Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] Attax proponuje - bandaże (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=4460)

Attax 13-10-12 11:12

Attax proponuje - bandaże
 
Chciałbym dalej rozwinąć myśl którą poruszyłem w temacie "Leczenie Rycerza". Mianowicie chodzi mi o wprowadzenie bandaży. Napiszę jak ja to bym widział a osoby które się tu zamierzają wypowiadać po prosiłbym o przedstawienie własnej wizji tak aby pomysłów było więcej i abyśmy mogli wspólnymi siłami znaleźć najlepsze rozwiązanie.

BANDAŻE




Bandaże służyły by do uleczenia ran rycerzom oraz zwiadowcom. Przy czym usunął bym tym klasą korzystanie z uhów. Ponieważ nie są to klasy magiczne i używanie z ich strony run jest trochę dziwne.

Tak więc proponuję wprowadzić 6 rodzai bandaży :
  • Białe przywracały by przez 3 sekundy po 300 punktów życia/na sekundę
  • Brązowe przywracały by przez 3 sekundy po 100 punktów życia/na sekundę
  • Czerwone przywracały by przez 3 sekundy po 150 punktów życia/na sekundę
  • Niebieskie przywracały by przez 3 sekundy po 500 punktów życia/na sekundę
  • Zielone przywracały by przez 3 sekundy po 200 punktów życia/na sekundę
  • Żółte przywracały by przez 3 sekundy po 400 punktów życia/na sekundę

Aby wykonać te bandaże trzeba byłoby ukończyć kurs medyka. Którego rozpoczynamy w mieście Neolicie. Po całym Altaronie jest sporo punktów medyka więc fajnie byłoby je wykorzystać. Pierwszy bandaż którego przyszłoby się nam nauczyć byłby to bandaż brązowy ponieważ na chwile obecną brązowe materiały wypadają z Ghuli. Tak więc otrzymalibyśmy misję zabicia 100 ghuli ponieważ ciągle przez nich trafiają ranni do lecznicy przez co medyk ma cały czas ręce pełne roboty... i tak dalej.

Na każdy rodzaj bandaża potrzeba 3 kawałków odpowiedniego materiału. Oraz oczywiście wykonanie zadania umożliwiającego go wykonanie. Nie trzeba by dawać ograniczenia poziomowego ponieważ te zadania powinny to ograniczać np 20 rycerz nie rzuci się na widma z białą klingą po smoki bo drodze zamienią go w popiół.

Bandaż stakowałby się do 100 bo w końcu jest to materiał zwijany w szpulę tylko jego waga wzrastałaby adekwatnie do ilości. Proponuję aby waga 1 szpuli wynosiła 1,3 udźwigu. Większa waga sensu by nie miała skoro zbroje ważą po 30 udźwigu.


Jest to tylko propozycja wszelkie liczby oraz zadania to przykład

sub 13-10-12 11:31

za łatwo je zrobic

Attax 13-10-12 11:32

Cytat:

Napisał sub (Post 43959)
za łatwo je zrobic

No uhy jeszcze łatwiej. Idziesz kupujesz blanki manasy i masz uhy. Tutaj musisz iść i nazbierać materiałów dzięki czemu wprowadzamy do gospodarki Altaronu nowy pożądany przedmiot którym stały by się materiały ponieważ 2/3 społeczeństwa używałoby bandaży.

Slythia 13-10-12 11:33

Łucznik może mieć*nawet 26 poziom magiczny - jest więc w jakimś stopniu także klasą*magiczną.

Attax 13-10-12 11:40

Cytat:

Napisał Slythia (Post 43962)
Łucznik może mieć*nawet 26 poziom magiczny - jest więc w jakimś stopniu także klasą*magiczną.

Ale nie wiem po co mu taki mlvl. Skoro łucznik powinien bazować na skillu oraz poziomie doświadczenia a nie na mlvlu. Rozwiązuje to też w pewnym stopniu walkę z botami. Bo już nie będzie mógł np zwiadowca rzucić bandażem na 2 koniec ekranu i w cudowny sposób obwinąć go w okół rany swojego kompana

Majkul 13-10-12 11:52

Ja zawsze uważałem że rycerz nie powinien mieć leczenia gorszego od innych prof tylko bardziej rozłożone w czasie. No i to uhanie się bardzo kojarzy się z Tibią. A w propozycji też wykorzystujesz nieużywane dotąd elementy, jak najbardziej za, tylko ten czas działania powinien być dłuższy, a leczenie na sekundę niższe (rycerz spokojnie ustoi na potworach chwilę).

jasiek50 13-10-12 12:07

Świetny pomysł ale bardzo nie opłacalny... Brązowy bandaż:3x50md(tyle dostane za brązowy materiał u npc) mikstura uzdrowiciela: 130md leczy natychmiast tyle co brązowy bandaż i w dodatku nie muszę się bawić w zdobywanie materiałów, których na godzinę expa potrzebował bym ok 900 sztuk żeby mieć 300 bandaży.
Cały dzień siedząc na ghulach tyle nie nazbieram.

Attax 13-10-12 12:13

Chciałem niższe ale zobacz np taki kościsty smok spokojnie na 1 turę może uderzyć za 300 więc nie może by to mniej efektywne niż "tawisowanie się" Musi być to skuteczne leczenie.

Cytat:

Napisał jasiek50 (Post 43966)
Świetny pomysł ale bardzo nie opłacalny... Brązowy bandaż:3x50md(tyle dostane za brązowy materiał u npc) mikstura uzdrowiciela: 130md leczy natychmiast tyle co brązowy bandaż i w dodatku nie muszę się bawić w zdobywanie materiałów, których na godzinę expa potrzebował bym ok 900 sztuk żeby mieć 300 bandaży.
Cały dzień siedząc na ghulach tyle nie nazbieram.

Gdyby były bandaże myślę ze ceny potionów by się zmieniły Trav z Praktem by coś wymyślili, dodatkowo myślę że z większości potworów te materiały mogłyby dropić. Proponujcie ludziska jak wy to widzicie na pewno wspólnymi silami da się znaleźć na wszystko sposób.

broda 13-10-12 13:18

za ale same 3 materiały to mało jeszcze gałązka drewna do rączki i klej;p

jasiek50 13-10-12 13:25

Ja mam taką małą modyfikacje: wymagany jeden materiał i szansa na zrobienie od 1-5 bandaży (zależne od zręczności)
brązowe i zielone materiały lecą w miarę często więc nawet by się to opłacało. Ale na przykład białe itd
trudno zdobyć


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin