Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Zwiadowca po zmianach. (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=15583)

CySiO 12-05-15 09:12

Zwiadowca po zmianach.
 
Zmiany weszły, a zwiadowca expić nie potrafi.
Witam, to znowu ja, i znowu zwiadowca. Byłem po zmianach na expie, biłem czarnoksiężniki, bardzo się cieszę ze 100% na czwartej kratce, ale gdy zacząłem chybiać 2, a czasami nawet 3 hity na kpiro, przy czym robiłem 500-550k/h, pomyślałem, że coś jest nie halo. Czekam na wypowiedzi zwiadowców.

Co do propozycji, to proponuję, by zwiększyć celność do powiedzmy 95%, myślę, że to jest dobre rozwiązanie. Drugim rozwiązaniem jest zwiększanie się tej o to celności, przez walkę dystansową, jeżeli mamy większy skill, częściej trafiamy.

Niech wypowie się administracja oraz zwiadowcy. Rycerze oraz magowie, proszę się nie wypowiadać, bo nie wiecie jak jest teraz.

neilran 12-05-15 11:32

Składam wniosek o wotum nieufności wobec naczelnego lobbysty Altaronu, i wnoszę o powołanie niezależnej komisji do ekspertyzy w sprawie grywalności zwiadowców.

Dziękuje. Pozdrawiam serdecznie.

Altrel 12-05-15 12:52

Cytat:

Napisał CySiO (Post 128224)
ale gdy zacząłem chybiać 2, a czasami nawet 3 hity na kpiro,

Przyjrzymy się temu, musiał się wkraść jakiś błąd podczas wgrywania, na serwerze testowym tego typu sytuacja nie występowała.

genofag 12-05-15 14:41

naprawcie to bo grać się nie da. Żenada.

c770832 12-05-15 14:51

Wszystko jest w porzadku, nic nie zmieniajcie, jest lepiej

Uwolniona Mysl 12-05-15 14:51

Mogę śmiało rzec, że tą patologię można porównać do tego co się dzieje u eremca na chacie

neilran 12-05-15 14:55

Cytat:

Napisał c770832 (Post 128274)
Wszystko jest w porzadku, nic nie zmieniajcie, jest lepiej

Wreszcie ktoś niezależny się odezwał.

Shrime 12-05-15 16:04

Zmiana wzorku, bez uwzględniania zręczności

X=(Skill.Dyst/AtakAmunicji+broni*2,5)*(37/AtakAmunicji+broni)*100%
Tak, główną rolę w tym wzorku odgrywa typ amunicji.
37/AtakAmmo dodane ze względów na wady poprzedniego wzoru -120 skill na wzm. strzał, a tylko 150 na rozrywające bełty. Tym razem takie bełty mają 100% celności dopiero od 170 dyst.

Co do kpiro, jako magia powinna być celna w 100% zawsze, w końcu na tym polega magia nie?

Kładzie to nacisk na skillowanie/rozdanie PNow wraz ze zmianą amunicji.

CySiO 12-05-15 16:09

Jak już wzmocnione bełty 160-170 dista, rozrywające 180+.

pan 12-05-15 17:09

Error :D nie trafiłem z łuku kilka razy !

Shrime 12-05-15 18:06

CySio niestety nie znam się na możliwosciach klienta, wiec przy obecenym wzorze spowodowaloby to, że wzmocnione będą missowac na 130 a puginaly na 190 :p Aczkolwiek zmiana wzoru jest możliwa. Jak będe miał dostęp do Excela to się pobawie!

Harakiri 12-05-15 19:33

Nie rozumiem dlaczego wgle zwiadowca mialby miec 100% celnosc przeciez kazdy moze nie trafic to nie magia :D

CySiO 12-05-15 19:45

Może dlatego, że rycerze oraz magowie trafiają zawsze, może dlatego, że i tak zwiadowca expi wolniej od innych. Może po prostu chcę expić szybciej i łatwiej. A może elitarny zwiadowca jest taki dobry, że nie pudłuje.

neilran 12-05-15 19:52

Cysiu, jak to GM Altrel powiedział, nie wiem czy chciałbyś żeby Twój dmg musiał brać poprawkę na obrone (tarcze) mobów.
Celność u rycerza polega na szermierce, umiejętności pokonania obrony wroga. Przecież rycerz nie rzuca mieczem, ale siecze, inna mechanika jest logiczna. Zadajemy zawsze jakieś obrażenia, ale 2/3 ataków zadaje bardzo mały dmg.

Ukryty tekst:
20:40 Młody Smok otrzymuje 16 obrażeń.
20:40 Młody Smok otrzymuje 15 obrażeń.
20:40 Młody Smok otrzymuje 4 obrażeń.
20:40 Młody Smok otrzymuje 3 obrażeń.
20:40 Młody Smok otrzymuje 5 obrażeń.
20:40 Młody Smok otrzymuje 2 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 11 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 6 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 9 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 2 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 7 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 1 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 1 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 10 obrażeń.
20:41 Młody Smok otrzymuje 3 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 9 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 8 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 1 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 2 obrażeń.
20:42 Młody Smok zadaje ci 13 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 11 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 43 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 2 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 3 obrażeń.
20:42 Młody Smok otrzymuje 13 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 12 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 17 obrażeń.
20:43 Młody Smok zadaje ci 14 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 6 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 2 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 7 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 11 obrażeń.
20:43 Młody Smok otrzymuje 2 obrażeń.


@edit - zawsze, pod warunkiem, że mamy taki skill, żeby w ogóle się przebić przez obronę danego mobka.

Shrime 12-05-15 20:10

@neilran
W porównaniu z tobą(rycerzem) ja nie mogę sobie na katakumbach trzymać kilku wampirów na klacie, siekać ich z obszarówki, mieć 300k/h i jeszcze profit.
Ciekawe jak ty byś się czuł rzucając odes rago i zadając 0 dmg'a tym czterem potworkom.
I nie mów mi że 92,5% to dużo.

neilran 12-05-15 20:13

92,5% to dużo, a możesz mieć więcej. Co do tego czaru to musi być bug, więc tego tematu nie poruszam.
Są respy gdzie rycek sobie radzi lepiej, a są takie na których lepiej się miewa zwiadowca. Tak przynajmniej być powinno.

sokoskiiii 12-05-15 20:25

Taka prawda że 140 zwiadowca niezrobi tyle exp/h (solo) co 100 rycek/100 mag ale przeciez balans jest zwiadowca może pudłowac;d

CySiO 12-05-15 21:00

Dlatego też, napisałem, żeby inne profesje się nie udzielały. Proszę o usunięcie postów, które nie są oczekiwane przeze mnie.

neilran 12-05-15 21:27

Cysiu ja Ciebie prosze, nie porównuj zwiadka do innych profesji którymi nie grałeś po ostatnich update'ach. Widać że nie grałeś ryckiem, a co chwila wymyślasz jakieś frazesy.

Legkan 12-05-15 21:44

miał w końcu być balans, wystarczyło kusze zedytować to woleli bawić się z celnością, eh.

brave12013 12-05-15 22:31

A ja obecną sytuację skomentuję tylko tak:

Zwiadowca przed resetem był niegrywalny (ilość osób grających zwiadem to potwierdza), po resecie znów się pojawiło ich pełno, ale jestem pewien, że jeszcze z 2-3 miesiące i będzie ich garstka jak przed resetem. Oby tak dalej administracjo.
Pozdrawiam Lary :uśmiech8:

armidas 13-05-15 07:00

Ale narzekacie !
Rycerz też "pudłuje" ale to wygląda tak że nie przebija się przez pancerz/tarcze! Poza tym jak widzę 500-600k/h i narzekanie to mi się płakać chce! ja mam 79 lvl praktycznie i najwyżej jestem w stanie zrobić 350k/h więc w czym rycerz ma lepiej? Zwiadowca raz bije dużo i to z dystansu czyli może zabić zanim podejdzie potwór! 2. Zwiad ma dużo życia- nie oszukujmy się, nawet jeśli jakiś mob podejdzie to potrafi wytrzymać go. (Wszechwiedzący wytrzymał 2 rekinołaki i nie płakała).
Chciałem zauważyć że altaron ma mieć trudność a nie wyglądać jak inne ots gdzie lecisz po 20 min na smoki!

Jak dla mnie ta dyskusja was ośmiesza.

CySiO 13-05-15 07:15

Grasz rycerzem, masz 80 poziom i nie potrafisz expić?? To widzę ładnie tam musisz zabijać szkielety na raindar. Kwestia tego, że musisz wiedzieć na co możesz pójść i jak dużo musisz zainwestować (zwraca się), żeby osiągnąć dobrego expa. Jeżeli się nie przebijasz przez pancerz potwora, to ładne skille masz, pozdrawiam.

toxic2002 13-05-15 07:28

Zwiadowca na Altaronie jest najgorszą postacią i najtrudniejszą postacią ponieważ

-niedawno wydałem 28 talarów na refila gdzie mag z którym byłem wydał 8t
PROPONUJE ŻEBY ZMNIEJSZYĆ HAPE ODES KPIRO DO 90/100 MANY

-Zwiadowca Nekro Alch nie ma zbyt dużego wyborów w expach na moim lvl expie tylko na górskich, bo tylko tam się mniej więcej zwraca żeby, móc expić dalej, nie pójdę nigdzie indziej solo bo wszędzie waste, a jak nie będę miał się za co obkupić
to nie pójdę na górskie trolle troche zarobić, BO HAPE ODES KPIRO BIERZE 130 MANY

-Strasznie ciężki exp, bo jeśli chcemy zarobić to expimy na miksturach many które dają 80/120 many więc, trzeba użyć takowe dwie żeby zaatakować potwora nie mówiąc że trzeba się leczyć i używać przyspieszenia czyli do tego zużywamy 70 i 100 many więc, jak nam się wyłączy przyspieszenie w czasie bicia górskiego trolla i nie mamy many czeka nas śmierć albo spamujemy leczenie uciekamy w bezpieczne miejsce i tracimy dużo czasu ponieważ HAPE ODES KPIRO ZABIERA 130 many

-Wolny exp. Zwiadowca ma o wiele wolniejszy exp niż inne profesje, można by było iść na exp i robić tyle exp/h co mag albo rycerz ale trzeba liczyć się z tym że czekają na nas duże straty pieniężne, gdzie inne profesje robią tyle samo z profitem lub im się zwraca yyy no można by było gdyby najpierw zarobiło się tyle żeby tak wastować

-Najwolniejsza postać na expa i na expie. Zwiadowca musi się obkupić na expa
do 0 udźwigu i wtedy można wlec się na expa gdzie inne profesje nie mają z tym problemu ale nawet jak już dostaniemy się na tego expa i tak za długo tam nie posiedzimy bo zaraz się nam wszystko skończy dla porównania taki mag może siedzieć na expie 5 razy dłużej i jeszcze ma udźwig przy okazji reasumując zwiadowca jest wolny a do tego musi cały czas latać do miasta ;(

-Najdłuższe skillowanie, jak chcemy skillować walkę dystansową to musimy to robić przy sklepie z amunicją, albo latamy co jakiś czas ją kupować , a podczas skillowania trzeba tą amunicje uzupełniać ale to nic, da się przeżyć ALE, zwiadowca to jedyna profesja która musi przez wiele wieleeee długich godzin stać w miejsc i klikać na wodę wbijając zręczność żeby używać odpowiedniej kuszy, a jak już osiągniemy swój cel to nasze obrażenia są trochę mniejsze niż mag który w ogóle nie musi skillować.

Grając innymi profesjami ciężko zauważyć te duże utrudnienia i nawet nie mam innych pomysłów niż zmniejszenie many za HAPE ODES KPIRO bo nawet to nie wyrówna wygody grania zwiadem wśród innych profesji.

Jak by było tego mało ;) Administracja zmniejsza celność i nawet jak to jest błąd że raz na jakiś czas wydaje 130 many na trzy nietrafienia w potwora za 130 many to i tak to jest troche niesprawiedliwe ;(

neilran 13-05-15 07:40

Cytat:

Napisał CySiO (Post 128393)
Grasz rycerzem, masz 80 poziom i nie potrafisz expić?? To widzę ładnie tam musisz zabijać szkielety na raindar. Kwestia tego, że musisz wiedzieć na co możesz pójść i jak dużo musisz zainwestować (zwraca się), żeby osiągnąć dobrego expa. Jeżeli się nie przebijasz przez pancerz potwora, to ładne skille masz, pozdrawiam.

I to jest powód dla którego sobie z Ciebie kpie, chytry gimnazjalisto. Ty nie prowadzisz logicznego dialogu, tylko subiektywny egocentryczny bełkot.

brave12013 13-05-15 08:53

A co Ty chcesz od niego skoro pisze prawde? Ryckiem na 80 lvl można robić już pod 500. Ja zwiadem na 140 miałem ciężko zrobić 500 i być na plusie. W obecnej sytuacji nie mam ochoty grać kimkolwiek, ponieważ moja ulubiona profesja jest nie do grania. Fakt, że muszę ponownie skillować doprowadza mnie do frustracji. Dodatkowo wiem, że nie osiągnę już tak dobrego wyniku teraz jak było przed resetem. Zwiad był grywalny, przed wprowadzeniem tabelek. Obecnie to najgorsza profa w grze. I tak pewnie będzie jeszcze długo. No może jeszcze mag duch mu równa.

Harakiri 13-05-15 08:58

Tylko ze wy expiac nie macie tak jak mag przez 3/4 swojej gry ze potwor na ktorym expi moze go zdjac na combo jak mu wejda dwie lapy w 0.1 sec :D

brave12013 13-05-15 09:14

Balans powinien polegać na tym, że każdą profesją gra się równie szybko. Nie chodzi mi o poziom trudności. Bo wiadomo, że wojownik będzie miał najprościej mag najtudniej z racji swoejgo małego defa, ale to nie powinno mieć wpływu na to kto ile robi expa, każdy powinien mieć tyle samo. Bo jednak jest to wkurzające, gdy widzisz woja, który spokojnie sobie chodzi po expie i robi 600k, a ja zwiadem na górskich uciekam z dwoma na plecach biegnę w stronę następnych, nie zbieram loota i wtedy jakimś cudem też mam 600k -.-

Harakiri 13-05-15 09:22

Bo zwiad powinien moc bic silniejsze moby z profitem i dobrym expem bez ryzyka deski niz mag, ryc na takim samym lvl (tzn ryc moglby bic z dobrym expem ale waste) ciezko cos takiego osiagnac bo kazda profesja tutaj dosyc sporo bije ;/

brave12013 13-05-15 09:30

Niestety jeśli administracja w pore nie zareaguje. To znów powtórzy się sytuacja sprzed resetu. Gdzie na serwerze będą sami rycerze 1h, i magowie. Bo zwiad będzie kompletnie nieopłacalny. Po co nim grać skoro mag szybciej expi sam. Jak również w teamie zrobi wiekszy dmg, czy na bossach.

Nil Loth 13-05-15 09:30

Cytat:

Napisał brave12013 (Post 128400)
Balans powinien polegać na tym, że każdą profesją gra się równie szybko. Nie chodzi mi o poziom trudności. Bo wiadomo, że wojownik będzie miał najprościej mag najtudniej z racji swoejgo małego defa, ale to nie powinno mieć wpływu na to kto ile robi expa, każdy powinien mieć tyle samo. Bo jednak jest to wkurzające, gdy widzisz woja, który spokojnie sobie chodzi po expie i robi 600k, a ja zwiadem na górskich uciekam z dwoma na plecach biegnę w stronę następnych, nie zbieram loota i wtedy jakimś cudem też mam 600k -.-

Widze, ze posiadasz obszerna wiedze na temat Rycerza, potrzebuje twojej rady. Gram sobie wojownikiem duch/alch, poziom 100~. Chcialbym wiedziec gdzie sa te respy na ktorych wojownicy robia te 600k/h. Niestety znam tylko kosciane smoki.

brave12013 13-05-15 09:33

Duchem-alchemikiem to dużo nie poexpisz, taka wybrałeś sobie subke. Na upadłych tez sie robi 600.

Harakiri 13-05-15 09:37

Nie czepiaj sie tak maga bo mag w ten exp k/h musi miec wliczone dedy ktore bardzo latwo lapie :)

brave12013 13-05-15 09:40

Nie czepiam się nikogo. Pisze jak jest i jak będzie.

toxic2002 13-05-15 10:08

Cytat:

Napisał Harakiri (Post 128405)
Nie czepiaj sie tak maga bo mag w ten exp k/h musi miec wliczone dedy ktore bardzo latwo lapie :)

Jak się umie grać magiem to się nie pada, ma się zajebisty expi zajebisty profit. możesz sobie zobaczyć gracza Artezon ma 119 lvl szybko expi i ani razu nie padł na potworach

CySiO 13-05-15 10:21

Cytat:

Napisał Nil Loth (Post 128403)
Widze, ze posiadasz obszerna wiedze na temat Rycerza, potrzebuje twojej rady. Gram sobie wojownikiem duch/alch, poziom 100~. Chcialbym wiedziec gdzie sa te respy na ktorych wojownicy robia te 600k/h. Niestety znam tylko kosciane smoki.

Spróbuj upiory lub katakumby. I zobaczysz, że da się robić duże expy. I nie porównujcie jakiegoś rycerza 1h duch/alchemik do expa zwiadowcy nekromanty/alchemika. Z jakiej paki 1h duch/alchem może expić tak szybko jak zwiad nekro/alchem, który powinien mieć ogromną przewagę w dmg?? Tu chodzi o to, że nawet jeżeli jest 1h duch/alchemikiem to jesteś tankiem, który dużo wystoi. A zwiadowca całe życie musi uciekać od potworów i unikać potworów respiących się na plecach, to samo mag. Z tym, że ja walczyłem 1 kratkę 100% obrażeń, a że Administracja nie mogła się z tym pogodzić, bo przecież zwiadowca ma walczyć w pół zwarciu i zdecydowała to zmienić, bo rozum przyszedł do głowy. To zmniejszyli celność, co osłabiło w expie jeszcze bardziej zwiadowcę. Nie chcę robić więcej expa niż inne, bo wiem, że jeżeli się postaram bardzo to zrobię to. Ale chodzi o to, że rycerz bez wysiłku robi ten exp, mag uważa na to, by nie paść, a ja zwiadowcą muszę uważać, żeby nie paśc, być w odpowiedniej odległości od potwora i w dodatku targać tysiące capa na expa, by posiedzieć na refilu 1h.


Więc chodziło tylko o 1 kratkę 100% obrażeń, by zwiadowca mógł grać SOLO jak inne profesje.

Harakiri 13-05-15 11:46

Cytat:

Napisał toxic2002 (Post 128408)
Jak się umie grać magiem to się nie pada, ma się zajebisty expi zajebisty profit. możesz sobie zobaczyć gracza Artezon ma 119 lvl szybko expi i ani razu nie padł na potworach

Oczywiscie ja mam za soba dluga kariere w tibi ale nie wszyscy ja maja a chcieliby magiem pograc i wtedy twoja zelazna logika pada bo magiem moze grac tylko ktos kto ma dobry reflex i nie usypia a zwiadowca ma jednak troche lepiej bo wiekszy zapas hp i wiecej pancerza :)

Gralem tez rycerzem i wtedy (przed resem) bylo za latwo po prostu jak byles duchem to leczyles sie czarem i waliles czarem bez zadnego stresu robiac naprawde duzy dmg az mi sie czasem wydaje ze za duzy jak na taki maly koszt many :/

CySiO 13-05-15 11:50

Dlatego mówimy tutaj o doświadczonych graczach. Myślisz, że początkowy zwiadowca zrobi więcej expa niż mag?? Też będzie biegał i nie będzie umiał dobrze trafić kpiro, czy też wyjdzie za róg ściany/skały i kpiro przestanie lecieć.
Wszystkiego trzeba się nauczyć.

Harakiri 13-05-15 11:59

Ale nie bedzie mial sytuacji w ktorej zostanie usmiercony przez np oficera na 30lvlu bo walnie 2x lape cos za cos...

Rebella 13-05-15 13:43

Ogólnie to z tego co patrzyłam po tej "łatce" to hmmm... Nie mogłam ubić lisa - 2 razy nie trafiłam w abitańca też mi 2 razy nie trafiło POD RZĄD. Biegne przez obóz i bije kpiro w szamankę - 2 hity trafione. Boję sie iść na górskie trolle gdzie mi potrafią po 3 wyjść i jak ja tak nie trafiam to pewna śmierć i trzeba będzie zacząć z kimś expić.

Btw. Niech się nie wypowiadają ludzie którzy nie GRAJĄ i nie GRALI wcześniej zwiadem bo nie mają kompletnie pojęcia o tej sytuacji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin