Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Koniec altaronu? Nie! Początek! (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22356)

saju125 26-06-18 20:48

Koniec altaronu? Nie! Początek!
 
Witam, jestem ciekaw co to się odpierdziela? Ludzi już nie gra tak dużo i zapewne administracja nie zarabia na statusach wiec sprzedaje mapę innemu ota? Ito informacje „https://www.facebook.com/notes/cyler...112868/” chciałbym żeby się administracja wypowiedziała czy ma dalej zamiar prowadzić projekt bety

Rahilux 26-06-18 21:05

Igła gavrosz i hoppre

xD

19Fafarafa06 26-06-18 21:32

Cytat:

Napisał saju125 (Post 166293)
Witam, jestem ciekaw co to się odpierdziela? Ludzi już nie gra tak dużo i zapewne administracja nie zarabia na statusach wiec sprzedaje mapę innemu ota? Ito informacje „https://www.facebook.com/notes/cyler...112868/” chciałbym żeby się administracja wypowiedziała czy ma dalej zamiar prowadzić projekt bety

mape pewnie z googli można pobrać :D

paaaprikos96 27-06-18 09:27

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...61&oe=5BB7E00D

hahahahahahahahaahahah

https://www.facebook.com/notes/cyler...6275863112868/

5310053 27-06-18 09:36

Autorskie, no scam xD

Rahilux 27-06-18 09:53

No tak Skirona upokorzyć, żył w odosobnieniu na jakiejś dziwnej czarnej polewce,
stawiał czoła bandytom, jadowitym wężom i pająkom a byli gracze altaronu zamienili go w smoka na którym będą jeździły bobasy na expowiska na 1k lvl.

Ta zniewaga odes rago wymaga.

Catthon 27-06-18 13:25

Hm. Niemniej jest to dosyć smutne, że na FB to coś ma 5k likeów, a prawie 700 osób zapisało się do grupy zamkniętej dedykowanej otwarciu nowego serwera... Syfiasty kontent na kradzionej bazie, ale prowadzenie z dużym zaangażowaniem i promocja.

Rahilux 21-07-18 22:10

Odświeżam.


Czy administracja (ADMINISTRACJA! Nie doradcy) powie nam cokolwiek nt. Cylerii?

Zrobili całą ankardię, posiadają też koch...KOGAR.
Oprócz tego jeśli ktoś chce, to może pobić Borute, pokonać bękarta wojny albo pogadać z Rokitą (Demonem!), chociaż statki pirackie też są spoko (stary człowieku ulituj się).

Windykator 25-07-18 19:55

i argumentacja "gracze zrobią to lepiej" nabrała po raz kolejny sensu.

Niemniej szkoda iż Bosal pewnie to dopierdoli i pieniążki będą się zgadzały.

Tron 26-07-18 07:41

Ciekawe skąd ten wyciek. Tyle pracy włożone, żeby jakieś podrzędne serwery czerpały z tego zysk. Wielka szkoda.

ciaparek 26-07-18 08:06

Pewnie ludziom tworzącym ten projekt jest szkoda za swój "zmarnowany" czas i włożone serce, ale nie ma co się oszukiwać administracja altaronu dawno postawiła krzyżyk i wywaliła lachę już jakoś od 4lat? wszystkie zmiany były robione pod garstkę osób i dupowłazów i czym to zaowocowało że altaron umarł, jeszcze jest kilku co snują marzenie że ten projekt podniesie się z kolan ale tak nie będzie to żywy trup, jest jeszcze paru maniaków co grają na tym shit otsie w obecnej formie i łudzą się że wydarzy się cud :)
Wszystko co dobre kiedyś się kończy przez ludzi złej woli :)

Rahilux 26-07-18 13:16

Cytat:

Napisał ciaparek (Post 166515)
Pewnie ludziom tworzącym ten projekt jest szkoda za swój "zmarnowany" czas i włożone serce, ale nie ma co się oszukiwać administracja altaronu dawno postawiła krzyżyk i wywaliła lachę już jakoś od 4lat? wszystkie zmiany były robione pod garstkę osób i dupowłazów i czym to zaowocowało że altaron umarł, jeszcze jest kilku co snują marzenie że ten projekt podniesie się z kolan ale tak nie będzie to żywy trup, jest jeszcze paru maniaków co grają na tym shit otsie w obecnej formie i łudzą się że wydarzy się cud :)
Wszystko co dobre kiedyś się kończy przez ludzi złej woli :)



Co innego można napisać?
+1

Kierka250799 26-07-18 14:16

Online: 36 aktywnych graczy na Cyleria.pl

RZECZYWIŚCIE... Jest duża różnica ;DD Śmiechłem.
Jednej rzeczy nie rozumiem, skoro ludzie twierdzą, że to umarły ots, shit, żywy trup itd. Że nie ma szans na powstanie, że nie opłaca się tu grać, na nic nie liczycie, to mam takie pytanie.... Co Wy tu jeszcze robicie? Zaraz pewnie padnie zdanie "bo mogę", "bo nikt mi nie zabroni" itd. Fakt, możecie sobie wbijać, ale jeżeli jeden drugiego będzie nakręcał, że to shit ots, to nic dziwnego, że nikomu nie będzie chciało się wrócić. Bo ludzie są jacy są, zawsze pójdą za opinią innych. Ludzie grają, wiedzą, że update się spóźnia, ale nie mają bladego pojęcia co jest robione i jak starannie jest robione. Mimo tego, że większość nawet nie zwróci uwagi na historie, fabułę, otoczenie. Większość będzie miała to gdzieś i będzie chciała zwiedzać, robić questy i nic poza tym.

Ludzie narzekali, narzekają i narzekać będą. Jeżeli Wam tak bardzo źle i śmiesznie to po prawej stronie u góry jest "X"' i po problemie, ale prawda jest taka, że piszecie itd, ale połowa z Was ucieszyłaby wiadomość jakby wszedł długo wyczekiwany update i może 50% narzekających niedowiarków wbiłoby sprawdzić.

I też nie rozumiem kwestii tego, że nazywacie ludzi oszustami, kłamcami, bo "powiedzieliście, że update będzie w grudniu". A pomyśleliście chociaż raz logicznie, że tutaj ludzie nie mają płacone za to, robią to charytatywnie i wielokrotnie było to tłumaczone. Robią to jeszcze źle. Ludzie mają rodziny, pracę, studia. Leszek właśnie skończył studia, ma więcej czasu, więc poświęca część swojego czasu by coś wprowadzić. Pregusia to samo, myślicie, że łatwo jest to wszystko zrobić? To co wkłada ten człowiek w altaron, jaką ma wiedzę, to nie macie bladego pojęcia. Myślicie, że to hop siup i zrobione. Skoro tak myślicie, to pokażcie swoją wiedzę na ten temat, na temat programowania itd. Jeżeli nie macie o tym bladego pojęcia, to grzecznie mówiąc przymknijcie buźki. To nie jest tak, że kogoś bronie, ale po prostu irytuje mnie wieczne narzekanie ludzi, którzy nawet nie grają. Sami byście zaoferowali jakąś pomoc, a nie tylko wymagania i wymagania. Nie pasuje to siema. Więcej nie zamierzam się tu już wypowiadać i reagować na jakieś treści skierowane w stronę administracji ani moją. Chcecie to sobie to cytujcie, róbcie co chcecie, w tę zakładkę już nawet nie zaglądam, szkoda strzępić ryja.
Jestem ciekaw ilu z Was zobaczę po update. ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
Bartek :)

Rahilux 26-07-18 14:54

Aktualnie rozgrywkę prowadzi 4 graczy!

Ja gram, aktywnie-nieaktywnie gram. Nie nazwałem nikogo kłamcą, oszustem.

Wiesz, może ludzie chcą zobaczyć w jaką stronę się ten ots stoczy?

Jestem pewien, że Ajek, Zjadek i inni, w ciągu tych kilku lat wydali na tego otsa dużo pieniędzy więc chcą wiedzieć jaki kierunek obierze ten projekt.

A Ty powiedz mi ile wiesz o elektronice, mechanice, informatyce, biologii, chemii i tego pochodnym.

Każdy jest w czymś lepszy-gorszy i każda osoba nie znająca się na czymś w danej dziedzinie, może poprosić kogoś o pomoc.

Jak widzę jak rozwija się Kasteria gdzie w ich składzie technicy zajmujący się grą to 3* osoby? Slugar, niebieski, gesior?
No tak - porównywanie custom gierki do wszystkim brakującej starej tibijki,
ale chyba każdy wie, że osób które widziało altaron jest w brud?

Wystarczy popatrzeć na odzew na otlandzie,
ale no cóż, zostało to zaprzepaszczone mimo iż propozycje tłumaczenia tej gierki były jeszcze wcześniej niż NG.


Wiecie czemu eloth-tibijka-kasteria upadały? Bo administracja miała wywalone na ots po pierwszych dwóch tygodniach, a czemu teraz nie upadła?
Bo stale administratorzy są online.

Taki Kasti, nie robi nic technicznego, aczkolwiek jako gracz i administrator spełnia swoje obowiązki, widzieliście jego filmiki? Teleportuje się po graczach, wita się z nimi, banuje botów, nawet osoby które na taskerze lecą na trainach dostają listy jako ślad, że administracja czuwa.

Ale no cóż, jedyne co ta administracja zrobiła to x-forumków dla pupilów gdzie z nimi rozmawia, nie dała nikomu zostać CM'em który by pokazywał graczom, że administracja cokolwiek działa (X bo wiem, że są ponad 2, ile jest, tego nie wiem, zależy jakie accessy zostały rozdane xD).

Wymagania i wymagania, płace - wymagam.

ciaparek 26-07-18 16:11

Gracze online: 94 Cyleria
Aktualnie rozgrywkę prowadzi 3 graczy!
Na obecnych zasadach możecie nawet mapę w grudniu powiększyć 3razy i tak nie wbiję i mowię siema ;)
@Darmitsan więcej się rozwodzić nad twoją wypowiedzią nie będę nie ma sensu i szkoda czasu i zabroń mi komentować martwego otsa :)

5310053 26-07-18 16:24

jeszcze bronić tę administrację po takim czasie xD
ja to gram bo lubie altaron, ale to co selbo robi to jest porażka.
Chociażby ostatnia sytuacja, ja dostałem bana za "shared", mimo że nikt nigdy nie wchodził na milerusa konto poza mną.
Gościu dostał ub po tygodniu za bota, bo dostał złą karę ( powinien dostać delete a nie bana na miesiąc ) i mało ludzi gra :D.
Zakłamany, pomaga tylko i wyłącznie swoim koleżkom, a kiedy go pytam o to, dlaczego tak się stało, dostaję odpowiedź
SelboW zeszłą niedzielę o 21:21
Masz takie nastawienie, że nawet nie podejmę dyskusji

Jak to makon mowił, otsik igiełka, na lata.

ciaparek 26-07-18 16:46

Aby ożywić Altarony proponuje zwiększyc hp mobów o 100% kurła bo ma być trudny, zarabianie kasy tylko na oficerach, zwiadkowi usunąć kpiro a ryckowi rago, rolę blokera przejmie mag duchowny :)
@Milerus widzisz ja próbowałem coś wytłumaczyć konstruktywnie administracji szeroko pojętej ale stwierdziłem że nie ma sensu kopać się z koniem niech grają na tej igiełce ots leję na to ciepłą fantą :)
A co do Selbo zawsze trzymał stronę colegium i tylko tych ludzi faworyzował temat rzeka.

PS @Darmitsan nie ja mówiłem że wprowadzę apdejta na non pvp po czym usunąłem serwer szydera na 102

Zjadek 29-07-18 10:48

Cytat:

Napisał Kierka250799 (Post 166518)
Ludzie grają, wiedzą, że update się spóźnia, ale nie mają bladego pojęcia co jest robione i jak starannie jest robione.

No to mnie rozśmieszyłeś... apdejt się spóźnia pare lat, a nie pół roku. Było wiele zapowiedzi tej aktualizacji wcześniej. Dopiero rok temu wszystko administracja nakręciła, że już zaraz, że już w grudniu... Owszem społeczność nie ma bladego pojęcia co jest robione. Dlaczego? Administracja ma w du*ie to, żeby wyjaśnić społeczności co się dzieje i dlaczego to się dzieje. Papier przyjmie wszystko, także ,,samo mówienie" o aktualizacji to troche za mało przy takim poślizgu.

Nie będę się zagłębiał w cały Twój wywód, tylko powiem, że obrona administracji po tylu wtopach, braku słowności, oszukiwaniu graczy, a wręcz atakowaniu graczy i zrzucaniu na nich odpowiedzialności za niesłowność administracji jest bynajmniej dziwne.

Sołtys, Ajek, Milerus 100% racji. Polać im ;D

I proszę nie pisać, że ,,graczę tylko nazywają administrację oszustami i kłamcami". Nikt raczej tak nie napisał. Jeśli chodzi o mnie to używałem innych sformuowań, zawsze popierając je przykładami i uzasadnieniami. Także, jeśli ktoś zarzuca komuś obelgę itp to proszę to argumentować przykładami i uzasadnieniami.
Najłatwiej pisać jest uogólnienia i obrażać całą społeczność, nie podając żadnych przykładów (,,ktoś powiedział, ale niewiadomo kto"). Apeluje o merytoryczną dyskusję.

Makon 30-07-18 00:29

Cytat:

Napisał 5310053 (Post 166521)
jeszcze bronić tę administrację po takim czasie xD
ja to gram bo lubie altaron, ale to co selbo robi to jest porażka.
Chociażby ostatnia sytuacja, ja dostałem bana za "shared", mimo że nikt nigdy nie wchodził na milerusa konto poza mną.
Gościu dostał ub po tygodniu za bota, bo dostał złą karę ( powinien dostać delete a nie bana na miesiąc ) i mało ludzi gra :D.
Zakłamany, pomaga tylko i wyłącznie swoim koleżkom, a kiedy go pytam o to, dlaczego tak się stało, dostaję odpowiedź
SelboW zeszłą niedzielę o 21:21
Masz takie nastawienie, że nawet nie podejmę dyskusji

Jak to makon mowił, otsik igiełka, na lata.

Milerusie ja aby cytowałem innego sławnego gracza i weterana tej gierki czyli PROFESORA GOFRA.

ciaparek 02-08-18 07:12

Skoro praca wrze i będzie tyyyyyle nowych terenów, proponuję a żeby administracja wróciła do korzeni tj. serwer do bitki i serwer do gry na luzie bo ta obecna forma homoniewiadomo to porażka i jakbym mógł zapomnieć cofnięcie tych chorych zmian odnośnie hp i tego całego shitu do "normalności" a co.. komentować sobie można :)

Figovsky 02-08-18 11:19

Też bym pograł w altarony, ale jak gosciu wyżej napisał, ta obecna forma homoniewiadomo to porażka. Nie ma sensu do czegoś takiego wracać. Merge dwóch róznych serwerów jest tego powodem - moim zdaniem.

Jakiś ostateczny, z dużym pogrubieniem i podkreśleniem reset, byłby mile widziany. Tym razem do kilku potrzebnych zmian wziąłby udział również community npvp, więc serwer tym razem byłby zapewne bardziej przyjazny dla neutrali. Update w raz z resetem również zachęciłby starych wyjadaczy do ponownego wyexpienia swojej postaci.

Myślę, że gracze mieliby inne podejście do altaronów z ogłoszeniem ostatecznego resetu altaronów. Również starzy wyjadacze będą mieli inne podejście do gry po wprowadzeniu update'a, gdzie niezbadane terytoria do splądrowania będą mieć miejsce.
Większa mapa, więc znajdzie się miejsce dla neutrali. Moim zdaniem nie było dla nich miejsca na aktualnej mapie, gdzie większość respów przejmowane były przez dwie gildie walczące.

Obles 02-08-18 11:53

Resetu nie będzie a Altaron w obecnej formie jest najbliższy temu czym z założenia zawsze miał być - wiem, że się to wielu nie podoba, ale dyskusje na ten temat były po wielokroć i szkoda tracić na nie kolejny raz czas i energie.

hejhop 02-08-18 12:00

Dobrze!!! Niech tylko wejdzie cos nowego i moge znowu tysiace godzin tu spedzic!

ciaparek 02-08-18 12:44

"Resetu nie będzie a Altaron w obecnej formie jest najbliższy temu czym z założenia zawsze miał być "
Rewelacja, grę zamiast robić dla graczy by było jak najwięcej ludzi i jak najwięcej sprzedanych statusów(zysk) to Selbo robisz ją pod swoje widzimisię i olewając przytym ludzi, genialny marketing :D
Jeśli uważasz że pieniądze ze statusów to są drobne, mógłbyś przeznaczyć je jakimś ludziom którzy by rozwijali grę.

Obles 02-08-18 13:15

Cytat:

Napisał ciaparek (Post 166579)
"Resetu nie będzie a Altaron w obecnej formie jest najbliższy temu czym z założenia zawsze miał być "
Rewelacja, grę zamiast robić dla graczy by było jak najwięcej ludzi i jak najwięcej sprzedanych statusów(zysk) to Selbo robisz ją pod swoje widzimisię i olewając przytym ludzi, genialny marketing :D
Jeśli uważasz że pieniądze ze statusów to są drobne, mógłbyś przeznaczyć je jakimś ludziom którzy by rozwijali grę.

Tylko widzisz - to, że największą popularnością cieszą się marne war-ots z sms-shopami, z resetem co miesiąc, powielające od lat te same mechaniki i rozwiązania, nie oznacza, że mamy podążać tą samą drogą.
Tak już często jest, że jakość =/= popularność, szczególnie na tym niszowym rynku, gdzie nie szuka się przygody rpg na miesiące a szybkiej, łatwej, nie wymagającej zaangażowania rozgrywki - dlatego w Altaronie nigdy nie będzie tłumów - próg wejścia w rozgrywkę jest po prostu dla większości za wysoki i miast pożytkować czas na zapoznanie się z grą, gracze, wolą pójść tam, gdzie czują się pewnie.
I żebyś mnie zrozumiał - ja zdaję sobie sprawę nad istnieniem rzeczy, które można by było zrobić lepiej, lub które zniechęcają w pewien sposób lub ucinają skrzydła dla Projektu (klient, brak j. ang.), niemniej nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić w obecnym modelu w jakim pracujemy a który się nie zmieni, chociaż byśmy tego chcieli - życie prywatne i zawodowe wysysa czas jak próżnia.

Czy skazujemy się takim tokiem postępowania na małe zainteresowanie - tak, ale jakoś to przeżyjemy, musimy.
Czy olewamy ludzi? Nie, wprowadzamy wiele Waszych sugestii i propozycji, ale tylko takich, które zgadzają się z naszą wizją gry. Ogon nie będzie merdał psem. Ważniejsza dla nas jest spójność gry niż robienie wszystkiego byleby tylko pozyskać niewiadomą ilość graczy na niepewną ilość czasu.

Pieniądze nie są żadnym problemem - problemem jest brak chętnych osób do współpracy, którzy sprostali by naszym wymaganiom.

Każdy Twój post jest atakiem lub krytyką - masz do tego oczywiście prawo i nawet rozumiem dlaczego piszesz w takim a nie innym tonie, niemniej nie uwzględniasz wielu czynników, o których jako gracz nie zdajesz sobie sprawy oraz nie podajesz konkretnych pomysłów popartych argumentami, a które uwzględniałyby choć w mały sposób naszą wizję gry, by móc pójść na kompromis (cóż za wielo-złożoność zdania...). Kreujesz się na idealistę z wizją szklanych domów - pomysł piękny i na pierwszy rzut oka skazany na sukces, niemniej po uwzględnieniu realnych aspektów niemożliwy do wykonania lub po prostu zmieniający rdzeń idei. Pamiętaj, że piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami :).

ciaparek 02-08-18 13:49

Serwer kaput, w takim razie wielka szkoda :)

5310053 02-08-18 14:02

https://www.chamsko.pl/demot/0_1_504...z_arnold77.gif

Figovsky 02-08-18 15:01

A czemu by nie spróbować zrobić z Altaronu gry sezonowej? Nie ma nic do stracenia, co najwyżej aktualne 9 online osób.

Tłumy sięgające do 250 graczy online na pewno będą - zawsze po resecie takie tłumy były. Widocznie po aktualnym stanie projektu Altaron, nie można spodziewać się więcej.
I widocznie każdemu odpowiada reset co jakiś czas, skoro zawsze takie tłumy na niego przychodzą.

Fakty są takie, że z każdym resetem przybywa pewna garstka nowych osób.
Drugi fakt: Lepsze 250 online przez dwa pierwsze tygodnie, niż 9 online tak jak teraz. Prawda?


Przytoczę tutaj pewną grę, którą jest Diablo II. Ów gierka nie jest rozwijana od ponad 10 lat. Przez ten czas nie było w niej żadnego update'a. Jedyne, co jest w niej robione, to co 6-7 miesięcy przeniesienie postaci ladderowych na non-ladder i start nowego laddera. Czyli sezonowa gierka. Od jakiegoś czasu, po starcie każdego nowego laddera, gra staje się co raz bardziej grywalna. Aż jeden z twórców tej gry, jeden z założycieli Blizzard Entertainment, pozwolił sobie na wywiad odnośnie tej gierki, w którym można zobaczyc jego niedowierzanie, że ich gra, która już dawno nie jest przez nich wspierana, z roku na rok sama z siebie jest co raz bardziej grywalna.

https://www.youtube.com/watch?v=fD175c2dH48&t=888s

Ktoś powie, że nie ma co porównywać Altaronu do Diablo II ?

Grałem przez długi czas w Diablo II i moim zdaniem jest podobna do Altaronu. Łączy je pewna cecha. A mianowicie, że aż chce się do nich wracać i zacząć wszystko od nowa. Głównie przez klimat, duele(pvp) czy ludzi.
(Albo eksority i ponowna chęć skopania im tyłków) Hehe

Wiadomo, nie ma co porównywać Altaronu do Diablo II. Pod względem grywalności.

Ale zadaj sobie pytanie, czy na Altaronie musi być 70 tyś. graczy, żebyś mógł w niego pograć? Czy wystarczy 100? A co jakby się okazało, że 3 sezon Altaronowy ma 400 graczy na start?

Wiem Selbo, że nie chce Ci się marnować ani sekundy dłużej na ten projekt bo okazał się stratą czasu, nie masz z niego jakichkolwiek korzyści, jedyne co masz to wspomnienia, nostalgie. Ale na pewno szkoda, zostawić tyle czasu włożonego, nie tylko twojego, na takim niewypale, prawda?

Zrób sezonową gierkę dla tych 200 ludzi, którzy zawsze przychodzą na jej start, zrób grę pod nich, i zostaw ją jak jest. Nie musisz pełnić roli MG, nerfić górskich trolli czy rekinołaków, wprowadzać zmiany w balansie, czy nowe update'y. Społecznośc altarońska sobie poradzi - ale będzie patologia - można na forum im podcinać skrzydła, ale gra niech będzie dla nich.
Może same pojawią się osoby, które będą chciały pomóc w rozwijaniu tego projektu. Może znajdzie się na niego kupiec. Może jakiś porządniejszy streamer zacznie na którymś sezonie tutaj grać. Samo z siebie może się dużo wydarzyć. Nie ma co z góry skazywać projekt na niewypał.

A jak Ci nie pasuje robić coś dla graczy to zrób to dla CHWAŁY ALTARONU!

Dobra gdzie moje leki

makozul 02-08-18 17:07

Jak dla mnie obecny serwer pvp to kpina, ktokolwiek wbija na serwer po 2-3 dniach ma 100 lvl+ poprzez wbijanie expa na warmodzie.. Liczba graczy z resztą mówi swoje. Jeżeli chodzi o mnie to sam bym popykał w stary dobry altaron od nowa, nie chcecie resetu ? To zróbcie po prostu nowy serwer. Popieram tutaj luffiego, że na obecnej mapie nie było miejsca dla randomow + polowa spawnow została tak naprawdę zabrana z użytku poprzez znerfienie lota. Moim zdaniem jeżeli nie ruszycie nowego serwera z tym updatem (jeżeli owy wgl wyjdzie) to będzie to strzał w kolano :), Mimo to, róbcie jak chcecie, na nowy serwer chętnie wbiję.

19Fafarafa06 02-08-18 17:41

Cytat:

Napisał Figovsky (Post 166588)
A czemu by nie spróbować zrobić z Altaronu gry sezonowej? Nie ma nic do stracenia, co najwyżej aktualne 9 online osób.

Tłumy sięgające do 250 graczy online na pewno będą - zawsze po resecie takie tłumy były. Widocznie po aktualnym stanie projektu Altaron, nie można spodziewać się więcej.
I widocznie każdemu odpowiada reset co jakiś czas, skoro zawsze takie tłumy na niego przychodzą.

Fakty są takie, że z każdym resetem przybywa pewna garstka nowych osób.
Drugi fakt: Lepsze 250 online przez dwa pierwsze tygodnie, niż 9 online tak jak teraz. Prawda?


Przytoczę tutaj pewną grę, którą jest Diablo II. Ów gierka nie jest rozwijana od ponad 10 lat. Przez ten czas nie było w niej żadnego update'a. Jedyne, co jest w niej robione, to co 6-7 miesięcy przeniesienie postaci ladderowych na non-ladder i start nowego laddera. Czyli sezonowa gierka. Od jakiegoś czasu, po starcie każdego nowego laddera, gra staje się co raz bardziej grywalna. Aż jeden z twórców tej gry, jeden z założycieli Blizzard Entertainment, pozwolił sobie na wywiad odnośnie tej gierki, w którym można zobaczyc jego niedowierzanie, że ich gra, która już dawno nie jest przez nich wspierana, z roku na rok sama z siebie jest co raz bardziej grywalna.

https://www.youtube.com/watch?v=fD175c2dH48&t=888s

Ktoś powie, że nie ma co porównywać Altaronu do Diablo II ?

Grałem przez długi czas w Diablo II i moim zdaniem jest podobna do Altaronu. Łączy je pewna cecha. A mianowicie, że aż chce się do nich wracać i zacząć wszystko od nowa. Głównie przez klimat, duele(pvp) czy ludzi.
(Albo eksority i ponowna chęć skopania im tyłków) Hehe

Wiadomo, nie ma co porównywać Altaronu do Diablo II. Pod względem grywalności.

Ale zadaj sobie pytanie, czy na Altaronie musi być 70 tyś. graczy, żebyś mógł w niego pograć? Czy wystarczy 100? A co jakby się okazało, że 3 sezon Altaronowy ma 400 graczy na start?

Wiem Selbo, że nie chce Ci się marnować ani sekundy dłużej na ten projekt bo okazał się stratą czasu, nie masz z niego jakichkolwiek korzyści, jedyne co masz to wspomnienia, nostalgie. Ale na pewno szkoda, zostawić tyle czasu włożonego, nie tylko twojego, na takim niewypale, prawda?

Zrób sezonową gierkę dla tych 200 ludzi, którzy zawsze przychodzą na jej start, zrób grę pod nich, i zostaw ją jak jest. Nie musisz pełnić roli MG, nerfić górskich trolli czy rekinołaków, wprowadzać zmiany w balansie, czy nowe update'y. Społecznośc altarońska sobie poradzi - ale będzie patologia - można na forum im podcinać skrzydła, ale gra niech będzie dla nich.
Może same pojawią się osoby, które będą chciały pomóc w rozwijaniu tego projektu. Może znajdzie się na niego kupiec. Może jakiś porządniejszy streamer zacznie na którymś sezonie tutaj grać. Samo z siebie może się dużo wydarzyć. Nie ma co z góry skazywać projekt na niewypał.

A jak Ci nie pasuje robić coś dla graczy to zrób to dla CHWAŁY ALTARONU!

Dobra gdzie moje leki

Kupiec na altaron jest cały czas, tylko jak bosal chce 150000 tyś zł, to chyba ktoś głupi za tyle kupi :D
Zresztą Selbo robi altaron tak jak mu się podoba, ma być trudny a jest nudny

hejhop 02-08-18 19:02

@hektor
Tak szybko expia tylko ludzie, ktorym nie zal zaplacic za lvl albo ktos kto ma transferowanego z npvp chara(ktory do niczego innego i tak sie nie nadaje), a expa na serwerze sumarycznie jest coraz mniej, kiedy sie wszystkie nieaktywne postacie porokuja, wowczas proceder zaniknie do sporadycznych przypadkow osob konczacych gre.
@all
Robicie z tych warmodow afere, jakby bylo z czego, transferowane bezuzyteczne chary kazdy moze sobie zrokowac zeby czas poswiecony na robienie charow kiedys nie poszedl calkiem na darmo

5310053 02-08-18 20:18

Cytat:

Napisał hejhop (Post 166592)
@hektor
Tak szybko expia tylko ludzie, ktorym nie zal zaplacic za lvl albo ktos kto ma transferowanego z npvp chara(ktory do niczego innego i tak sie nie nadaje), a expa na serwerze sumarycznie jest coraz mniej, kiedy sie wszystkie nieaktywne postacie porokuja, wowczas proceder zaniknie do sporadycznych przypadkow osob konczacych gre.
@all
Robicie z tych warmodow afere, jakby bylo z czego, transferowane bezuzyteczne chary kazdy moze sobie zrokowac zeby czas poswiecony na robienie charow kiedys nie poszedl calkiem na darmo

A ty w ogóle widzisz co się dzieje ostatnio ;D?

makozul 02-08-18 20:23

@hejhop

Widzę, że kompletnie nie masz zielonego pojęcia co było powodem stworzenia przez administracje owego warmoda, bo na pewno nie po to by kupować xpa /rokowac chary. Po za tym xp w warmodzie miał być po toi tylko po to by 2 rządzące gildie nie tylko traciły lvle lecz odrabiały co nie co na akcjach. To co teraz się porobiło na tym serwie ma się daleko od tego co zamierzano, ale to tylko powód nieaktywnej administracji ;>

5310053 02-08-18 20:40

początkowo, jak to makon robił, selbo groził że to usunie i makon bana w koncu dostanie.
teraz selbo mowi ze to wina systemu, i gracze wykorzystuja luke w systemie ktory zrobili i nie zamierza tego naprawiac
finalnie oddawanie sobie expa jest legalne, jesli tylko robi to wlasciciel postaci.

hejhop 02-08-18 21:20

Wiem po co to było zrobione, jest to poprostu naduzywane, tak jest z kazdym prawem. A wy przedstawiacie jakby to byl gwozdz do trumny altaronu. Nie jest do końca wporządku, ale tym razem z korzyścią dla graczy. Poza tym nie jest to takie proste, a ilosc expa jest ograniczona i spada szybciej niz wzrasta, ten proceder sam sie zdusi w zarodku i nie ma po co tego roztrząsać.

Zjadek 02-08-18 23:47

Haha, co to warmoda zacytuje kogoś kto napisał wyżej ,,dobrymi chęciami piekło jest wybrukowana" i nie był to Ajek :)

1. Selbo wprowadza zmiany proponowane przez graczy ale tylko te które mu pasują, czyli tak naprawde gracz ma g**no do powiedzenia :)
2. Jak warmode wpisuje się do fabuły? mechaniki?
@up to jest patologiczny system, dlatego oburza to ludzi. Miało to z założenia pomagać graczom przy wojnach, żeby mniej tracili? Altaron ma być trudny!!! , ale dlaczego w tym przypadku (jak i w wielu innych) idzie się na rękę dla zadymiarzy?
3. Altaron jest zblizony do założenia jaki zawsze miał być? Czyli z 4 graczami online w szczytownym momencie dnia?
4. Stawiając zbyt wysokie wymagania dla chętnych do pomocy skreślane są te osoby, które wogóle chcą poświęcić swój czas dla tego projektu... przepraszam, ale tu jest brak logiki. Jeśli ktoś chce pomóc to trzeba to promować a nie dusić w zarodku.
5. Cały czas mówione jest o tym jak (nadchodząca?..) aktualizacja będzie dopracowana. Lepiej zrobić kilka małych kroków niż jeden wielki i niepewny. Czasami przy założonej zbyt wysoko poprzeczce, nie da się jej sprostać. Trzeba dzielić możliwości na zamiary.. czy jak to się tam mówi.

A skoro pieniądze to nie problem to dlaczego npvp został usunięty? Jednym z powodów podobno był zbyt wysoki koszt utrzymania serwera.

ciaparek 03-08-18 07:29

Czyli Selbo swoim ostatnim postem rozwiał wszelkie wątpliwości odnośnie rozwoju gry i powrotu do normalności, przynajmniej konkret :)

Obles 03-08-18 11:26

Cytat:

Napisał Zjadek (Post 166599)
Haha, co to warmoda zacytuje kogoś kto napisał wyżej ,,dobrymi chęciami piekło jest wybrukowana" i nie był to Ajek :)

1. Selbo wprowadza zmiany proponowane przez graczy ale tylko te które mu pasują, czyli tak naprawde gracz ma g**no do powiedzenia :)
2. Jak warmode wpisuje się do fabuły? mechaniki?
@up to jest patologiczny system, dlatego oburza to ludzi. Miało to z założenia pomagać graczom przy wojnach, żeby mniej tracili? Altaron ma być trudny!!! , ale dlaczego w tym przypadku (jak i w wielu innych) idzie się na rękę dla zadymiarzy?
3. Altaron jest zblizony do założenia jaki zawsze miał być? Czyli z 4 graczami online w szczytownym momencie dnia?
4. Stawiając zbyt wysokie wymagania dla chętnych do pomocy skreślane są te osoby, które wogóle chcą poświęcić swój czas dla tego projektu... przepraszam, ale tu jest brak logiki. Jeśli ktoś chce pomóc to trzeba to promować a nie dusić w zarodku.
5. Cały czas mówione jest o tym jak (nadchodząca?..) aktualizacja będzie dopracowana. Lepiej zrobić kilka małych kroków niż jeden wielki i niepewny. Czasami przy założonej zbyt wysoko poprzeczce, nie da się jej sprostać. Trzeba dzielić możliwości na zamiary.. czy jak to się tam mówi.

A skoro pieniądze to nie problem to dlaczego npvp został usunięty? Jednym z powodów podobno był zbyt wysoki koszt utrzymania serwera.

Ad. 1
A skąd w ogóle wzięła się myśl, że gracz ma decydujące słowo na temat zmian i nowości wprowadzanych do gry? Ubzduraliście to sobie nie wiadomo na jakiej podstawie. Dostaliście palec i wzięliście całą rękę, ot.

Ad. 2
War-mode był swego czasu konsultowany w szerokim gronie i wprowadzony na prośbę graczy, nie wywracaj więc kota do góry ogonem. Owszem, zostaje wykorzystywany nie tak, jak było to zamierzone, ale ten proceder trwa już od jakiegoś czasu i mleko zostało rozlane, cóż poradzę.

Ad. 3
W szczytowym momencie jest ~15 osób online - teraz, gdy gra faktycznie ucichła i chyba dla nikogo nie jest to zaskoczeniem. Sytuacja taka miała miejsce już wielokrotnie, niezależnie jak bardzo Altaron był odchylony ku war-ots jakiego tak bardzo chcecie.

Ad. 4
Wybacz, ale nie będziemy z Pregusią obniżać poprzeczki. Gdybyś porozmawiał z ludźmi, którzy nawiązali z nami współpracę lub sam się takowej podjął zobaczyłbyś, że wszystkiego cierpliwie uczę, co trwa często dłużej, niż miałbym zrobić coś sam. Nikogo nie odrzucam - ludzie często po prostu po zobaczeniu jak to wszystko realnie wygląda i ile wymaga pracy sami odpuszczają.

Ad. 5
Cały czas jest mówione... tzn. gdzie? Mamy po prostu wymagania i pewne założenia, ot wszystko. Zresztą przygotowywana aktualizacja ma charakter taki a nie inny, który powoduje, że nie możemy wprowadzić jej po części. Ogromny teren jest związany ze sobą fabułą, npc i zadaniami. Wybacz, ale nie masz pojęcia o czym się wypowiadasz a bardzo łatwo jest Ci pisać osąd.

Cytat:

Napisał ciaparek (Post 166600)
Czyli Selbo swoim ostatnim postem rozwiał wszelkie wątpliwości odnośnie rozwoju gry i powrotu do normalności, przynajmniej konkret :)

Czym według Ciebie jest powrót do normalności? Archaiczne systemy, które się nie sprawdzały? Powrót do starych mobków, które swoim niedopracowaniem niszczyły rozgrywkę i rynek gry?

prazyk123 03-08-18 13:11

Halo Selbo będzie updejt bo sie zaczynam martwic?
A ty Piter sobie pograsz jak wstaniesz z autostrady xD pozdro wariaty!

Figovsky 03-08-18 13:57

Jeśli dobrze zrozumiałem Hektora, to już nie chcemy 'war-otsa'. Bo to miałbym na myśli, pisząc, że chcę sobie tak o pograć w stary dobry Altaron.
I taki też mam zamiar, jeśli będzie NOWY SEZON (edycja, serwer, reset).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin