Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Zapowiedź III (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10313)

NinjaArabStrateg 26-04-14 10:58

@Veliothe
Cytat:

c) Elementalista - Elementaliści otrzymają bonus do obrażeń obszarowych (~15%) oraz do obrażeń zadawanych z żywiołów (~25%),
d) Nekromanta - Nekromanci otrzymają bonus do obrażeń od żywiołu śmierci (~25%) oraz do obrażeń zadawanych punktowo (~15%), mniejsze obrażenia od świętości (-5%).
Z czego wynika że Nekromanta Elementalista posiada bonusy:
25% do żywiołów
25% do mroku
15% obszarowych
15% punktowych
-5% od świetości

Ale został wprowadzony warunek nadrzędny (ze względu na balans)
Cytat:

b) Elementalista + Nekromanta - W przypadku tego połączenia bonusy od obrażeń punktowych i obszarowych znoszą się wzajemnie.
Co prowadzi do poniższych bonusów:
25% do żywiołów
25% do mroku
0% obszarowych
0% punktowych
-5% od świetości

Altrel 26-04-14 11:49

@sebcio12 - Jak już pisałem - proszę się z tego typu komentarzami wstrzymać do test serwera. Nadal jedynym słusznym argumentem jest żywioł świętości, z pozostałymi się nie zgadzam. Proszę policzyć liczbę żywiołów, których obrażenia są zwiększone w każdym z przypadków, a nie skupiać się na pojedynczych.

Rayo 26-04-14 12:01

Wiem, że to tylko kwestia kosmetyczna, ale w tabelce jest błąd, który mnie trochę drażni.
Chodzi o czary obszarowe. Nekromanta nie ma czarów obszarowych świętości, tak jak duchowny nie ma czarów obszarowych mroku, w odpowiednich rubrykach powinny być zwyczajne "-", lub wpis "brak", żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.
Resztę zobaczymy w praktyce na serwerze testowym.
Chociaż wydaje mi się, że zamiast balansować alchemików i elementalistów, lepiej byłoby dodać możliwość posiadania 3 subprofesji, co z pewnością uprościłoby balans, który ograniczyłby się tylko do różnicy między nekro i duchownym + plusy z posiadania elementalisty. A alchemia niech pozostanie do robienia mikstur, wydajniejszych niż kupione.

Siupek 26-04-14 12:48

Cytat:

Napisał Rayo (Post 94089)
lepiej byłoby dodać możliwość posiadania 3 subprofesji, co z pewnością uprościłoby balans...

Możliwość posiadania trzech subprofesji spośród czterech dostępnych w grze to słabe rozwiązanie (moim zdaniem). W ogóle wybranie dwóch z czterech dostępnych to już i tak bardzo dużo. Ja przykładowo jestem zwolennikiem wybierania tylko jednej subprofesji (przy dostępności czterech w grze) i wcale nie płakałbym jakby można było dołączyć wyłącznie do jednej gildii :P.

beta2468 26-04-14 12:51

Będę rozpier***ać. Hihihi :owca2:

sebcio12 26-04-14 13:03

Janela zostaną wprowadzone nowe czary. Skad wiesz że nie bedzie gfb świętości.

leon 26-04-14 13:48

no coś coś się dzieje tu :)

Wicked 26-04-14 13:58

Ponawiam pytanie, gdyż utonęło w odmętach spamu.

Czy będzie możliwość zresetowania/ponownego wyboru profek, czy wszystko to będzie raczej dla nowych ludzi, a starzy muszą żyć ze starymi profkami no matter what?

Stary Uzdrowiciel 26-04-14 14:06

Bardzo fajny pomysl z Aurami na prawde podoba mi sie :oczko:

Co do pod profesji osobno elementalista i duchowy dosc ciekawia wygladaja, ale juz jako razem, polaczenie traci urok :smutny:

100% obrazenia od zywiolow - dobra mysl !!! :uśmiech4:

Veliothe 26-04-14 14:21

Cytat:

Napisał NinjaArabStrateg (Post 94082)
@Veliothe

Z czego wynika że Nekromanta Elementalista posiada bonusy:
25% do żywiołów
25% do mroku
15% obszarowych
15% punktowych
-5% od świetości

Ale został wprowadzony warunek nadrzędny (ze względu na balans)

Co prowadzi do poniższych bonusów:
25% do żywiołów
25% do mroku
0% obszarowych
0% punktowych
-5% od świetości

Altrel napisał:

Cytat:

Napisał Altrel (Post 94010)
Chodzi o to, ze gdy używamy czarów typu efo owla - bonus wynosi 25%, a nie 25% od Nekromanty + 15% od obrażeń obszarowych Elementalisty, gdyż byłoby to zbyt mocne. Tak samo, wszelkie obrażenia żywiołowe zwiększone są o 25%, a nie 25% + 15% za punktowe.

Sądziłem, że chodzi o TYLKO o czary, które będą miały bonus od obu profesji. Obrażenia typu fizyczne punktowe, na które subprofesja elementalista nie ma wpływu powinny zostać z bonusem od nekromanty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin