Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-06-15, 14:18   #41
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

Witam, nadszedł czas napisać kolejny konstruktywny post podsumowujący dotychczasową dyskusję.
Na początku zamieszczę cytaty ważnych dla mnie wypowiedzi:
Cytat:
inbass napisał: Wbicie z 80mlvl na 81, na oko myślę, że to jakieś 8mbp+ uh'ow.
Jak kto woli, jedni graja po to, żeby grać a inni po to, żeby skillować :)
Całkowicie zgadzam się w kwestii skillowania mlvl na magu - nie opłaca się.A teraz wracając do tematu... Trochę poczytałem i od siebie mogę dodać, że cały czas rozmawiam o expach z wojami itp. Póki co woj/=mag są klasami, które wyciągają największy exp/h z największym zyskiem. Ale czy to jest przez to, że 'dana klasa jest mocna'? Ja bym raczej przyczyny szukał w różnorodności expowisk i ilości mobów w nich występujących.
Zwracałem uwagę na to już jakiś czas temu, wydaje mi się bardzo dziwne, że magiczny poziom tak szybko przestaje wzrastać, na wbicie z poziomu 60 na 80 potrzebne jest mnóstwo czasu (mowa o kilku dniach, może nawet tygodniach robienia run na miksturach many bez przerwy), a pieniądze na takie przedsięwzięcie musiałyby zostać zebrane od wszystkich graczy top10-20 rankingu. Liczba pnów taką drogą zaoszczędzona - ~50 - zabawnie niska.
Co do różnorodności miejsc polowań, muszę się nie zgodzić, ponieważ ciężko byłoby stworzyć miejsca dostosowane tylko dla magów, zwiadowców czy rycerzy. Obecnie rycerz wyciąga wspominane rekordy doświadczenia na expowiskach typu górskie trolle, kościane smoki, widma, opaty, węże wodne, hydry.
Cytat:
neilran napisał: Kurwa, cały czas chodzi mi o to że wy też możecie skilować, odpieram w ten sposób zarzut na to że tylko rycek może skillować. A różnica w pnach pomiędzy 50 a 90 mlvl, wynosi 100. Siłe też pewnie rozdałeś na 20.
I jak dla mnie w ten sposób udowodnił, że nie nadaje się do dyskusji na temat balansu, bo tak jak wspomniałem wcześniej, nie wie nic o tej grze.
Cytat:
Artezon napisał: Sam fakt zarabiania zależy tylko i wyłączenie od stylu gry danego gracz. Każdą profesją da się zarobić jeżeli wie się gdzie i jak, jeżeli komuś przeszkadza, że jakiś gracz ma za dużo pieniędzy niech bierze z niego przykład, zacznie go naśladować, zrobi taką samą profesję, zacznie expić tam gdzie on, tylko niech nie dziwi się, że w innych aspektach jest słabszy.
Argument, że rycerz zarabia expiąc przy tym bardzo szybko jest słaby bo każdą profesją można zrobić to samo, trzeba wiedzieć jak i gdzie.
Oczywiście, da się zarobić sporo pieniędzy magiem, Mastach(130lvl) na smokach na przeszłości zarabia krocie z moich wiadomości, Rekerafi(150lvl) obecnie cierpi na brak funduszy, ale myślę, że dorobiłby sobie expiąc na górskich trollach, czy też tych smokach, a Serdeczny Gracz(80lvl), robi to samo, tylko 3 razy wcześniej. Problem tkwi w skalowaniu się umiejętności wojownika, jego obrażenia rosną zbyt szybko, jak już wspominałem, 60 rycerz stojący 3 kościane, 80 stojący 3 górskie trolle, no dajcie spokój.


Z mojej strony właśnie to jest teraz sztandarowym postulatem, przyglądnięcie się sile rycerza we wczesnym etapie gry, ponieważ moim zdaniem jego wysoki przyrost życia, dobra obrona fizyczna i magiczna połączona z szybkim wzrostem obrażeń na niskich poziomach daje mu ogromną przewagę nad innymi klasami.
ezzak jest nieaktywny  
Stare 02-06-15, 14:43   #42
Ezreal
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 94
Domyślnie

80 rycerz stojący 3 górskie? Proszę Cię..

My chodzimy w 4 osoby na górskie trolle bloker 73 (ma problem z 2 jak sie trafia mocniejsze) stoję przy nim z mikstura w razie co jak wylecą 3 to 1 ja przejmuje ( rycerz 2 h) i co hit mikstury musze użyć. Gdyby mnie 2 wzięły to leżę prawdopodobnie. Wyciągamy 180 k w porywach do 200 k . A bloker niea w ogóle dmg wiec nie wiem o czym piszesz ,grałeś w ogóle?
Ezreal jest nieaktywny  
Stare 02-06-15, 14:47   #43
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ezreal Zobacz post
80 rycerz stojący 3 górskie? Proszę Cię..

My chodzimy w 4 osoby na górskie trolle bloker 73 (ma problem z 2 jak sie trafia mocniejsze) stoję przy nim z mikstura w razie co jak wylecą 3 to 1 ja przejmuje ( rycerz 2 h) i co hit mikstury musze użyć. Gdyby mnie 2 wzięły to leżę prawdopodobnie. Wyciągamy 180 k w porywach do 200 k . A bloker niea w ogóle dmg wiec nie wiem o czym piszesz ,grałeś w ogóle?
Wbij 10 lvl na PVP, i zapraszam pooglądać hunt Serdecznego Gracza ze mną, Legkanem, czy solo. Jak nie umiesz grać to musisz poćwiczyć.

Serdeczny Gracz rycerz 2-ręczny nekromanta alchemik na 80 poziomie expi na górskich trollach, i może ich lurować po trzy maksymalnie. Dość jasno jak dla Ciebie ?

// Pan Altrel potwierdzi, często podgląda nasze hunty :)
ezzak jest nieaktywny  
Stare 02-06-15, 15:36   #44
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

Cytat:
Napisał ezzak Zobacz post
Co do różnorodności miejsc polowań, muszę się nie zgodzić, ponieważ ciężko byłoby stworzyć miejsca dostosowane tylko dla magów, zwiadowców czy rycerzy. Obecnie rycerz wyciąga wspominane rekordy doświadczenia na expowiskach typu górskie trolle, kościane smoki, widma, opaty, węże wodne, hydry.
Zgodzę się, że ciężko jest takie miejsca stworzyć/dostosować lecz jeżeli to nie zostanie w przyszłości zrobione... Nastaną mroczne czasy.
Co do obecnych expowisk, za przykład mogę podać wodniki/szkwały, gdzie chodząc we 2 osoby resp nie wyrabia. To samo tyczy się starszych smoków/praojców (pewnie nawet profany). Można expowiska powiększyć ale to też będzie się wiązać z ryzykiem iż inne klasy na tym skorzystają - expiąc tam solo.
Tak samo chodząc we 2, na powyższe respy, (mogę się mylić bo wszystkiego nie sprawdzałem dokładnie), nie wyciąga się nawet 1kk/h. Jak wbije 250lvl to muszę siedzieć dalej z tak marnym expem do 300 etc?

Musiałem to napisać i sory za offtop, ale jest tutaj poruszanych dużo kwestii.
inbass jest nieaktywny  
Stare 02-06-15, 16:55   #45
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
To ty gdybyś grał rycem, nie skillowałbyś zręki i śmigał z 0.025% szansą na kryta? Dlatego jesteś takim leszczem i płaczesz jak padasz ;//
A wiesz jaka jest różnica pomiędzy rycem a zwiadowcą??? Zręczność u ryca to dodatek u zwiadowcy wymóg. Poza tym, ty możesz wbić ręcznie zręczność, zwiadowca musi rozdać pny w siłę. Tym się to różni.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 03-06-15, 22:19   #46
armidas
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 39
Domyślnie

Najpierw były pretensje o maga potem pasek teraz ryc.
Szkoda że osoby które się wypowiadają nawet ryca mi nie grają.
Nie pasuje wam zmieńcie profe a mi się nie chce z wami kłócić bo i tak macie swoją racje i nie słuchacie (silna bomba w gracza na 80 alchemik +/- 300 i to nie jest szał patrząc na jej koszt^^^^.
Haha mag nie ma dmg? JaJa chyba jakieś na każdej wojnie to magowie i palki robią kombo na 3 a ręce blokują głównie.

Idźcie expic a nie narzekajcie

Szczerze mam Was doś!
Macie pretensje że rycek z 80lvl moze expicc solo na górskich da się ją jestem przykładem i do 4 tankować się da ale uhy lecą szybko i poty many + tylko i wyłącznie dużą zręczność i bycie alchemikiem daje tam profit. Mag na górskich znam nie jednego co solo ma tam lepiej niż ryc bo ma dmg okropny. Każda próba ma + i - poczytajcie stare poradniki i zdecydujecie jaka prof odpowiada wam.
O skończcie te tematy są dziesiątki różnic, + i - ale to na tym ma polegać. Wam nie zależy na bilansie ale na udupieniu innych i wyciągnięciu swojej PROFY do poziomu LEGENDY.

Ostatnio edytowane przez armidas ; 03-06-15 o 22:35
armidas jest nieaktywny  
Stare 04-06-15, 09:28   #47
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Bombą bijesz po 400~.
I proponuje pisać na trzeźwo, bez wspomagaczy.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 06-06-15, 18:13   #48
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

To lecimy od dołu do góry:

@Graata
Właśnie problem w tym, że rycerz w przedziałach poziomowych 0-100 wyprzedza pozostałe profesje nawet dwukrotnie w zdobywaniu doświadczenia solo.

@Eremce
Właśnie, o to mi się cały czas rozchodzi, bo obecnie : rycerz ogromny exp z profitem, mag średni exp z profitem, zwiadowca spory exp na waste, lub średni na profit. Dwie klasy poza rycerzem, aby zarobić muszą nieco zwolnić tempo zdobywania poziomów, knighta to nie dotyczy.

@Rekerafi
Bomby powinny zostać osłabione

@Armidas
Ciężko to zrozumieć, wiec odpowiem tylko na ostatnie zdanie. Nie chcę polepszenia innych profesji, a osłabienia rycerza.


Może coś poskutkuje, jak Fasol z Luffym zaczną bić piaskowe we dwóch, bo im shooterzy nie będą potrzebni.
ezzak jest nieaktywny  
Stare 06-06-15, 19:06   #49
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
W samodzielnej walce tak, jeżeli mag zdobywa doświadczenie z run obszarowych wraz z blokerem to jest bardziej efektywny w rozumieniu nie tylko kosztów, do których pojęcie efektywności w znaczeniu wąskim się odnosi, ale i jeśli chodzi o wydajność zdobywania doświadczenia.

Jedynym sensownym argumentem (problemem) jest zbyt duża siła bomb.
Czyli zgadzamy się - wojownik jest najbardziej efektywną postacią w walce obszarowej solo. Dzięki temu małym kosztem bardzo szybko zdobywa doświadczenie i bardzo rzadko narażony jest na śmierć.

Faktycznie, mag w walce z blokerem jest lepszy obszarowo. Tu jednak bloker ma inne zadanie niż zadawanie obrażeń, a doświadczenia zdobywają tyle samo - jest ono dzielone.
Poza tym należy wziąć pod uwagę to, że mag atakuje również rycerza, jeżeli gramy na serwerze pvp, przez co atak obszarowy zaczyna przeszkadzać i staje się bezużyteczny.

Podkreślę jednak moje główne twierdzenie: rycerz jest najbardziej efektywną postacią obszarowo. Zarówno 1h, jak i 2h. Nie powinno być tak, że pod tym względem jest lepszy od maga i zwiadowcy, skoro jest przecież tylko rycerzem. Skoro to postać najtrwalsza, najsolidniejsza, najprostsza, to niech łatwo zarabia kasę i ma dużą przeżywalność, ale niech poluje tylko na 1 target, przez co jego exp/h znacznie spadnie.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 06-06-15, 20:00   #50
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

@up
Usunąć magiczne cięcie :D /odes rago
pan jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin