Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Aktualizacja została wprowadzona! (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10673)

bilsom 22-05-14 10:18

może dlatego że ty masz inna wizje tego wszystkiego, a ja mam inną, mogli byśmy tak dyskutować cały rok i dalej każdy by upierał się przy swoim proste :)

Catthon 22-05-14 10:22

Cytat:

Napisał bilsom (Post 97862)
może dlatego że ty masz inna wizje tego wszystkiego, a ja mam inną, mogli byśmy tak dyskutować cały rok i dalej każdy by upierał się przy swoim proste :)

To nie moja wizja - to wizja tego, co jest obecnie na serwerze i jak mają być zbalansowane poszczególne profesje.
Różnie bywało. Kiedy zaczynałem, zwiadowca ele-duch był najlepszą profesją i właściwie nikt nie robił nic innego. Potem lepsi byli rycerze, potem zwiadowcy zdecydowanie najgorsi... ten balans tutaj, oparty o te czynniki co obecnie (pomijając takie bugi jak dzisiejsze leczenie) z tego, co wiem, utrzyma się na dłużej. Nie do następnego up-date.

No ale co prawda, to prawda :oczko:
Pozdrawiam.

bilsom 22-05-14 10:43

no czy taki balans się utrzyma dłużej to się zobaczy, bo od 3 lat przy każdym upie taki syf robią w tych profesjach i podprofesjach że należało by co upek robić nowa postać, bo nie wiadomo za co jest odpowiedzialna dana postać.

THC 22-05-14 10:48

nie zwykłem wyrażac sie w ten sposob ale ktoś to musi powiedzieć : gosc ktory odpowiadal za balans profesji niech sobie kupi miotłe albo łopate i znajdzie prace w tym kierunku. To co sie dzieje jest dla mnie niepojete. Gral ktos z was moze kiedys magiem? wiesz ile razy wiecej mag wciska hoty na expie niz inne profesje, ile skupienia wiecej wymaga exp magiem? chamy z budowlanki maja wiekszy zamysl techniczny i patrza dalej w przyszlosc niz ekipa od update, zastanowcie sie moze co chcecie zrobic i co robicie

bilsom 22-05-14 10:54

ahahaha padłem xd ale rzeczywiście coś w tym jest

Catthon 22-05-14 10:55

Cytat:

Napisał bilsom (Post 97877)
no czy taki balans się utrzyma dłużej to się zobaczy, bo od 3 lat przy każdym upie taki syf robią w tych profesjach i podprofesjach że należało by co upek robić nowa postać, bo nie wiadomo za co jest odpowiedzialna dana postać.

I z tym tutaj się zgodzę. Co up date był syf i profesja wyprzedzała profesję, a najlepsi w jednym byli nerfieni do bólu w drugim.

Obecnie rozpisany został pewien, nazwijmy to, 'wzór', na którym ma się opierać balans tych profesji. Obecnie balans został wprowadzony według tego wzoru po to, by w kolejnych aktualizacjach tego balansu nie zmieniać i by każdy wiedział co wybiera i miał tego pewność na dłużej.

Przyznam, że gdy ja wybrałem sobie moją pierwszą postać, to robiłem to według mojego własnego poglądu na to, jak powinno to wyglądać:
a) Wybiorę zwiadowcę, bo chcę uciekać przed potworami, być DPSem na grupowych polowaniach
b) Wybiorę elementalistę, by posiadać moc żywiołów
c) Wybiorę duchownego, by się lepiej leczyć

Co się okazało? Że zwiadowca:
a) jest lepszym blokerem niż rycerz
b) stoi w miejscu jak rycerz podczas polowania solo
c) leczy się tak samo jak inni (tapena nikt nie używał)
d) używa żywiołu jak inni (krzaki były bezużyteczne, a ładunki można kupić)

Obecny balans jest dużo bliższy intuicyjnym wyborom i o to chodziło. Wszystko jest w miarę logiczne.
Problem widzę w tym, że poszczególne mixy subprofesji czasem się znoszą i wykluczają (nekro ele ma mniejszy bonus do nekro od nekro alchema). To niestety trzeba doczytać i mocno się nad tym zastanowić przy wyborze subki.
Mam nadzieję, że kiedyś również to będzie proste i klarowne.

ziaik123@interia.pl 27-05-14 17:01

no to jest parodia, przechodzę sobie obok kolegi Surlinga patrze a tu on sie leczy tyle co ja, ja mam 328 lvl on 200 lvl i sie leczymy tyle samo z uha hape tawisa ze wszystkiego.
balans profesji normalnie jak po ch..u tak samo czestotliwość parala np na profanach to jakaś porażka 3 profany i 3 parale x3 non stop no masakra jakaś. A po trzecie po cholere mi ten alchemik ktory sie do niczego nie przydaje, niemam elementalisty i z zywiolow oprocz swietosci bije po 300 w moby jak dobrze wejdzie a dodam ze jestem 2H bo mam o 0,75 gorsze hity z tych zywiolow to po co wgl sa te wrażliwości potworow jak nie moge teraz z nich korzystac z takim kiepskim alchemikiem nieprzydatnym do niczego
Proszę droga administracjo coś z tym zrobić bo zamiast przyciagnac nowych graczy to i odstraszacie tych starych weteranów którym sie odechciewa grać jak widzą taki balans i update. reszta aktualności update'owych myśle ze na + ale zważając na te zmiany które wymieniłem wyżej update zdecydowanie na -.
Pozdrawiam

Mervakis 27-05-14 17:08

Macie ten sam mlvl to się tyle samo leczycie, zrób seta na mlvl to się będziesz leczył więcej.

Altrel 27-05-14 17:58

Altaron nie jest Tibią, Panie Zurvy, wykresy mają to do siebie, że jeżeli ktoś potrafi je odczytać, wie dokładnie ile uderzy w danej sytuacji, przy użyciu danej broni/amunicji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin