Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Łatka 06.11.2015 (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=17675)

Mervakis 07-11-15 17:48

W takiej sytuacji od 2011 nie byłoby żadnego upa, bo ludzie boja się wszystkiego co jest inne, nowe.

Marancza 07-11-15 18:18

Już zostało wyłowionych co najmniej 5 żółwi na non-pvp na Licorze... Niech zostaną jak ma ich nie być

Mervakis 07-11-15 18:47

Magowie mieli zarobek - nikt inny nie miał - wyrównanie profesji.
Alchemicy dużo szybciej trenują alchemię robiąc ekstrakty, a potem mikstury niż stackując runy. Dodatkowo są potrzebni do awansowania run na wyższe poziomy, jako jedyni mogą identyfikować materiały, ich znaczenie wzrosło bo mikstury wyzdrowienia będą chętniej używane.
Napisanie, że taka zmiana zostanie wprowadzona spowodowałoby zrobienie milionów uhów/pocisków za całą kasę by przez 2 lata ich używać co byłoby niesprawiedliwe w stosunku do nowych graczy. Runy jak spojrzysz na stronę są dostępne ze słabych potworów, które może zabijać 20-30 poziomowy mag z czarów spontanicznych bez żadnego problemu.
Współpraca i znaczenie różnych subek wzrosło o czym napisałem wcześniej, stackowanie run to nie jedyny element tej gry. ;p

rycerz1996 07-11-15 19:10

a ja dalej nie wiem skąd wezme to głupie gfb.

I jak już musimy nosić te miliony plecaków z manaskami to usuńcie że jak mamy mało capa to chodzimy wolniej.... bo to sensu nie ma powoli.

luckystrike 07-11-15 19:38

albo... stackowanie manasow?

albo chociaz pojemnik 'krata manasow' 24 manasy w slocie i dzialaj!

carlcoxxx 07-11-15 20:15

@up

Popieram. Stackowanie manasów byłoby bardzo mile widziane. Może apropo team work właśnie alchemik stackowalby je w kostce?:uśmiech7: No bo targanie kilku multi manasów zeby poexpic 2h to troche słaby gips :zdziwiony:

aleksy5885 07-11-15 21:26

Panie Altrelu czemu został zmieniony przyrost zręczności poprzez pieczenie?
Wczoraj smażąc mniej jak 8 bp mies wbiłem skille ze 150 na 154 dzisiaj wbijam se na kompa a tu smażąc 10bp mięs które podrożyliście do 12gp wbiłem 2 skille (dokładnie 205% na 20100 użyć). Proszę się tu nie wypierać że nie zostało to zmienione gdyż nie jestem ślepy by nie zauważyć różnicy.

Altrel 07-11-15 21:30

Im większa umiejętność zręczności tym więcej upieczeń wymaga. System ma zdefiniowane 1 tries za upieczenie co jest wartością minimalną i nie może zostać pomniejszone w żaden sposób. Złowienie ryby daje 3 tries, więc upieczenie czegoś zgodnie z sugestią daje 3x mniej.

aleksy5885 07-11-15 22:09

To proszę mi podać ile tries trzeba by wbić umiejętność ze 153 na 154 oraz ile potrzeba ze 154 na 155.

Altrel 07-11-15 23:01

Jaką profesją? U zwiadowców jest różnica kilku tysięcy upieczeń między poziomami, u wojowników kilkudziesięciu tysięcy upieczeń.

hejhop 08-11-15 00:10

Nie do konca nowy, bo podobny system byl wykorzystany w serii gothic, jednak pochwalam. Uważam to za dobre rozwiązanie.

toxic2002 09-11-15 16:25

Teraz tylko zmienić wszystkie profesje na magów albo rycerzy, czyli usunąć zwiadowcow i będzie git :)

damian1591 09-11-15 18:57

Cytat:

Napisał Mervakis (Post 141581)
UHający nie dadzą się rady wymanasować i bloker zginie, bez sioherów pokonanie silnych bossów stanie się niemożliwe.

Ażdacha jest silnym bossem ? Jeżeli tak to proponuję usunąć pierścienie magicznej tarczy, bo azura soluje ażdache. A ja się nie wyuham nawet na niej

Mervakis 09-11-15 19:05

Soluje skacząc, góra, walnie, dół. Też możesz skoczyć, odes rago, dół. Nie stoi z Ażdachą na klacie. ;>

damian1591 09-11-15 19:24

Ale może go solować, a ja nie. Czyli coś jest nie tak.

inbass 09-11-15 19:36

A wbiłeś 270 lvl i próbowałeś?

kaczkaspa 09-11-15 19:49

Cytat:

Napisał damian1591 (Post 141977)
Ażdacha jest silnym bossem ? Jeżeli tak to proponuję usunąć pierścienie magicznej tarczy, bo azura soluje ażdache. A ja się nie wyuham nawet na niej

Skur widzę wysoki poziom inteligencji skoro porównujesz 116 lvl z 274lvl'em ^^

Marancza 09-11-15 20:25

Cytat:

Napisał kaczkaspa (Post 141990)
Skur widzę wysoki poziom inteligencji skoro porównujesz 116 lvl z 274lvl'em ^^

To jest logika batoja więc się nie dziw :uśmiech7::uśmiech8::uśmiech7::uśmiech8:

damian1591 09-11-15 23:38

Cytat:

Napisał kaczkaspa (Post 141990)
Skur widzę wysoki poziom inteligencji skoro porównujesz 116 lvl z 274lvl'em ^^

Jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz o co chodzi oprócz cyferek :]

Dalej będę się leczył tyle samo praktycznie :]
A Ty Marańcza cicho bądź, bo nawet Twój przyjaciel Aellius śmiał się, że jesteś upośledzony :)

LukaszNiesforny 10-11-15 01:03

Pomysł ze "stakowaniem manasów" wydaje się sympatyczny, albo coś bardziej zgodnego z prawami fizyki - wprowadzenie jakichś nowych pojemników do których wlewały by się ów mikstury, których nie wypijało by się na raz.

Tak czy inaczej update na plus, choć uważam że możliwość zdobycia nowych run powinna być bardziej rozbudowana.
Dla przykładu: tak jak wcześniej mag osiągając poziom "x" wymagany na jakąś runę praktycznie od razu mógł się cieszyć z nowego nabytku, tak teraz mag z tym samym poziomem ma o wiele trudniej zdobyć chociażby pomniejszą wersję tej runy.
W tym wypadku patrzę z mojego punktu widzenia czyli maga elementalisty, którego głównym atutem powinny być runy obszarowe. Niestety nie mam porównania do innych profesji.

Nie wiem czy jest, ale dla podstawowych run dodałbym możliwość zdobycia wykonując jakieś zadanie (questa), np. na koniec w nagrodę można sobie wybrać jakąś runę spośród zaproponowanych przez NPC (w zależności od sub profesji).

Catthon 10-11-15 07:03

Cytat:

Napisał LukaszNiesforny (Post 142030)

Tak czy inaczej update na plus, choć uważam że możliwość zdobycia nowych run powinna być bardziej rozbudowana.
Dla przykładu: tak jak wcześniej mag osiągając poziom "x" wymagany na jakąś runę praktycznie od razu mógł się cieszyć z nowego nabytku, tak teraz mag z tym samym poziomem ma o wiele trudniej zdobyć chociażby pomniejszą wersję tej runy.
W tym wypadku patrzę z mojego punktu widzenia czyli maga elementalisty, którego głównym atutem powinny być runy obszarowe. Niestety nie mam porównania do innych profesji.

Nie wiem czy jest, ale dla podstawowych run dodałbym możliwość zdobycia wykonując jakieś zadanie (questa), np. na koniec w nagrodę można sobie wybrać jakąś runę spośród zaproponowanych przez NPC (w zależności od sub profesji).

Powiem Ci, że te pomniejszone runy nie są wcale jakieś wyjątkowo trudne do zdobycia. W ciągu pierwszego dnia od łatki co kilka osób z HTG zdobyło runy obszarowe, a wszyscy (prócz Janeczka) mieli poniżej 90 poziomu.

LukaszNiesforny 10-11-15 08:20

Z tym, że wcześniej do 36 poziomu, elementalista miał dostęp do wszystkich rodzai, no ale nic to tylko mała sugestia :)

Catthon 10-11-15 08:41

Cytat:

Napisał LukaszNiesforny (Post 142036)
Z tym, że wcześniej do 36 poziomu, elementalista miał dostęp do wszystkich rodzai, no ale nic to tylko mała sugestia :)

Powiem Ci, że ele-duchem do 100 poziomu zużyłem może ze 4bp gfb, bo akurat miałem. Polowałem kulkami. Fakt, na non idzie więcej obszarówek, bo inaczej się poluje, ale jednak nie ma problemu gdy ich braknie.

Ogromny plus jest taki, że teraz nie trzeba martwić się robieniem tych run.

Masterglocker 10-11-15 13:11

Eamo ofla etc ma większy dmg niż gfb, a z blokerem fajnie się to strzela.

LukaszNiesforny 10-11-15 15:00

Wiadomo, nie mówię że to jakieś utrudnienie nie do pokonania, wręcz pierdoła - jak stwierdził przedmówca bez obszarowych też nie ma tragedii.
Ja akurat z obszarowych intensywnie biłem od 34 z runy burzy (gram solo), która aktualnie na tym lvlu jest nie do zdobycia samodzielnie, ale mniejsza z tym, są ważniejsze kwestie do poruszenia :)

damian1591 11-11-15 00:13

No i stało się :)
11 lis 00:15 118 Pokonany przez Wąż Wodny, Wąż Wodny, Rak Olbrzymi

2 węże, rak, 2 małe i nie szło się wyleczyć i to samo jest przy 3-4 kościanych jak combo walą i/lub pokutnikach, a na upiory/widma nawet nie idę sprawdzać. Chyba coś nie halo z tym Waszym "udoskonaleniem" :>

Catthon 11-11-15 02:10

Cytat:

Napisał damian1591 (Post 142134)
No i stało się :)
11 lis 00:15 118 Pokonany przez Wąż Wodny, Wąż Wodny, Rak Olbrzymi

2 węże, rak, 2 małe i nie szło się wyleczyć i to samo jest przy 3-4 kościanych jak combo walą i/lub pokutnikach, a na upiory/widma nawet nie idę sprawdzać. Chyba coś nie halo z tym Waszym "udoskonaleniem" :>

Używałeś tańszych mikstur?

Marancza 11-11-15 09:53

Cytat:

Napisał damian1591 (Post 142134)
No i stało się :)
11 lis 00:15 118 Pokonany przez Wąż Wodny, Wąż Wodny, Rak Olbrzymi

2 węże, rak, 2 małe i nie szło się wyleczyć i to samo jest przy 3-4 kościanych jak combo walą i/lub pokutnikach, a na upiory/widma nawet nie idę sprawdzać. Chyba coś nie halo z tym Waszym "udoskonaleniem" :>

Przecież tyle hajsu ludziom ukradłeś, szkoda ci go na lepsze poty albo na średnie uhy?

damian1591 11-11-15 10:19

Żeby mieć profit muszę na małych potach expić, bo na średnich/dużych waste gdzie nie pójdę.
Może lepiej wprowadzić coś jak UHP ?

Marańcza, a weź Pan zamknij twarz, wyjdź i zamknij drzwi :)

Zwiad może sobie na starszych smokach latać solo
Mag może na górskich z gfb latać solo
A Rycek może generały huncić, bo tam profit będzie miał

Swatek22 11-11-15 11:14

Cytat:

Napisał damian1591 (Post 142160)
Żeby mieć profit muszę na małych potach expić, bo na średnich/dużych waste gdzie nie pójdę.
Może lepiej wprowadzić coś jak UHP ?

To może lepiej trza było wziąć alchemika dla lepszej efektywności mikstur ;P

Dather 12-11-15 07:40

Generalnie Było powiedziane że Rycek duch to nie postac do expienia Tylko typowy tanker.
I jest w Tym logika. zawsze mozna bic po 2 kosciane nie po 5. Itp itd.
Założenia były takie jak powiedziałem robisz kombinację ducha = tank, nie dps.

damian1591 12-11-15 16:00

ale wypadałoby, żeby tank się leczył też :>

corkarypto 13-11-15 13:11

Jak dla mnie jedna z lepszych aktualizacji teraz każdy solo jest do złożenia. No i jak dla mnie wielki powrót maga duchownego do pvp, może ktoś nawet pokusi się o granie duchownym alchemikiem bo teraz nie wydaje się on być wcale taki głupi.

paaaprikos96 13-11-15 18:36

Cytat:

Napisał corkarypto (Post 142546)
może ktoś nawet pokusi się o granie duchownym alchemikiem bo teraz nie wydaje się on być wcale taki głupi.

Nie jest to głupi wybór, wręcz przeciwnie, dobra idea. Bardzo dobre i tanie leczenie (siebie i innych), tanie manasy, z expem też nie jest mega słabo, jak pozory na to wskazują.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin