Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Cennik robionych run (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=19817)

mario 09-02-17 06:56

Cennik robionych run
 
Witam. Było mówione o tym żeby ktoś sporządził ile kosztują runy robione przez "gracza". Podjąłem się tego wyzwania i oto wyniki.

Przyjmujemy, że 1 potion sklepowy daje nam 100 many. Runy robimy w Ankardi, blanka kosztuje 30 miedziaków, potion 50 miedziaków. Wyliczona cena końcowa jest za plecak (20 runek) danej rzeczy.

Pocisk jedna runa 300 many
Plecak 0,6k blanki + 3k potki (około 60 potków sklepowych) = 3,6k
MW jedna runa 750 many
Plecak 0,6 blanki + 7,5k potki ( około 150 potków sklepowych) = 8,1k
GFB jedna runa 450 many
Plecak 0,6 blanki + 4,5k potki ( około 90 potków sklepowych) = 5,1k
SD jedna runa 800 many
Plecak 0,6 blanki + 8k potki ( około 160 potków sklepowych) = 8,6k
Runy Masowego Zatrucia jedna runa 400 many
Plecak 0,6 blanki + 4k (około 80 potków sklepowych) = 4,6k
Runa Zatrucia jedna runa 250 many
Plecak 0,6 blanki + 2,5k (około 50 potków sklepowych) = 3,1k
Runa Zniszczenia, Runa Przemiany jedna runa 150 many
Plecak 0,6 blanki + 1,5k (około 30 potków sklepowych) = 2,1k
IH jedna runa 160 many
Plecak 0,6 blanki + 1,6k (około 32 potków sklepowych) = 2,2k
UH jedna runa 400 many
Plecak 0,6 blanki + 4k (około 80 potków sklepowych) = 4,6k
Runa rozładowania, ładunki jedna runa 220 many
Plecak 0,6 blanki + 2,2k ( około 44 potków sklepowych) = 2,8k
Runa Ożywienia Zwłok jedna runa 350 many
Plecak 0,6 blanki + 3,5k (około 70 potków sklepowych) = 4,1k
Runa Odparcia Zła jedna runa 500 many
Plecak 0,6 blanki + 5k (około 100 potków sklepowych) = 5,6k


Według mnie runy w sklepie powinny być droższe o 1,4x niż robione samemu. Myślę, że to nie będzie wygórowana ani zaniżona cena.

Siemanos 09-02-17 08:58

Łapka w górę B-)

Catthon 09-02-17 08:58

Super robota, na oko wszystko się zgadza.
Jestem za.

Edit: przydałaby się ankieta publiczna, a nie ukryta. Nie wiem czy Merv widzi kto głosuje i ile razy którym kontem.

mario 09-02-17 09:05

Cytat:

Napisał Catthon (Post 154933)
Super robota, na oko wszystko się zgadza.
Jestem za.

Edit: przydałaby się ankieta publiczna, a nie ukryta. Nie wiem czy Merv widzi kto głosuje i ile razy którym kontem.

No już lepiej nie da się tego opisać ;) manas nie ma stałej wartości. Jeśli ktoś jest na "nie" to niech to uzasadni : )

Walles 09-02-17 09:52

signed :uśmiech2:

Catthon 09-02-17 10:10

Cytat:

Napisał mario (Post 154934)
No już lepiej nie da się tego opisać ;) manas nie ma stałej wartości. Jeśli ktoś jest na "nie" to niech to uzasadni : )

Zobacz na wynik ankiety :oczko:
Hur dur, mag nie może mieć za łatwo, hur dur.

Walles 09-02-17 15:22

Ten random team z exorit głosuje przeciw bo i tak expić za bardzo nie mogą, kiedyś może sytuacja się zmieni to będą takie same tematy zakładać.. tak jak to już bywało.

Mam nadzieję że Mervakis podejmie słuszną decyzje.

Zurvy19 09-02-17 18:24

Szkoda, ze mariusz nie zrobil ankiety publicznej i nie widac kto jak glosuje. Na tescie byl placz zeby te runki byly u NPC ale trzeba podac sensowna kwote, jak juz zostala podana to teraz wszyscy glosuja na NIE. Moze jakies uzasadnienie od osob glosujacych na NIE ?

adek 09-02-17 22:29

Dobra robota daję okałkę !

Goferczarnegozla 10-02-17 09:05

Tak ale alchemik powinien miec rabat za oddawanie robionych przez SIEBIE lepszych potow

Catthon 10-02-17 09:42

Cytat:

Napisał Zurvy19 (Post 154945)
Moze jakies uzasadnienie od osob glosujacych na NIE ?

Dokładnie.

Cytat:

Napisał Goferczarnegozla (Post 154961)
Tak ale alchemik powinien miec rabat za oddawanie robionych przez SIEBIE lepszych potow

Jakie oddawanie lepszych potów?

Noratl 10-02-17 12:32

Zagłosowałem za wyższa cena, nie 1,4 a 1.5. Bo to ma być dodatek.
Po za tym teraz proponujcie takie kosmiczne ceny na przykład 10t za MB pocisków to może się ktoś znajdzie bo noobki nie wiedzą że mogą aż tak zarobić i lepiej im runki klepac niż zbierać piorka

Goferczarnegozla 10-02-17 14:21

Cytat:

Napisał Catthon (Post 154962)
Jakie oddawanie lepszych potów?

Robionych manasow na 120+ alchemii

sasugan2 10-02-17 14:56

Heh, widzę, że Altaron zmierza w kierunku serwerów evolution ;) Za niedługo jeszcze będzie czar utamo vita lub ringi u NPC.

@edit
Najpierw piszecie i zakładacie tematy na forum pod pretekstem "chcemy, żeby altaron był trudny" a później wyskakujecie z tego typu propozycjami. Śmiechu warte. Spadam bo zawiało hipokryzją.

Catthon 10-02-17 15:17

Cytat:

Napisał Goferczarnegozla (Post 154967)
Robionych manasow na 120+ alchemii

Ale że co, że robisz sobie manasy na 120 alchemii i oddajesz je do sklepu w zamian za runy? Czy może chcesz rabat za samą możliwość robienia takich manasów.

19Fafarafa06 10-02-17 15:18

Nie , altaron ma być trudny.

Zawsze maga może potować 2/3 osoby i robi multi w chwile :)

Dejmonix 10-02-17 15:20

Cytat:

Napisał sasugan2 (Post 154968)
Heh, widzę, że Altaron zmierza w kierunku serwerów evolution ;) Za niedługo jeszcze będzie czar utamo vita lub ringi u NPC.

@edit
Najpierw piszecie i zakładacie tematy na forum pod pretekstem "chcemy, żeby altaron był trudny" a później wyskakujecie z tego typu propozycjami. Śmiechu warte. Spadam bo zawiało hipokryzją.

Popieram przedmówcę, i w kolejnej ankiecie jestem na nie bo jest to ZA DUŻE ułatwienie i strzał w kolano ekonomii.Nie zasłaniajcie się śmiesznymi "większymi" cenami, każdy średnio ogarnięty wie jak zarobić grube kokosy żeby potem iść na łatwiznę.Jak wprowadzą runy do sklepu to już widzę QQ tematy żeby zmniejszyć wymagania lvlowe na używanie run coby od 10 lvla piz..ać z GFB ^^.

Goferczarnegozla 10-02-17 16:49

Cytat:

Napisał Catthon (Post 154969)
Ale że co, że robisz sobie manasy na 120 alchemii i oddajesz je do sklepu w zamian za runy? Czy może chcesz rabat za samą możliwość robienia takich manasów.

Rabat za to ze oddaje npckowi manasy ;-) Najwiekszym problemem jest to ze samemu musimy je wypic i zrobic te runy

Imo najlepiej byloby gdyby npc bral od nas te "lepsze" poty i liczyl ile srednio many daje i za tyle pkt many dawal nam runy + oplata 20%-30% bo powiedzmy sobie szczerze wszyscy zbieraja miodki, piorka, osci i jakis alchemik mu robi te poty dlatego tyle sie zarabia na expie



Magow 100+ lv na servie jest obecnie 6 z czego to ja jestem tym 6 a nie gram ponad miesiac... na 34 osoby tylko 6 magow o.o z czego jeden retired i gdybym gral dalej gralbym rycem/zwiadem szczerze mam gdzies co zrobicie

Czego byscie nie robili altaron to jest jednak TIBIA porownujac teraz profesje z tibi do altaronu to rycerz i zwiadowca dostali OGROMNY buff w postaci zywiolow ktore to byly domena maga a co dostal mag wyjatkowego czego nie mial w tibi a inne postacie nie dostaly? Nic a zabrali mu utame w spellu i nie moze t ringa nosic i chronic sie pierscieniem

W sumie nudzi mi sie to podyskutuje z trollami troche

Figovsky 10-02-17 17:30

Zagłosowałem na wyższą cene, 1.5x. Można już wprowadzać

Od siebie dodam sytuację z przed chwili:

Pytam kumpli czy lecą gargi, wszyscy chętni bo robimy tam kozak exp z kozak profitejszynem
No, ale Aareh i Król Askary muszą zrobić pociski.
No, to ok. Zrobiłem sobie refilek na warloczkach, wbiłem 1kk expa, wróciłem do depo, sprzedałem loota, obkupiłem się na gargi i teraz czekam już 10 minut na gargach. Aareh dalej robi pociski, potują go 2 osoby.

Tak wygląda obecnie przewaga rycków/zwiadów nad magiem. Pociski w sklepie to mus.

Dziękuje i pozdrawiam

sokoskiiii 10-02-17 17:38

Cytat:

Napisał Figovsky (Post 154981)
Zagłosowałem na wyższą cene, 1.5x. Można już wprowadzać

Od siebie dodam sytuację z przed chwili:

Pytam kumpli czy lecą gargi, wszyscy chętni bo robimy tam kozak exp z kozak profitejszynem
No, ale Aareh i Król Askary muszą zrobić pociski.
No, to ok. Zrobiłem sobie refilek na warloczkach, wbiłem 1kk expa, wróciłem do depo, sprzedałem loota, obkupiłem się na gargi i teraz czekam już 10 minut na gargach. Aareh dalej robi pociski, potują go 2 osoby.

Tak wygląda obecnie przewaga rycków/zwiadów nad magiem. Pociski w sklepie to mus.

Dziękuje i pozdrawiam

Hahah to dojebaleś... on te pociski robił stopami czy co?

mario 10-02-17 17:45

Cytat:

Napisał sokoskiiii (Post 154982)
Hahah to dojebaleś... on te pociski robił stopami czy co?

Z tego co mówili to na 10h refil poszli... więc stopami ciężko by było mu się wyrobić zrobić tyle ;x

Walles 10-02-17 19:58

Daj spokój Keavira, oni na akcje wychodzą obkupieni w 50 manasów, 10 pocisków, 0 UH, 0 MW. przepraszam ostatnio z bartixa 20 uh wydropiłem normalnie masakryczna ilość nie wiem co z nią zrobić rozdam na gildie chyba. Karol Ryfer piekielny ogar na magu wybiega na akcje z małymi manasami i zapewne chce przeżyć dłużej niż 2 sekundy, nie wspomnę o innych plecakach które ja oraz inni podnoszą bo to wstyd wymieniać te wspaniałe ogarnęte nicki.

Uwolniona Mysl 10-02-17 22:03

Za to wy macie zajebiste plecaki, siewca fragów 130 rycem nawet mw nie nosi :zdziwiony:

356278 10-02-17 22:10

Gość to ty refila robisz 10 minut ? Zrobienie 1000 pocisków to około 8 min ze zestackowaniem wiec licząc te 2000 to max 16 min bez potowania na zwyklych potach kupowanych wiec nie gadaj takich bzdur, pozdro

mario 10-02-17 22:18

Cytat:

Napisał 356278 (Post 154989)
Gość to ty rofila robisz 10 minut ? Zrobienie 1000 pocisków to około 8 min ze zestackowaniem wiec licząc te 2000 to max 16 min bez potowania na zwyklych potach kupowanych wiec nie gadaj takich bzdur, pozdro

8 min że stakowaniem? No to niezły bocik z ciebie :p jeśli w tyle robisz to sprzedawaj dla ludzi zrobisz niezły interes ;) chciałbym zobaczyć jak to robisz w 8 min 1k pocisków z stakowaniem :)

356278 11-02-17 10:44

Robiłeś kiedyś te runki ? Każda profesja na swój sposób musi się przygotować do expa, mag robiąc pociski trenując przy tym mlvl oraz nie tracąc staminy, lucznik ciagajac ze sobą baga z suplami i wojownik obkupujac się na maxa i szybkim wastowaniu co skraca jego czas na respie. Pociski powinny być tylko robione

Trixis 11-02-17 12:18

Cytat:

Napisał 356278 (Post 155010)
Robiłeś kiedyś te runki ? Każda profesja na swój sposób musi się przygotować do expa, mag robiąc pociski trenując przy tym mlvl oraz nie tracąc staminy, lucznik ciagajac ze sobą baga z suplami i wojownik obkupujac się na maxa i szybkim wastowaniu co skraca jego czas na respie. Pociski powinny być tylko robione

HAHAHAH TRENOWANIE M LVLA HAHAHAHAHAHA
Kolego nie ośmieszaj się proszę

Walles 11-02-17 12:47

Cytat:

Napisał 356278 (Post 155010)
Robiłeś kiedyś te runki ? Każda profesja na swój sposób musi się przygotować do expa, mag robiąc pociski trenując przy tym mlvl oraz nie tracąc staminy, lucznik ciagajac ze sobą baga z suplami i wojownik obkupujac się na maxa i szybkim wastowaniu co skraca jego czas na respie. Pociski powinny być tylko robione

Tak robiłem i runki w sklepie to jest altaroński must have, widzę ze nawet do końca nie znacie naszych postaci bo z rąk mojego maga nie jedna osoba u was padła.

Goferczarnegozla 11-02-17 13:02

Cytat:

Napisał 356278 (Post 155010)
Robiłeś kiedyś te runki ? Każda profesja na swój sposób musi się przygotować do expa, mag robiąc pociski trenując przy tym mlvl oraz nie tracąc staminy, lucznik ciagajac ze sobą baga z suplami i wojownik obkupujac się na maxa i szybkim wastowaniu co skraca jego czas na respie. Pociski powinny być tylko robione


Prosze o zablokowanie temu czlowiekowi mozliwosci glosowania w wyborach oraz wypowiadania sie na jakikolwiek temat

356278 11-02-17 13:27

A kto powiedział że musisz ronić runki po rozdaniu pn ? Takim 40 magiem bez rozdania pn można trochę wbić mlvl, chvesz szybkiego expa zapłać 7 za 100 postackowanych na pewno znajdą się ludzie którzy je sprzedadzą ;)

Goferczarnegozla 11-02-17 13:39

Wiesz jak to wyglada? Mega szybko Ci rosnie mlv i nagle jest zgrzyt i musisz zrobic pociskow za ktore wbijesz 20lvli zeby zaoszczedzic 7 pn na 1mlv taki 40lv zrobi Ci 1k pociskow wbije sobie max mlv + troche zapasu i zrezygnuje za te 1k pociskow to pol refilla nawet nie zrobie na 100lv a co dopiero na 150 team hunt xD


Zly mial ciagle 88mlv bo bardzo chcial dobic 89 bez rozdawania pn przez co musial expic majac 20mlvli MNIEJ niz ja na jego lvl k/h duzo mniejsze worth chyba dla 7pn

Zurvy19 11-02-17 16:04

Poluzujcie sobie gacie. Wyrazil swoja opinie do tego co napisal zly i to wszystko, a was boli dupa bo mieliscie nie dac nam wyjsc z depo,np. taki hoppre "padliscie i juz caly czas tak bedzie" straszyl jak to dostaniemy wpierdol i bedziemy grzac pzty. Nie macie ludzi na tsie albo macie takich unskilli, ze zal wam z nimi wychodzic. Jakis karol ryfer, typ dostaje puginala i w panice nie potrafi nacisnac hota z leczeniem siebie tylko jakiegos smiesznego gavroszza :D :D nabraliscie shit do teamu to teraz walczcie tym co macie, a nie tylko spine na forum cisniecie :D

btw jak to jest czekac do 4 rano zeby miec mozliwosc expa przez 3-4h? XDD

mario 11-02-17 16:27

Cytat:

Napisał 356278 (Post 155010)
Robiłeś kiedyś te runki ? Każda profesja na swój sposób musi się przygotować do expa, mag robiąc pociski trenując przy tym mlvl oraz nie tracąc staminy, lucznik ciagajac ze sobą baga z suplami i wojownik obkupujac się na maxa i szybkim wastowaniu co skraca jego czas na respie. Pociski powinny być tylko robione

Gościu idź sobie potrenuj głowę bo gadasz takie farmazony jakbys grał w ta grę kilka dni, a chyba grasz ciut więcej co? I pokaz mi jak w 8 min robisz 1k pocisków i stakujesz je samemu... No i jeszcze Znajdź mi osobę która sprzedam mi multi pocisków za 7t ;p chyba żyjesz w innym świecie gdzie masz swoje kredeczki...

Catthon 11-02-17 16:32

Ogarnijcie się proszę i nie schodźcie z tematu.
To co, może w takim razie Tak, ale zwyższą ceną - 1.5, 1.6 bazowej?

Walles 11-02-17 16:33

1.5 dla mnie bomba, niech się reszta wiary wypowie.

mario 11-02-17 16:34

Cytat:

Napisał Catthon (Post 155047)
Ogarnijcie się proszę i nie schodźcie z tematu.
To co, może w takim razie Tak, ale zwyższą ceną - 1.5, 1.6 bazowej?

Jak narazie wygrywa 1.4x więc taka cene chcą ludzie..

Katamaran 11-02-17 16:37

1.4 nie wygrywa. 21 na nie i 7 cena jest zamala to chyba wiecej niz 26, ale moze zle policzylem

mario 11-02-17 16:42

Cytat:

Napisał Walles (Post 155048)
1.5 dla mnie bomba, niech się reszta wiary wypowie.

Przy 1.4x plecak pocisków kosztuje 5k i 40 miedzi. 1.5x kosztuje 5.4k. więc multi odpowiednio 10t 8 sreb i 10t i 80 sreb. Albo 1.4 albo 1.5 w zależności jaka Marek będzie skłonny ustawić.

Cytat:

Napisał Katamaran (Post 155050)
1.4 nie wygrywa. 21 na nie i 7 cena jest zamala to chyba wiecej niz 26, ale moze zle policzylem

Bardziej patrzeć trzeba na każdą oddzielnie niż 2 do jednego.. czy kiedyś widziałeś w ankicie coś takiego? To tak jak "tak" i "może tak" do jednego woreczka wrzucić? Te 7 os jest na tak tylko z większą cena zły.. czyli według twego rozumowania powinno się to doliczyć do tak niż do nie ;)

Mervakis 11-02-17 16:44

Bierzcie też pod uwagę inne głosowania, wprowadzam to co chociaż zbliża się do przewagi 2/3 głosów, bo tylko wtedy jest wynik miarodajny.

mario 11-02-17 16:52

Cytat:

Napisał Mervakis (Post 155056)
Bierzcie też pod uwagę inne głosowania, wprowadzam to co chociaż zbliża się do przewagi 2/3 głosów, bo tylko wtedy jest wynik miarodajny.

W poprzednim głosowaniu czy wgl chcemy runy w sklepie opowiedziało się 26 os na tak i 21 os na nie. Więc poprzednie głosowanie też jest na plus. To nie jest sejm że musisz mieć przewage 2/3 bezwzględnej głosów..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin