Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-10-18, 21:06   #1
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie Speed na OTC

Postacie są zdecydowanie wolniejsze na OTC. Wydaje mi się, że jest to spowodowane sposobem chodzenia. Na starej Tibi, zeby osiągnąć maksymalną prędkość chodzenia TRZEBA było uzywać programów do dashowania. Ja na staramy kliencie biegam najszybciej trzymając przycisk myszki, pod którym mam ustawiony hotkey f10 z miksturą (w moim przypadku maga, ale każda mikstura daje to samo). To mi daje najszybszą prędkość. Proponuje aby rozwiązać ten problem który sprawia, że gracz który "potrafi" (bo to żadna umiejętność tylko słabość gry) biegać jest szybszy od swoich kolegów nawet o paredziesiąt procent mimo takiej samej wartości parametru speed. Widziałem, że wczesniej już był dash wbudowany, ale został usunięty. Uważam, że trzeba go naprawić i przywrócić, gdyż nie możemy zmuszać graczy do używania nielegalnego oprogramowania w celu osiągnięcia pełnej prędkości. Aktualnie wydaje mi się, że postać robi przestoje po paręset milisekund co kratkę.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 20-10-18, 23:37   #2
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Zaraz - czyli chcesz, byśmy wprowadzili "legalnego" dasha, bo wcześniej wykorzystywałeś błąd, który działał w podobny sposób?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 20-10-18, 23:41   #3
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

przy uzywaniu hape odes kpiro przestoj jest jeszcze dluzszy, przynajmniej u mnie :>
Wicher jest nieaktywny  
Stare 20-10-18, 23:42   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

No dobra chłopaki, spróbujcie to wytłumaczyć w sposób na tyle przystępny i obrazowy, by np. Pręgusia wiedział co jest nie tak.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 21-10-18, 00:34   #5
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Nie rozumiemy się. Tibia była na tyle nieudolnie zbudowanym klientem, że bieganie było uzależnione od przesuwania kursora między literami. Żeby biegać szybciej i bez przestojów trzeba było ustawiać szybkość powtarzania jak najszybszą i opóźnienie powtarzania jak najmniejsze. Jeżeli wypełnisz wordpada literami, i będziesz strzałkami "kursorem" po nim, to będziesz wiedział ile dokładnie sygnałów wysłałeś do klienta. Dla porównania sprawdź Sobie jak będziesz biegał gdy wartości te ustawisz odwrotnie, czyli prędkość powtarzania dasz na najmniejszą i opóźnienie powtarzania dasz największe. Będziesz czuł się jakbyś grał na lagach. Jeżeli dajemy postaciom daną prędkość a gracze nie mogą jej wykorzystać to należy umożliwić im jej wykorzystanie, bo powstaną programy do tego żeby biegać szybciej i nikt tego nie wykryje. Walka z wiatrakami i powód do milionów gównoburzy na forum. Zróbcie tak aby wszyscy gracze wykorzystywali maksymalną prędkość więc nikt nie będzie używał nielegalnego oprogramowania. Chyba proste, co nie?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 24-10-18, 14:03   #6
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Jakie widzisz rozwiązanie dla tego problemu?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 24-10-18, 14:28   #7
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Tak długo jak istnieją dwa klienty jednocześnie, będzia musiał być dash wbudowany w otc. Teraz nasza na postać na otc biega zdecydowanie wolniej (nie trzeba nawet tego testować, wystarczy przebiec sie po mieście i zobaczyć jak klatkują dachy budynków) i gracze grający na starym kliencie mogą to wykorzystywać. Przywrócić i naprawić auto-dash.

Oczywiście domyślnie ustawiony tak aby gracze nie odczuli nawet, ze coś zostało zmienione. Problemem może też być komunikacja klienta z klawiaturą, ale to Pregi powinien widzieć co tam jest nie tak.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 24-10-18, 14:42   #8
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Zgłosiłem. Kompletnie się na tym nie znam, więc oddaję w ręce sił wyższych.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 26-10-18, 10:16   #9
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Teoretycznie da się poprawić, ale kosztem usunięcia opcji smartwalka, czego trochę szkoda. Będzie trzeba potestować czy warto.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 26-10-18, 10:21   #10
3373722
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: katakumby
Postów: 74
Domyślnie

smartwalk przy chodzeniu WSAD nie jest potrzebny bo są od tego QEZC aby uzywac skosów :D
3373722 jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin