Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-10-17, 01:08   #1
pepeszka
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 34
Domyślnie By grało się lepiej! [2]

W pierwszej kolejności chciałbym żeby ten temat był do dyskusji tylko dla ludzi z dwóch gildii - Shitcension oraz Dead ots ponieważ propozycje obgadane w tym temacie zostały obgadane pomiędzy naszymi dwoma gildiami i chciałbym żeby tak zwani neutrale się nie wtrącali.

Witam, w dniu dzisiejszym zrobiliśmy mini naradę pomiędzy 2 największymi gildiami na serwerze które biją się w wojnie czyli "Dead ots" i "Shitcension" i wpadliśmy na parę pomysłów nawet nie żeby polepszyć tą edycje ale żeby ta edycja serwera była grywalna bo zgodnie doszliśmy do wniosku że na tej edycji balans jest mocno zepsuty, jest po prostu zbyt trudno i przy obecnym stanie nie ma możliwości zrobić war moda który trwałby dłużej niż dzień-dwa bo w obu gildiach są powiedzmy 2-3 osoby które mają coś pieniędzy odłożonych a reszta jest na mocnym minusie i przy 2 dedach na akcji ludzie nie mają już backpacków na kolejne akcje.

Po pierwsze - Zmiana hp wszystkich potworów o 50% więcej była głupim i mocno nieprzemyślanym pomysłem, plan był dobry - spowolnić exp wszystkich ludzi ale wykonanie było słabe i zepsuło dużo spawnów. Np takie rekinołaki, obecnie biegając z nimi zanim zabijesz jednego wbiegniesz w innego albo nawet i więcej. Ciężko będzie to teraz naprawić bo oczywiście spodziewam się że nie ma możliwości cofnąć tej zmiany ale tutaj przechodzimy do sprawy drugiej

2. Zwiększając hp potworów o 50% nie powinniście byli zmniejszać loota, bo zmiana hp oczywiscie zmienia to ze potwory bijemy dluzej wiec loot powinien zostac taki sam jezeli nie nawet lekko zwiększony, póki co obecnie na większości spawnów ciężko wyjść na profit jeżeli nie zbierasz sobie samemu miodków/skrzydeł nietoperza i nie robisz sobie samemu potionów. Wstępna propozycja padła taka żeby zwiększyć ilość miedziaków w sakiewkach np o 30% z większości potworów, bo po zwiększeniu hp potworów na wielu spawnach trzeba teraz robić teamhunty a ciężko na tych teamhuntach wyjść na plus, szczególnie gdy spawny są zmieniane na bieżąco bez podawania info, przykład - hydry. Expiliśmy tam w 5-6 osób, na większości refilli wychodziliśmy na lekki + (profit wahał się w okolicach 2-13k profitu na osobe na około 800-1000 pocisków każdy). Pare refilli bylo gdzie wyszlismy na waste około 4k, najwieksze waste to bylo 8k na osobe. Jeden refill był gdzie posypało naprawdę dobrze i mielismy 3 hełmy i profit był 2,5 talara na osobe ale to była jednorazowa sytuacja, nie rozumiem czemu ten spawn nagle został zmieniony w taki sposób- nie dość że exp został zmniejszony za hydry to dodatkowo loot został zmniejszony dość mocno (sakiewki + itemy). Również denerwujące jest to że zmiany nie są opisywane szczegółowo - w newsie jest napisane że 8 potworów jest zmienianych ale nie jest napisane czy buff/nerf/zmiana w spawnie tylko napis - Pójdźcie zobaczyć co się zmieniło. Obecna propozycja jest taka żeby podzielić spawny na 3 kategorie -

- Spawn gdzie robisz duży exp ale również musisz liczyć się ze sporym waste.
- Spawn gdzie robisz dobry exp i wychodzisz na lekki profit/czasem na zero.
- Spawn gdzie robisz średni exp ale masz tam dobry profit.

Póki co mam wrażenie że ciężko jest o chociażby jedną z tych rzeczy i wszystko jest wymieszane, wszędzie się robi od słabego do średniego/dobrego expa z waste lub leciutkim profitem, dzisiaj jak się spytałem ludzi o jakim najwiekszym expie na godzine slyszeli to zaden mag nie przekroczyl chyba 450k/h a najwiekszy exp robil rycerz elementalista z haper rago.

3. Tutaj już moje bardziej osobiste odczucia czyli rycerz na tej edycji. Zwiększenie hp potworów mocno by ujebało i tak rycerza ale dodatkowe zmniejszenie mu jeszcze obrażeń praktycznie ucięło mu nogi i jedną rękę. Szczególnie mówię tutaj o rycerzu nekromancie który nie ma praktycznie ani jednego respa gdzie może wykręcać chociażby przyzwoity exp solo. Obecnie z tego co wiem to na serwerze pvp jest 2 rycerzy nekromantów z lvlem 60+ (ja i Weles) no i jak go pytałem to podzielał moją opinie że bez teamhuntów z magiem duchownym nie ma gdzie expić, obecnie jestem mocno uzależniony od tego czy ktoś kto może mnie leczyć może grać bo solo nie udało mi się odkryć spawna na którym robił bym więcej niż 150k/h bez bonusu, już nie mówiąc o profitach. Zdecydowanie ta profesja potrzebuje jakichś buffów lub zmianach w respach konkretnie pod rycerza nekro. Z resztą rycerzy nie wiem jak jest dokładnie ale od niektórych słyszałem że nie jest kolorowo i rycerz robi mały exp + waste wszędzie, jedynym wyjątkiem może być rycerz elementalista którego "haper rago" może wydawać się zbyt silne w porównaniu do innych subprofesji rycerza.

4. Zmiana ceny blessów- Padła taka propozycja żeby również zmniejszyć cene blessów lub dodać coś na zasadzie aola za mniejszą cene bo przy obecnym stanie loota z potworów nie wyobrażamy sobie biegać na blessach na wojnie.

Póki co ciężko mi przelać wszystkich propozycji z tsa do posta bo jest już późno, jeżeli mi się coś przypomni to na pewno dopiszę. Mam nadzieję że wszyscy z obu gildii zgodnie podpiszą propozycje w tym temacie oraz że będziemy tutaj w stanie dogadać propozycję pomiędzy nami dotyczącą różnych spawnów, typu pozwiedzać różne spawny napisać w miarę rozsądnie co zmienić - typu zmiana loota w itemach/zmiana loota w itemach/ zmiany w spawnie/zmiany w expie żeby nie było przesadzone ale żeby spawny nadawały się do huncenia. Również jest pare spawnów które kompletnie przydało by się zmienić bo są na mapie tylko jako zapełniacz a miały by potencjał żeby tam huncić np banniki, diabliki (?) obecnie wydaje mi się że również popy nie nadają się do expa. Co do nieprzydatnych spawnów więcej osób musiało by się wypowiedzieć.
Mam nadzieje że uda nam się odsunąć wojnę na drugą stronę i dogadać się co do balansu na serwerze żeby dzięki temu można się było wkońcu normalnie pobić.
pepeszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 02:11   #2
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Wojna jest kosztowna, więc podkręcając lekko loota będzie więcej akcji, a co za tym idzie jeszcze wolniej będzie się expiło. Czyli na plus.

Aol już dawno powinień być.


Ogólnie najgorsza edycja ever jeśli chodzi o bitki :(
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 02:32   #3
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Chyba kazdy z naszego teamu sie pod tym podpisuje (pomysly powstaly po rozmowie obu gildi na 1 tsie)
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 05:23   #4
genofag
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 57
Domyślnie

jestem za aby tylko było więcej bitek! admini do dzieła bo nudy na servie bez wojny.
genofag jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 06:12   #5
Yrionn
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 5
Domyślnie

Potrzebne są te zmiany, obecnie jest za wiele spawnów których nie warto odwiedzać bo albo dają bardzo mały exp i średni loot albo średni exp i zero loota.
Yrionn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 07:38   #6
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Prosisz o to, by udzielali się tylko ludzie z dwóch gildii, ale temat dotyczy zmian, które dotykają wszystkich graczy po równo, o wojnę zahaczając jedynie przypadkiem.

Wniosek odrzucony.
Proszę o kulturę w temacie i brak offtopów.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 07:47   #7
ezzakpl
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 49
Domyślnie

A ja podtrzymuje moje zdanie, ułatwiać grę na serwerze, gdzie wystarczy godzinę noobcharem pozbierać składniki na cały dzień darmowego expienia nie wydaje się konieczne. Na Altaronie zawsze byli ludzie, którzy byli zasobni i Ci, którzy pieniędzy nie posiadali i byli to zazwyczaj Ci sami ludzie, niezależnie od edycji, czy postaci. W kwestii expienia również @Pepeszka nie oszukujmy się, dobiłeś już lvl, na którym kończyłeś gre na każdej edycji...

Poprawki wymagają tylko niektóre spawny, między innymi:

- Czerwone smoki - ten spawn nie był uczęszczany od chyba dwóch edycji, na tej jest kompletnie nieopłacalny;
- Hydry - na początku było dobrze, niepotrzebnie osłabiane;
- Rekinołak - stała wysoka prędkość(wyższa niż bez haste, niższa niż z haste), usunięcie czaru haste, pozwoli tam expić w drużynie dwuosobowej składającej się z palladyna nekro + innego shotera;



@Blessy - Dodać BlessPVP za ~5t i już
@Knight - u siebie już widzę spory wzrost obrażeń, może rycerz nie jest tak silny jak wcześniej, ale o to chodziło...
ezzakpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 08:27   #8
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Ezzak w obecnej sytuacji gre na serverze mozna zamknac na ~10 respach przynajmniej taka do 100lvla zas team hunty oplacaja sie jedynie na hydrach
Czemu nie mozna zrobic z profanow respa gdzie sie zarabia ale nie ma expa prawie wgle? Dlaczgo nie mozna zrobic gorskich pod profit na team hunty a hydry pod pg bez loota? W czym to przeszkadza oprocz tego ze jest roznorodnosc?

Z sama propozycja wyszedlem ja czyli osoba ktora miala w chuj talarow od startu servera i rozdawala je ludziom z gildi.

Caly zamysl polega na balansowaniu respow np tu dodac sakiewki lepsze/zwiekszyc zageszczenie danych mobow/zmniejszyc dmg danych mobow testowalem wiele respow i licze ze inni tez ZACZNA JE TESTOWAC i podziela sie opinia co zmienic/dodac zeby resp nie byl OP ale byl uzyteczny + zeby bylo gdzie na team hunty isc od 50 do tego 90-100lvla

Dlaczego zdanie ludzi ktorzy sie nie bija nie powinno byc brane pod uwage? Poniewaz osoby ktore sie nie bija nigdy nie beda cierpialy na brak gotowki w altaronie jednego dnia masz 500k drugiego masz 50k i gdzie odrobisz siano po przegranej akcji gdy 20 osob w kolejce sie ustawia na dwa jedyne spoty pod profit na mid-lvlu?

Ostatnio edytowane przez Bryndzaarron ; 05-10-17 o 08:37
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 10:01   #9
Yrionn
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Prosisz o to, by udzielali się tylko ludzie z dwóch gildii, ale temat dotyczy zmian, które dotykają wszystkich graczy po równo, o wojnę zahaczając jedynie przypadkiem.

Wniosek odrzucony.
Proszę o kulturę w temacie i brak offtopów.
I dlatego ludzie którzy nie biorą udziału w wojnie mieli się nie wypowiadać, prosisz o kulturę w temacie i brak offtopu? A sam wchodzisz piszesz posta nie na temat i prowokujesz żeby Ci powiedzieć coś niegrzecznego. Nie bierzesz udziału w wojnie to masz pieniądze i ciągle zarabiasz, spojrzałeś na sprawę ze swojego punktu widzenia gracza rpg który jedynie straci kasę przy miernym loocie, jednak nie poczujesz tego jak to jest gdy stracisz 2-3 plecaki podczas akcji i ich nie odzyskasz gdzie obkupujesz się w rzeczy potrzebne do walki, które nie należą do tanich. Natomiast zarobienie na takowe akcje trwa o wiele za długo i równie dobrze bez zmian gracze którzy chcą się bić mogą opuścić ten serwer ze względu na brak sensu dalszej gry. Mówiąc tylko za siebie, jeśli tak to będzie dalej wyglądało to po prostu serwer opuszczę.

A propo tematu, obniżenie blessów, dodanie aola (?), poprawienie spawnów, dodawanie szczegółowych informacji zmian na serwerze i nie robienie "hidden patchow" bo ktoś zloocił na huncie 3 kolczatki!!! a powinien jedną przez rok farmić!! (haha)(to tylko przykład), według mnie to powinno być zrobione
Yrionn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 11:24   #10
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

@topic
1. Alternatywnie widziałbym jedynie możliwość powrotu do poprzednich wartości HP i obniżenie wartości expa o 1/3, czyli exp * 66%. Nie powinno zachwiać to balansem, a przywrócimy atrakcyjność niektórych respów. Tutaj przydałoby się więcej głosów doświadczonych graczy.

2. O ile wiem, loot z większości potworów nie był ruszany. Zostały nawet obniżone ceny mikstur many w sklepach. Hydry - nic nie wiem, nie wypowiem się. Poszczególne respy na pewno można poprawić.

Problem w tym, że większość graczy nie chce dzielić się publicznie informacjami gdzie robią fajny exp i kasę, za to chętnie dzielą się informacją gdy pójdą na resp w momencie najgorszego loota (przypominam zróżnicowanie od 0,7 do 1,3 bodaj) i jeszcze będą mieli pecha.

3. Rycerz - różni nas na ten moment 20 poziomów, ja jeszcze nie dostrzegłem problemów z rycerzem. Zmiany miały prowadzić do tego, że rycerz będzie robił mniej exp/h niż inne profesje, przy większej przeżywalności. Zdaje się, że udało się to uzyskać. Haper rago jeszcze nie testowałem, ale słyszałem sygnały, że jest przegięty.

4. W kwestii obniżenia ceny blessów, trzeba by się poważnie zastanowić nad tym, czy po obniżeniu ceny nie będzie za dużo kasy na serwerze. Oraz, czy strony walczące nie będą zaraz marudziły, że z przeciwników nie spadają plecaki.

@Vares, jak miałby działać bless pvp?

5. Bardziej szczegółowe informacje o zmianach okej, ale informacje na temat tego co się stało z lootem danych potworów - po co? Przecież wystarczy pójść i sprawdzić.

@Yrionn
Jestem moderatorem dyskusji na tym forum. Jeśli temat dotyczy wszystkich graczy, to dyskusji nie można ograniczyć tylko do tego procenta, który aktualnie walczy (40-50 osób na kilkuset aktywnych graczy?).
Tak jak Vares napisał, od zawsze są gracze, którzy potrafią zarobić i tacy, którzy tego nie potrafią. Jednak problemy z zarobkiem magiem to dla mnie poważny absurd - a wierz mi, przetestowałem maga w każdą stronę. Chciałem także zwrócić uwagę na to, że Twoja lista śmierci również nie upoważnia Cię do mówienia o stratach podczas walki PVP, w szczególności "stracie 2-3 plecaków podczas akcji". Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tym akcentem skończmy tę dyskusję między nami.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin