Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-05-15, 13:52   #1
artlor
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 6
Domyślnie Powrót

Witam :)
Od jakiegoś czasu myślę nad powrotem do Altarona i chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy zanim zacznę znowu grać.
1) Mógłby mi napisać czy opłaca się jeszcze tutaj wracać? jak się gra po kilku latach aktualizacji?
2) Ilu jest średnio zalogowanych graczy w ciągu w dnia ?
3) O co chodzi z nową grą twórców altarona, wiadomo kiedy ma powstać, gdzie można się o tym więcej dowiedzieć?

Na początek może tyle. Jak coś więcej sobie przypomnę to dopiszę :)
artlor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 14:12   #2
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

1) Wg mnie tak. Nie jestem doświadczony, grałem 2 lata temu i teraz, poprawiono znacznie balans, rycek jest potrzebny w grze drużynowej, skille nie spadają przy śmierci, zwiększono role PN, wprowadzono siłe i zręczność.. Tyle ode mnie.

2)na non pvp kilkadziesiąt osób, nie widziałem nigdzie dostępnego licznika/listy zalogowanych

3)Nie wiem, pierwotnie myślałem że chodzi o autorski silnik, ale ostatnio w changelogu była mowa o OTClient - może to forma przejściowa.. Nie wiem, ale tak czy siak duża zmiana się szykuje.

Tyle ode mnie, żebyś wiedział to co ja wiem, a ktoś kto wie więcej, niech nam obu wiedzy dołoży ;D
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 14:43   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

1. Mi się gra lepiej, tylko czasu już nie tyle co kiedyś ;). Gra nie ma wyraźnego 'końca', gdy zabijesz już każdego moba, zdobędziesz najlepsze eq i pozostaje tylko nudny grind i ograniczona walka.

Dzisiaj są potwory na 150+ poziomy, więcej skilli które trudno wymaksować, bronie i zestawy dla najlepszych, które dodatkowo można ulepszać zdobywając (z trudem) ogromne bonusy, bossy z których leci najlepszy ekwipunek i więcej ciekawych misji. Dodatkowo wprowadzono (nieprzetestowany jeszcze w praktyce) system wojny i punkty pvp, które umożliwiają bardziej dynamiczne wojny także poza tym systemem.

Dużym plusem jest reset poziomów i przedmiotów. W historii Altaronu zdarzały się spore porażki, błędy kopiowania przedmiotów i złota, czy nielegalnego wbijania poziomów. Dzisiaj działa system wychwytujący boty, większe bugi zostały zlikwidowane a podaż pieniądza wróciła do normy.

2. Kilkadziesiąt osób. Jeżeli wejdziesz w ranking, to zobaczysz ilość zalogowanych osób z top 100
http://altaron.pl/highscores/pvp

3. Nowa Gra to projekt, w którym cały Altaron, wraz z nieprowadzonymi jeszcze pomysłami, ma być przeniesiony na autorski silnik. Nowy silnik to nowe możliwości, trochę inna grafika, trochę inna mechanika... różnic jest mnóstwo. Obecny projekt będzie realizowany równolegle. Nie wiem jak OTClient ma się w relacji do tego autorskiego. Mam nadzieję, że będzie jedynie podstawą pod 'polską tibię', jaką jest dzisiejszy projekt, a Nowa Gra będzie realizowana na tym drugim. A kiedy? Nie mam pojęcia.

Niech będzie pochwalona Nowa Gra!

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 05-05-15 o 14:48
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 15:27   #4
artlor
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 6
Domyślnie

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)
Tymczasem wpadło mi kilka kolejnych pytań do głowy.
1) Więcej osób gra na serverze pvp czy non pvp ?
2) Może to dziwne pytanie, ale jest w altaronie jeszcze coś takiego jak klimat? :D Rozumiecie, parę ludzi stoi przed depo, granie nie po pusty lvl tylko po prostu for fun :) czy też nie ma już na coś takiego miejsca?
artlor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 15:37   #5
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

1. Więcej osób gra na pvp.
2. Klimat jest, ale czasem ciężko do niego dotrzeć. Jakby nie było - szczególnie na pvp nadal większą przewagę daje czysty grind, a nie zabawa w RPG. Na każdym serwerze zdarzają się jednak prorpgowe odchyły.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 15:39   #6
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

1) O ile się orientuje to na pvp, sam gram na non pvp (nie Cie Rabin nie zmyli ;D)
@edit:
http://altaron.pl/highscores

monitoruj, licz i sam oceń ;)

2) Na non pvp troche słabo, aczkolwiek są ludzie którzy grają for fun i tworzą klimat ;)
Sam lubie sie powygłupiać, ustawić różowy strój i zarzucić komuś jakimś tekstem, typu "plax frii itanz" żeby sie poczuć jak w starej dobrej tibii 7.6 ;)
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 15:58   #7
artlor
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 6
Domyślnie

Panowie dzięki za odpowiedzi, ale jak się tak zastanowić, to skoro na non pvp nie ma warów, to grind bardzo traci na znaczeniu i powinien ustępować grze rpg, for fun itp.
Jak to wygląda w rzeczywistości? bo jeśli tak jak mi się wydaje to wbijam na non pvp :D
Można też ocenić mniej więcej jakie podejście mają gracze na na non pvp i pvp ? bo jak parę lat temu ogarniałem pvp to całkiem przyjaźnie nastawieni ludzie tam grali :).
Pytam, bo na niektórych ots'ach to społeczność jest okropna :D
artlor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 16:13   #8
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Społeczeństwo na ogół bardzo przyjaźnie nastawione, na początkowe "fri itanz" możesz liczyć, tylko po co? Skoro na początku łatwo zarabiasz itp.
@edit nie zakładam wcale że o to Ci chodzi, po prostu to mi przyszło do głowy xD
Ludzie na ogół dzielą się wiedzą, pomagają zrozumieć zagadnienia związane z grą, pomogą w misji (nie zawsze, ale jednak)..
Zdobywanie nowego eq za własny hajs i ogarnianie sobie samemu ekonomii gry to dla mnie ogromna frajda ;)
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-15, 16:40   #9
artlor
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 6
Domyślnie

Wielkie dzięki za odpowiedzi :) jak by się dało to bym wam panowie jakimiś plusikami sypnął, nie ma tu takiej opcji więc po prostu szczere dzięki za poświęcony czas na pisanie odpowiedzi :)
artlor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin