Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2019-08-13 13:48] Informujemy ze w nocy z 13.08.19 na 14.08.19 w godzinach 00:00 do 04:00 w związku z pracami w serwerowni mogą nastąpić problemy ze stabilnością połączenia do serwerów gry. Zalecamy ostrożną rozgrywkę.

Komunikaty

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-08-18, 15:29   #21
eremce

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
Wiec podam jeszcze raz przyklad kiedy przychodzilem do kogos od was na respa i leczylem potwory lub po prostu stalem te osoby dawaly loga lub szly do depo i nie expily w przypadku gdybym je zabil wbilbym rs a one by wrocily na expa a tak nie bylem nic stratny poza czasem a przeciwnik nie zdobywal expa i zniechecal sie do gry

Serio dalej uwazasz ze strasznie jest mniej oplacalne niz zabijanie? A co jak powiem Ci ze najgorsza rzecza w tibi tora mozna komus robic to ksucie? Ale na ten temat to moze niech sie levi wypowie i przedstawi swoje doswiadczenie z vity bo mi sie juz nie chce tlumaczyc tego samego ktorys raz
To jest wrecz kontrargument, bo jezeli bedziesz zostawial postać na 24h to ludzie sie przyzwyczaja i zaczna ignorować postacie idlujace. Przez co bedzie wiecej okazji do sneakow, wiecej sneakow to wiecej potyczek, a podobno im wiecej walki tym lepszy serwer. Bedzie wiecej: pieniedzy, expa, "unjustow" i czasu na afku w depo.
Stare 24-08-18, 15:35   #22
Bryndzaarron

Domyślnie

Przypomniec Ci jak hektor probowal tlumaczyc paczus ze ja nie mam punktow nie mam zamiaru po nia wpadac i zeby teamy byly wyrownane nawet sam jej wysylalem zdjecie ze mam 14 punktow? Guzik to dalo nikt sie nie przyzwyczai ze dane postacie idluja bo w kazdej chwili moga zrashowac ludzie potrafia L4 brac na altaron telefony o 4 w nocy na gather wiec co za problem wykorzystywac ten idle? Postac stoi zalogowana z otwartymi plecakami gotowa w kazdej chwili wyruszyc potrzebujesz jeszcze jakis argument?

Chyba ze dalej chcesz tlumaczyc mi ze taktyka ktora jest wykorzystywana od wielu lat w tibii z dobrym skutkiem tak naprawde jest za przeproszeniem chujowa i nie bedzie uzywana w altaronie gdzie sa osoby BARDZO podatne na dany sposob gry?
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 19:58   #23
Tron
Emerytowany Techniczny

Domyślnie

Nie czytałem większości komentarzy więc może ktoś już o tym wspomniał, ale całkowite zdjęcie automatycznego wylogowania jest fatalnym wręcz pomysłem. Zostało to w końcu wprowadzone nie bez powodu.

Bardziej bym się skłaniał ku wydłużeniu limitu czasowego do 30 minut jeśli faktycznie jest chęć wprowadzenia takiego pomysłu.

Albo się gra, albo się ogląda YouTube. Manekiny w depozycie nikomu nie potrzebne. Na obecnym Altaronie może taka zmiana nie wyrządzi żadnej szkody biorąc pod uwagę średnią ilość zalogowanych osób, ale jeśli uda się kiedykolwiek zaludnić serwer to pojawi się problem stojących w nieskończoność postaci przy skrzynkach depozytu, które będą blokować do nich dostęp, bo gracz poszedł ziemniaki obierać.

Pozostaje jeszcze fakt, że na mapie są miejsca strefy ochronnej wykorzystanej na małej ilości kratek... nie pamiętam dokładnie gdzie takie rozmieszczałem już lub gdzie takowe były, ale gracze znajdą sposób żeby utrudnić innym życie. Zawsze.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 20:31   #24
Ememems

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Nie czytałem większości komentarzy więc może ktoś już o tym wspomniał, ale całkowite zdjęcie automatycznego wylogowania jest fatalnym wręcz pomysłem. Zostało to w końcu wprowadzone nie bez powodu.
Podaj więc powody, dla których to zostało wprowadzone, bo jeśli te powody nie kolidują z usunięciem automatycznego wylogowania w depozycie, to ja nie widzę problemu.

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Bardziej bym się skłaniał ku wydłużeniu limitu czasowego do 30 minut jeśli faktycznie jest chęć wprowadzenia takiego pomysłu.
Tak jak pisałam, wydłużenie nic nie zmieni, bo nadal trzeba będzie specjalnie ruszać postacią, żeby się nie wylogowała i nadal można przegapić komunikat, chyba, że ktoś będzie pilnował altaronu z zegarkiem w ręku.

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Albo się gra, albo się ogląda YouTube. Manekiny w depozycie nikomu nie potrzebne. Na obecnym Altaronie może taka zmiana nie wyrządzi żadnej szkody biorąc pod uwagę średnią ilość zalogowanych osób, ale jeśli uda się kiedykolwiek zaludnić serwer to pojawi się problem stojących w nieskończoność postaci przy skrzynkach depozytu, które będą blokować do nich dostęp, bo gracz poszedł ziemniaki obierać.
Można też stać w depo i rozmawiać z graczami, a w międzyczasie przeglądać internet albo tak jak ja teraz odpisywać na forum.
Faktycznie, byłby problem z blokowaniem depozytu w Neolith, w którym są aż 74 skrzynki (liczyłam!). Szczerze wątpię, że wszystkie 74 osoby by się zmówiły i zablokowały całe depo. Poza tym!!! Jeśli to by było możliwe to można tą specjalną strefę w depo - w której nie będzie wylogowywać - pomniejszyć właśnie o miejsca przy skrzynkach depozytu (DOBRA COFAM TO, BO UIOP BĘDZIE SPECJALNIE WSZYSTKICH TAM WPYCHAŁ). Aczkolwiek nie wiem czy coś takiego jest wykonalne. O to, że zabraknie miejsca w depo, ja bym się nie martwiła. Nawet jakby grało 100 osób.. Myślisz, że wszystkie by siedziały w depo przy skrzynkach?

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Pozostaje jeszcze fakt, że na mapie są miejsca strefy ochronnej wykorzystanej na małej ilości kratek... nie pamiętam dokładnie gdzie takie rozmieszczałem już lub gdzie takowe były, ale gracze znajdą sposób żeby utrudnić innym życie. Zawsze.
Chodziło mi głównie o miejsce spoczynku, czyli depozyt. Może da się to rozwiązać w jakiś sposób, żeby działało tylko w depo Neolith/Bekalelu/Ankardia, a nie działało w innych strefach na mapie? A nawet gdyby nie dało się tego tak rozwiązać.. Powiedz mi w jaki sposób osoby, które są afk mogą utrudnić innym życie?

Ostatnio edytowane przez Ememems ; 27-08-18 o 16:46
Ememems jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-09-18, 18:55   #25
Zetix

Domyślnie

Tak czytam i sie zastanawiam po co komu stać zalogowanym w depo i oglądać YT ?
Jedyne co mi się nasuwa to oczekiwanie na info od innych na kanale czy ogólnie rozpoczęta rozmowa informacje z Trade itp.
I tu propozycja o ile wgl jest to wykonalne to uśpienie zamiast wylogowania. Taki gracz by nie był widoczny na liście zalogowanych ale po wykonaniu jakiejś tam aktywności automatycznie by się tak jakby logował. Co to daje:
- nie tracimy ofert z trade
- nie tracimy układu włączonych plecaków (oprócz depozytu) (choć można sobie wyobrazić sytuacje w której byłoby to uznane za EFEKT PSYCHOLOGICZNY) - wiec do dyskusji
- nie tracimy rozpoczętych rozmów
Ogólnie to nie wiem dlaczego to autowylogowanie działa w depo gdy tak naprawdę gracz prowadzi rozmowę. Zdarzało mi sie rozmawiać z osobami z poza VIP i nie zauważyć komunikatu po czym zostałem wylogowany bez mozliwości odezwania się do tej osoby. Niestety gra nie zapamiętuje włączonych okien prywatnych i określa brak aktywności tylko poprzez brak ruchu na kratce bądź zmiany kratki na której stoimy. Rozumiem że gra może nie wyłapywać ruchu myszką w celu wykazania aktywności ale dlaczego rozmowa nie jest uznawana za aktywność.

Gdyby gracz nieaktywny powyżej 15 minut znikał z listy zalogowanych to nie byłoby tego efektu psychologicznego.

Jestem jak najbardziej za tym aby automatyczne wylogowanie ogólnie w grze następowało po 30 minutach. Podczas skilowania potrafi to być bardzo uciązliwe bo nikt przy zdrowych zmysłach nie siedzi kilka godzin wpatrując sie jak skaczą procenty tylko wykonuje jakieś inne czynności np sprząta i te 15 minut bywa zbyt krótkim okresem.

Tak przy okazji na Sezonowym skile 2x to moim zdaniem za mało. Można by zwiększyć lub dać PN czy Dwa za każdą misje dzienna to by była jakaś premia i zachęta do wykonywania misji.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-09-18, 19:54   #26
Ememems

Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
I tu propozycja o ile wgl jest to wykonalne to uśpienie zamiast wylogowania. Taki gracz by nie był widoczny na liście zalogowanych ale po wykonaniu jakiejś tam aktywności automatycznie by się tak jakby logował. Co to daje:
- nie tracimy ofert z trade
- nie tracimy układu włączonych plecaków (oprócz depozytu) (choć można sobie wyobrazić sytuacje w której byłoby to uznane za EFEKT PSYCHOLOGICZNY) - wiec do dyskusji
- nie tracimy rozpoczętych rozmów
Ogólnie to nie wiem dlaczego to autowylogowanie działa w depo gdy tak naprawdę gracz prowadzi rozmowę. Zdarzało mi sie rozmawiać z osobami z poza VIP i nie zauważyć komunikatu po czym zostałem wylogowany bez mozliwości odezwania się do tej osoby. Niestety gra nie zapamiętuje włączonych okien prywatnych i określa brak aktywności tylko poprzez brak ruchu na kratce bądź zmiany kratki na której stoimy. Rozumiem że gra może nie wyłapywać ruchu myszką w celu wykazania aktywności ale dlaczego rozmowa nie jest uznawana za aktywność.

Gdyby gracz nieaktywny powyżej 15 minut znikał z listy zalogowanych to nie byłoby tego efektu psychologicznego.

Jestem jak najbardziej za tym aby automatyczne wylogowanie ogólnie w grze następowało po 30 minutach. Podczas skilowania potrafi to być bardzo uciązliwe bo nikt przy zdrowych zmysłach nie siedzi kilka godzin wpatrując sie jak skaczą procenty tylko wykonuje jakieś inne czynności np sprząta i te 15 minut bywa zbyt krótkim okresem.
Genialne. Ciekawe czy jest w ogóle możliwe, żeby po 15 minutach stania w depo nie wylogowywało postaci, a świeciłaby się np. na pomarańczowo w vip, a na jej postaci pojawiałyby się takie Zzz.. podobne do tych:

Moim zdaniem byłoby to bardzo fajne i przydatne zresztą też ;D

Ostatnio edytowane przez Ememems ; 07-09-18 o 20:01
Ememems jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania