Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Dzisiejsza łatka (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=7104)

marcino 24-09-13 08:19

Cytat:

Napisał MianDa (Post 75585)
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

Popieram 100% :krewetka:

teodor 24-09-13 08:31

Czytając dalej posty, zapomniałem dodać, że również uważam, że to wielka niedogodność dla zupelnie nowych graczy. Poczatki altaronu zawsze byly trudne, nie wiem dokladnie jak bylo teraz ale zdaje mi sie ze duzo sie nie zmienilo, co innego gdy jakis hlvl wyexpia sobie nowego chara, gdzie ma fundusze. Wiekszosc osob uczestniczacych w tamtej ankiecie to zapewne hlvl i tu znowu popełniliście błąd, zamiast skupiać się na nowych graczach i zachęcać ich do gry, robicie wszystko co tylko chcą stali gracze z wyższymi poziomami. Co do obniżenia expa wszystkim graczom to chyba logiczne, że nie wchodzi to w grę, ktoś poświęcał czas żeby wyexpić postać, a teraz mu to zabierzesz?

jakub00s 24-09-13 08:33

Nie lepiej zmnieszyc expa z potworow w stosunku do lvla ;
-Potwory do 50 lvl bez zmian w expie
-Potwory do 100 -15%
-Potwory do 150 -20%
-Potwory od 150lvl-30 %

Chodzi mi o potwory na których expimy na danym lvlu .

KUSZNIK 24-09-13 08:43

Cytat:

Napisał MianDa (Post 75585)
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

Popieram w 100%. Cóż jako nowy gracz będę oczywiście nadal grać i płakać nie będę. Okazuje się że płaczą ci co tego chcieli

reapereke51 24-09-13 08:52

Administracja myśli ale od dupy strony z tym co wymyśliła krzywdząc nowych graczy a nie starych bo już i tak mają wypchane kiermany. Nic nie idzie w dobra stronę lecz wszystko idzie na zła stronę że z biegiem czasu większość się całkiem znudzi tutaj granie z tym co wprowadziliście.

rycerz5 24-09-13 08:58

Jestem z PVP, gram od poczatk servera, mam 147 poziom. Dzieki za wprowadzone zmiany, mysle ze teraz czesc wojny (ta z lvlami po deskach) bedzie w koncu sprawiedliwa. Wielki plus za to. Co do expa to chuh w to, grajcie a lvl powoli sam wleciii. Collegium talary tez sie skoncza ;) rozwazcie jeszcze temat warmode/fragami a bedzie perfect. pozdro!

furka 24-09-13 09:07

Cytat:

nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe hp i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.
popieram !!!

jaskolaa 24-09-13 09:29

Czy pomysłodawca expa -30% mogłby się przedstawić żebym mógł mu osobiście pogratulować dobicia gry?Sam mam to gdzieś wiecej gadam na czacie ze znajomymi niż naprawdę expię ale wyszło "po altarońsku" nowi 30 % trudniej , starzy bez zmian.Gz łatki.

sebastianix 24-09-13 09:48

1. Jeżeli chodzi o lota... to wam się coś pomyliło. Osoba idąc sama ma większe waste, niż idąc w teamie. Więc dlaczego ma dostawać mniej lota? I w ogóle ze wszystkiego daliście 70% wypadania lotów. Przecież nikt na oficery nie bedzie latal w 6... a wcale tam się nie zarabiało. To powinno dotyczyć każdego potwora indywidualnie... a nie na łatwiznę wszystko w dół o -30%.

Rozwiązanie te ok, jest w porządku bo ma zachęcić do expienia w teami. Ale przy slaby potworach to jest na -. Wynika to też z tego, że aktualnie loty z niektórych potworów są źle ustawione...


2. Straty na non pvp od potwora powinny wynosić z 8%... tam i tak nie ma na czym padać.

Kr92 24-09-13 09:51

W sumie narzekacie, a starzy gracze chyba zapomnieli, nowi mogą nie wiedzieć, ale jak zacznałem grę nie było łatwo ani o talary ani o exp 100+ rycem mając 200k w banku expiłem na oficerach wyciągając 80-90k/h, jak było do tej pory? rekiny 700k/h + mega profit? proszę Was, przestańcie... Magiem 100~ żeby kiedyś zarobić śmigało się na fanatyki wyciągając 200k/h , a i profit był ledwo co. W tym momencie każdy przyzwyczaił się to standardów które nie do końca były dobre. Co z tego, że mamy plecaki talarów jak nie mamy na co je wydawać. Zacznijcie iść z duchem czasu, a nie wiecznie źle, ble, nie dobrze, to powinno być tak, to tak. Gwarantuję, że wszystkim i tak się nie dogodzi.

Uważacie za sprawiedliwe obniżenie ogólnego expa o 30%, chciałbym przypomieć, że to głownie chaos ma w zanadrzu nowo wyexpione postacie, na banalnym systemie. Nasze stare dobre chary były tłuczone godzinami (Pamietam Beauty na 130poziomie bijącą wiwerny)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin