Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-04-11, 20:24   #1
Howking
 
Avatar Howking
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 25
Domyślnie Wyspa Początkujących - "Licor - Anan"

Witajcie!
Jakoż wielu, wielu osadników zadaje wiele, wiele tych samych, powielających się pytań - przychodzę z pomocą. Moim zadaniem będzie uświadomienie ludziom nowym i nie tylko, gdzie znajdują się najważniejsze punkty w mieście na wyspie Anan! Rozumiem, że może być problematycznym szukać wszystkiego i wciąż pytać, gdzie często odpowiedzi nie dostajemy, dlatego zapraszam do przeczytania mojego artykułu, z pewnością wam pomoże. Należy zwrócić uwagę, że dość jasno pokazałem miejsce pobytu danego NPC. Na każdym zdjęciu odnaleźć możecie w górnych rogach mini-mapkę, która pomoże wam odnaleźć te, jakże potrzebne, postacie.

***

Wychodząc z jaskini każdy zapewne od razu odwiedzi chatę spokojnej zielarki lubiącej bawić się w alchemika. Skupuje wiele materiałów przydatnych w wytwarzaniu wyrafinowanych eliksirów. Zaoferuje nam antidotum i eliksir życia.

Sprzedaż:
  • Antidotum (75 miedziaków)
  • Eliksir życia (70 miedziaków)

Kupno:
  • Flakonik (5 miedziaków)
  • Buteleczka (5 miedziaków)
  • Oko owada (2 miedziaki)
  • Plaster miodu (12 miedziaków)
  • Łapa niedźwiedzia (15 miedziaków)
  • Łapa wilka (10 miedziaków)
  • Garść gałązek (2 miedziaki)
  • Garść liści (2 miedziaki)


***

Kolejnym budynkiem, jaki rzuci nam się w oczy jest świątynia. Rezydujący tutaj mnich posiada w swej opiece piękną i ogromną świątynię, skrywającą sekrety. Osoby dociekliwe z pewnością dowiedzą się, co kryje się w owym sanktuarium.
Wracając do osoby mnicha - jest on swego rodzaju obrońcą mieszkańców wyspy, potrafi leczyć i robi to bardzo dobrze, dlatego osoby ranne powinny się do niego zgłosić, z pewnością wam pomoże w tych ciężkich czasach!


***

Następną postacią, którą wam przybliżę będzie miejscowy stolarz. Ciągle przesiaduje w swojej pracowni i tam go możecie spotkać. Oferuje różnorakie akcesoria domowe, np. stoły, skrzynie, jednak skupuje także materiały, które przydają się w tym fachu. Poniżej znaleźć możecie listę ukazującą co i za ile sprzedaje i kupuje.

Sprzedaż:
  • Beczka (40 miedziaków)
  • Ciemny stolik (30 miedziaków)
  • Skrzynia (50 miedziaków)
  • Krzesło (40 miedziaków)
---
Kupno:
  • Piórko (5 miedziaków)
  • Skóra minotaura (15 miedziaków)


***

Bibliotekarz Jerzy - poważna postać w wiosce. Wie dużo o książkach i tym też można z nim porozmawiać. Udostępnione jest u niego kilka tomów "Historii Prawdziwej", niestety jednak dwa z nich są w innym miejscu. Ciekawi napewno do tego dojdą. Przeczytać u niego można także trzy tomy "Meszurjanu".


***

Zarządca Gajusz jest zdecydowanie wpływową i najważniejszą osobą w wiosce. To on tutaj zarządza, kto zostaje stałym wyspiarzem, a kto wyruszy na kontynent walczyć. Osoby, które osiągną 10 poziom mogą się do niego zgłosić i wybrać swoją "drogę życia".


***

Bankier Konstanty... Posiadacz zdecydowanie ścisłego umysłu. Liczy pieniądze i wymienia je na miedziaki, srebrniaki i talary (?). U niego właśnie wpłacisz swoje oszczędności na konto oraz wypłacisz w każdym momencie. Bardzo pożądany człowiek w wiosce, zdecydowanie.


***

Gospodarz Walerian to bardzo miły człowiek. Zarządza swoją gospodą w centrum wioski i zawsze mile wita swoich gości. Poczęstować cie może wyrafinowanym i tym mniej wyrafinowanym jedzeniem. Poniżej lista co sprzedaje i co skupuje i po jakiej cenie.

Sprzedaż:
  • Mięso (5 miedziaków)
  • Stek (10 miedziaków)
  • Chleb (3 miedziaki)
  • Jabłko (2 miedziaki)
  • Jajko (2 miedziaki)
  • Marchew (2 miedziaki)
  • Pomidor (3 miedziaki)
  • Ryba (4 miedziaki)
  • Ser (3 miedziaki)
  • Ciemny chleb (3 miedziaki)
  • Czekolada (15 miedziaków)
  • Ciasteczko (5 miedziaków)
  • Łosoś (7 miedziaków)

Kupno:
  • Ser (2 miedziaki)


***

Małgorzata jest barmanką rezydującą w tym samym budynku co Walerian, lecz na pierwszym piętrze. Zaoferować może nam bardzo ciekawe trunki, te procentowe jak i bezalkoholowe. Warto zauważyć, że osoby, które lubią sobie popić zawsze odzyskają trochę pieniędzy, ponieważ skupuje kubki. Poniżej oczywiście, tradycyjnie, lista co sprzedaje, kupuje i po jakiej cenie.

Sprzedaż:
  • Miód pitny (25 miedziaków)
  • Wino (5 miedziaków)
  • Piwo (3 miedziaki)
  • Woda (6 miedziaków)
  • Lemoniada (6 miedziaków)
  • Herbata (9 miedziaków)

Kupno:
  • Kubek (1 miedziak)


***

Pan Zbigniew to zdecydowanie najczęściej odwiedzana osoba na wyspie, jednocześnie chyba najwięcej zarabiająca. Wszystko to z powodu jego świetnych akcesoriów, takich jak plecaki czy szpadle. Jeżeli planujesz wyprawę na zabójcze szkielety lub orki, koniecznie go odwiedź! Skupuje także robaki, podobno lubi wędkować. Jak nakazuje tradycja, poniżej lista.

Sprzedaż:
  • Lina (50 miedziaków)
  • Plecak (15 miedziaków)
  • Worek (10 miedziaków)
  • Pochodnia (5 miedziaków)
  • Szpadel (50 miedziaków)
  • Wędka (1 srebrnik, 50 miedziaków)
  • Kilof (1 srebrnik, 60 miedziaków)
  • Kosa (1 srebrnik)
  • Sierp (15 miedziaków)

Kupno:
  • 4 robaki (1 miedziak)


***

Kowal Szymon to bardzo prosty człowiek znany z jego świetnych broni białych, ale także jego specyficznego poczucia humoru. Kiedy tylko do niego przyjdziemy powita on nas gromkim śmiechem i krzykiem. Przyjacielskim oczywiście. Każdy, kto dobrze czuje się z ostrzem w ręku powinien z nim porozmawiać i pohandlować!

Sprzedaż:
  • Krótki miecz (1 srebrnik)
  • Scyzoryk (30 miedziaków)
  • Szpada (70 miedziaków)

Kupno:
  • Krótki miecz (30 miedziaków)
  • Scyzoryk (10 miedziaków)
  • Szpada (25 miedziaków)


***

Naszą lokalną łuczniczką jest Andżelika. Zaoferować może zażartym wojownikom lubiącym trzymać dystans walcząc z przeciwnikiem łuki, włócznie i strzały.

Sprzedaż:
  • Łuk (4 srebrniki)
  • Włócznia (10 miedziaków)
  • Strzała (5 miedziaków)


***

Płatnerz Joanna to z pewnością twarda kobieta. Stacjonuje prawie przy wschodniej bramie oferując nam rozmaite pancerze, które uchronią nas przed złami czyhającymi za bezpiecznymi murami wioski.

Sprzedaż:
  • Zbroja zwiadowcy (50 miedziaków)
  • Nogawice zwiadowcy (60 miedziaków)
  • Skórzany hełm (30 miedziaków)
  • Buty zwiadowcy (60 miedziaków)
  • Drewniana tarcza (20 miedziaków)
  • Tarcza zwiadowcy (40 miedziaków)

Kupno:
  • Zbroja zwiadowcy (20 miedziaków)
  • Nogawice zwiadowcy (22 miedziaki)
  • Skórzany hełm (7 miedziaków)
  • Drewniana tarcza (5 miedziaków)
  • Tarcza zwiadowcy (15 miedziaków)
  • Kolczuga (50 miedziaków)
  • Zbroja myśliwego (80 miedziaków)


***

Ostatnią żywą i przyjazną osobą jaką spotkamy w wiosce jest Strażnik Czesław pilnujący bezpieczeństwa na wschodniej bramie. Pomoże nam, gdy jesteśmy w opałach a także potrafi leczyć i robi to bardzo dobrze, szczególnie, kiedy wracacie po ciężkiej bitwie z potworami.




^*^

Oto koniec poradnika. Został w całości stworzony przeze mnie, nikt mi nie pomagał. Zastrzegam sobie jakiekolwiek prawa autorskie, osoby, które chcą go powielać proszone są o pisanie na PW o zgodę. Proszę także o krytykę, ostrą lub delikatną. Co uważacie, że powinienem poprawić a co jest kompletnie źle i do dupy. Z góry przepraszam za jakość zdjęcia pani płatnerz, wyszło jak wyszło, nie miałem siły poprawiać. Mam nadzieję, że rozwieje to przynajmniej część wątpliwości.
Tak, poradnik nie ma ŻADNYCH spoili, jest stricte pomocniczy i nie mam zamiaru ujawniać jakichkolwiek zagadek. Do wszystkiego innego dojdźcie sami.

UWAGA!
Wiem, że nie uwzględniłem paru osadników. Mam do tego powody - są po prostu mało ważni. Chciałbym także podziękować Mistrzowi Gry, panu Trav'ovi, jakby nie patrzeć, gdyby mi nie odpisał, poradnika by nie było :)
Dodatkowo, jeżeli ktoś ma jakieś inne pytania, w grze znaleźć mnie możecie pod nickiem Howk. Udzielę wskazówek o ile nie będą to pytania nt. zadań, bo wtedy napewno nie porozmawiamy :)
Dodatkowo APELUJĘ do ludzi o granie w stylu RPG, naprawdę, stwórzmy PORZĄDNY klimat!
Pozdrawiam, proszę o opinie!

Ostatnio edytowane przez Tron ; 23-12-11 o 00:13
Howking jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-04-11, 20:33   #2
komoko
 
Avatar komoko
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Bolesławiec
Postów: 9
Domyślnie

Masz u mnie Wielkiego PLUSA świetnie all opisałeś
komoko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-04-11, 22:21   #3
Bebi
 
Avatar Bebi
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Poznań
Postów: 22
Domyślnie

Sądzę, że odwaliłeś kawał dobre roboty :)
Bebi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-04-11, 22:22   #4
Eduardo
 
Avatar Eduardo
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Turek
Postów: 10
Domyślnie

Wspaniałe. Na pewno osobom SIĘ PRZYDA 8)
__________________
Siempre lucho a fin - Zawsze walczę do końca.
Eduardo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-11, 09:13   #5
Nestwing
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Nestwing
Domyślnie

Bardzo kompletny poradnik :) kopalnia wiedzy :) duży plus da autora. Elo

Ostatnio edytowane przez Nestwing ; 27-04-11 o 10:14
Nestwing jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-11, 11:02   #6
rajkos
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie

Poradnik niczego sobie :)
wszystko dokładnie opisane
10/10
rajkos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-11, 13:14   #7
Weny93
 
Avatar Weny93
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie

I właśnie takie informacje powinny znajdować się w wiki altaronu

10/108)
Weny93 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-11, 14:46   #8
Victor
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Płock
Postów: 2
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Victor Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Victor
Domyślnie

Witam. Jestem tu nowym graczem, więc takie poradniki przydają mi się :)
10/10
Victor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-11, 14:49   #9
Apausfo
 
Avatar Apausfo
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Częstochowa
Postów: 25
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Apausfo Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Apausfo
Domyślnie

Niezłe, proponuje jeszcze zrobić tej drugiej wyspy, nie Anan. :B
Apausfo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-11, 15:18   #10
Worrion
 
Avatar Worrion
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie

O właśnie uświadomiliście sobię że to samo dawałbym na wiki.
Worrion jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin