Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-10-19, 11:54   #1
flippy90
 
Zarejestrowany: Gru 2018
Postów: 7
Domyślnie Mechanika Obrażeń z Magii

Witam wszystkich graczy z świata Altaronu.

Od jakiegoś czasu szukam informacji o tym jak skalują się obrażenia czarów i kosturów/różdżki od poziomu magicznego.

To jaki wpływ ma subprofesja na obrażenia zaklęć znalazłem w Poradniku dla Początkującego Rycerza napisanego przez kroka.

Widziałem też ładne wykresy jak obrażenia rycerzy zależą od ataku broni, siły i innych zmiennych (Temat: Mechanika Obrażeń z broni, link: https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11201) domyślam się, że ten artykuł może być już częściowo niewiarygodny lub część rzeczy się zmieniła w stopniu mniejszym lub większym. Ale przynajmniej jest to tam ładnie wyjaśnione jak to działa/działało.

Niestety do tej pory na forum nie znalazłem podobnego artykułu dotyczącego obrażeń czarów i broni magów.

Jeżeli ktoś widział taki artykuł to poproszę o link do niego. Jeżeli ktoś wie jak to wszystko się skaluje to poproszę o info.

Pozdrowiam,
Bartek aka Rysio Rozpruwacz
flippy90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-19, 12:20   #2
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Jesli chodzi o rozdzki/kostury to jest to liczone dokładnie tak samo jak w przypadku broni.
Posiadaja one atk, uzywany jest skill magii do liczenia - reszta jest taka jak w tym artykule.

Natomiast co do czarow - to kazdy z nich osobno jest okreslony i nie da sie na to calosciowo spojrzec.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-19, 19:28   #3
flippy90
 
Zarejestrowany: Gru 2018
Postów: 7
Domyślnie

A nie da się nigdzie sprawdzić jak dane typy czarów skalują się wraz z poziomem magicznym? Domyślam się, że w plikach gry musi to być gdzieś zapisane, ale pewnie nie jest to dostępne jak się ściąga clienta gry. No nic pomyślę trochę nad tym i pomyślę też o jakichś testach, żeby to jakoś zmierzyć.
flippy90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-19, 23:04   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Problem w tym, że każdy czar skaluje się w inny sposób. Nie ma więc uniwersalneo sposobu.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-19, 09:45   #5
flippy90
 
Zarejestrowany: Gru 2018
Postów: 7
Domyślnie

Każdy czar skaluje się w inny sposób? Wydaje mi się to dziwne trochę. A to nie jest tak, że grupy czarów inaczej się skalują? Popatrzmy na to w ten sposób. Magowie mają dostępne standardowo dwie kule do ataku. Ognista kula i kula energii (dodatkowo kula ziemi i lodowa kula jeśli gramy elem). Domyślam się, że te dwa czary mają ten sam sposób naliczania obrażeń i napewno różni się on od grupy czarów śnieżny podmuch i ogniste zionięcie (dodatkowo porażające wyładowanie i ziemiste zionięcie jak gramy elem), które jeszcze inaczej się naliczają.

Ogólnie domyślam się, że siła czarów obliczana jest z wzoru o strukturze dmg = jakaś wartość stała 1 + wartość stała 2 * mlvl.

Tak więc na zdrowy rozsądek rzecz biorąć wydaje mi się, że czary:
1) kule żywiołów oraz dotyk śmierci i święty dotyk mają podobny sposób naliczania obrażeń,
2) wszystkie te podstawowe fale ognia, energii, ziemi i lodu mają podobny sposób naliczania obrażeń,
3) oddech śmierci i święty blask mają podobny sposób naliczania obrażeń,
4) obstawiam też, że runy obszarowe (gradobicie, burza, kula ognia i kamienny deszcz) mają podobny sposób naliczania obrażeń,
5) runy pocisków ziemi, lodu, ognia, energii, świętości i mroku mają podobny sposób naliczania obrażeń,
6) szary obszarowe elementalisty dzikie pnącza i ognista burza mają podobny sposób naliczania obrażeń.

Przez wyrażenie mają podobny sposób naliczania obrażeń rozumiem, że zachodzą niewielkie wariacje np. wartości stałej 1 lub mnożnika związanego z mlvl (wartość stała 2) albo to i to.

Co do czarów/runów, które mogą odbiegać od wyżej wymienionych to zew śmierci, pocisk śmierci, blask dugiona, tornado, śnieżyca i łańcuch błyskawic.

Dodatkowo zakładam, że wybór subklas i wrażliwości potworów skalują w pewien sposób obrażenia. Ale domyślam się, że to już skalują się "pierwotnie" wyliczone obrażenia i te stałe skalujące nie wchodzą do bazowych równań.

Ale to tylko moje luźne przemyślenia.

Ostatnio edytowane przez flippy90 ; 22-10-19 o 09:50
flippy90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-19, 10:57   #6
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

1) Kazdy czar moze byc skalowany osobno, niemniej jest 'mniej wiecej' tak jak piszesz - kule ognia/energi/... sa takie same itp

2) nie, nie jest to wyliczane ze wzoru - kazdy czar ma okreslona sile w zalesnoci od skilla (bo dla niektorych czarow wazny jest skill magii, dla niektorych np. skill alchemi/1h/2h itp (chociaz to bardziej ataki/runy/bomby niz czary jako takie).
Niemniej, nie jest to wzor a bardziej wykres wsp. (np https://storage.pregusia.pl/ss/ss1566201461.png)

3) bonusy od subprofesji, itp sa aplikowane w kolejnym kroku wyliczania obrazen - czyli tak jak napisales mniej wiecej.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-19, 00:56   #7
flippy90
 
Zarejestrowany: Gru 2018
Postów: 7
Domyślnie

Chciałem się zapytać co jest na osiach na tym rysunku i jakiego to dotyczy czaru ewentualnie?
Czy istnieje możliwość otrzymania wykresów dotyczących innych czarów, wtedy mógłbym to sobie jakoś przeanalizować i przepisać w innej formie, bo każdy taki wykres da się zapisać jako funkcję jednego lub więcej parametrów z odpowiednimi współczynnikami.

Oczywiście wtedy i tylko wtedy, gdy nie naruszę w ten sposób jakichś zasad.
flippy90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-19, 23:42   #8
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał flippy90 Zobacz post
Chciałem się zapytać co jest na osiach na tym rysunku i jakiego to dotyczy czaru ewentualnie?
Czy istnieje możliwość otrzymania wykresów dotyczących innych czarów, wtedy mógłbym to sobie jakoś przeanalizować i przepisać w innej formie, bo każdy taki wykres da się zapisać jako funkcję jednego lub więcej parametrów z odpowiednimi współczynnikami.

Oczywiście wtedy i tylko wtedy, gdy nie naruszę w ten sposób jakichś zasad.
Na dole to będzie mlvl a po lewej % tej wartości na 200 skillu
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-10-19, 10:17   #9
flippy90
 
Zarejestrowany: Gru 2018
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał mexiunio Zobacz post
Na dole to będzie mlvl a po lewej % tej wartości na 200 skillu
Zgodnie z wykresem dla wartości mlvl 119,6 na osi pionowej mamy wartość 0.8.
Z tego co Ty napisałeś wychodzi mi, że powinno być 119,6/200 = 0.598.

Chyba nie do końca zrozumiałem co to ma oznaczać. Możesz mi to dokładniej wytłumaczyć?

Nie widzę też jak to ma się przekładać na zadawane obrażenia.
flippy90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-10-19, 10:22   #10
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

To akurat jest wzór na skalowanie jednej z run, nie czaru xD.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin