Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] NPC trade (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=882)

mohammad al bom ya 08-05-11 13:43

NPC trade
 
Witam. Mam propozycje aby wprowadzic system kupowania jak na rl tibi ... a mianowicie hi>trade i wtedy wybieramy co chcemy kupic. Mysle ze jest to lepsze rozwiazanie niz dotychczasowe

Obles 08-05-11 14:04

Ta tabelka czy jak to nazwać to chyba najgorsza rzecz CipSoftu. Uproszczając grę zepsuli całkowicie klimat. Już to, że z NPC rozmawiamy "telepatycznie" jest minusem, niestety jest to konieczne ze względów użytkowych jak i czysto estetycznych. Absolutne nie.

Zresztą co to za kłopot napisać cześć --> oferta, czyli tak jak jest teraz?

Bowmaster 08-05-11 14:13

Cytat:

Napisał Obles (Post 6597)
Ta tabelka czy jak to nazwać to chyba najgorsza rzecz CipSoftu. Uproszczając grę zepsuli całkowicie klimat. Już to, że z NPC rozmawiamy "telepatycznie" jest minusem, niestety jest to konieczne ze względów użytkowych jak i czysto estetycznych. Absolutne nie.

Zresztą co to za kłopot napisać cześć --> oferta, czyli tak jak jest teraz?

Całkowicie popieram. Rozmowa z NPC to część gry, nie ograniczajmy tego do minimum. Przez takie rzeczy rl tibia sprowadziła się do samego expienia.

Shikate 08-05-11 14:16

Tylko że nie wiesz co kupujesz... Skąd masz wiedzieć ile ataku itd.? Najelpiej wprowadzić coś takiego:
- Witam
- Witam Cię Shikate w moim sklepie!
- Jaką masz ofertę?
- Cóż... Sprzedaje miecze: zagłady, długie, krótkie oraz scyzoryki
- Co mi powiesz o mieczu zagłady?
- Jest wyjątkowo ostry. Jeśli chcesz być naprawdę silnym wojownikiem, nie możesz patrzeć na niego obojętnie! Obrażenia ustalone przez wojowników i rycerzy to średnio 40, a obrona będzie podwyższona o 23 punkty.
- Kupię miecz zagłady
- To dobry wybór! Waży 90 uncji. Proszę, czy jesteś pewien?
- Oczywiście, że tak
- A zatem jest twój!
- Do zobaczenia...
- Zapraszam ponownie!

Graudenz 08-05-11 18:57

Dialogi z NPC muszą byc i tak niech pozostanie.Jak to ujęli przedmówcy co z aproblem napisać "oferta". A zmienić faktycznie powinni mozliwośc podejrzenia cech broni.bo narazie to jak sie nie podpytasz u znajomych albo nie zobaczys z u kogos w domku to kupowanie kota w worku.
Pozdrawiam Grau

Brando 08-05-11 19:25

Tak jest bardziej rpg więc przestancie...

Shikate 09-05-11 05:59

A powiedz mi jaki za przeproszeniem debil kupował by coś, o czym nic nie wie. Myślisz, że rycerze itd. kupowali w ciemno? Więc nie wyjeżdżaj mi tu z klimatem RPG... Właśnie byłby klimat, jakby NPC mógłby ci coś powiedzieć o tej broni, tak jak w moim wcześniejszym poście...

Okocim 09-05-11 09:05

Już gdzieś o tym pisałem, ale żadnych okienek trade i żadnego podawania przez npc statystyk. Wystarczy krótki opis broni czy jest jedno czy dwuręczna i porównanie do innego przedmiotu np
Królewska Klinga to wspaniały miecz wykonany został ze specjalnej stali, jest na tyle lekki by jedna ręka wystarczyła do władania tym orężem.
Miecz ten jest jednak drogi i jeśli czujesz,że jesteś za słaby by z niego korzystać polecam nieco słabszy od niego szczerbiec który również mam na stanie.
Hmm... chyba zabardzo się rozpisałem.
Innym rozwiązaniem były by lady na których widniał by sprzedawany przez npc ekwipunek jednak nie dało by się go podnieść.

adamo199412 09-05-11 09:58

Chyba was posrało 8)
Tabela trade jest telepatyczna 8)
To właśnie mówienie tych zesranych nazw przedmiotów a do tego nie wiedza czy to gówno które kupuje jest lepsze od poprzedniego.
Dawać mi tu tabele TRADE !!! :\

Apausfo 09-05-11 10:36

Cytat:

Napisał adamo199412 (Post 6806)
Chyba was posrało 8)
Tabela trade jest telepatyczna 8)
To właśnie mówienie tych zesranych nazw przedmiotów a do tego nie wiedza czy to gówno które kupuje jest lepsze od poprzedniego.
Dawać mi tu tabele TRADE !!! :\

no, ja popieram to, w sumie... :rolleyes:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin