Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Pytania i Odpowiedzi (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   nowy (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=14342)

wasik 13-03-15 09:50

nowy
 
Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę na Altaronie, ale nie mam zielonego pojęcia co, gdzie i jak:D Czytam poradniki na forum ale nie wiele one dają, macie jakieś wskazówki dla nowego gracza? Jaki server, miasto, profesja?:P

Shiverick 13-03-15 10:00

Cytat:

Napisał wasik (Post 122324)
/ciach/

zacznij na npvp, bo na pvp możesz zostać zabity za jakąkolwiek oznakę braku ogaru, używaj kanału "pomoc" - formułuj zdania poprawnie, entuzjastycznie, bez marudzenia, a na pewno ktoś Ci pomoże. Szukaj info na wiki/stronie głównej. Nie spiesz się z lvlem i spróbuj poznawać ten świat powoli, bez spiny.

kacpinio1 13-03-15 10:01

Miasto masz jedno nie mozesz sb wybrac miasta zaczynasz od neolith ale dp masz takze wbekalelu i ankardi

profesja zalezy jak chcesz grac
mag duzo bije czesto pada szybki exp na malym lvlu malo kasy
zwiad sredni dmg srednio pada wymaga duzo kasy i czasu na skilowanie
rycek 1h jest prawie nie do zabicia jesli jest dobrze wyskilowany z dobra bronia i skillem duzo bije nie wymaga.chyba zbyt duzo kasy
jesli grasz pierwszy raz polecam ci rycka 1h

wasik 13-03-15 10:06

Czym się różni rycek 1h od rycka 2h? 3h?

Siupek 13-03-15 10:09

Witamy serdecznie :P.

Myślę, że część poradników odnośnie klas postaci obecnie nie będzie aktualna, dlatego chyba najlepiej zacząć po prostu grać i przekonać się samemu. Kiedy? Dziś po 18!

Co do wyboru serwera to musisz sobie zadać pytanie czy reflektujesz serwer PvP, na którym jest system czaszek, punktów PvP, a co za tym idzie gracze mogą się tam po prostu tłuc? Czy wolisz grać na spokojnie i nie uczestniczyć w walkach pomiędzy graczami? (wtedy zalecany jest server Non PvP)

O miasto się nie martw, gdyż po ukończeniu początkowych wysp wszyscy kierowani są do jednego ^^. Co do klas postaci, to na spokojnie musisz pomyśleć. W Altaronie masz do wyboru trzy archetypy wojownika, maga i łucznika, a od 20 poziomu każdy z nich może wybrać jedną z tych podklas: duchowny, elementalista, nekromanta, alchemik. Od 50 poziomu przy posiadaniu Statusu Szlacheckiego opcjonalnie możesz wybrać również drugą podklasę z wyżej wymienionych, pamiętając rzecz jasna o tym, że nie da się skrzyżować duchownego z nekromantą :P.

To by było na tyle jeśli chodzi o garstkę podstawowych informacji. W grze będzie dostępny kanał pomocy, a zatem zawsze możesz pytać tam jeśli czegoś nie wiesz. Powodzenia!

bubuch 13-03-15 10:21

1h- broń jedno ręczna i tarcza (słabszy dmg mocny def)
2h- nosi broń dwuręczną (mocny dmg słabszy def)

kacpinio1 13-03-15 13:35

Jak cos pisz do mnie navarog jaci wszystko moge potlumaczyc pokazac expy itp

leon 13-03-15 14:10

Cytat:

Napisał bubuch (Post 122329)
1h- broń jedno ręczna i tarcza (słabszy dmg mocny def)
2h- nosi broń dwuręczną (mocny dmg słabszy def)

3H chodziło mu zapewne o dwie bronie w łapie...

cewix 13-03-15 14:25

To sie nazywa dual wielding, 3h oznaczałoby trzyręczny tłumacząc z angielskiego
Dual wieldingu nie polecam, dmg niższe niż u 2h a obrona w sumie taka sama
Dual wield mógłby mieć większe dmg tylko przy 190 zręczności+ a to u rycka jest niemalże nie osiągalne

Royalks 13-03-15 14:45

Co do profesji to wiadomo - zależy czym lubisz grać. :)
Ja upodobałem sobie zwiadowce bo jest samowystarczalny. Rycerz niestety bez wsparcia czasami może nie podołać zadaniu.

A jeśli chodzi o PVP to sytuacja nie wygląda tak źle. Wystarczy nie wchodzić nikomu w drogę na expowiskach, nie wtykać nosa w nie swoje sprawy i pomagać innym w miare możliwości (nigdy nie wiesz czy gracz nie ma postaci z wyższym lvlem a z drugiej strony szacunek dla każdego może Ci sie kiedys opłacic ;d)

Tą metodą do 80 lvlu padłem ofiarą bezpodstawnego mordu tylko raz. Nie licząc dzików...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin