Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Koniec altaronu? Nie! Początek! (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22356)

909794 15-08-18 21:40

Usunięcie skilowania może być ciekawe, chętnie to zobaczę. A jak będzie z siłą i zręką? Też tylko PN?

hejhop 16-08-18 13:50

Cytat:

Napisał 909794 (Post 167142)
Usunięcie skilowania może być ciekawe, chętnie to zobaczę. A jak będzie z siłą i zręką? Też tylko PN?

I właśnie dlatego udoskonalenie tego będzie okupione kolejnymi latami męki, pracy i wysiłku. W pierwszej kolejności zwiększona musiałaby zostać liczba otrzymywanych pnow, skoro tak, to o ile(1)? Dlaczego? Ponieważ w Altaronie piękne jest to, że postać można rozwijać wielopłaszczyznowe, cierpliwi są nagradzani, a niecierpliwi szybko lvluja(2). Mag znowu stałby się wrogiem publicznym, bo byłby najprostszy, pny w mlvl, siłę i resztę mlvl. Rycerz i zwiad znowu mieli by problem siła, zreka czy klasowy skill(3). Można zwiększyć koszt skilla mlvlu, jeśli tak, to o ile(4)? I jeśli już te wszystkie punkty(1-4) pogodzimy to co uzyskamy? Uzyskamy rozgrywkę na poziomie wytresowanej małpy, wbij lvl x rodzaj pny do y potem wbij lvl xx rozdaj pny do z, gdzie o wartości postaci świadczyć będzie ilość wykonanych dziennych. Postacie grające regularnie będą kontrastowo silniejsze od grających sporadyczne. Należy zadać sobie pytanie czy warto rezygnować z tego nieograniczonego niemalze wachlarzu możliwości rozwoju postaci w zamian za tępy schemat.

Uiop 16-08-18 14:15

Ja nadal popieram opcję taką, co do skilli:
Mamy 100 dystansu. I pokazuje się tak: Walka dystansowa 100(30+70). 30 wyskillowane, spada po śmierci, wolno rośnie, 70 z pn, nietykalne. Tylko nie da się tego zrobić, a do tego dochodzi miljart lat testów i balansowania. Ale może za 1000 lat.

Pawlo182 16-08-18 20:19

Po co tykać skillowania i PNów... ktoś chce skillować - niech skilluje. A kto nie ma czasu i cierpliwości ma opcje rozdania PNów. Osoby wyskillowane, które marnują/poświęcają czas na trening w nagrodę mają trochę wyższy skill po rozdaniu PNów.

Ja nie widzę tutaj problemu. No chyba, że to tak boli że mag ma tylko mlvl do skillowania, a inni siłę, zrękę i skill podst.... ale to już ich wybór, że wzięli ryca/zwiadka.

909794 17-08-18 09:17

Może faktycznie zamiast przekombinowywać po prostu mocno zwiększyć prędkość skilowania na naszym 3-miesięcznym serwerze? Tak żeby wyskilowanie postaci to była raczej formalność, a nie dwa tygodnie wyjęte z życiorysu.

Catthon 17-08-18 09:22

Ja też jestem za zniesieniem/przyspieszeniem skillowania. Kiedyś z przyjemnością zabrałbym się za zwiadowcę/rycerza, dzisiaj wolę magów bo po prostu nie mam czasu na skillowanie. A PN u zwiadowcy nie wystarczą, gdy trzeba przez tydzień łowić ryby.

mario 17-08-18 22:55

Raczej przyśpieszyć niektóe skile znacząco (czytaj zręczność ) Może nieznacznie 1h i 2h

356278 19-08-18 09:34

Up łatwo to rozwiązać poprzez zwiększenie kosztów pn potrzebnych na jeden poziom mlvl dla maga ;)

hejhop 19-08-18 10:43

Cytat:

Napisał hejhop (Post 167147)
I właśnie dlatego udoskonalenie tego będzie okupione kolejnymi latami męki, pracy i wysiłku. W pierwszej kolejności zwiększona musiałaby zostać liczba otrzymywanych pnow, skoro tak, to o ile(1)? Dlaczego? Ponieważ w Altaronie piękne jest to, że postać można rozwijać wielopłaszczyznowe, cierpliwi są nagradzani, a niecierpliwi szybko lvluja(2). Mag znowu stałby się wrogiem publicznym, bo byłby najprostszy, pny w mlvl, siłę i resztę mlvl. Rycerz i zwiad znowu mieli by problem siła, zreka czy klasowy skill(3). Można zwiększyć koszt skilla mlvlu, jeśli tak, to o ile(4)? I jeśli już te wszystkie punkty(1-4) pogodzimy to co uzyskamy? Uzyskamy rozgrywkę na poziomie wytresowanej małpy, wbij lvl x rodzaj pny do y potem wbij lvl xx rozdaj pny do z, gdzie o wartości postaci świadczyć będzie ilość wykonanych dziennych. Postacie grające regularnie będą kontrastowo silniejsze od grających sporadyczne. Należy zadać sobie pytanie czy warto rezygnować z tego nieograniczonego niemalze wachlarzu możliwości rozwoju postaci w zamian za tępy schemat.

@up
juz te problemy byly poruszane

Cytat:

Napisał 356278 (Post 167228)
Up łatwo to rozwiązać poprzez zwiększenie kosztów pn potrzebnych na jeden poziom mlvl dla maga ;)

Łatwo powiedzieć, powiedz o ile zwiększysz te koszta, żeby zachować równowagę? Nie wiesz! Trzeba wybadać, nowych testów i kolejna gówno-ważna uwolniona myśl wypływa na wierzch zamiast skupić się na rycerzach nekro-alchach, ele-alchemikach czy nawet tych "kulejących" zwiadkach.

combo30 20-08-18 09:19

Właśnie trzeba się skupić na rycerzach neckro-alche i ele-alche bo nimi naprawdę ciężko się gram sam coś o tym wiem.A jak powiedział mój poprzednik zwiadem też trzeba się zająć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin