Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Pytania i Odpowiedzi (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Szczęście (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11008)

Stros 25-05-14 15:08

Szczęście
 
Wprowadzając dziwny symbol do wnęki uzyskujemy bonus do szczęścia.
(jeden z najtrudniejszych do osiągnięcia bonusów)

Szczęście - dokładnie jak to działa?

Czy zwiększa szansę dropa?
Jeśli tak jak to działa na polowaniu w grupie? Drop rate determionwany jest przez osobę dobijającą czy jest stały dla ekipy, czy szumuje się/pokrywa się?
Jakie są ograniczenia maksymalnego poziomu szczęścia?

Jęśli z moba leci 20-100 mdz (średnio 60 mdz) i w 50% tasak. Jak będzie wyglądał średni drop dla gracza z bonusem +10% Szczęścia?

Do czego nam jeszcze się przydaje szczęście? Z forum wynika, że mniejsza ryzyka zniszczenia młotka płatnerskiego.
Czy wpływa na uszkodzenia przedmiotów na polowaniu?
Czy zwiększa szansę uzyskania dobrego wyniku przy craftingu?

pregusia 25-05-14 15:53

Tak, zwieksza szanse dropa. W sensie brane jest pod uwage szczescie postaci, ktora zadala najwiecej obrazen potworowi danemu (taka sama zasada jak przy wlascicielu zwlok potwora).
Jesli jakis przedmiot mial szanse 10% na drop, a posiada sie bonus szczescia 5% to szansa bedzie 15% na drop tego przedmiotu.
Jesli jakis przedmiot mial szanse 10% na drop, a posiada sie bonus szczescia 5% to szansa wzrośnie o 5% czyli wyniesie 10*1.05 = 10.5%.

Poza dropem rowniez polepsza inne 'pseudo losowe' procesy, ale to juz trzeba badac samemu jakie i w jaki sposob ^^

Życzę szczęścia

Stros 25-05-14 16:18

A co z drop rate przedmiotów o rzadkich?
Jeśli taka deminiczna zbroja ma drop rate 0,1 %, to czy przy bonusie od zestawu będzie np. 5,01% ?

pregusia 25-05-14 16:23

Akurat przedmioty z bossow wypadaja w postaci skrzyn, ktore sie pozniej otwiera. Na to szczescie nie wplywa.

Stros 25-05-14 16:26

Mam na myśli rzadkie przedmioty z mobów regularnych - demon, gargantuan.

Co z rare dropem?

tomakeo 25-05-14 16:31

No właśnie, to samo pytanie chciałem zadać.
Czy jeżeli zrobimy sobie jakiś tam królewski zestawik z 12 wnękami na full w szczęście i damy komuś z grupy, kto ma największy dmg punktowy, to czy expiąc na takich gargantuanach demoniczna zbroja będzie miała szansę na drop ~40%?

Stros 25-05-14 16:46

Wydaje mi się, że to nie jest tak jak napisał pregusia.
Tylko jest to % od obecnego dorp rate.

Jeśli item dropi z szansą 0,1% to z bonusem od itemów (10%) będzie 0,11%

pregusia 25-05-14 16:46

Post wyzej poprawilem bo wzrost o 40% to nie jest dodanie +40% tylko *1.4. Przepraszam za dezinformacje.

Calel 27-05-15 14:56

Odkopuję, bo usłyszałam od kogoś, że szczęście na loota ma nie działać, wszystko to co powyżej ciągle jest aktualne, czy ten ktoś miał rację?

Altrel 27-05-15 15:07

Działa na łupy pozostawiane przez potwory.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin