Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-05-11, 18:04   #1
Denny
 
Avatar Denny
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 9
Domyślnie [Denny] 32x32

Od razu zaznaczam, że jestem amatorem w tworzeniu takich oto pixel art'ów. Proszę o szczere komentarze.

Jeśli ktoś byłby tak miły i podał mi link do dobrego poradnika cieniowania...
Z góry dzięki
- - - - - - - -
Pierwsza grafika:
Jakaś tam zbroja.



Potem postaram się zrobić jakieś grafiki otoczenia.
Denny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-05-11, 18:26   #2
tygrys21
 
Avatar tygrys21
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Polska
Postów: 31
Domyślnie

taka smieszna ale fajna.. za malo cieni i szczegolow .. dziwnie troche wyglada :)
tygrys21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-05-11, 18:36   #3
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

Cóż... Średnio mi się to podoba. Nie będę jak 90% społeczeństwa, czyli:
- Ohh, jak na pierwszą grafikę to świetne!
Tylko powiem wprost: Na razie nie oczekuj dobrych opinii. Poćwicz coś. Ja dam Ci poradniki. Najważniejsze, żebyś stale coś robił. Tylko tak, nawet bez poradników będziesz robił coraz lepsze rzeczy, bo nie myśl, że po poradniku będziesz robił lepiej. Może coś się z tego dowiesz, ale się zawiedziesz, jak nie zobaczysz od razu jakiegoś cuda, jakiego się spodziewałeś po przestudiowaniu ich. Po prostu: albo będziesz ćwiczył albo nie, bo nie widziałem jeszcze żadnej osoby, która poradnikom zawdzięcza sukces. A tu tak ode mnie:
1. Nie dawaj strasznie jasnych kolorów przy konturach zbroi, bo wtedy je aż za dobrze widać. Po prostu jak zobaczysz coś białego, a jeden pixel w lewo jest czarne, to to głupio wygląda. Oczywiście, białe musi być, ale przy konturach stawiaj ciemniejsze kolory.
2. Twoje grafiki nie mogą być kanciaste, jak ta zbroja. Ubranie/zbroja to nie kąty ostre, tylko jakieś zagięcia, fałdki, po prostu, żeby wyglądało realistycznie.
3. Widzę w tej zbroi pomarańczowy element. Jest on przy miejscu na głowę. Co mam na myśli? Nie możesz robić tak, żeby ten kolor się zlewał z białym. Jakbym się nie przypatrzył lepiej to nawet bym tego nie zauważył. Pomarańczowy element powinien mieć kontury. Albo czarne, albo ciemny pomarańcz, ew. czerwony ciemny.
4. Czarne kontury wewnątrz: Im mówimy nie! Kontury czarne tylko na zewnątrz, żeby było widać zbroję jakby leżała na trawie, ale po co robić czarne kontury tam, gdzie jest białe w środku? To wygląda nierealistycznie. Chodzi mi o naramienniki. Powinieneś zastosować szary, a nie czarny.
5. Został pas.. Nie wiem, czy specjalnie, czy nie, nie jest pokolorowany. Jeśli miałeś to na myśli, żeby go takiego zostawić, to się grubo pomyliłeś, bo na pierwszy rzut oka wygląda jakby Ci się nie chciało pokolorować go. Może chciałeś tak, bo było na zdjęciu, czy coś, ale to po prostu głupio wygląda, że pas taki sam jak zbroja, tylko z czarnymi konturami. A propo czarne kontury, zobacz punkt 4. Nie rób ich wewnątrz, jeśli wnętrze ma być jasne.

To na tyle, nie chcę Cię urazić, czy zniechęcić. Po prostu przeczytaj to co Ci napisałem i zobaczysz, że jakaś ogromna filozofia jak ode mnie czy od poradników to nie jest. To tylko się tak wydaje, że jak efekt poradnika dobry, czyli np. twórcy wyszedł świetny hełm, to tobie też jak będziesz robił tak jak tam. Ale to po prostu profesjonalizm, a nie czytanie stwarza takie cuda.

Klinknij, poradnik

Oczywiście dałem jeden, żebyś tylko zobaczył o co chodzi. Nie ma sensu dawać ich 10, bo jak już mówiłem one nie uczynią cię mistrzem. Powodzenia Ci życzę :)
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-05-11, 19:51   #4
Altair
 
Avatar Altair
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 24
Domyślnie

Nawet Fajna Zbroja:)
Altair jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-05-11, 19:56   #5
Denny
 
Avatar Denny
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 9
Domyślnie

Shikate dziękuję Ci za rady. Poradnik przeczytam. Nie uraziłeś mnie, raczej odwrotnie, zachęciłeś mnie do pracy i do treningu abym mógł się poprawić.
Denny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin