Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-09-13, 19:32   #1
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie Poradnik dla Czarodzieja by Matt

  1. Opis postaci
  2. Promocje
  3. Poziom Magiczny
  4. Punkty nauki
  5. Subprofesje
  6. Zdobywanie doświaczenia

OPIS POSTACI

Ukryty tekst:
Altarońskiego Czarodzieja możemy podzielić na dwie klasy, biorąc pod uwagę "stronę", która wybierzemy...

...będziemy sługami Pana Światła (duchownymi)


Mag Duchowny posiada swoją siłę w możliwości leczenia swych sojuszników jak i siebie z większą mocą niż Nekromanta oraz posiada zaklęcia idealnie nadające się na Nieumarłe Potwory.

...bądź sługami Pana Mroku (nekromantami)


Mag Nekromanta jako czarnoksiężnik włada mocą Mroku. Ma możliwość wytwarzania i używania potężnych run Pocisków Śmierci oraz możliwość zniknięcia przed swoimi przeciwnikami (niewidzialność).

Obie te subprofesje przydają się w grupowych polowaniach na altarońskie potwory.


PROMOCJE

Ukryty tekst:
W grze mamy dostęp do dwóch promocji.

20 poziom - mag -> czarodziej - cena. 80 srebrników
55 poziom - czarodziej -> elitarny czarodziej - cena. 4 talary, dodatkowo wymagany status szlachecki


Wiele osób pyta czy jeżeli wykupimy drugą promocję, a skończy nam się status, to czy promocja przepada? Odpowiedź brzmi nie. Promocja po prostu zostaje "wstrzymana" do ponownego zakupu statusu.


POZIOM MAGICZNY


Ukryty tekst:
Czarodziej czerpie swą siłę z Poziomu Magicznego. Im wyższy mamy Mlvl tym większe obrażenia. Najprostszym sposobem na skillowanie poziomu magicznego jest tworzenie run dla innych graczy. Możemy robić runy Pocisków Ognia, Lodu, Energii, Ziemi. Nie spotkałem się aby jakiś Mag w grze odmówił kupna w/w run :)
W zależności jaką subprofesję wybierzemy na początku możemy robić też Runy Większego Leczenia, Pociski Światła oraz Pociski Śmierci.


PUNKTY NAUKI


Ukryty tekst:
Punkty Nauki są bardzo ważne w przypadku Maga bo chyba nie ma gracza, który chciałby "ręcznie" wbijać poziom magiczny. Różne słuchy chodzą na, którym zacząć wbijać mlvl. Optymalnie uważam, że na poziomie 25 można zacząć. Punktami nauki osiągniemy maksymalnie 82 poziom magiczny.


SUBPROFESJE


Ukryty tekst:
W Altaronie wyróżniamy cztery subprofesje i są nimi : nekromanta, duchowny, alchemik i elementalista. Na forum jest poradnik, gdzie są opisane wszystkie, więc opowiem tylko powierzchownie o każdej z nich w stosunku do czarodzieja.
Do swojej pierwszej subprofesji mamy dostęp już po osiągnięciu 20 poziomu. Należy wtedy wybrać się do gildii, w której stacjonuje dana subprofesja i wstąpić w jej szeregi. Drugą subprofesje możemy wybrać na 50 poziomie i wymagany do tego jest status szlachcica. Tak jak w przypadku promocji, tak i tutaj druga subprofka znika, wraz z wygaśnięciem statusu, a powraca wraz z ponownym jego zakupem.
Krótki opis subprofesji:
  • duchowny - posiada czary leczące zarówno pojedynczych sojuszników jak i leczenie obszarowe. Możliwość rzucania czarów od żywiołu światła, tworzenia pocisków światła jak i run leczących.

  • nekromanta - Podstawowe możliwości tworzenia pocisków Mroku jak i Śmierci. Czar niewidzialność bardzo przydatna przy zdobywaniu doświadczenia. Czar Zaklinacz Czasu przydatny na serwerze PVP. Możliwość rzucania czarów ofensywnych-obszarowych od żywiołu śmierci. Nekromanci mają też możliwość przyzywania nieumarłych za pomocą run.

  • alchemik - specjalista w wyrabianiu mikstur, tworzeniu strzał/bełtów, łączeniu run i ulepszaniu broni za pomocą kostki transmutacji. Zagłębiając się w tą subprofesję zauważyć można, że jest bardziej przydatna niż nam się wydaje. Zbierając składniki, możemy sami sobie wytwarzać mikstury potrzebne nam do zdobywania doświadczenia. Biorąc pod uwagę, że już sama profesja Maga daje nam możliwość tworzenia podstawowych Run Pocisków, które będziemy używać, wybór Alchemika wydaję się być dobry.

  • elementalista - pan żywiołów posiadający szereg czarów ofensywnych od żywiołów lodu, ziemi, ognia i energii. Posiada czary ofensywne-obszarowe. Możliwość tworzenia run Ładunków Żywiołow jak i Ofensywnych Run Obszarowych.


ZDOBYWANIE DOŚWIADCZENIA


Ukryty tekst:
W przypadku Maga mamy możliwości uderzania potworów z Różdżek albo Kosturów. W przypadku używania różdżek możemy mieć na swoim wyposażeniu także tarczę. W tym przypadku mamy większą szansę zablokować atak przeciwnika albo otrzymać zmniejszone obrażenia. Zaletą Kostura jest jego większy zasięg zadawania obrażeń, gdzie przy odpowiednim wyczuciu nie pozwoliły nawet dojść przeciwnikowi do nas. Kostury ponadto zadają większe obrażenia.

Z czym to się je? Pytanie jak expić ?

Zaczynając od początku. Używając różdżki zadajemy mniejsze obrażenia, ale mamy też tarcze pozwalającą otrzymywać mniejsze obrażenia lub całkowicie zablokować cios. Minusem różdżki jest jej zasięg, a tzn. 3 pola. W przypadku kostura jest to 5. W zależności gdzie expimy, czy jest to duży obszar, po którym możemy swobodnie biegać, czy też małe jaskinie gdzie nie mamy za dużej możliwości ruchowej musimy sami wybrać co będziemy używać.

Ponadto pamiętajmy, aby zawsze wyruszać na wyprawę z jedzeniem. Po zjedzeniu regeneruje się nam mana i życie. W naszym przypadku z naciskiem na mana :)

Jeśli stawiam na szybki czas zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia możemy tworzyć runy pocisków od odpowiedniego żywiołu. W zależności na czym chcemy expić. Wrażliwość potworów na poszczególne żywioły możemy sprawdzić na www.wiki.altaron.pl

Z uwagi na to, że każdy z nas ma inną wizję expienia, inną zawartość altarońskiej sakiewki z monetami i ilość czasu na grę napiszę jak to wyglądało w moim przypadku. Nadmieniam, że posiadam status szlachecki i kilka talarów na wydanie :)

Poziom 10: Oczywiście męczymy 3 zadania dziennie, po których dostaniemy 1 lvl up. Następnie expiąc wykonujemy taski u Rohinama. Szczury, Czerwie będą nam bliskie :)

Poziom 20: Następnie gdy już uporamy się z początkowymi taskami możemy udać się na krasnoludy na południu od Neolithu. Tam również przyjemnie sam exp z ich zabijania + bonus expa za wykonanie misji.

Poziom 30: W moim przypadku miałem wysokopoziomowego blokera, który pomagał mi na Trollach, Siłaczach i Twardzielach. Można też zakupić pierścienie niewidzialności albo jak gra się nekromantą po prostu używać czaru (od 35 poziomu doświadczenia). Ja osobiście marnowałem tam kolosalne ilości Run Burzy aby jak najszybciej wbić poziom. Dla nie zamożnych graczy polecam pociski energii albo zaklęcie "pela aluk"

Poziom 30-35 - Mnichy, Olbrzymy
Poziom 35-45 - Minosy
Poziom 50 - Enty

Alternatywą jest Expienie od 45 - 50 poziomu na Smokach. Tutaj jak nie wiesz drogi graczu mamy do wyboru wzgórza na północy od Neolithu oraz Ankardię.

Poziom 70: Tak, dobrze widzicie, 40 poziomów męczyłem te trolle :) Następnie polecam expienie na Abitańskich Mistrzach Wojny. Najlepszy do tego będzie obóz na południowy wschód od Neolithu (ten dalszy obóz). Używałem tam również masowych obrażeń w postaci run Gradobicia, ale zaklęcie "Agro Ofla" + pociski Lodu powinny dać radę.

Poziom 90: Najprostszym sposobem jest znalezienie sobie blokera (rycerza) i męczyć wspólnie ( na dzieleniu doświadczenia ) hydry. Jeśli natomiast nie znajdziesz kompana do wspólnych polowań pozostań na Abitańczykach. Można też bić Czerwone Smoki bądź Górskie Trolle.

Poziom 125 (dla duchownych): Na tym poziomie posiadając już zestaw dający dosyć spory plus Życia udajemy się do Katakumby w Neolith. Tam używając czaru "Haper Tewo Olta" wyniszczamy wszystko co się rusza :)

Od 120 poziomu biłem też Praojców razem z blokerem, niestety teraz po aktualizacji i zmniejszeniu expa z nich nie wiem czy jest to dalej opłacalne :)

Jeśli nas nie stać na działania opisane wyżej możemy spróbować Starsze Smoki na Przeszłości.

Poziom 150 +: Przechodzimy na wyższy level :) i przez dłuższy okres czasu bijemy Czarnoksiężników na Ankardii.

Mając rycerza wchodzą w grę również Piaskowe Hydry. Mając rycerza i drugiego shootera: Bagienne Hydry.

Podsumowując Maga Duchownego bo takim gram, moim skromnym zdaniem ( jestem leniem jeśli chodzi o samodzielne expienie ) jest on mile widzianą postacią przy wspólnych polowaniach z uwagi na leczenie, a nie odchodzi aż tak bardzo w ilości zadawanych obrażeń od Nekromanty. Nie da się też ukryć, że Nekromanta nie zadaje w chwili obecnej aż tak dużo większych obrażeń z Pocisku Śmierci niż Duchowny czy jakikolwiek inny Mag z Pocisku Żywiołu. Liczymy, że wkrótce zostanie przywrócona równowaga :)


Szczególne podziękowania dla Eletrixa za pomoc w tworzeniu tego poradnika oraz dla Slythii za motywację :)

Ostatnio edytowane przez ReeZo ; 12-06-14 o 04:04
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 19:42   #2
anat123
 
Avatar anat123
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 48
Domyślnie

kolejny poradnik dla maga
anat123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 19:45   #3
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Ostatni poradnik dla Maga jest z sierpnia 2012 roku. Zmieniło się troszkę od tego czasu.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 19:56   #4
frodo1
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 133
Domyślnie

widać że robione na odwal się, byle by dostać SS, ostatnie zdanie dotyczące expowisk na 90 poziom jest na żywca skopiowane z innego poradnika dla wojowników (nie pamiętam czyj tu był poradnik), ogólnie mało informacji jest zawarte w tym poradniku, nie dodałeś tego że kostury oprócz lepszego zasięgu mają też większy dmg, gdy przeczytałem nagłówek "Poradnik dla Czarodzieja by Matt" to od razu pomyślałem że będzie to jakiś fajny poradnik ponieważ masz wysoki poziom i będzie to fajny obszerny poradnik, niestety zawiodłem się, ale i tak myślę że może być on przydatny dla nowych graczy.

Podsumowując nie ma w nim nic nowego czego nie przeczytał bym w innych poradnikach.
frodo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 20:45   #5
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Zapomniałeś także o Entach, które są gdzieś na jakiś 50 lvl. Idzie nawet tam zarobić.
No i oczywiście Fanatyk, Oświeceni.
Czemu każdy poradnik kończy się na 100 lvlu? Zaraz ludzie będa mieli 300 a tu tak słabiutko. Czarnoksiężniki można solo męczyć do upadłego. Warto też pamiętać o Praojcach, ale to już dla mocno doświadczonych magów.

Sam poradnik oceniłabym gdzieś na 3+ w skali 5-punktowej, jeśli mogę tu wyrazić swoją opinię :)
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 21:20   #6
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Kolega mocno uderzył w moją ambicję stąd zmiany w " gdzie expić "

W weekend dodam kolejne informacje.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 21:42   #7
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
ale też zadajemy całkiem spore obrażenia ( nekromanci - sd )
Poległem. xD

Cytat:
mroczna postać posiadająca silnego czary oraz niewidzialność przydatną na początku naszej przygody z expieniem
Cytat:
Zaletą Kostura jest jego większy zasięg zadawania obrażeń, gdzie przy odpowiednim wyczuciu nie pozwoliły nawet dojść przeciwnikowi do nas.
Posprawdzaj takie teksty zanim wrzucisz.

Ogólnie, jak tak rzuciłem okiem, to strasznie mało informacji jest. Zero konkretów, same takie mydło mydlane. Nekromanta sra mrokiem, duchowny sra leczeniem. Na dobrą sprawę to wszystko można przeczytać w FAQu i otoczce.

Przy robieniu run nie ma nic o GFB. Przy opisach profesji jest tyle, co nawet upośledzony szympans by się domyślił z samej nazwy.

Nie wiem. Jak dla mnie już nawet te zdezaktualizowane poradniki były lepsze niż ten.
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 23:05   #8
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Kael skoro jest mało informacji, zero konkretów proszę Cię napisz co jeszcze powinno być umieszczone w tym poradniku. Jakich rzeczy Tobie brakuje, chętnie uzupełnie.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 23:11   #9
adamo199412
 
Avatar adamo199412
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kraków
Postów: 130
Domyślnie

Jak dla mnie troche te miejsca do expienia są nie bardzo. Na krasnale ale które? A jak mnie nie stać na bicie trolli to co?
__________________
O Boże Boże Boże Bożenko, Jak mogłaś to robić z Cyganem?
On bił cię w du du dużym pokoju,
A Ty mu obciągnęłaś...sweter bo miał gołe plecy,
adamo199412 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-13, 23:26   #10
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

1. Opisów profesji. Co mi konkretnie daje. Jakie czary. Co mogę z tego zrobić. do czego lepszy, do czego gorszy.
Opisy czarów na wiki są bardzo skąpe, a w poradniku warto dać rozwinięte lepiej to.

2. Expowiska. No cóż. Poradniki są z założenia dla tych słabiej orientujących się graczy, czyli pewnie i bez kasy. Napisane, że Ty z talarami expiłeś na trollach takiemu szaremu świeżaczkowi za wiele nie da.

3. O robieniu run/zarobku maga tez jest malutko. Można dodać, że nawet na najsłabszych potkach i robieniu run na nich można zarobić. Że mając alchemika można jeszcze taniej robić potki. Że można w różnych miejscach kupić taniej. Że ceny wahają się od - do, zależnie od popytu chwilowego i innych walorów estetycznych.

4. O tym, które runy warto brać dla siebie, co zachować, co sprzedać. Skąd wziąć ekwipunek, różdżki i inne. Fakt, możesz dać: "poszukajcie sobie na wiki", ale przecież o to chodzi w poradniku, aby wszystko było w jednym miejscu, nie ?
Nie ma nic o tym, że różdżki zaklinasz żywiołami. Nie ma nic o tym, ile różdżki biją (a to łatwo przecież magiem mozesz sprawdzić - zawsze jakaś informacja).
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin