Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Dzisiejsza łatka (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=7104)

Majkul 23-09-13 21:18

Dzisiejsza łatka
 
Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

marcino 23-09-13 21:24

wow:krewetka:

Wyrosuaw 23-09-13 22:34

Nie mogę się doczekać :rycerz2: :rycerz2: :rycerz2:

Arkon 23-09-13 22:43

ja chce iść expić a tu mam logać :c

:krewetka:

TaraN 23-09-13 23:11

Wiadomo coś jak długo potrwa wgrywanie łatki?

Tron 23-09-13 23:50

Kiedy wszystko zostanie skończone, zostaniecie poinformowani w tym temacie. Do tego czasu proszę o cierpliwość.

THC 23-09-13 23:54

a nastapi to dzis?

Drakonno 23-09-13 23:56

Uprzedzam, że jeśli ktokolwiek poniesie straty przez to, że loguje się podczas tej łatki, to jest to jego i tylko jego wina.

giermo 23-09-13 23:56

server jest online już, a więc co nowego?

Majkul 23-09-13 23:59

To że serwer jest online nie oznacza że łatka jest wgrana, serwery są uruchomione jako część procedur, gdy łatka będzie gotowa to pojawi się stosowny news.

edit:Serwer online

Waikiki 24-09-13 00:51

Oszaleliście z tym expem? Teraz???! Kiedy już biegają 300 lvle to kpina w stronę nowych graczy. Jawna nie sprawiedliwość.. Co z tego że jest trudniejszy? powinno się obciąć lvle wszystkim.

Zly On 24-09-13 00:58

Odejmicie teraz kazdemu po 30% expa bo to szydera z tym expem, wtedy bedzie fair.

Najgłupsze co wprowadziliscie od 2 lat :gasienica:

Jak juz chcecie wprowadzac takie zmiany to na nowym serwie a nie tu wariaty :owca:

kolegium sie wyexpilo i naloocilo wszytskiego co sie da to zmniejszyc exp i usunac loota, gratulacje.

@edit
Wszystko zaczyna mi przypominac tibie :D co update to coraz wieksze gowno :D

Catthon 24-09-13 01:00

Zaskoczyliście mnie. Mieliście taką tendencję zwyżkową i nagle bęc, schrzaniliście po całości. Zmniejszenie ilości expa, w zamian za to zmniejszenie ilości zarabianej kasy przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków.
No normalnie same plusy.

Zwłaszcza w momencie, gdy znaczna część graczy ma skarbce pełne talarów, a na serwerze pojawiły się 250 poziomy, co teraz będzie właściwie nie do osiągnięcia.

A planowałem od października trochę pograć...

Kr92 24-09-13 01:07

Teraz ja 265 poziom smieje sie wam w twarz buhahhaa

ogryz1988 24-09-13 01:08

Lepszym pomysłem by było zmniejszanie % stopniowo. Czyli do 100 lvl 100 % ,150lvl 90% itd. ale to moja opinia.
To co tera jest nie fer dla nowych graczy.
Pozdrawiam!

Uwolniona Mysl 24-09-13 01:10

Cytat:

Napisał Kr92 (Post 75551)
Teraz ja 265 poziom smieje sie wam w twarz buhahhaa

Gratulacje! Wpisz to sobie do CV :)

PowerGamer 24-09-13 01:10

Haha, to teraz napewno zachęci nowych do grania. Obniżyliście exp za potwory nie zmniejszając expa graczy. Zjebaliście loota gdy hlvle mają pierdyliart talarów.

Ciekawe czemu akurat łatka została dopiero wprowadzona gdy collegium się wyexpiło, mają same 200 i miliony talarów haha ;d

Nowy serwer z tą łatką i reklama to teraz jedyne wyjście.

Catthon 24-09-13 01:11

Pomysł z % obniżeniem expa był wielokrotnie proponowany. Jak widać - nie na sprawiedliwości zależało administratorom.

Kr92 24-09-13 01:12

Cytat:

gratulacje! Wpisz to sobie do cv :)
dzieki dobra rada!!!!!!!!!

Uwolniona Mysl 24-09-13 01:16

Cytat:

Napisał Catthon (Post 75555)
Pomysł z % obniżeniem expa był wielokrotnie proponowany. Jak widać - nie na sprawiedliwości zależało administratorom.

A mi to się tam podoba, ja i tak mam wyjebane, czy ja mam 120 lvl czy ja mam 190 lvl. Satysfakcja z tego, że wielu leszczy będzie przed kompem dostawać telepy i zaparowania okularów na myśl o desce. Mamy czas, to możemy sobie wymyślać jakieś ciekawe snejki :owca:

ogryz1988 24-09-13 01:17

Z % było by najlepiej prowadziło by to do wyrównania gry.

Inhilist 24-09-13 01:20

Gratulacje, wbiliście sobie kolejny gwóźdź do trumny. Po 3 latach od startu serwera nie wprowadza się takich zmian. Nie wiem czym wy się kierowaliście wprowadzając to, na chłopski rozum widać, że to jest w chuj niesprawiedliwe..

Cytat:

Napisał Zly On (Post 75549)
Odejmicie teraz kazdemu po 30% expa bo to szydera z tym expem, wtedy bedzie fair.

Popieram w 100% innej opcji nie ma, bo gracze 200+ nawet tego nie odczują -.-'


Nie wiem jak wyrazić swoje zażenowanie, więc wklejam :krewetka:

Amara12 24-09-13 01:21

Skoro exp został obniżony oraz zostały wprowadzone utrudnienia to proponuję albo obniżyć wszystkim lvle o stosowny %, albo stworzyć nowy serwer, by gracze mogli startować na nowych zasadach.
Nie oszukujmy się. Co nagle to po diable. Coś w tym jest. Ja uważam że nie jest to sprawiedliwe.
Pozdrawiam.

Zly On 24-09-13 01:28

Nowy server ! Tutaj juz nowi gracze nie przyjda -.-

Jesli nie chcecie aby tutaj gralo wiecej osob to powiedzcie, a nie jakies latki i w podchody sie bawicie, zamiast do przodu to cofka do flinstonow.
Zrobcie nowy server, beda nowi gracze, bedzie kasa za pacce i bedzie impreza a nie taka trzoda jak jest teraz to sie nie chce grac.

Yobak 24-09-13 01:33

Racja
 
Osobiście zgadzam się z wypowiedziami które przeczytałem, stąd też nasuwa się pytanie chcemy przyciągnąć ludzi ? czy chcemy się ich pozbyć ? Odpowiedzcie sobie sami...

Jak można po prawie 3 latach projektu wprowadzić - 30 % exp ?
Weźcie pod uwagę propozycje ludzi,
- 30 %, expa od wszystkich.
+ 30 % wszystkich dni posiadania statusu szlacheckiego.

Nie można robić takich rzeczy, to naprawdę demotywuje.

LG Yobson

Zly On 24-09-13 01:35

Ja proponuje zrobic nowy server z tymi zasadami ktore dzis wprowadziliscie. Graczy na pewno bedzie multum. Fajnie jakby jeszcze ten server bylo tylko dla graczy z paccem :)

Kr92 24-09-13 01:39

Płakaliście, płaczecie, płakać będziecie. "odchodziliście" "odchodzić będziecie" płaczkami zostaniecie _)_

9106796 24-09-13 01:42

Masz 20 i 0% do następnego.
Kupiłeś promocję.
Cofnęło Ci o 30%.
Wpadłeś na... 17 poziom powiedzmy.
I masz kupioną promocję.
Masz +3*bonus więcej od innych graczy.
Takiego, który nie wpadł w lukę promocji.
Nie wspominając o promocji na 50 poziomie, gdzie jest jeszcze więcej na poziom.

M.in dlatego nie moze zostac cofniety caly exp jaki dana postac posiada.

Kolejna sprawa.
210lvl ma 150kk expa. Spadajac na blessach straci on 4,5kk doswiadczenia. Teraz odpowiedzcie sobie ile ten gracz bedzie to odrabial. Jezeli wczesniej robil 1kk/h to teraz bedzie mial 700k/h. Czyli gracz ten na odrobienie calej swojej straty bedzie potrzebowal 6-7h.

Tak wiec nie wiem w czym problem i o co placz skoro wystarczy aby gracze popadali kilka razy i to wszystko sie wyrowna,bez tworzenia nowego serwera,bez placzu na forum.

Patrzac racjonalnie na to co zostalo dzis wprowadzone ja uwazam,ze jest to najlepsza aktualizacja/łatka jaka miała tutaj miejsce. Wkoncu gra bedzie trudniejsza - czyli taka jaka wiekszosc graczy miec chciala,nie powinno juz byc te milionow talarow. I przede wszystkim PvP. Ktos teraz sie zastanowi zanim pojdzie sie komus podlozyc bo nie sadze,ze bedzie mial ochote posiedziec te pare h na expie zeby to odrobic.

Amara12 24-09-13 01:43

@Kr92 Tutaj nie ma płaczu, tylko obiektywna ocena faktów.

Kr92 24-09-13 01:49

Cytat:

Napisał Amara12 (Post 75569)
@Kr92 Tutaj nie ma płaczu, tylko obiektywna ocena faktów.

czytając tą wylęgarnię idiotyzmów i ciągle powstające nowe tematy głowa może rozboleć, najpierw głosujecie w ankiecie o utrudnienie gry, po czym i tak coś nie pasuje, wymuszacie chore rzeczy na administracji które zmierzają do CHAOSU. Wiem skąd pomysł na gildie pvp. Wątpię, że uda się dogodzić tutaj co poniektórym, to dopiero zniechęca i demotywuje, że administracja zamiast twardą ręką prowadzić server ulega paru idiotom "krzyczącym na ulicy STRAJK!!!!":wariat2:

9106796 24-09-13 01:55

Z tych wartosci ktore sa przedstawione w newsie, kazdy ktory choc troche zna podstawe matematyki wie,ze tutaj wystarczy pare deadow i wszystko sie wszystkim wyrowna. Latwiej jest zrobic to w ten sposob niz kazdemu ustawiac z osobna wszystkie wartosci jaka by jego postac miala miec. Nie chce myslec jaki spam by byl gdyby sie ktos dowiedzial,ze gracz X mialby od gracza Y np. o 100hp wiecej bo administracja by cos przeoczyla...


W ankietach bylo glosowane,ze gra jest za latwa. Gra zostala utrudniona i nadal jest lament na forum i rzucanie "krewetkami". Co po niektorzy powinni choc na chwile odejsc od komputera bo chyba sie nabawili jakiejs powaznej choroby,depresji.

Spartacus 24-09-13 01:57

Dobrze Zurvy powiedział dlaczego nie cofnięto ludziom poziomów. Za dużo z tym problemów, wystarczy ruszyć mózgiem zanim się coś proponuje.

Obniżono exp = mniej się będzie wbijało, skończy się odrabianie poziomów po zgonie w GODZINĘ lub DWIE.

Zwiększono straty śmierci = będzie się więcej traciło, a to razem z obniżonym doświadczeniem z mobów sprawi, że poziomy będą maleć z czasem. Szczególnie graczom z największymi poziomami. I to się z czasem wyrówna. A co najważniejsze - ŚMIERĆ BĘDZIE MIAŁA ZNACZENIE. W końcu... po tylu latach do tego doszli i to zmienili. Gra miała być trudna i niech taka będzie (patrz ankieta).

Zwiększona cena błogosławieństw sprawi, że wojna będzie miała sens, a zabicie gracza przeciwnego dokopie mu ostro, bo nie odrobi tego chwilę później i wojny będzie można faktycznie WYGRAĆ. Bo teraz toczą się bez końca z tym wbijaniem poziomów hurtowo. Dodatkowo ruszy to rynek, gracze zaczną się pozbywać tych gór talarów.

Coś mi się wydaje, że ta ŁATKA to tylko fundamenty przed AKTUALIZACJĄ. Podobno mają wprowadzić zajebiste questy, takie trudne, a nie takie co się robi w jeden dzień (pytali o to w ankiecie, co tylko to potwierdza), a do tego system wojen, mam nadzieje (co zakończy wasze śmieszne cyrki z czekaniem aż ktoś wbije skulla). Poza tym, GZ dla nich, w końcu nie wiele wiadomo o aktualizacji, a sama łatka nie wyciekła i nikt o niej nie wiedział.

Nowy serwer na pewno postawią, jak ogarną co i jak. Mają Drakonna który wziął się za robotę i błędy są naprawiane w ten sam dzień co się je zgłosi (nie to co Prakt i Trav - ROK CZEKANIA), Majkula i Trona, ktorzy robią jak szaleni podobno. Trzymam kciuki, Altaron wychodzi na ludzi w koncu. PvP odżyło i jest git.

GZ Administracja. Łatka najbardziej na plus i nie wzracajcie uwagi na płaczków, popłaczą i tak będą grali. Wystarczy zobaczyć, że 60! osób dzisiaj czuwało do drugiej w nocy na forum.

Zly On 24-09-13 02:02

dawac na aurorke

CySiO 24-09-13 06:05

Zapomnieliście zrobić to, by bomby paraliżujące wbijały skulla.......

Zaproponuje wam wprowadzenie tych zmian hmmm, od 150 lvl, by jakoś wyglądały te szanse na wbicie jakiegoś lvl, który by wgl coś znaczył tutaj, a przynajmniej exp za potworki, by do 150 lvl był stary i po wbiciu 150lvl zmniejszył się o te 30%.

Udash 24-09-13 06:38

Najgorsze że podobało mi się tu granie choć jestem nowym graczem. A teraz niestety podziękuję ślicznie Twórcom bo gra była fajna. Lecz teraz to już kompletnie nie ma sensu. Spapraliście sprawę jak kiedyś Cipsoft spaprał Tibię.

Wyrosuaw 24-09-13 07:03

Może 30% to zbyt dużo no ale cóż! Ankieta była, wolny lud Altaronu chciał gry trudniejszej to jest trudniej. Nie rozumiem osób które głosowały za tym a teraz lamentują. Chyba nie myśleliście, że zmiany dotkną jedynie zadań dzienny o które był taki płacz.
Chcecie nowy serwer lub reset obecnego? Spoko, ale npvp nie ruszajcie, tu i tak gra mniej graczy a i zdobywanie expa aż tak bardzo nie rzutuje na rozgrywkę. :)

Za jakiś czas wszystko się wyrówna! W końcu gospodarka ruszy i zbieranie miedziaków nabierze sensu! Wydaje mi się, że PvP też na tym skorzysta. Skille rosną w tym samym tempie co też jest na plus, bo szybciej osiągnie się max skille. Jestem jak najbardziej na TAK, tylko w następnej kolejności proponuję zrobić porządek z subprofesjami :)

@Edit
Po przemyśleniach na Archipelagu Licor exp powinien zostać taki sam, bo i tak tylko gracze którzy wychodzą którąś z kolei postacią ogarniają jak szybko wyjść, czyli kolejny + dla starych wyjadaczy.

@Down
MianDa, zgadzam się! Jednak z drugiej strony czemu wszyscy mają mieć pretensje, że hlvle zaczęły grać wcześniej, wcześniej się dorobiły itd. Oni przez całą swoją drogę w Altaronie przechodzili milion różnych takich zmian.

Myślę, że zanim Administracja wpuściła tą łatkę powinna chociaż na jeden dzień otworzyć dla wszystkich test serwer, żeby zobaczyć co i jak aby ludzie mogli się wypowiedzieć czy o takie utrudnienie im chodziło.

MianDa 24-09-13 07:42

Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

pezet 24-09-13 07:46

Co do łatki, zmniejszenie expa bardzo mi się nie podoba, nie mam dużo czasu jak większość ludzi na tym serwie a teraz tu będzie chodziło głównie o czas spędzany przy komputerze. Straty po śmierci to jednak bardzo dobry pomysł, co do loota to oczywiście wystarczyłoby zwiększenie wydatków.

PS. Jestem z Collegium mam 201 lvl i miliony monet.

cewix 24-09-13 07:52

Heh, zabawne, dopiero wstałem i tak sobie pomyślałem "Trzeba wkońcu przyexpić w altaronie, bo niedługo pewnie expić się będzie znacznie trudniej" ^^.
Obniżenie expa było ZŁYM pomysłem, znacznie lepszym byłoby zwiększenie siły i hp potworów o te 30%.

JEDNAK jeżeli już jesteśmy przy obniżaniu expa to należy obciąć WSZYSTKIM graczom te 30% EXPA, nie lvla, EXPA, żeby komuś się nie pomyliło, wtedy byłoby to najbardziej sprawiedliwe, jeżeli ktoś sądzi, że nie byłoby sprawiedliwie to chyba jest ułomny.

Zostaje tylko sprawa, aby administracja dopracowała tak promocje, aby jak ktoś na 20lvl straci te 30% expa to odrabiając lvl nie będzie czerpał zysków z promocji, dopiero po wbiciu od nowa 20lvla (choć mam wrażenie, że już tak jest), a do tego przy ODRABIANIU lvla nie będziemy zyskiwać od nowa PN.

Jeżeli byłoby tak jak napisałem, to byłoby wprost idealnie ^^.

Burmund 24-09-13 07:59

Gratulacje Dla administracji. Dzieki waszym genialnych poczynaniom teraz gracze zaczynający gre na altaronie mają o wiele gorzej niż przettem skolei gracze którzy już lvl wbili mają się dobrze. Logika Świetna Gratulacje...

Sami wiecie że masa graczy odeszło( altaron powoli upada) Sporo osób stara się kolegów namówić na gre teraz na altaronie by ten świat odżył, Ale takimi pomysłami że gracz począdkujący ma zmniejszony exp. Nie przyciągnie nikogo.

zastanówcie sie dwa razy zanim coś wprowadzicie. W bijcie się w skórę obu stron a nie tylko wysokich lvli którzy i tak już przestali tu grać.

Krótko Jest to nie ferr wobec graczy nisko lvlowych.

Pozdrawiam Nairda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin