Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Łatka 06.11.2015 (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=17675)

aleksy5885 07-11-15 15:14

Panie Altrelu czy wbijanie zręczności pieczeniem zostało zmienione?Jeżeli tak to czemu nie zostało to napisane w changelogu tak samo informacja o zmianie cen miesa i zmianie expa otrzymywanego za piecznie?
hmm jak dla mnie cena za wbicie zręcznosci ze 154-155 kosztem 10t i poświęceniem czasu 1h~ jest to zbyt dużo jak za taką cene (wiem, mam możliwość łowienia ryb oraz rozdania pnów w zręczność )

Altrel 07-11-15 15:29

Tempo zdobywania zręczności nie uległo zmianie. Cena została dostosowana do pozostałych NPC, przy poprzedniej zmianie cen NPC Waldemar został pominięty co można zobaczyć na stronie głównej klikając na mięso/stek. Doświadczenie zostało zmienione ze względu na rezygnację ze wprowadzenia ograniczeń czasowych na przesuwanie przedmiotów, gdyby takowa została wprowadzona to w czasie, gdy wrzuca Pan 3-4 mięsa mógłby wrzucić 1.

aleksy5885 07-11-15 15:36

Ja się pytałem dlaczego to nie zostało napisane w changelogu a nie o przyczyne tej zmiany oraz mam pytanie czy przyrost zręcznosci smazac steki jest taki sam jak przyrost zrecznosci smazac miesa?

Altrel 07-11-15 15:46

Nie zostało to opisane ponieważ jak napisałem w innym temacie drobne zmiany kosmetyczne i poprawki następują do 1-2 dni po wgraniu łatki i nie są wyszczególniane w changelogu, np. nazwa run, czy zbędny komunikat, itp. Tempo wbijania zręczności wszystkimi rodzajami jedzenia jest takie samo.

Rahilux 07-11-15 16:22

Mam pytanie,
1. jakie są szanse wyłowienia żółwia? jest na to jakiś wzór? czy każdy ma tak samo?
2. Czemu dodano psucie się kilofa? na samym licorze kosztuje on 1,60sr a to troche dużo ponieważ nie możemy sellać rud żelaz, węgiel ;)
3. Będzie w Przyszłości quest z wykorzystaniem tych rud? (licor | main)
4. Czy jeśli dam 100 mięs to dostane więcej % zręczności niż gdy dam po 1 sztuce do 100? (tzn czy te 100 mięs da mi tyle zręczności co 1 mięso? czy więcej?)
5.Co daje najwięcej zręczności? Pieczenie, Łowienie, Ścinanie

luckystrike 07-11-15 16:22

a jak jest liczone rzucanie całego stacku mięsa? jest różnica czy rzuce 100 mięs czy 1? czy jak rzuce 100 to zaliczy mi jakbym rzucił je 100 razy?

Altrel 07-11-15 16:30

Cytat:

Napisał Rahilux (Post 141558)
Mam pytanie,
1. jakie są szanse wyłowienia żółwia? jest na to jakiś wzór? czy każdy ma tak samo?
2. Czemu dodano psucie się kilofa? na samym licorze kosztuje on 1,60sr a to troche dużo ponieważ nie możemy sellać rud żelaz, węgiel ;)
3. Będzie w Przyszłości quest z wykorzystaniem tych rud? (licor | main)
4. Czy jeśli dam 100 mięs to dostane więcej % zręczności niż gdy dam po 1 sztuce do 100? (tzn czy te 100 mięs da mi tyle zręczności co 1 mięso? czy więcej?)
5.Co daje najwięcej zręczności? Pieczenie, Łowienie, Ścinanie

1. 1/10000, na Licorze nie można ich wyłowić.
2. Tutaj wciąż trwa dyskusja na temat szansy na jego złamanie.
3. Na głównym kontynencie już są zadania u alchemików, w przyszłości będą kolejne. Na licorze jest związany z węglem.
4. Nie, liczone są czynności, nie ilość mięs. Nie ma różnicy czy wrzucamy 1 mięso czy 100, gdyby liczyło liczbę mięs to wbicie 200 zręczności byłoby kwestią 2 dni.
5. Najwięcej zręczności dodaje łowienie, ale najszybciej ją wbijemy piekąc, ze względu na szybkość przerzucania przedmiotów.

Altrel 07-11-15 16:49

Informacje na stronie głównej zostały zaktualizowane.

luckystrike 07-11-15 16:53

Cytat:

Napisał Altrel (Post 141564)
1. 1/10000, na Licorze nie można ich wyłowić.

BUSTED

moze z dzisiejszym ss sie to zmienilo ale jeszcze w nocy dalo sie to zrobic, nawet 2 razy wylowilem zolwia, oczywiscie mowa o Licorze

Mervakis 07-11-15 17:32

System run jest kolejnym krokiem po wyrównywaniu kosztów expa w dążeniu do balansu, był rozpisany na wielu płaszczyznach zarówno treningu jak i czasu.

1 płaszczyzna to poziom magiczny trenowany kosztem zerowym, a nawet zarobkiem, w sytuacji, gdy pozostałe profesje, by wbijać swoje umiejętności przy użyciu pieniędzy (odes rago / rix tris kpiro w stack) generowały jedynie waste bez możliwości zarobku. Aktualnie chcą najszybszą dostępną metodą trenować umiejętności każda musi tracić zachomikowane talary - wyrównanie kosztów fast treningu.

2 płaszczyzna to czas, który pomimo wypowiedzi magów znacznie się skrócił. Aby robić runy należało zakupić kamienie runiczne i dostarczyć je w miejsce ich robienia, zakupić mikstury i dostarczyć w miejsce ich robienia, przekładać kamienie runiczne, używać czaru, manasować się, potem samemu lub szukać kogoś do postackowania run. Aktualnie zdobywa się 1 runę i idzie zdobywać doświadczenie, nawet rozkładając to na 2-3 dobiegnięcia do depozytu po mikstury, jeżeli nie chcemy chować lootbagów - powoduje to wyeliminowanie czasochłonnych czynności oraz zmniejszenie kosztów polowań, nie wydajemy pieniążków na kamienie runiczne.

3 płaszczyzna "liczy się tylko dmg". Dysproporcje pomiędzy subprofesjami były bardzo głębokie i dobrze widoczne, wojownicy nekromanci jako blokerzy, magowie nekromanci-alchemicy jako jedyny słuszny wybór na pvp. Dlatego też system zmniejsza te dysproporcje w stopniu znacznym do bonusów z tabeli obrażeń. SDki tak jak Yase Unar biorą dużo many, ale nadal pociski mroku mają przewagę nad tymi używanymi przez inne subki, "elitarna broń" posiada swój wysoki koszt. Wojowie Duch mają swoje hape tawisy, nekro-alch i ele-alch zyskali ihy, których wcześniej nikt nie robił bo... NIE BYŁO NA TO CZASU, trzeba było robić runy lepsze, których się używało, ih aktualnie będzie pełnił funkcję a'la hape tawisa leczącego słabiej i 2x większym kosztem, co biorąc pod uwagę leczenie nekro/ele-alch jest sporym plusem. UHanie blokera stanie się trudniejsze, duchownych-alchemików jest niewielu, co za tym idzie - UHający nie dadzą się rady wymanasować i bloker zginie, bez sioherów pokonanie silnych bossów stanie się niemożliwe.

Zanim ktoś znów napisze, że zmiana była nieprzemyślana niech poda konkretny argument bo kilka miesięcy rozpatrywania wszystkich za i przeciw nie jest "nieprzemyślaną zmianą na szybko". Jeżeli ktoś tak pisze tylko ze względu na przyzwyczajenie do systemu z tibii to niech w ogóle nie pisze. _/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin