Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Naprawa - Zniszczenie EQ (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=25570)

Zetix 05-04-22 16:55

Naprawa - Zniszczenie EQ
 
Zgłaszam i zgłaszam i ... Ok to może zapytamy ludzi co o tym sądzą.
17:38 Piotr: No tak... rzeczywiście masz na sobie trochę zepsuty ekwipunek. Mogę naprawić go za 3480 miedziaków. Zgadzasz się?
Stalowe itemy: Helm 0,09% Arm 0,07% Nogawice 0,3% Tarcza 1,25%
Nie wiadomo czy się z tego śmiać :p

Od dawna piszemy że EQ za szybko się psuje zero odpowiedzi.
Od dawna wiadomo że na początku naprawa w sklepie jest za droga. Niejednokrotnie przekracza cenę zakupu nowego zestawu.

1. Proponuje korekcje cen za naprawę.
2. Proponuję zmianę w naprawie
Uzależnienie łamania młotków od zręczności (bo to logiczne)
Uzależnienie % naprawy od Siły

Pozwoliłoby to na własnoręczną naprawę na niższych poziomach osobom które poświęciłyby czas na trening zręczności.

Pozwoliłoby to na trenowanie siły poprzez klepanie ekwipunku sobie i innym.

Obecnie aby zdobyć odpowiednią siłę do klepania Rycerz musi albo spędzić czas na staniu pod depo i treningu bijąc ręką w innych. Trening na potworach został praktycznie zablokowany. Rycerz bije za mocno z ręki aby taki trening był produktywny. Młody smok leczy się za wolno a inne potwory za szybko giną.
Jedyne co zostaje to rozdawanie PN w siłę tylko po to żeby móc założyć broń lub wyklepać EQ.

neilran 05-04-22 17:56

Popieram, ale co do młodego smoka to kolega ma chyba nieaktualne informacje, bo wbiłem 125 siły na młodym smoku.

Zetix 05-04-22 18:51

Cytat:

Napisał neilran (Post 180152)
Popieram, ale co do młodego smoka to kolega ma chyba nieaktualne informacje, bo wbiłem 125 siły na młodym smoku.

Chyba lecząc go albo co jakiś czas przerywając.

Dodam jeszcze że obecnie całe to naprawianie to taka trochę kpina. Bo szansa na złamanie młotka jest na tyle duża że poniżej 125 Siły trzeba mieć parę młotków aby naprawić sobie eq powyżej już się nie łamią i to akurat jest już dobre bo przy tym jak bardzo się ekwipunek psuje to gdyby dalej sie łamały trzeba by nosić kolejne tony młotków przy sobie.

Przez to wszystko Rycerz już na 30-40 poziomie wymaga siły 120. Nie można czekać na naturalny progres.

neilran 05-04-22 19:02

Nic nie leczyłem, niedługo przed tym update wbiłem 124 siły dokładnie na ówczesnym cpvp (obecny optional). Możliwe że na spvp i na obecnej aktualizacji która objęła opvp i pvp coś zostało zmienione znowu w młodym smoku, skoro jesteś pewny swego.

Shrime 05-04-22 19:23

Obecnie na 10 siły zabijasz krasnala magiem (na full defie), na 70 to tego smoka pewnie na 10 strzałów zdejmujesz

neilran 05-04-22 20:27

Cytat:

Napisał Shrime (Post 180158)
Obecnie na 10 siły zabijasz krasnala magiem (na full defie), na 70 to tego smoka pewnie na 10 strzałów zdejmujesz

Nie jestem pewny czy update czegoś nie zmienił, niedługo sprawdze, ale młody smok i chyba czerwie mają defa i to są zdaje sie jedyne mobki posiadające ten parametr. Choć przez pewien czas nawet one nie posiadały defa.

keroseforP 05-04-22 20:31

gostek na 40 sily to czerw krolewski stawia opor na minute maxymalnie ty nawet jakies demony masakrujesz z fista na 100 skillu (w sensie no hity wchodza jak w maslo)

neilran 05-04-22 20:36

Cytat:

Napisał keroseforP (Post 180160)
gostek na 40 sily to czerw krolewski stawia opor na minute maxymalnie ty nawet jakies demony masakrujesz z fista na 100 skillu (w sensie no hity wchodza jak w maslo)

To mówie że młody smok ma defa, o ile nic update ostatni nie pozmieniał.
I któryś mobek jeszcze go miał, ale nie pamietam czy krasnoludy czy czerwie (ale o ile pamietam tylko jeden mob, a nie cała rodzina mobków).

Bo po reworku jakimś wszystkie moby miały usunięty parametr def i we wszystko sie człowiek wbijał jak w masło. Tak że skillowanie pve nie istniało.
Potem GM dodał defa młodemu smokowi i jakiemuś początkowemu mobkowi jeszcze.

keroseforP 05-04-22 21:24

grales ostatni raz 10 lat temu stary wszystko dostaje na pizde tak z fista ze to dramat

Zetix 05-04-22 23:41

Cytat:

Napisał neilran (Post 180161)
...Tak że skillowanie pve nie istniało.
Potem GM dodał defa młodemu smokowi i jakiemuś początkowemu mobkowi jeszcze.

Dawniej sie elegancko skilowało na smoku. Teraz koło żelaznej zmienili mape że nie da sie skilować został tylko smok u góry i do tego taki miekki że na 50 sile juz nie da się skilować bez przerw albo leczenia go. Do tego jakieś chore blokady że jak sie dłużej nie ruszasz to skill staje wgl.
Nawet z ludźmi skiluje chwila na AFK wracam a tu zero postepu bo za długo w jednym miejscu
Potem chodze w kółko prubuje to jednego to drugiego tylko że jak kolega sie długo nie ruszał i jemu zblokowało skilowanie to i ty na nim nie nabijasz. SZOK !

neilran 06-04-22 04:55

Jest jeszcze pare innych miejsc, choć bardziej ryzykownych.
Jeśli teraz, po wgraniu update młody smok tak łatwo pada to znaczy że znowu coś było w jego parametrach zmieniane. Zapytajcie GMa, ja wieczorem sprawdze żeby samemu sie przekonać.

@edit faktycznie młody smok został zmieniony, przed update na cpvp wbiłem 124 siły na nim, teraz pada jak szczur.

Zetix 07-04-22 21:00

Kpina, KPINA i jeszcze raz KPINA 84 siły 2 młotki starczają na 3 uderzenia. Szansa na złamanie młotka jest ogromna. Naprawiać można od 70 chyba. Czasem uda się młotkiem uderzyć z 4-5 razy ale to fart nieziemski. Po co to wgl jest pytam PO CO ? Naprawa pozwala na trening siły jak szansa na złamanie młotka jest na takim poziomie i nie daje żadnych szans na trening siły poprzez naprawianie sobie i innym ?

Tomek87 07-04-22 21:17

zal nad zalami 92 sila 5 mlotkow i 4% WBITE!!!!!!!!!! SMIECH NA SALI NAWET EQ NIE NAPRAWILEM..

keroseforP 07-04-22 21:33

na 100 mozesz podbic sile do 120 i nie psuja sie mlotki a skill wcale tak wolno nie bedzie szedl

Figovsky 07-04-22 21:48

Szanowni graczę,

proszę nie robić dymuf na forum tylko podnosić więcej ciężarków aby wasz bicek był twardszy wtedy młotek nie będzie wam wypadał z renki

sandvor 08-04-22 02:46

Ja proponuje rework naprawy ekwipunku u npc, mlotki zostawic na atrybucie sily, uwaga kontrowersja - zmienic lamanie mlotkow.
50-69siły 50% na zlamanie mlotka
70-89siły 30% na zlamanie mlotka
90-99siły 10% na zlamanie mlotka
100-119siły 5% na zlamanie mlotka
120+siły 3% na zlamanie mlotka
Matko bosko, ale to napedzi ekonomie xD
Zarowno płatnerz sobie zarobi jak i greedy rycerz z gowno gildii wojownikow

Zetix 08-04-22 08:48

Nie dla lamania zaleznego od siły. Wiem to jest gra ale mimo wszystko pierwotne słowa powinny zachowac swoje znaczenie.
To zdecydowanie od zrecznosci zalezy czy uszkodzimy narzedzie czy nie. Jezeli od sily to wrecz odwrotnie im wieksza tym latwiej o uszkodzenie.

Przez to wymaganie Rycerz na niskim poziomie potrzebuje wysokiej sily nie majac jednoczesnie zadnej alternatywy przy treningu siły. Zostaje jedynie stanie pod depo i klepanie z piesci godzinami w innych lub wydanie PN ktorych Rycerzowi zwlaszcza 1h naprawde brakuje poniewaz musi je zużywać na Sile 1h Obrone Magie czyli 4 skile. O zrecznosci nie wspominam bo tu jest tyle alternatyw w treningu ze naprawdę nie mozna narzekać.

Dodatkowo powtórzę. Takie rozwiazanie znacznie zwieksza ilosc ludzi mogacych pomagac innym naprawiajac im eq. w ramach treningu.

Zupelne minimum jezeli piwyzsze jest trudne badz niemozliwe to obnizenie minimalnego wymagania sily do naprawy i zmniejszenie szansy na zlamanie mlotka. To jest chore ze na sile 75 zuzywam BP mlotkow zeby naprawic eq. Lekko uszkodzone ok 5%

Kierka1234567890 08-04-22 10:04

W sumie Zetix nawet mądrze prawisz, temat młotków już był kiedyś poruszany i osobiście też muszę prosić ciągle jakiegoś knajta o wyklepanie eq, bo magiem to mogę sobie pomarzyć lub iść do npc i żeby płacił mi za 4% wyklepania całego eq 3k ;d Więc no trochę przesadzone ;p Kiedyś jak się nie psuło to było cacy :D

keroseforP 08-04-22 13:00

wiecej skilla za klepanie lepszych itemow zeby wtedy nie skillowalo sie na goblinach ez?

mexiunio 08-04-22 13:23

szansa na zlamanie powinna zalezec od zreki, a ilosc naprawionych % od sily, change my mind

arcticode 14-04-22 22:23

zmieńcie w końcu to naprawianie na coś sensownego

Kierka1234567890 15-04-22 10:00

Spokojnie, trzeba czasu, to nie jest hop hyc, jest tak wiele rzeczy do roboty, że z pewnością załoga pracuję nad czymś nowym lub poprawą obecnego. ;)

Zetix 15-04-22 15:33

Cytat:

Napisał Tomek87 (Post 180240)
zal nad zalami 92 sila 5 mlotkow i 4% WBITE!!!!!!!!!! SMIECH NA SALI NAWET EQ NIE NAPRAWILEM..

Cytat:

Napisał keroseforP (Post 180242)
na 100 mozesz podbic sile do 120 i nie psuja sie mlotki a skill wcale tak wolno nie bedzie szedl

Cytat:

Napisał keroseforP (Post 180256)
wiecej skilla za klepanie lepszych itemow zeby wtedy nie skillowalo sie na goblinach ez?

20% zniszczenia 86 siły i 20 młotków zabrakło.

Psucie powinno zależec od zręczności przy identycznych parametrach jak teraz przy sile. Od siły uzależnić tylko i wyłącznie % naprawienia. Przy czym poniżej 100 siły ustawić na bardzo niskim poziomie.

Dodatkowo należałoby pomyśleć nad większą nagroda za klepanie. Obecnie bez użycia PN Rycerz nie jest w stanie wbić więcej jak 140 siły no chyba że stałby całymi dniami z innym graczem albo skilował na jakichś summonach.

Zostaje więc skilowanie młotkami przy czym na Sezonowym przy około 140 siły klepanie całego loota który miałem oddać do Urbana przez cały Sezon dało mi 1 punkt siły.

Podsumowując Rycerz żeby grać musi rozdać PN w siłę (wszak jego siłą jest obrona a ta wynika ż dobrego i niezniszczonego eq). Przy tym musi zachować PN na 1h Tarcze Magie i przy Alcheniku w Alchemie co daje w sumie z siłą 5 różnych Skilii w które trzeba pchać PN.

Dla porównania Mag w Siłę (do 35) i w Magię całe 2 Skille.

Rozwiązania:
1) Łamanie zależne od Zręki % od siły. Trening siły za naprawianie młotkiem x2 może i więcej.
2)Łamanie i % zależne od siły, ale szansa na złamanie od 60 poziomu obniżona 2-3 krotnie. Trening siły za naprawianie młotkiem x2 może i więcej.

Co nam to daje ? Zamiast mieć pod depo wysyp rycerzy trenujących siłę mamy możliwość wyklepania itemów u rycerzy z niższymi poziomami których możemy nagrodzić za ich trud klepania. Tym samym dajemy możliwość innym profesjom na szybszy exp bo nie muszą czekać długo na naprawę, a rycerz naprawiając i trenując zarabia sobie na późniejsze wyposażenie i exp. Nawet jeżeli nie zarabia to przynajmniej ćwiczy.

keroseforP 15-04-22 16:14

Cytat:

Napisał Zetix (Post 180465)
20% zniszczenia 86 siły i 20 młotków zabrakło.

czy ty jestes jakis odklejony zaznaczylem ze 100 sile + buffy zeby capa miec

Zetix 15-04-22 23:38

Cytat:

Napisał keroseforP (Post 180469)
czy ty jestes jakis odklejony zaznaczylem ze 100 sile + buffy zeby capa miec

Wcale nie psują sie od 125 Siły ale to szczegół.
Ja opisałem realia. 86 siły i 20 młotków na 20% zniszczenia.
a 125 no limit nie sądzisz że to trochę chora sytuacja ?
Strasznie słabe młotki robią w tym Altaronie.
Ja rozumiałbym przy takiej sile jeden czy 2 połamane młotki nie 20.
Wtedy kiedy trening siły za klepanie eq przydałby sie najbardziej wtedy nie ma szans w ten sposób poćwiczyć.
Zawsze można by obniżyć wymaganie siły do klepania np. od 40 siły i dać młotki tylko dla rycerzy. Przy czym jak mówię normalnym byłoby połamanie 2-3 młotków na naprawę a nie 20.

Altrel 16-04-22 08:27

Dostrzegamy Wasz problem. Mamy w planach obniżenie kosztu naprawy EQ w sklepie. Wprowadziliśmy już także możliwość naprawy wszelkiego EQ na Kogar.
Uzależnienie łamania młotków od zręczności nie jest na ten moment możliwe.

Usprawnienia te wprowadzimy priorytetowo. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy konkretnie.

Kierka1234567890 16-04-22 11:17

Piękna sprawa! O taki altaron walczymy! Szybkie reagowanie! Brawo Altrel!

Zetix 16-04-22 11:48

Cytat:

Napisał Altrel (Post 180479)
Dostrzegamy Wasz problem. Mamy w planach obniżenie kosztu naprawy EQ w sklepie. Wprowadziliśmy już także możliwość naprawy wszelkiego EQ na Kogar.
Uzależnienie łamania młotków od zręczności nie jest na ten moment możliwe.

Usprawnienia te wprowadzimy priorytetowo. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy konkretnie.

Ale obniżenie progu minimalnego do naprawy i szansy na złamanie byłoby juz pewnie możliwe :)

arcticode 16-04-22 14:00

Cytat:

Napisał Zetix (Post 180495)
Ale obniżenie progu minimalnego do naprawy i szansy na złamanie byłoby juz pewnie możliwe :)


to by mogli zrobić priorytetowo :)

Maru123 16-04-22 16:41

Na jednym refilu 600 mikstur many na konkwistadorach zniszczenie pancerza mam na poziomie 15%.... Polecam. Mam 3 królewskie zestawy bo nie ma kto naprawiać.

Zetix 21-04-22 15:25

Sprzęty psują się zdecydowanie za szybko. Czasem czekając na karawanę stojąc AFK byłem bity przez Kleczcze, Chrząszcze i w parę minut było 5% zniszczenia.

Młotki łamią się zbyt szybko. Może i widać delikatna poprawę wraz ze wzrostem siły ale jak przy sile 86 łamałem średnio 20 młotków na 20% zniszczenia to teraz przy sile 109 łamię ich 10 i nadal nie jestem w stanie naprawić EQ.

Doprawdy nie mam pojęcia PO CO są "ticki" do siły od każdego uderzenia młotkiem skoro młotki na niższych poziomach siły łamią się tak szybko, że nie jest się w stanie wytrenować w ten sposób ani odrobiny siły. Dodatkowo te "ticki" ustawione jest na tak małym poziomie, że po rozdaniu PN w siłę załóżmy do 125 wymaga kilkunastu dni klepania aby móc dostać kolejny punkt siły.

Administracja wspominała że pracuje nad obniżeniem kosztów naprawy w sklepie, ale teraz już jest za późno. Tamten problem jest faktycznie do naprawienia ale przy obecnej ilości rycerzy już można znaleźć kogoś kto PN rozdał w siłę i naprawi EQ.

Teraz istotnym problemem jest psucie się młotków i przyrost siły przy klepaniu EQ.
Poza tym jak już wspominałem Rycerz Elementalista ma 4 sile, a Alchemik juz nawet 5 w które musi rozdać PN a ma ich tyle samo co MAG który rozdaje w zasadzie tylko trochę na początku w siłę i resztę w MAGIE.

Brak tu Balansu w PN !

Z tego względu proponuję znacznie zwiększyć przyrost siły podczas klepania EQ. Znacznie to poprawi rozgrywkę. Rycerze sami będą chcieć klepać EQ innym i poprawiony będzie balans.

Dodatkowo proponuję aby PN były traktowane jak dodatkowe odrębne punkty. Chodzi to żeby po dodaniu PN w jakiś skill był on zwiększony o daną ilość punktów ale przy założeniu że ticki wymagane do kolejnego poziomu będą liczone tak jakbyśmy PN nie rozdawali.

Debolek 22-04-22 02:27

młotki od zreki siła do % naprawy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin