Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Oczekujące na wprowadzenie (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Propozycje na różne tematy. (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=731)

fiodor89 06-06-11 09:21

Cytat:

Napisał Zwariowany Alkoholik (Post 5228)
Witajcie, mam kilka pomysłów, z którymi chciałbym się z wami podzielić.

1. Siła światła generowana w opcjach klienta (opcje/grafika/zaawansowane/ustaw jasność gry):
- Wszyscy chyba wiedza co to jest, prawda? Dzięki temu możemy wybrać czy chcemy mieć bardzo ciemno, lub jasno. To drugie niweluje system dnia i nocy, które Tibia nam oferuje, system jest taki jaki jest. Ale jest on bez sensu z tą opcją. Wiele osób stawia na klimaty RPG, wiec proponuję zablokować możliwość wyboru jasności do, powiedzmy - 15%, lub 20%. Z tą blokadą na serwerze zaistniał by sens pochodni i czarów imitujących światło. Wg. bardzo by to poprawiło nastrój. I oczywiście jest tutaj bardzo duże pole do popisu, i kreatywności, np. nocne potworki (Ghule, Szkielety, itd.) miały by większą sile ataku, "respiły" by się szybciej w nocy niż w dzień. Albo, czary nekromanty działałyby lepiej w nocy, a duchownego w dzień, itd. Można wprowadzić także bonusy do zestawów, np. +2 do światła (przykład z Diablo II). Także zadania mogły by być związane z porami, np. "idź i zabij" danego potworka i danej godzinie". A może coś dla alchemików? Proszę bardzo; alchemik miałby możliwość zebrania więcej danego kwiatu, liścia, itd. w np. nocy. Sami widzicie ze pole do popisu jest wielkie, i te pomysły mogą powstać przy zmianie jednej możliwości w opcjach. Oczywiście, zegarki weszłyby w ruch, gdyż ekipa wybierająca się na polowanie, wyruszała by w prawidłowym czasie. Można by wydłużyć także długość dnia i nocy, gdyż teraz trwają one bardzo krótko. Ten pomysł mógłby współgrać z pomysłem "Systemu Obozowiska" użytkownika Madela (link na dole postu).

Proponuję każdemu, chociaż przez jeden dzień grac na sile światła ustawioną na 15%. Sami zobaczycie ;)

Osobiście gram na ustawieniu 25%, wszystko ładnie i pięknie, ale gdy człowiek zaczyna przemieszczać się w ciemnych tunelach to nic nie widać. A dlaczego nic nie widać? Ponieważ czar na światło działa bardzo krótko i po prostu szkoda many na jego użycie... Zwracam się więc do Administracji o zmianę czasu trwania czaru na np. 30min, myślę, że wtedy ten bezużyteczny teraz czar, mógłby być częściej wykorzystywany. Proszę nie pisać, że są świece i pochodnie, tak są, i działają również za krótko.

Kosiek 06-06-11 09:40

Generalnie na wszystkie pomysły popatrzyłem ze skrzywieniem, no, może poza kilkoma.
1. To będzie do zrealizowania dopiero, gdy Cip uwolni kod klienta C# / pojawi się opensource'owy klient jak YATC (który nie jest rozwijany od ponad roku i zapyział). Poza tym, z "cudownym" czarem na słabiutkie światełko po wprowadzeniu czegoś takiego będziemy mieli egipskie ciemności...
2. Tak, z tym że próby będą przeliczane na % tak jak na następny skill (słowem w naturalny sposób stracimy parę % postępu)
3. Żadnych OTSowatych dziwolągów! 1 frag za zabójstwo i wojna staje się spowrotem sensowna. I <3 Open Battle.
4. Po co mi szpanować czymś takim?
5. Jeszcze czego... -.-
6. Do zrealizowania, ale na razie wystarcza obecny trade system.
7. Nie.
8. Trudne do zrealizowania, przy każdej zmianie kolorystyki trzeba by było zmieniać klienta... (modyfikacje układów grafik)

Kaspiel 06-06-11 09:42

Cytat:

Napisał fiodor89 (Post 12670)
Osobiście gram na ustawieniu 25%, wszystko ładnie i pięknie, ale gdy człowiek zaczyna przemieszczać się w ciemnych tunelach to nic nie widać. A dlaczego nic nie widać? Ponieważ czar na światło działa bardzo krótko i po prostu szkoda many na jego użycie... Zwracam się więc do Administracji o zmianę czasu trwania czaru na np. 30min, myślę, że wtedy ten bezużyteczny teraz czar, mógłby być częściej wykorzystywany. Proszę nie pisać, że są świece i pochodnie, tak są, i działają również za krótko.

Dokładnie! Popieram w 100%

A teraz propozycja ode mnie: należy czym prędzej wprowadzić nowe miejsca do expienia dla graczy z poiomem 20-40!! To niedorzeczne, by w poniedziałek, o godzinie 10.00, czyli czasie w którym serwer powinien świecić pustkami, na każdy resp cyklopów ustawiały się już kolejki na kilka następnych godzin! Zareklamowaliście OTSa na tibia.pl, ale serwer ( przynajmniej mapa) nie jest przygotowana na napływ większej ilości graczy.

Slythia 06-06-11 09:58

Czy serio tylko cyklopy istnieją?

dusieqq 06-06-11 10:03

może jako jedyne dają sensowny exp w porównaniu do ciężkości ubicia?

Sosna 06-06-11 10:08

no i dodam sensowna kasa z nich jest ;)

Slythia 06-06-11 10:08

A raczej dlatego, że są znane z tibii i są proste. Są też inne expowiska, mniej często zajęte.

Sosna 06-06-11 10:12

od czasu gdy ktoś wystawił mapkę w necie wszystko bywa zajęte xD nawet takie rzeczy jak golemy czy gryfy. wcześniej tam nikt nie chodził :o

dusieqq 06-06-11 10:26

slythia jak zawsze zgrywa wszystkowiedzącą a gdyby nie MG to też byś narzekała.

Fiefióra 06-06-11 14:53

@up
Facepalm.

@topic
1. Zawsze będę za przepędzeniem lighthacka. Jestem też za tym, by czas Altaronu zrównać z rzeczywistym, w ten sposób nocne potowry byłby jeszcze większym rarytasem. Precz z lighthackiem!

2. 100% za jeden up pn'ami? To chyba za dużo ;o

3. Planowana jest jakaś arena czy cóś, ale chyba nie dla gildii... zmiana systemu... Za.

4. Niech to będzie widoczne tylko dla właściciela konta ;>

5. Good.

6. Chyba zbędne ;<

7. -----
8. Za, ale zajęcie drugorzędne i czasochłonne chyba ;o Wszystkie grafiki pokryte śniegiem... duuuuuuużo roboty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin