicy biegali :D Zawsze można by spróbować z procą, z której można by strzelać wybuchowymi kulkami.

zawsze zamiast strzelb mozna dodać nowe zajebiste kusze czy tez luki :) jak wrocę do domu to pomysle nad tym i napisze cos sensownego.

Wicked 16-02-12 16:02

Nie chcę nic mówić, ale o ile z łuku to faktycznie strzelało się nawet szybko, z kuszy wolniej, to w wypadku rusznic (wasze dążenie do autentyczności) sięgało około 1 - 1,5 minuty na jeden pocisk. Nie mówiąc już o tym, ze w biegu tego nie załadujesz, a jak przesadzisz z proporcjami proch - reszta to albo wybuchnie Ci w rękach albo nie wystrzeli za mocno albo wcale.
Chyba lepiej by było zostać przy kuszach/łukach, bo rusznice to całkiem inny styl walki, całkiem inaczej wszystko wyglądało.
Ew. jak już, to wcześniej tacy "szczelcy" musieli by przygotować ładunki, tj: bibuła czy insze, w to zawijało się odpowiednią ilość prochu i kul, potem zwyczajnie wyciągano i wsypywano całość na raz, oszczędzając trochę czasu.
Taka uwaga osoby nie grającej, ale troszkę rozeznającej się w broni. ;)

Attax 17-02-12 09:43

Można zamiast rusznikarstwa wprowadzić jubilerstwo, ale i tak byłbym za tym aby było można w jakiś sposób robić lub znaleźć nowe łuki , kusze dla zwiadowcy.

Jubilerstwo - sztuka jubilerstwa sięga dość dawnych czasów pod terminem "złotnictwo" na rynku jest duża ilość dóbr takich jak ; kamienie szlachetne , klejnoty , samorodki złota.

Jubiler potrafiłby tworzyć nowe jak i stare pierścienie, amulety oraz "olśnić" uzbrojenie.
1. Olśnienie - polegałoby na tym że na dowolnej części ekwipunku było by można dodać rożne właściwości. Na elfickim mieczu byłoby można wyryć napis który dawałby + 2 do umiejętności władania bronią jednoręczną lub na tarczy + 1 do obrony tarczą, na różdżce + 2 do poziomu magicznego i tak dalej...
Ja to widzę tak ten napis po prostu byłby wyryty na runie a do wyrycia jego potrzebne byłyby różne wywary sporządzone przez alchemików oraz specjalne pióra, które stworzył by dla nas pewien pisarz który kiedyś poprosił nas o pomoc ;).
2. Pierścienie oraz Amulety - wykonywane byłby by z klejnotów oraz małych klejnocików. Tutaj przydała by się pomoc kowala aby on przetopił nam samorodki złota w odpowiednie formy amuletów czy pierścieni.
Odpowiednia ilość oraz ułozenie klejnotów, klejnocików dawała by rózne efekty z 3 szmaragdów i 5 rubinów powstawał by pierścień magicznej tarczy lub tez z 10 rubinów i 15 diamentów powstawałby pierścień który dodaje 3 do dystansu, poziomu magicznego czy też innej umiejętności oczywiście na jakiś czas np 20 minut. Można by też tworzyć pierścienie które zwiększałby by ilość many , życia z tym że ja to widze tak dodaje ci 5% życia kosztem many czyli -5% many i na odwrót. Tak samo pierścienie ataku np zwieksza na 5 minut twoją siłę o 10% ale też otrzymane obrażenie ranią cie 10% mocniej niż zazwyczaj.

Takich umiejętności uczyłby nas Altaroński Jubiler którego spotkać można obok banku.
Dobre strony dla gospodarki - Klejnoty oraz kamienie szlachetne zyskałyby jeszcze bardziej na wartości.
Odpowiednie pierścienie wymagały by odpowiedniego poziomu.

jasiek50 17-02-12 11:01

z tym jubilerstwem to dobry pomysł, bo jeżeli dobrze pamiętam to do zadań były mi potrzebne tylko diamenty, a tak to reszta od razu na sprzedaż bo po co to trzymać xD

mario 17-02-12 12:11

Kolejny fajny pomysl. Tega głowa:D aby cos weszło nowego

Goleczek 17-02-12 12:25

Faktycznie kamienie szlachetne maja malo zastosowan. A co jakby alchemicy mogli przerabiac takie kamienie na magiczny proszek, dzieki ktoremu mozna by bylo ulepszyc w kostce rozdzki dla maga?? Bylo bo to o tyle dobre ze magowie rowniez mogli by ulepszyc bron. dodatkowo takie kamienie mozna by bylo dodawac do uzbrojenia lub do tworzenia broni
-Pozlacny miecz (~okolo 2 dodatkowego ataku.
Smoczy tasak z rubinem (jakis dmg od ognia)
diamentowe groty beltow (dmg +3%)

Oczywiscie jesli ulepszymy bron, nastepnie zechcemy zmienic bonus bron wroci do podstawowego atako na +0

Jubiler dodatkowo moglby oszlifowac nam kamienie, dopiero wtedy nadawaly byy sie do ulepszen. Jubiler moze opierac swoje zdolnosci na zrrecznosci co dodatkowo trosze rozwinie ta umietnosc.


przepraszam za bledy pisze z telefony.

Attax 17-02-12 13:24

Cytat:

Napisał Goleczek (Post 30461)
Faktycznie kamienie szlachetne maja malo zastosowan. A co jakby alchemicy mogli przerabiac takie kamienie na magiczny proszek, dzieki ktoremu mozna by bylo ulepszyc w kostce rozdzki dla maga?? Bylo bo to o tyle dobre ze magowie rowniez mogli by ulepszyc bron. dodatkowo takie kamienie mozna by bylo dodawac do uzbrojenia lub do tworzenia broni
-Pozlacny miecz (~okolo 2 dodatkowego ataku.
Smoczy tasak z rubinem (jakis dmg od ognia)
diamentowe groty beltow (dmg +3%)

Oczywiscie jesli ulepszymy bron, nastepnie zechcemy zmienic bonus bron wroci do podstawowego atako na +0

Jubiler dodatkowo moglby oszlifowac nam kamienie, dopiero wtedy nadawaly byy sie do ulepszen. Jubiler moze opierac swoje zdolnosci na zrrecznosci co dodatkowo trosze rozwinie ta umietnosc.


przepraszam za bledy pisze z telefony.

Zygi jak juz napisalem jubiler mogłby olśnić różdzkę
Cytat:

na różdżce + 2 do poziomu magicznego i tak dalej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin