Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Pytania i Odpowiedzi (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Altaron = inwigilacja jego graczy? (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=15618)

Sacred 15-05-15 19:32

Altaron = inwigilacja jego graczy?
 
Pytanie do administracji. Dlaczego wasz klient ma możliwość sprawdzania i wysyłania wam danych z tego, co mamy włączone na komputerze? Co to kur** ma być, policja? Jak chcecie antybot system wprowadzać to proponuję nie łamać prawa, ponieważ inwigilacja wszelkiego rodzaju jest karana pozbawieniem wolności za naruszanie prywatności. Dowiedziałem się, że niektóre osoby dostały bany za granie na innych serwerach w czasie gdy na Altaronie np trenowali (afk training, który jest całkowicie legalny według waszego regulaminu). Prosiłbym o wyjaśnienie naruszania mojej prywatności w momencie włączania Altaronu. Prosiłbym również o sprawdzenie logów i pakietów wysyłanych przez graczy w momencie kiedy dostali bany przez wasz "system". Piszę w ich imieniu ponieważ zostałem o to poproszony.

@Edit: programy, które dodaliście do listy można włączyć na wielu innych serwerach, więc wasz system jest kulawy pod względem wykrywania i wlepia bany nie zawsze słusznie.

Pozdrawiam serdecznie.

Tron 15-05-15 19:39

A wiesz w ogóle jak dokładnie działa ten system, że tak się oburzyłeś?

Sacred 15-05-15 19:43

Owszem, Altaron sprawdza listę procesów odpalonych na moim komputerze i porównuje pliki exe, które są w danym momencie włączone. Jeśli któryś z danych plików ma nazwę, która znajduje się na liście wykluczonych programów to z automatu dostaje się bana. Wiesz dlaczego? Ponieważ włączenie programu (nawet nie użycie go na Altaronie) skutkuje banem.. A program bez włączonej jakiejkolwiek funkcji nie wysyła pakietów. Stąd też ten temat. Jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

pan 15-05-15 19:44

Cytat:

Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1--3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1--4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Macie problem :P

Altrel 15-05-15 19:46

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy stosowane przez Nas systemy są zgodne z prawem polskim może Pan zgłosić odpowiednim organom zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sacred 15-05-15 19:47

W tym momencie, kiedy dystaliście paragrafy od mojego kolegi raczej jesteście zmuszni do udowodnienia słuszności banów. W innym wypadku, osoby, które je dostały mogą was pozwać do sądu za inwigilację.. najgorsze dla was jest to, że niestety każdy typ pliku pobierający informację z innego komputera pozostawia ślad, a konkretnie, na jaki adres zwrotny owa informacja została wysłana... tutaj też macie problem, ponieważ wasz program narusza prywatność użytkownika.

@Edit, ruch w sieci jest rejestrowany przez każdego dostawcę internetu i można łatwo udowodnić, że program wysłał informację zwrotną z danego komputera.

Altrel 15-05-15 19:52

Jak napisałem wyżej - jeżeli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości proszę to zgłosić odpowiednim organom.

Sacred 15-05-15 19:55

Wiem co jest przyczyną Pańskich słów, Panie Altrel. Uważa Pan, że nikt tego nie zrobi, bo szkoda zawracać sobie dupę, co nie zmienia faktu iż moja teza jest w 100% słuszna, a bany nadane przez wasz system w 80% nie są słuszne.

Altrel 15-05-15 19:57

Nie stosujemy systemów autorskich, a takie, które wykorzystywane są w wielu innych grach, tak więc podtrzymuję moje stanowisko przedstawione w poprzednim poście.

Sacred 15-05-15 20:04

A ja nadal podtrzymuję swoje stanowisko. Jedyny sposób, aby wykryć bota przez system jest napisanie skryptu, który sprawdzałby wysyłanie pakietów przez owego "przestępce". Jak sami potwierdziliście "do listy zostały dodane 3 programy, za które leci ban". Skoro program jest tylko uruchomiony podczas gdy włączamy Altaron, dlaczego leci z automatu ban? Dlaczego postać jest banowana, gdy bot/tasker nie wykonał żadnego ruchu, nie wysłał pakietu etc.? Jedynym wyjaśnieniem jest ingerowanie w pracę systemu - tj. - jakie programy są jeszcze oprócz Ataronu włączone.

@Edit
Jeśli się mylę, proszę mnie pouczyć, ale np antybot w WoWie działa na zasadzie wykrywania wysyłanych pakietów i wykonywania funkcji w określonym odstępie czasu lub wykrycie algorytmu, który powtarza sekwencję co jakiś czas. W momencie, gdy w bocie/taskerze żadna funkcja nie jest aktywowana, system nie może niczego wykryć, ponieważ nie są wysyłane żadne pakiety. Zapoznałem się z mechaniką antybotów w wielu grach, gdzie jest on stosowany, ale tylko w przypadku Altaronu zastanawia mnie ban z automatu, nawet gdy nie używamy bota/taskera.

Tron 15-05-15 20:27

Skoro system nie jest autorski, to najpewniej działa jak PunkBuster, GameGuard czy też VAC, które są całkowicie legalne mimo że działają podobnie do rootkitów. System nie przechowuje, ani nie przesyła żadnych prywatnych danych użytkownika, a jedynie filtruje procesy, które wchodzą w kontakt z klientem gry i wykrywa odgórnie podane programy przez twórców, które są powszechnie używane do oszukiwania. System nie skanuje dysku czy też bibliotek użytkownika.

Przeleciałem system skanem zwykłym jak i anty-rootkit jak i oddzielnie pliki Altaronu programami AVG i Malwarebytes (wersje premium) - nic nie zostało wykryte.

Jak na moje oko, robisz z igły widły. Prawnikiem nie jestem, ani też nie wiem dokładnie jak system działa, a wydaje mi się, że sam wiesz więcej na ten temat, ale sądzę, że nie ma w tym wszystkim czegoś nielegalnego i najzwyczajniej robisz z igły widły. Równie dobrze można by się do ciasteczek przyczepić. Możesz mieć rację, ale czy ja wiem, ale skoro jesteś taki pewny to zgłoś to odpowiednim służbom.

@pan: Wydaje mi się, że słowami klucz w tych paragrafach, które zrzuciłeś jest "bez uprawnienia".

Altrel 15-05-15 20:37

Cytat:

Napisał Sacred (Post 128641)
A ja nadal podtrzymuję swoje stanowisko. Jedyny sposób, aby wykryć bota przez system jest napisanie skryptu, który sprawdzałby wysyłanie pakietów przez owego "przestępce". Jak sami potwierdziliście "do listy zostały dodane 3 programy, za które leci ban". Skoro program jest tylko uruchomiony podczas gdy włączamy Altaron, dlaczego leci z automatu ban? Dlaczego postać jest banowana, gdy bot/tasker nie wykonał żadnego ruchu, nie wysłał pakietu etc.? Jedynym wyjaśnieniem jest ingerowanie w pracę systemu - tj. - jakie programy są jeszcze oprócz Ataronu włączone.

@Edit
Jeśli się mylę, proszę mnie pouczyć, ale np antybot w WoWie działa na zasadzie wykrywania wysyłanych pakietów i wykonywania funkcji w określonym odstępie czasu lub wykrycie algorytmu, który powtarza sekwencję co jakiś czas. W momencie, gdy w bocie/taskerze żadna funkcja nie jest aktywowana, system nie może niczego wykryć, ponieważ nie są wysyłane żadne pakiety. Zapoznałem się z mechaniką antybotów w wielu grach, gdzie jest on stosowany, ale tylko w przypadku Altaronu zastanawia mnie ban z automatu, nawet gdy nie używamy bota/taskera.

Gdy włączy Pan jakiegokolwiek bota to zauważy, że pierwsze co robi on po włączeniu - wykrywa postać, więc nie zaczyna działać, gdy włączamy scrypta a od razu przy uruchomieniu, nawet gdy używany jest na innym OTSie wykrywa wszystkie clienty tibii i postacie (stąd również 'niesłuszne' bany w Tibii). W przypadku taskerów wykrycie działa na innej zasadzie, której nie zdradzę bo każda osoba, która potrafi randomo je ustawić znając założenia systemu ominęłaby go.

Sacred 15-05-15 20:52

Dlaczego więc skoro mogło dojść do niesłusznych banów, nie możecie sprawdzić momentu, kiedy kilka osób dostało bany? Nic was to nie kosztuje, a faktycznie mogło dojść do niesłusznego bana :). Proponuję to sprawdzić, zamiast odgórnie pisać "nie ma żadnych odwołań".

Odnośnie taskera. Proponuję rozpatrywać to na wielu płaszczyznach, zamiast rzucać banami bez sensu. Sam system nie jest rozwiązaniem i nie zawsze jest słuszny :)

@Tron

Znaczenie "bez uprawnień" nie jest użyte w sensie - "nie posiadasz papierka na to" - lecz robisz to bez zezwolenia osoby, która jest inwigilowana. Wszelkie ingerowanie w prywatność bez zezwolenia skutkuje karą w świetle prawa.

Uiop 15-05-15 21:02

Cytat:

Napisał Sacred (Post 128633)
W tym momencie, kiedy dystaliście paragrafy od mojego kolegi raczej jesteście zmuszni do udowodnienia słuszności banów. W innym wypadku, osoby, które je dostały mogą was pozwać do sądu za inwigilację.. najgorsze dla was jest to, że niestety każdy typ pliku pobierający informację z innego komputera pozostawia ślad, a konkretnie, na jaki adres zwrotny owa informacja została wysłana... tutaj też macie problem, ponieważ wasz program narusza prywatność użytkownika.

@Edit, ruch w sieci jest rejestrowany przez każdego dostawcę internetu i można łatwo udowodnić, że program wysłał informację zwrotną z danego komputera.

Konto jest własnością administracji. A pokaż paragraf, że to co, rzekomo się dzieje, jest nielegalne. Znajdź paragraf. Jak dla mnie nawet, jeżeli to co mówisz , jest prawdą, to nie jest to przestępstwem ;p Poza tym, zawsze akceptujesz regulamin.

Obles 15-05-15 21:02

Brakuje Kaela, On, Prawnik, wiedziałby co zrobić i napisałby mądrego posta, po przeczytaniu którego, byłoby Nam, zwykłym szaraczkom głupio :(.
Ukarani zawsze będą mówić, że są niewinni, tak samo jak kobiety zawsze będą mówić, że są za grube; daj spokój ziom i nie baw się w adwokata uciśnionych.
Właśnie, gdzie ci "poszkodowani"?

Altrel 15-05-15 21:04

Do wykrywania dochodziło najczęściej podczas używania aparatury alchemicznej, skillowania, łowienia ryb, expienia, robienia/stackowania run, podnoszenia stacków przedmiotów. Nigdy w sytuacji, gdy ktoś stał i nic nie robił. Otrzymywaliśmy również odwołania, w których ktoś bronił się, że użył tylko raz, by sprawdzić czy działa, a tak na prawdę na innej postaci używał go kilka dni wcześniej lub też, że ktoś z rodziny włamał się na konto i używał... Podczas kontrolowania Graczy doskonale widzimy kto używa botów po czasie ich reakcji. Poza tymi osobami system wykrył jedynie 2 dodatkowe osoby, które jednak przyznały się, że programu używały.

leavemealone! 15-05-15 21:12

@sacred
Oprócz kk, jest jeszcze kpk. Istnieje jeszcze coś takiego jak niska szkodliwość społeczna czynu itd. Poza tym, żaden prokurator nie weźmie się za tak błahą sprawę. To, że istnieje jakiś paragraf w kk, wcale nie oznacza, że z miejsca będzie prowadzone postępowanie karne. Pomijam już fakt, że warunkiem koniecznym do wszczęcia takiego postępowania jest wskazanie konkretnej szkody jaką poniosłeś. Ważny jest też motyw postępowania (domniemanego?)sprawcy. Kurczaki... same prawniki po forum krążą. Skoro już tak bardzo się powołujesz na znajomość prawa, to polecam Ci zapoznanie się z dwoma ciekawymi nowelkami, które mają w tym roku wejść do kk i kpk(dobry cyrk się szykuje).
@Bany
Ja rozumiem, że używanie nielegalnego oprogramowania jest niewłaściwe.
Ale litości... Nie uważacie, że kary w niektórych przypadkach są nieadekwatnie surowe względem winy? Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka imo.
Sam jestem za bezwzględnym tępieniem botów, ale trochę przegięcie, że taką samą karę otrzymuje ktoś, kto taskera odpalił raz po czym zreflektował się, że to w sumie głupie i go wyłączył, jak gracz, który notorycznie napierdzielał na taskerze runki, łowił rybki itd.
To wasz projekt i wy podejmujecie decyzje, ale mojej skromnej ocenie, to pomimo tego, że coś jest usankcjonowane nie oznacza, że za każdym razem należy stosować najwyższy wymiar kary.

pozdrawiam was serdecznie,

Wujaszek Ormo :)

Sacred 15-05-15 21:34

@Uiop, tak się składa, że jest masa paragrafów, które regulują takie rzeczy i jest to łamanie prawa, w niektórych przypadkach baaaaardzo mocno karane.

@Ormo, studiowałem prawo i trochę wiem na ten temat i wiem też, że inwigilacja każdego szczebla (poczynając od wtrącania się w życie sąsiada), wyciąganie tajemnic szaraków (w tym jakie programy ma odpalone na komputerze prywatnym) po firmy za pomocą oprogramowania, ukrytych kamer, mikrofonów i innych rzeczy jest karane. Nie ma tłumaczenia, że robiłem to dla dobra innych, dla dobra mamy czy taty. Inwigilacja jest karana. Ale to już na inny dzień..

@Administracja

Ormo poruszył bardzo dobrą kwestię: wrzucanie wszystkich do jednego wora, nie ważne co zrobili, jest szczytem idiotyzmu. To tak jakby sąd skazał 5 letniego dzieciaka za zabranie cukierka wartego 10 groszy ze sklepu i pedofila, seryjnego mordercę na karę śmierci (porównanie jednego odpalenia taskera nie używając go, do notorycznego botera/użytkownika taskera)

Altrel 15-05-15 21:52

Nie bez powodu używane były tylko te programy, których wcześniej nie wykrywaliśmy. Każda osoba, która włączyła bota/taskera zrobiła to z premedytacją, gdyż wiedziała, że nie jesteśmy w stanie jej wykryć. Gdybyśmy poczekali dłużej/zaktualizowali system wcześniej to liczba wpisów przy każdym z nicków byłaby znacznie dłuższa. Bronienie ludzi bo użyli czegoś raz jest jak bronienie mordercy, który zamordował tylko raz i tłumaczy się, że chciał tylko zobaczyć 'jak to jest'.

Najlepiej pokazuje to fakt, iż w obrębie tych samych gildii stosowany był tylko 1 rodzaj bota.

Sacred 15-05-15 22:04

Taskera*, nie bota :)

Altrel 15-05-15 22:17

Tasker to prymitywny bot. Jitbit Macro Recorder przewyższa pierwsze tibijskie boty. Jedna z gildii na pvp stosowała typowego bota. Non pvp stosowało zupełnie inne programy niż pvp. Każda gildia miała własne i ludzie w jej obrębie wymieniali się skryptami. Doskonale Pan wie kto takowe skrypty tworzył i ile osób zostało skasowanych wcześniej za używanie ich będąc afk. Kary są wysokie właśnie ze względu na używanie botów z premedytacją.

Sacred 15-05-15 22:23

Cóż, tu się Pan myli. Otóż nie wiem kto tworzył skrypty, nie wiem też, które osoby miały taskery. Wiem tylko że 2 osoby dostały bana totalnie niesłusznie i swoje zdanie zachowam.

Graata 15-05-15 22:25

Również sądze, że kasacja konta to trochę przesada jak na pierwszy taki mass ban po restarcie. Jestem za tym, żeby kara została wyjątkowo złagodzona - zależna od tego w jakim stopniu został ów bot wykorzystany.

Piszę to jako osoba, która nie używała żadnego wspomagacza.

drain1212 15-05-15 22:31

@up Totalny brak litosci dla wspomagaczy !!!! ;P

Sacred 15-05-15 22:35

Altrel, może inaczej podejdę do tematu. Popatrz teraz na cale społeczeństwo Altaronu i osoby, które jednak cały ten czas jak nawet używały taskera to siedziały przy pc i patrzyły w ekran po 10h+. Używanie tego było po to, by osoba, która grała w Altaron mogła uczyć się np do matury. Jestem pewien, że każdy by się zgodził na złagodzenie kary (mowa o graczach, którzy owego oprogramowania nie używali).

Osoby o których zaś wypowiadam się ja, dostały delete za włączenie tego na niespełna 1 sekundę, gdzie użycie taskera było nawet niemożliwe. Nie było to użycie z premedytacją i nie ma co tego porównywać do morderstwa, bo wg mnie waga jednego i drugiego jest taka jak porównanie ziarnka piasku do galaktyki. Myślę, że warto byłoby posłuchać się społeczeństwa, bo przez taki zabieg, gdzie delete poleciał dla wielu osób praktycznie za nic (tylko kilka używało tego pełną parą) trochę osób zrezygnowało z gry. Nikomu się nie chce poświęcać 200 godzin na ponowne odrobienie tego wszystkiego. Myślę, że z racji iż jest to pierwszy massban, może to być nauczka dla wszystkich botujących, ale na miłość boską, ograniczcie to do 1 miesiąca tak jak to kiedyś robiliście, a nie kasujcie odrazu postacie z 100+ poziomami.

Graata 15-05-15 22:36

Cytat:

Napisał drain1212 (Post 128666)
@up Totalny brak litosci dla wspomagaczy !!!! ;P

Niby tak, ale nie ma się z kim bić i zaczynamy się nudzić.

Altrel 15-05-15 22:40

W massbanie skasowanych zostało 12 kont. Przed massbanem od startu serwera - ponad 50 kont. Gdyby sprawdzanie trwało przykładowo 2 miesiące, a nie 10 dni zapewne zamiast 12 skasowanych zostałoby ponad 30-40 kont. Jakiekolwiek zmienianie kary spowodowałoby lawinę odwołań wcześniejszych 50 skasowanych kont, dodatkowo zniechęciłoby do gry znaczną część uczciwie grających. Głosy za i przeciw złagodzeniu podzieliłyby się na równo pomiędzy uczciwych Graczy, a kolegów skasowanych.

Sacred 15-05-15 22:50

Tu nie chodzi o koleżeństwo Altrel. Możesz spróbować zrobić ankietę, zobaczysz czego chce LUD (jak to w starożytności bywało :O) i stwierdzisz czy warto robić dekapitację czy wystarczą więzienie na 30 dni. Zrób to na zasadzie większości bezwzględnej - 50%+1 albo minimum 60% popierających i zdecyduj co byłoby lepsze. Rozumiem, że człowiek nie jest aż tak mądrą istotą i popełnia błędy, ale czy najsurowsza kara za jeden występek nie jest zbyt duża?

Graata 15-05-15 22:53

Nie jestem kolegą skasowanych, raczej ich wrogiem bo od nas otrzymały bodajże 2 osoby delete, z którymi nawet nie zdążyłem zamienić słowa bo otrzymały niedawno slota na vc.

Proszę zauważyć jakie skutki wywołały kasacje tych 12 kont. Zero akcji, zero wojen. (BRAK DRESZCZYKU, no wiecie, tego na expie xD). Nie ma kogo bić. Sama arena nie wystarczy...
A RPG playerzy z nas marni.

Altrel 15-05-15 23:04

Napisałem już, że byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do osób, które otrzymywały kasacje kont od startu serwera do maja, a takich osób jest znacznie więcej niż tych skasowanych w massbanie.

Masterglocker 15-05-15 23:06

ja dostałem deleta za używanie taskera (afav z anan), byłem wtedy drugi w higscore, użyłem go do łowienia ryb ze świadomością że nie po to tyle ślęczałem przed tą grą, żeby inni "nielegalnie" mnie wyprzedzili, mimo to cieszę się że tak się stało, bo wiem że uczciwość popłaca i pod względem walki z botami altaron idzie w dobrą stronę, tak więc każdy przejaw walki z oszustami uważam za słuszny. Prawo, żeby było przestrzegane, musi być nie tylko tarczą ale i mieczem.

Sacred 15-05-15 23:06

20 lvle, które stały calutki dzień na taskerze, a osoby, które użyły go przez chwilę to też niesprawiedliwość. Wgląd w pakiety macie. Uważam, że złagodzenie kar dla osób, które nawet nie miały szans użyć wspomagacza na tyle, by im coś dał było by fair w stosunku do osób, które robiły to notorycznie.

Altrel 15-05-15 23:10

Proszę Pana, mówimy tutaj o czołowych Graczach serwera pvp jak i non pvp posiadających 100+ poziomy, nie o 20 poziomach.

pan 15-05-15 23:12

Tez jestem za zlagodzeniem kary. Cos malo osob znowu sie zaczyna robic na tym altaronie :/ Skasowalbym tylko tych ktorzy na taskerach powbijali top skile jak np Asia... ale jak sprawdzic kto wbil ponadprzecietne skile bez wysilku? Nie mam pojecia :D

Futurysta 15-05-15 23:17

;) A Natchnienie wbił top zręczność bez wspomagaczy. Można? Można.

Sacred 15-05-15 23:19

@Altrel, nie mówiłem o osobach, które notorycznie używały taskera, lecz o osobach, które nie zdążyły go nawet użyć.

Graata 15-05-15 23:27

No dobra, przyznaje Ci Altrel racje.

Ale startu dwóch serwerów naraz nigdy Ci nie wybaczę. No chyba, że połączysz je na szybko, powiedzmy tak na jutro. Bo Ci z nonpevaupe to takie cwaniaki na forach i ja z ziomami nauczylibysmy ich troche pokory...

19960314 15-05-15 23:56

Wow, jaki ty groźny. Ile już dzisiaj telefonów ukradłeś z ziomkami spod bramy?

"Massban" na 12 kont, czy depo znów świeci pustkami?:uśmiech9:

Graata 16-05-15 00:23

O widzicie, jak pyskujo

neilran 16-05-15 07:23

@Graata urzeka mnie Twoje dresikowe pojęcie pokory xD
Kto wpłynął na Twoje rozumienie tego słowa? popek (celowo z małej litery)? Czy inne zwierze?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin