Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Dzisiejsza łatka (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=7104)

9106796 24-09-13 01:55

Z tych wartosci ktore sa przedstawione w newsie, kazdy ktory choc troche zna podstawe matematyki wie,ze tutaj wystarczy pare deadow i wszystko sie wszystkim wyrowna. Latwiej jest zrobic to w ten sposob niz kazdemu ustawiac z osobna wszystkie wartosci jaka by jego postac miala miec. Nie chce myslec jaki spam by byl gdyby sie ktos dowiedzial,ze gracz X mialby od gracza Y np. o 100hp wiecej bo administracja by cos przeoczyla...


W ankietach bylo glosowane,ze gra jest za latwa. Gra zostala utrudniona i nadal jest lament na forum i rzucanie "krewetkami". Co po niektorzy powinni choc na chwile odejsc od komputera bo chyba sie nabawili jakiejs powaznej choroby,depresji.

Spartacus 24-09-13 01:57

Dobrze Zurvy powiedział dlaczego nie cofnięto ludziom poziomów. Za dużo z tym problemów, wystarczy ruszyć mózgiem zanim się coś proponuje.

Obniżono exp = mniej się będzie wbijało, skończy się odrabianie poziomów po zgonie w GODZINĘ lub DWIE.

Zwiększono straty śmierci = będzie się więcej traciło, a to razem z obniżonym doświadczeniem z mobów sprawi, że poziomy będą maleć z czasem. Szczególnie graczom z największymi poziomami. I to się z czasem wyrówna. A co najważniejsze - ŚMIERĆ BĘDZIE MIAŁA ZNACZENIE. W końcu... po tylu latach do tego doszli i to zmienili. Gra miała być trudna i niech taka będzie (patrz ankieta).

Zwiększona cena błogosławieństw sprawi, że wojna będzie miała sens, a zabicie gracza przeciwnego dokopie mu ostro, bo nie odrobi tego chwilę później i wojny będzie można faktycznie WYGRAĆ. Bo teraz toczą się bez końca z tym wbijaniem poziomów hurtowo. Dodatkowo ruszy to rynek, gracze zaczną się pozbywać tych gór talarów.

Coś mi się wydaje, że ta ŁATKA to tylko fundamenty przed AKTUALIZACJĄ. Podobno mają wprowadzić zajebiste questy, takie trudne, a nie takie co się robi w jeden dzień (pytali o to w ankiecie, co tylko to potwierdza), a do tego system wojen, mam nadzieje (co zakończy wasze śmieszne cyrki z czekaniem aż ktoś wbije skulla). Poza tym, GZ dla nich, w końcu nie wiele wiadomo o aktualizacji, a sama łatka nie wyciekła i nikt o niej nie wiedział.

Nowy serwer na pewno postawią, jak ogarną co i jak. Mają Drakonna który wziął się za robotę i błędy są naprawiane w ten sam dzień co się je zgłosi (nie to co Prakt i Trav - ROK CZEKANIA), Majkula i Trona, ktorzy robią jak szaleni podobno. Trzymam kciuki, Altaron wychodzi na ludzi w koncu. PvP odżyło i jest git.

GZ Administracja. Łatka najbardziej na plus i nie wzracajcie uwagi na płaczków, popłaczą i tak będą grali. Wystarczy zobaczyć, że 60! osób dzisiaj czuwało do drugiej w nocy na forum.

Zly On 24-09-13 02:02

dawac na aurorke

CySiO 24-09-13 06:05

Zapomnieliście zrobić to, by bomby paraliżujące wbijały skulla.......

Zaproponuje wam wprowadzenie tych zmian hmmm, od 150 lvl, by jakoś wyglądały te szanse na wbicie jakiegoś lvl, który by wgl coś znaczył tutaj, a przynajmniej exp za potworki, by do 150 lvl był stary i po wbiciu 150lvl zmniejszył się o te 30%.

Udash 24-09-13 06:38

Najgorsze że podobało mi się tu granie choć jestem nowym graczem. A teraz niestety podziękuję ślicznie Twórcom bo gra była fajna. Lecz teraz to już kompletnie nie ma sensu. Spapraliście sprawę jak kiedyś Cipsoft spaprał Tibię.

Wyrosuaw 24-09-13 07:03

Może 30% to zbyt dużo no ale cóż! Ankieta była, wolny lud Altaronu chciał gry trudniejszej to jest trudniej. Nie rozumiem osób które głosowały za tym a teraz lamentują. Chyba nie myśleliście, że zmiany dotkną jedynie zadań dzienny o które był taki płacz.
Chcecie nowy serwer lub reset obecnego? Spoko, ale npvp nie ruszajcie, tu i tak gra mniej graczy a i zdobywanie expa aż tak bardzo nie rzutuje na rozgrywkę. :)

Za jakiś czas wszystko się wyrówna! W końcu gospodarka ruszy i zbieranie miedziaków nabierze sensu! Wydaje mi się, że PvP też na tym skorzysta. Skille rosną w tym samym tempie co też jest na plus, bo szybciej osiągnie się max skille. Jestem jak najbardziej na TAK, tylko w następnej kolejności proponuję zrobić porządek z subprofesjami :)

@Edit
Po przemyśleniach na Archipelagu Licor exp powinien zostać taki sam, bo i tak tylko gracze którzy wychodzą którąś z kolei postacią ogarniają jak szybko wyjść, czyli kolejny + dla starych wyjadaczy.

@Down
MianDa, zgadzam się! Jednak z drugiej strony czemu wszyscy mają mieć pretensje, że hlvle zaczęły grać wcześniej, wcześniej się dorobiły itd. Oni przez całą swoją drogę w Altaronie przechodzili milion różnych takich zmian.

Myślę, że zanim Administracja wpuściła tą łatkę powinna chociaż na jeden dzień otworzyć dla wszystkich test serwer, żeby zobaczyć co i jak aby ludzie mogli się wypowiedzieć czy o takie utrudnienie im chodziło.

MianDa 24-09-13 07:42

Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

pezet 24-09-13 07:46

Co do łatki, zmniejszenie expa bardzo mi się nie podoba, nie mam dużo czasu jak większość ludzi na tym serwie a teraz tu będzie chodziło głównie o czas spędzany przy komputerze. Straty po śmierci to jednak bardzo dobry pomysł, co do loota to oczywiście wystarczyłoby zwiększenie wydatków.

PS. Jestem z Collegium mam 201 lvl i miliony monet.

cewix 24-09-13 07:52

Heh, zabawne, dopiero wstałem i tak sobie pomyślałem "Trzeba wkońcu przyexpić w altaronie, bo niedługo pewnie expić się będzie znacznie trudniej" ^^.
Obniżenie expa było ZŁYM pomysłem, znacznie lepszym byłoby zwiększenie siły i hp potworów o te 30%.

JEDNAK jeżeli już jesteśmy przy obniżaniu expa to należy obciąć WSZYSTKIM graczom te 30% EXPA, nie lvla, EXPA, żeby komuś się nie pomyliło, wtedy byłoby to najbardziej sprawiedliwe, jeżeli ktoś sądzi, że nie byłoby sprawiedliwie to chyba jest ułomny.

Zostaje tylko sprawa, aby administracja dopracowała tak promocje, aby jak ktoś na 20lvl straci te 30% expa to odrabiając lvl nie będzie czerpał zysków z promocji, dopiero po wbiciu od nowa 20lvla (choć mam wrażenie, że już tak jest), a do tego przy ODRABIANIU lvla nie będziemy zyskiwać od nowa PN.

Jeżeli byłoby tak jak napisałem, to byłoby wprost idealnie ^^.

Burmund 24-09-13 07:59

Gratulacje Dla administracji. Dzieki waszym genialnych poczynaniom teraz gracze zaczynający gre na altaronie mają o wiele gorzej niż przettem skolei gracze którzy już lvl wbili mają się dobrze. Logika Świetna Gratulacje...

Sami wiecie że masa graczy odeszło( altaron powoli upada) Sporo osób stara się kolegów namówić na gre teraz na altaronie by ten świat odżył, Ale takimi pomysłami że gracz począdkujący ma zmniejszony exp. Nie przyciągnie nikogo.

zastanówcie sie dwa razy zanim coś wprowadzicie. W bijcie się w skórę obu stron a nie tylko wysokich lvli którzy i tak już przestali tu grać.

Krótko Jest to nie ferr wobec graczy nisko lvlowych.

Pozdrawiam Nairda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin