Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Tabelka subprofesji (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22413)

sokoskiii 16-08-18 17:27

Cytat:

Napisał makozul (Post 167161)
ale to jest 2% z gfb wiecej niz nekro ele czy duch ele, myslisz, ze to bedzie az tak odczuwalne?
Nekro(SD) > all


Punktowe od zywiołów
Duche ele/nekro ele 104% >>> ele/alch 110%
Obszarowe od żywiołów
Duch ele/nekro ele 108% >>> ele/alch 114%
Tak bym to widział.

makozul 16-08-18 17:30

ja bym nie przesadzał.. bo skończy sie na tym, że ele-alch będzie sobie solo na profanach expil z tapen agro aluka, lub pociskow

Apropo tapen agro aluka, proponuje zwiekszenie CD na ten spell lub usunięcie jednej fali ew. dwoch

powod prosty; czar za malo many, którym teraz 100+ mag ele robi na upiorach wiecej niz teamhunt na piaskowych

5310053 16-08-18 17:40

Cytat:

Napisał Catthon (Post 167164)
No tak, ale kwestia pancerza i tarczy ma być/miała być zredefiniowana. Więc to się zmieni.

Jeszcze nie na tej edycji chyba.

Cytat:

Napisał makozul (Post 167166)
ja bym nie przesadzał.. bo skończy sie na tym, że ele-alch będzie sobie solo na profanach expil z tapen agro aluka, lub pociskow

Apropo tapen agro aluka, proponuje zwiekszenie CD na ten spell lub usunięcie jednej fali ew. dwoch

powod prosty; czar za malo many, którym teraz 100+ mag ele robi na upiorach wiecej niz teamhunt na piaskowych

i to się właśnie teraz dzieje, o czym pisałem w innym poście xD

Uiop 16-08-18 17:42

Cytat:

Napisał makozul (Post 167166)
ja bym nie przesadzał.. bo skończy sie na tym, że ele-alch będzie sobie solo na profanach expil z tapen agro aluka, lub pociskow

Apropo tapen agro aluka, proponuje zwiekszenie CD na ten spell lub usunięcie jednej fali ew. dwoch

powod prosty; czar za malo many, którym teraz 100+ mag ele robi na upiorach wiecej niz teamhunt na piaskowych

Fal bym nie usuwał. Ale cooldown dobry pomysł.

makozul 16-08-18 17:44

to dyskusja apropo tabelki, ale ciężko sie nie wypowiedzieć na temat tapen agro aluka, wgl to jest jakas nieprzemyślana kwestia, że można STACKOWAĆ czar na czar tzn. użyc kolejny, gdy obecny efekt czaru nadal działa, zwiększenie CD do 10-15s na spell rozwiąże sprawę

Catthon 16-08-18 18:03

Cytat:

Napisał makozul (Post 167169)
to dyskusja apropo tabelki, ale ciężko sie nie wypowiedzieć na temat tapen agro aluka, wgl to jest jakas nieprzemyślana kwestia, że można STACKOWAĆ czar na czar tzn. użyc kolejny, gdy obecny efekt czaru nadal działa, zwiększenie CD do 10-15s na spell rozwiąże sprawę

Hektor, a jak jeszcze argumentujesz podniesienie dmg punktowego ducha-ele od żywiołów? Jest to potrzebne?

makozul 16-08-18 18:13

ja to widzę tak, że jezeli jestesmy duch lub nekro to mamy +8% swiatla/mroku

gdy bierzemy druga sub profke alchemika lub ele to analogiczne alchemik daje nam +10% poty, a ele bonus do zywiolow, w tym przypadku punktowych 4% a obszarowych 8%

LECZ gdy wezmiemy elementaliste to bonus do mroku dla nekro lub swiatla dla duchownego spada, bo bonus do mroku/swiatla zostaje taki sam tylko w przypadku gdy bierzemy alchemika

Catthon 16-08-18 18:36

Cytat:

Napisał makozul (Post 167171)
ja to widzę tak, że jezeli jestesmy duch lub nekro to mamy +8% swiatla/mroku

gdy bierzemy druga sub profke alchemika lub ele to analogiczne alchemik daje nam +10% poty, a ele bonus do zywiolow, w tym przypadku punktowych 4% a obszarowych 8%

LECZ gdy wezmiemy elementaliste to bonus do mroku dla nekro lub swiatla dla duchownego spada, bo bonus do mroku/swiatla zostaje taki sam tylko w przypadku gdy bierzemy alchemika

Przejrzyste. Czyli:

1. Jeśli jesteśmy duch/nekro/ele, to bonus od światła/mroku/żywiołu wynosi 8%.
2. Jeżeli dobieramy do ducha/nekro elementalistę, to każdy bonus pomniejsza nam się o 4% (światło/mrok/żywioł) - wg mnie, razem z obszarówkami.
3. Jeżeli dobieramy alchemika, otrzymujemy 10% skuteczności mikstur.
4. Jeżeli bierzemy duchownego, dostajemy 5% do skuteczności leczenia punktowego i 10% do skuteczności leczenia obszarowego.
5. Wszyscy nieduchowni otrzymują -5% do światła, wszyscy nienekromanci otrzymują -5% do śmierci.

Dodatkowo:
a) nie wiem czy nie rozróżnić duchownego ele od nekro ele (obaj mieliby po 4% bonusu). Nie powinno być jakiejś drobnej przewagi na korzyść nekromanty ze śmierci?
b) Wyrzuciłbym bonus do punktowego leczenia duchownego. Czary powinny wystarczyć.

makozul 16-08-18 18:45

coś w tym stylu, lecz ciężko się odnieść co do leczenia, bo nadal to nie było testowane

Obles 16-08-18 18:59

Uaa... jakie zaangażowanie - super!
Ja zaś proponuję minimalizm na podstawie bonusów pasywnych dla danej sub-profesji, bez żadnych kombinacji pomiędzy nimi:

DUCHOWNY: +10% ZDROWIA I MANY
NEKRO: +10% SIŁY OBRAŻEŃ
ELEMENTALISTA: +10% SIŁY OBSZAROWYCH OBRAŻEŃ
ALCHEMIK: +10% SIŁA MIKSTUR I CZAS DZIAŁANIA BONUSÓW (PIERŚCIENIE, RYBKI ETC.)

Ponadto związane z powyższym byłyby lekkie zmiany w czarach i runach jak np zwiększenie siły run świętości czy leczenia.

Jakie plusy ma moja propozycja? Prostota - to przede wszystkim. Mało mnożników i zmiennych a co za tym idzie możliwość prostego zbalansowania czarów. Poza tym automatyczne zwiększenie siły czarów eleemtnalisty jak ognista burza.

Czy 10% to dobra wartość? Nie wiem... może? 5 wydaje mi się za mało. Bonusy przeze mnie wymienione można oczywiście by zamienić lub o coś poszerzyć - to tylko propozycja jak i każdego z Was; podaje jedynie trop, w który chciałbym zmierzać.

Btw.: cd śnieżycy wydłużę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin