Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Dyskusje ogólne (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=2)
-   -   [pvp] Changelog (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=24925)

Windykator 04-01-22 12:34

Changelog
 
Tutaj wstawiam changelog zmian, które podejmują prawdziwi gracze, a nie popierdułki z pomarańczowymi nickami, które wpierw wprowadzają unbalance, a potem go abusują bez słowa raportu. Nie ma ankiety, bo to nie demokracja, ja wstawiam, a administracja niech sobie kopiuje, bo widzę cofnelismy się o wiele lat, gdzie mojego głosu na tym forum brakowało.

4/01/2022
*zmiana opracowana przez zwiadowców (graczy, którzy grają nie krócej niż administracja).
-usunięcie nakładania efektu paraliżu z yase unar
-zmiana cd na yase unar 2->4 sekundy
-zwiększenie dmg yase unar (mniej więcej) o różnice między autoatakiem bełtu, a puginału.
-yase unar możliwe do wycastowania o ile posiadamy puginały w plecaku (można nosić kuszę w ręku i nie trzeba przekładać).
-puginały stają się amunicją, niemożliwe do rzucania z ręki.

05/01/2022
*Dodanie staminy
-stamina ma maksymalnie 24 godziny
-stamina zużywa się, gdy jesteśmy zalogowani na postaci (również afk)
-stamina regeneruje się poprzez wylogowanie (2 minuty regeneracji staminy za każdą minutę offline)
-maksymalnie można zregenerować 22 godziny (24 o ile wylogowało się w łóżku)
-exp stage uzależniony od staminy:
22-24h - 120% zyskiwanego doswiadczenia podczas polowan
16-24h - 100% zyskiwanego doswiadczenia podczas polowan
10-16 - 75%
1-10 - 50%
0 - 0%

06/01/2022
*Zmiany w następujących mobach:
MYSMENIA
-zmniejszenie średniego expa z 900 na 600 punktów doświadczenia
-zmniejszenie sakiewki z 34-340 na 50-200
-całkowite usunięcie z jej dropa diamentów
Wyjaśnienie: exp porównywalny do teamhunta na piaskowych, dużo większy profit (na niecałe 4t wkładj wynosiło się 15t w ciągu lekko ponad godziny).

*zmiany respów na kogar wymagają jeszcze paru dni testów, więc zachęcamy do printowania expa i itemow.

/spam i komentarze mam w nosie, będę edytował tylko pierwszy post i podbijał.

Windykator 05-01-22 17:27

Podbijam, dodany 5 stycznia.

Windykator 06-01-22 12:29

podbijam, dodany 6 stycznia.

Figovsky 06-01-22 17:39

Z tą staminą chyba cie. Powinna być stamina jak na starej tibii czyli 58 godzin. Zużywana tylko podczas expa. Brak staminy jest zbyt op, a na twoją propozycję to by się nawet doktor frankestein nie zgodził.

Co do yase unara spoko opcja, ale jednak kolejny puginał do czaru byłby zbyt op. Ale trochę dmg podnieśc i dać większy cd jak najbardziej. No i puginały rzucane z plecaka tylko pod wyjątkiem gdy nie będzie można nosić tarczy podczas bicia z puginałów.

neilran 06-01-22 17:40

Ale w jakim tempie sie ta stamina na starej Tibii regenerowała?

Figovsky 06-01-22 17:52

Cytat:

Napisał neilran (Post 177508)
Ale w jakim tempie sie ta stamina na starej Tibii regenerowała?

A zapomniałem wspomnieć. 3 godziny off to 1 godzina staminy. Ale powinna stamina się ładować jak stoisz w pz bo jak my mamy ciągle kilkugodzinne akcję + obkupy przed akcją i do tego taki mag musi jebać runy godzinami w depo na expa to stamina by go zjadła.

Rahilux 06-01-22 17:52

na rlu masz teraz 42h staminy, 3h zielonej

zielona stamina regeneruje sie 6h na 1 godzinę zielonej.

Żółta się regenerowała 1:1 albo 1:2 (w minutach)

Figovsky 06-01-22 17:54

Cytat:

Napisał Rahilux (Post 177512)
na rlu masz teraz 42h staminy, 3h zielonej

zielona stamina regeneruje sie 6h na 1 godzinę zielonej.

Żółta się regenerowała 1:1 albo 1:2 (w minutach)

Ale staminę zmniejszyli z 58h do 42h ze względu na boty. Na Altaronie jak admini czuwają, to długo sobie nie pobocisz. No ale te 42h myślę że też by działało. Ofc w pz musi się stamina 3:1 ładować również tak jak na tibii.

Windykator 06-01-22 18:39

Dziekujemy za opinie.
Panstwa propozycja zostanie przetestowana dzisiaj miedzy 6, a 11 rano.
Pozdrawiam.

demian 06-01-22 23:12

Stamina powinna zostać tak jak jest

Kierka1234567890 07-01-22 08:13

Nie dodawajcie staminy, przecież profesorek będzie wtedy siedział 25/24, dajcie mu chociaż zjeść coś...

Windykator 10-01-22 14:10

Dzisiaj tylko podsumowanie moich kilkudziesięciu godzin na Orkach Gorskich i rownoczesnej obserwacji zmian jakie byly wprowadzane.
Chociaż nie... skłamałem.
Będzie natomiast o samych zmianach, a na przykładzie Orków wyjaśnie, gdzie leży problem.
Nie będzie tym razem pocisków w kierunku testerów, udowadniania, że jesteście wój warci, ale będzie wyłącznie krytyka osób, które wprowadzają zmiany na server.

Moje wejście na (znerfione 2x) Orki to był test loota (podobno sypało mocniej i po nerfach dalej miałem od drewnianych tarcz, przez młotki absorbujące, po plecaki królewskich itemów. Inni dropili również Tizony i inne "rare" pokroju bit legów. Nie wiem co tam się działo przed nerfami, ale rozumiem, że zderzenie test servera z rozgrywką, doprowadziło do wybjchu bomby, dobrzę, że nie na long termie.
Moją uwagę przykuły poziomy Orków: najsłabsze, które nicc nie biją, po czeewone, które mnie mordują przy nieuwadze. O ile loot z zielonych i czarnych jest okej (nawet można nieco sakiewki podnieść w górę), tak żółte srają rarami, a czerwone królewskimi i rubinami. O dziwo z żółtych leci tizona, a z czerwonych odkażacz (sick!). Dobór loota faktycznie w pyte i za czasów mojego JimLeya, bym takiej gafy nie strzelił, no, ale zdarza się jeżeli potworowi daje się plik zwykłego Orka i dodaje kilka itemów dla niepoznaki.
Kolejny test: jebnijmy expa.
Najniższy poziom (zielone) 1kk/h
Czarne: 1kk/h
Żółte: 1kk/h
Czerwone: 1kk/h
No halo?! Jest w pyte! No, ale nic, pobiegam pare dni, może się kapną, jeszcze na ctrl+r pocisne, że kogoś wygrzmocił gargantuan skoro takie respy dodaje, może wzbudzę zainteresowanie jak będę tam tydzień biegał i pokazywał cyferki w logach.
No! Udało się! Changelog od Altrela! Jest o Orkach! STONKS! ON TO WIDZI!
"Wój lupa kamieni zupa, znerfiliśmy expa wszystkim o 10%, będzie balans w końcu na respie. Loota też coś zmieniliśmy, ale odkryjcie sami".
No nic, test na iq wyszedł negatywny, ale Legkan jako tester idzie testować, bo inni dalej abusują pajęczymy i nie mają czasu.
Może nie wpadli na to, że nerfienie expa jednolicie nie wpłynie na balans, a ewentualnie wyłączy respa jak górskie trolle, ale może za miesiąc się skapną, że chodzi o gęstość mobów na respie i, że szczyt był zbalansowany, a reszta miała iść do nerfa. No nic, loota zmienili to potestujmy.
Wchodzimy na respa, zielone Orki, 2x zaibatsu przebiegając. Dalej z jednego moba. No nic, przypadek. Czarne bez zmian, dalej syf. Kilka żółtych w drodze na czerwone: 2 kompozyty światła i złota zbroja. No ja pierdziele, ale fart... a może to nie fart, nieważne, damy szansę. Pare kółek czerwonych i trzepanie plecaka: zamiast absorbujących same płatnerskie, niby spoko, ale nic innego się nie zmieniło... włócznik, kij, zabije, jeb, sroka. Ja pierdziu, dodali sroke, na pewno się komuś przyda na tamtym respie.

Teraz przemnóżcie te opowieść na inne zmiany w kierunku balansu, ja na forum karierę kończę tym postem. Uszanowanko, balansujcie sami.
/Legkan

Altrel 10-01-22 14:34

Wprowadzając zmiany sugerowaliśmy się tematem na forum oraz naszymi obserwacjami (podpartymi testem loota oraz analizą zdobywanego doświadczenia).

Jesteśmy otwarci na sugestie i wdzięczni za testy, jednak do wprowadzania zmian potrzebujemy informacji i konieczności zmian i konkretnego uzasadnienia propozycji - na tym polegają testy. Od Pana w zakresie orków otrzymaliśmy jedną (6 dni temu), która co prawda dała nam sygnał o potrzebie zmian, ale w bardzo ogólnikowy sposób.

Złota zbroja leci obecnie bardzo rzadko. Informacji o zaibatsu nie mieliśmy - poprawimy. Złote czy bitewne nogawice zostały z loota usunięte.

Windykator 10-01-22 14:43

Minimalna na zleceniu, albo dodajcie sobie osobny folder na logi z mojej postaci. Po 10 latach udało Wam się utracić resztki moich chęci na jakikolwiekk wkład w ten server, będę dostosowywał się już tylko pod to co wprowadzacie w oparciu o opinie ludzi, którzy już udowodnili Wam nie raz, że wolą nadużywać zaufania i abusować co się da... no ale piszą na Pan i nie walną pięścią w stół, więc spoko.

Windykator 11-01-22 14:34

11/01/2022
Zaczynamg dostrzegać, że visko pela aluk ma dziwny przelicznik względe pozostałych czarów na altaronie, niepewnie siadamy do biurka przepisać w silniku sposób wyliczania dmg na podstawie skilla i lvla. Tracimy poczucie, że jest inny sposób na balans. Dostrzegamy, że magowie są od mid game równie twardzi co zwiadowca, a mają większy dmg aoe i taki sam punktowy. Dostrzegamy krzyki na forum, że przez lata spierdzieliliśmy wiele respów. Dostrzegamy, że magowie robią solo 2kk, najty 1,5kk, a zwiadowcy 1kk. Obiecujemy w 2 miesiące zbalansować wszystko, by talary były coś warte na long termie.

neilran 11-01-22 15:26

Cytat:

Napisał Windykator (Post 177792)
11/01/2022
Zaczynamg dostrzegać, że visko pela aluk ma dziwny przelicznik względe pozostałych czarów na altaronie, niepewnie siadamy do biurka przepisać w silniku sposób wyliczania dmg na podstawie skilla i lvla. Tracimy poczucie, że jest inny sposób na balans. Dostrzegamy, że magowie są od mid game równie twardzi co zwiadowca, a mają większy dmg aoe i taki sam punktowy. Dostrzegamy krzyki na forum, że przez lata spierdzieliliśmy wiele respów. Dostrzegamy, że magowie robią solo 2kk, najty 1,5kk, a zwiadowcy 1kk. Obiecujemy w 2 miesiące zbalansować wszystko, by talary były coś warte na long termie.

Podobno zwiadowca ekspi teraz conajmniej tak dobrze jak mag, ja nie wiem i ciężki mi w to uwieżyć, ale od buffa zwiadowcy nie grałem nim.
Ps. tak twierdził Rahilux i chyba Kyogre, pewnie sęk w buffie na szanse na kryta, oraz dodatkowej szansie na kryta ze skradania sie. Słyszałem też od Kyogra że czary zwiadka sie dobrze skalują z atak spidem broni, a orzeł ma chyba lepszy atak speed bazowy od słabszych kusz.

Cytat:

Napisał Altrel (Post 177768)
Wprowadzając zmiany sugerowaliśmy się tematem na forum oraz naszymi obserwacjami (podpartymi testem loota oraz analizą zdobywanego doświadczenia).

Jesteśmy otwarci na sugestie i wdzięczni za testy, jednak do wprowadzania zmian potrzebujemy informacji i konieczności zmian i konkretnego uzasadnienia propozycji - na tym polegają testy. Od Pana w zakresie orków otrzymaliśmy jedną (6 dni temu), która co prawda dała nam sygnał o potrzebie zmian, ale w bardzo ogólnikowy sposób.

Złota zbroja leci obecnie bardzo rzadko. Informacji o zaibatsu nie mieliśmy - poprawimy. Złote czy bitewne nogawice zostały z loota usunięte.

A co z Tizoną? Twórcy postanowili już nie przywiązywać wagi do takich rzeczy?
Przypomne co napisałem:
Cytat:

Napisał neilran (Post 177505)
Imo Tizona również jest bronią mityczną w grze, dropi tylko ze Złotego Smoka i paru bossów. Nie jest jakaś broken, ale to taki rare item, bardzo ładny.
Dodanie jej do pospolitego moba psuje totalnie aure unikalności tego przedmiotu.

Myśle że takie detale i smaczki są bardzo ważne, myśle że do tej pory twórcy Altaronu to doskonale rozumieli.

Windykator 11-01-22 15:30

Podobno w ramach testów staneli ze szprotkami przy ognisku i teatowali kto wykręci więcej k/h.

Rahilux mówił zapewne o sytuacji, gdzie zwiadek jesg brany na plecy przez 2 magów i zbiera loota w th. Korzystam z pełnej puli buffów zwiadowcy. Jakbym Ci powiedział gdzie wyxiąga najwięcej expa to się za głowe złapiesz.

Tizona leci ze słabszych, z silniejszych odkażacz.

MisiuJogiNaPatyku 14-01-22 03:19

Ja dopiero się przymierzam i moja opinia świeżaka może być średnio trafiona - ale jak niby bez staminy, przecież to jak gra na cheatach, a nawet lepiej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin