Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Mniejsze lub większe zmiany (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=5006)

Trav 04-01-13 15:34

Mniejsze lub większe zmiany
 
Pewne zmiany w grze bardzo często są wprowadzane bez ogromnej zapowiedzi, na następny dzień. Zazwyczaj dlatego, że są tak drobnymi poprawkami błędów, że nie warto o nich wspominać. Pomyślałem jednak, że o zmianie, która wejdzie jutro mogę wspomnieć wcześniej.

Przyjrzeliśmy się ostatnio czarom przyspieszającym poruszanie się i postanowiliśmy nieco ograniczyć ich częstotliwość używania. Każde z czterech znanych zaklęć tego rodzaju będzie po aktywacji blokowało możliwość rzucenia kolejnego z tej grupy przez pewien czas - uzależniony od siły czaru.
  • Przyspieszenie (odes) i Mocne Przyspieszenie (hape odes) - 4 sekundy
  • Ucieczka (repito) - 10 sekund
  • Paniczna Ucieczka (ropie repito) - 10 sekund
Czyli na przykład gdy wypowie się repito, to od momentu rzucenia czaru trzeba odczekać 10 sekund, nim będzie znowu można rzucić którykolwiek (taki sam bądź inny) z przyspieszających czarów.

Ponadto poprawione będzie wreszcie zaklęcie Zaklinacza Czasu - znowu będzie ono kasowało efekty przyspieszające wszystkim wrogom w jego zasięgu. Oczywiście efekty paraliżujące wciąż będzie można zwalczać starymi metodami.

*

Tyle, jeśli chodzi o jutro. Planujemy niemało podobnych zmian w grze w bliższej przyszłości - niektóre będą drobne, niektóre mogą wpłynąć na wszystkich graczy. Wolę wiele nie zdradzać przedwcześnie, nim nie przetestujemy możliwości. Pracujemy też nad rewizją regulaminu i systemu kar - chcemy, by był prosty zarówno w użyciu przez strażników, jak i w zrozumieniu przez graczy. Nie zabraknie też jakichś nowych zadań, czy miejsc do polowań w swoim czasie.

Swoją drogą - chętniej widzielibyście wprowadzane takie rzeczy zebrane w jednej większej aktualizacji, czy może w miarę możliwości od razu po ich zrobieniu? Nie na wszystko trzeba czekać pół roku - czasem ćwierć wystarczy :D

Póki co miłej gry życzy
Administracja i reszta ekipy Altaron.pl

Catthon 04-01-13 17:06

Ja jestem za wprowadzaniem ich na bieżąco, ale za każdym razem informując o zmianach.
Warto wiedzieć, że coś się zmieniło, i to nie ja oszalałem, a mają tak wszyscy.

mikus 04-01-13 17:13

@up
100% popieram.

Legolas 05-01-13 00:59

No takie dość ważne zmiany lepiej informować o nich na bierząco.
Ale te najlepsze jaki grafiki i bardzo wazne sprawy. To najlepiej w ladnej aktualizacji z obrazkami

Kosiara 05-01-13 08:00

Może po prostu wprowadźcie changeloga jak to mają w tradycji poważne projekty? :)

cinkiwonsz 05-01-13 09:09

Kiedyś, dawno temu był na pewno, nie wiem, gdzie się podział.

pluskwa 05-01-13 11:02

W tej chwili zmiany są opatrzone bardzo ładną formą tekstową, warto było by to zachować a jednocześnie udostępnić i na bieżąco uzupełniać, wspomniany już, changelog z suchymi faktami i datami. Ważne aby był on dostępny nie tylko z poziomu forum ale został wprowadzony jako strona w portalu ( na przykład w zakładce "Świat gry" ).

naus 05-01-13 12:06

Cytat:

Napisał pluskwa (Post 51012)
W tej chwili zmiany są opatrzone bardzo ładną formą tekstową, warto było by to zachować a jednocześnie udostępnić i na bieżąco uzupełniać, wspomniany już, changelog z suchymi faktami i datami. Ważne aby był on dostępny nie tylko z poziomu forum ale został wprowadzony jako strona w portalu ( na przykład w zakładce "Świat gry" ).

Lepiej tego ująć nie można popieram w 100%

945666 05-01-13 22:45

Ja bym dodał taką zmiane .
Moim zdaniem trzeba tutaj dodać możliwość robienia "handlu" po przez takie coś jak ...
O : Hej
I : Witaj bla bla bla bla
O : Handel
I by się pokazywała taka tabelka co można wybrać i kupić albo sprzedać bo to ciągłe pisanie "sprzedam krótki miecz" jest denerwujące jak dla mnie .

Oraz wyjście z wyspy nie na 10 poziomie tylko na 8 bądź na 9 chociarz na 9

Tyrond 06-01-13 00:40

@Up
Stanowcze nie wygodnictwu. Niby drobne zmiany, ale potem będą kolejne, bo poprzednie przeszły i wyjdzie syf taki jakim jest teraz Tibia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin