Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Zapowiedź III (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10313)

Altrel 26-04-14 02:10

15% wzięło się stąd, iż nekromanta ma bonus do wszelkich obrażeń punktowych, niwelują się one jeżeli jest dodatkowo elementalistą, gdyż bonusy byłyby zbyt duże. Duchowny + elementalista posiada 150% do leczenia obszarowego, gdyż nakładają się 2 czynniki - 35% zwiększenia leczenia duchownym i 15% zwiększania mocy czarom obszarowym elementalisty. Nekromanta od zawsze miał być dmg dealerem, a duchowny postacią, która bije mało, ale dobrze się leczy.

Jedyną słuszną uwagą jest fakt obrażeń ze świętości i przyjrzymy się temu.

Z opiniami, że coś jest bez sensu proszę wstrzymać się do serwera testowego, obrażenia wszystkich czarów jak i leczenie zostały zmienione i ustalone na nowo. Nie zna Pan wartości podstawowych.

sebcio12 26-04-14 03:04

Rozumiem ze nekro dmg, a duchowny leczenie. Nie neguje tego w niczym co napisałem.

Drogi Altrelu, jeszcze popatrz na 1 rzecz uważnie.

Nie chce psuć koncepcji, ale przypatrz się paru kwestiom. Myślę, że moja propozycja może być ciekawa.

Z racji, że alchemik lubuje się nauką. Na pewno zna się też na anatomi. Niech dostanie bonus do indywidualnego lecznie 5% i bonus do dmg z mroku +5%. Z racji, że lepiej wie gdzie skupić energie leczącą i umie trafić lepiej we wrażliwe punkty fizyczne. ( to tak fabularnie, ale zamiast dodawać jakieś redukcje, po prostu +5 i -5 w całej tabeli)

Dalej że nekromanta ele nie ma bonusu do dmg z fizycznych (100%), trochę to nie fer, skoro alhemik ma 115%. Daję propozycje że alchemik ma +5% do fizycznych. (bo zna się na anatomii :P). A za podstawę nekro dałbym 15% do obrażeń fizycznych . Co da:
nekro ele 115% fizyczne, nekro alhem 120%, duch alhem 105%

ZPropozycja niewielkich zmian.


I jeżeli przyznałeś mi już rację ze świętością spójrz na żywioły. Duch ele powinien wiecej bić więcej, a przynajmniej tyle samo z żywiołu co nekro-alchem.


Moje propozycje zmian:

http://vpx.pl/i/2014/04/26/Mojepropozycjezmian.png

Proszę się zastanowić. To nieduże zmiany a mają pewną logikę. Pragnę tylko pomóc. :)

ps. na tabelce nie zmieniłem tych dmg ze świętości.

Wicked 26-04-14 08:17

Ślicznie, ładnie, tyle dyskutowania o zmianach w dmgu itp profesków, o ich balansie, ale ja mam jedno zasadnicze pytanie (zanim jakaś sierota z bólem dupy się wtrąci, to nie jest hejt czy narzekanie zaś na wszystko):
Czy będzie możliwość wymiany profesji czy tak jakby co już jest, to na amen, a jedynie tabelka może pomóc nowym?

Catthon 26-04-14 08:20

:sebcio12
Zostało wyżej napisane. Obrażenia na serwerze zostały odwrócone do góry nogami. Wygląda to inaczej niż wyglądało, dlatego ciężko jest w ogóle porównywać z obecnymi.

Alchemik bonus do leczenia i mroku? To jest skrajnie bez sensu. Alchemik zna się przede wszystkim na miksturach. Nawet, jeśli zna się na anatomii, to pomaga mu to jedynie lepiej dobrać mikstury, by zwiększyć leczenie.

Mrok? Skąd tam mrok?

Generalnie - wartości podane przez Pregusie zostały wyliczone i ustawione na podstawie testów, dość żmudnych. Na podstawie tabelki ciężko stwierdzić, czy to działa. Proponowane zmiany zaś są nieadekwatne. Otwarte testy i wtedy propozycje zmian będą jak najbardziej na miejscu.

Tak mi się wydaje.

Pozdrawiam,
Catthon

Veliothe 26-04-14 08:26

Faktycznie nekro ele powinien mieć 115% dmg punktowych FIZYCZNYCH co wynika z bonusu nekro. (obr punkt)

Pytanie jeszcze mam. Czy będzie jakiś czar zdejmujący aurę kiedy już jej nie potrzebujemy?

Arkon 26-04-14 08:46

jak była aura na poprzednich testach wystarczyło powtórzyć inktancje czaru ;d

NinjaArabStrateg 26-04-14 09:07

Cytat:

Napisał Veliothe (Post 94061)
Faktycznie nekro ele powinien mieć 115% dmg punktowych FIZYCZNYCH co wynika z bonusu nekro. (obr punkt)

Pytanie jeszcze mam. Czy będzie jakiś czar zdejmujący aurę kiedy już jej nie potrzebujemy?

Nekromanta elementalista jako taki nie posiada 15% punktowych, ani 15% obszarowych . Wobec powyższego nie posiada 15% obrażeń punktowych, fizycznych.

PS: Proponuję dopisać w newsie, że obrażenia i leczenie zostały odpowiednio przeliczone, by uwzględnić w.w. zmiany.

sebcio12 26-04-14 09:11

Cytat:

Napisał Catthon (Post 94060)
:sebcio12
Mrok? Skąd tam mrok?

Generalnie - wartości podane przez Pregusie zostały wyliczone i ustawione na podstawie testów, dość żmudnych. Na podstawie tabelki ciężko stwierdzić, czy to działa. Proponowane zmiany zaś są nieadekwatne. Otwarte testy i wtedy propozycje zmian będą jak najbardziej na miejscu.

Tak mi się wydaje.

Pozdrawiam,
Catthon

Stary, ogar. Tam w tabeli Pregusi mrok jest bardziej zwiększony, niż ja napisałem. Wiec nie mów że nie adekwatne, po prostu nawet tego nie doczytałeś.

Zauważ, że już altrel przyznał mi racje ze świętością. Zauważyłem jeszcze 2 zasadnicze błędy: Nekro alchem więcej bije z żywiołów, niż duch ele oraz obrażenia fizycznie u nekromany są takie same jak u duchownego, czyli też coś jest nie tak. (te dla zwiada i ryca są najważniejsze i redukując te obrażenia nie pomyślano o nich). Tam zaproponowałemy parę zmian bo te czynniki się nie zgadzały

Więc doczytaj i wtedy odpisz.

Veliothe 26-04-14 09:12

Cytat:

Napisał NinjaArabStrateg (Post 94066)
Nekromanta elementalista jako taki nie posiada 15% punktowych, ani 15% obszarowych . Wobec powyższego nie posiada 15% obrażeń punktowych, fizycznych.

PS: Proponuję dopisać w newsie, że obrażenia i leczenie zostały odpowiednio przeliczone, by uwzględnić w.w. zmiany.


d) Nekromanta - Nekromanci otrzymają bonus do obrażeń od żywiołu śmierci (~25%) oraz do obrażeń zadawanych punktowo (~15%), mniejsze obrażenia od świętości (-5%).

sebcio12 26-04-14 09:44

Tak w ogóle wygląda wasza tabela jeżeli chodzi o żywioły rozumiem? Z tymi 30%, pregusia?

http://vpx.pl/i/2014/04/26/aaaaaaaacb57b.png

"Jeżeli teraz jest dobra tabela duch, alchem jest niczym w takim wypadku. Przede wszystkim mag. Kto ma takie profesje może pszetać grać. PZD :P "


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin