Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Dyskusje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Czy grasz na instrumencie muzycznym? (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=25445)

TeddyBear 21-02-22 12:05

Czy grasz na instrumencie muzycznym?
 
Od bardzo dawna chciałem nauczyć się grać na instrumencie muzycznym. Jako dziecko chciałem grać na pianinie, ale jest ono bardzo duże, teraz lubię gitarę. Czy można nauczyć się grać, kiedy jest się dorosłym? Znalazłem świetną stronę o nazwie BUKI, na której dostępnych jest wielu korepetytorów, w tym takich, którzy mogą nauczyć Cię śpiewać.

leavemealone! 21-02-22 17:50

Niestety nie można. Zgodnie z rozporządzeniem ministra kultury z dnia 30 lutego 1963 roku do Ustawy o nauce gry na instrumentach z dnia 31 czerwca 1954 rok par. 16 pkt. 5 (cytuję):

Kto po ukończeniu 18 roku życia podejmie próbę nauki gry na instrumencie, podlega karze grzywny lub ograniczenia wolności do 30 dni.

Przykro mi, ale już za późno.

Uiop 21-02-22 18:04

Cytat:

Napisał leavemealone! (Post 179610)
Niestety nie można. Zgodnie z rozporządzeniem ministra kultury z dnia 30 lutego 1963 roku do Ustawy o nauce gry na instrumentach z dnia 31 czerwca 1954 rok par. 16 pkt. 5 (cytuję):

Kto po ukończeniu 18 roku życia podejmie próbę nauki gry na instrumencie, podlega karze grzywny lub ograniczenia wolności do 30 dni.

Przykro mi, ale już za późno.

I tak nie ma się co za bardzo smucić, bo mało kto dałby radę, gdyby nie rozporządzenie. Tak samo jest z nauką języków. Jak jesteś dorosły, to już nigdy nie nauczysz się żadnego języka obcego, po prostu się nie da. Dlatego wszyscy Polacy za granicą mówią tylko po polsku.

Agri 22-02-22 17:55

Cytat:

Napisał Uiop (Post 179612)
I tak nie ma się co za bardzo smucić, bo mało kto dałby radę, gdyby nie rozporządzenie. Tak samo jest z nauką języków. Jak jesteś dorosły, to już nigdy nie nauczysz się żadnego języka obcego, po prostu się nie da. Dlatego wszyscy Polacy za granicą mówią tylko po polsku.


Da sie, z tym że zajmie to więcej czasu. Wiadomo że mózg im starszy, tym wolniej koduje pewne rzeczy, ale nie oznacza to że wcale ich nie koduje. Osobiście znam kilka osób 50+ które z powodzeniem nauczyły się języka włoskiego i hiszpańskiego.
Pozdro

leavemealone! 22-02-22 19:44

Agri,

Te osoby musiały nauczyć się tych języków jako dzieci, a Ty poznałeś ich po 50. Dużo lepiej mówi się po 100 albo i ćwiartce. Zdolności lingwistyczne rosną. Poza tym za granicą nigdy nie byłeś, więc się nie znasz. Laguną poza swoją wioskę byś nie wyjechał, bo przeglądu to ona nigdy nie przeszła. Tak jak powiedział Uiop, nie da się nauczyć języka obcego będąc dorosłym.

Pozdrawiam serdecznie,

Ormo

Bahus 22-02-22 23:34

Albo trzeba mieć to w genach albo mieć słuch muzyczny. A pi*rdolenie o paragrafach to czysta fikcja.

Każdy ma talent, elo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin