PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe zadania.


pawello13
15-10-15, 22:28
czytając post o evencie globalnym

A może coś takiego, że pijany Hubert czy jak mu tam potrzebuje broni, np. szczerbca. Bo ma zamówienie akurat od kogoś z Bekalelu albo z Bramy kobarta i trzeba mu dostarczyć 10 szt. To chodzilibyśmy nawet Wiwerny bić. Płatnerz może potrzebuje 15 puklerzy. Itd. A za to jakiś przyzwoity exp za to, tak żeby to się pokrywało w miarę z normalnym expem/h. Tzn mam na mysli to że idąc na Olbrzymy nie zrobię za dużo doświadczenia, ale za to jak bym dostał w miarę dobrą ilość plus pn przy oddawaniu zamówienia to opłacałoby się pójść. Albo mniej exp, ale możliwość robienia tego co 4h.

Tak samo można Wilhelmowi kusze zbierać. Czy łuki. Myślę , że to byłoby dobre rpg. Robisz zadanie a nie exp/h.

Choćby nawet dla karawan skrzynki donosić , 50-100 szt. Przecież to się marnuje, obija itd.

Czy choćby coś zrobić z bełtami z kościanych które spadają a nie ma co z nimi robić to nie zbieramy. Ja tylko wiem o tym bo tam expię, ale może ktoś dopowie o takich rzeczach. Z górskich też jakieś bełty lecą.

carlcoxxx
15-10-15, 23:29
Ciekawa propozycja. Ja widziałbym to tak, że w każdej gildii byłaby tablica ogłoszeń na której widniałyby codziennie inne "zamówienia" na przedmioty których nikt normalnie nie zbiera podczas expa. Mogłyby one w ten sposób znaleźć zastosowanie. Niby oklepany pomysł, który znajdziemy w wielu grach rpg ale nie znaczy to że nie można by go użyć.

kompromis
16-10-15, 07:15
Idea spoko. Przedmioty uwarunkowane od poziomu, 'kupie sępa!' 'Kupie kompozytowy luk!' ^^

pawello13
16-10-15, 10:04
No tak, dlatego mówię o szczerbcach Raszbek. Bo przecież nie będziesz zbierał 10 złotych zbroi, chodzi mi o te słabsze expowiska na których nie pojawia się nikt. Na trolle ktoś chodzi? Gildia magów składa zamowienie na 20 czosnkowych amuletów. Ale za to nagroda to chyba 500k expa bo lecą jak krews z nosa. Chodzi mi o te słabsze respy. Gildia wojowników potrzebuje piórka do strzał. To na gryfy idziesz. Itd. Przecież cały czas wojna z abitańcami jest.

kompromis
16-10-15, 13:03
W takim razie 'nie'. Przy %lvl na itemy i %exp jako nagroda miałoby sens, ale zbieranie 200lvlem jakiś śmieci pokroju szczerbcow to przesada.

Masterglocker
16-10-15, 13:10
Złote zbroje też spoko :P zabawy nie będzie jak misję zrobisz w 10 min. Misje muszą być tak skonstruowane, żeby zmuszać do odwiedzania, nie odwiedzanych miejsc przez dane profesje.

pawello13
16-10-15, 13:49
No to mam na myśli felczyk, ale nie sądzę żebys 10 min lootował 50 szczerbów na przykład.

Felczyk 200 lvl własnie tylko exp/h a moze niech pojdzie na coś słabszego coś innego pozbierać.

Dałem pomysł , dopracować go trzeba

Shrime
16-10-15, 14:35
Mając 200 lvl nie musisz iść na wiwerny dropić szczerbcy. Kupujesz od ludzi i oddajesz ( a oni expią na wiwernach bo łatwy zarobek dajesz). Nawet takim sposobem są profity dla serwera.

pawello13
16-10-15, 14:48
Też racja, bo póki co to nikt tego nie zbiera, jakby na handlu było widać KUPIĘ 45 SZCZERBCÓW to na pewno mniejsze poziomy by się zainteresowały zbieraniem, jakiś handel by powstał

cewix
17-10-15, 13:05
I kolejna propozycja która kręci sie wokół exp/h.
Niby pod taką przykrywką rpg itp. Ale tak na prawde chodzi o to, żeby można było zbierac dodatkowo to co wypada z mobów gdzie robiśz duży exp/h i zrobić takie zadanie i mieć jeszcze więcej expa. ehh