Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-07-16, 18:01   #11
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Bardziej myśl w stronę:

Zaczynam mając x hp, powiedzmy 20, skórzane śmieci, buty redukujące dmg o 1, pancerz o 3, legi o 2, hełm o 1, mam kij z dmgem 5, gdzie dmg jest przełożeniem na faktyczne obrażenia, które ze względu na wytrenowanie mogą wzrosnąć przyjmijmy o 50%, więc max mogę uderzyć, zaokrąglając - 8.

Spotykam innego Mietka, będąc już mistrzem w biciu kijem, który ma to samo eq, trafiając go w łeb odejmę mu 7 hp (redukuje pancerzem 1), w klatę 5 hp (redukuje 3).

Jak spotkam szkieleta, który ma płytowe nogawice redukujące o 6, płytowy pancerz redukujący o 10, to takiemu przeciwnikowi trafiając w łeb zadam pełne obrażenia - nie chroni tej części ciała, trafiając w pancerz nie zadam mu w ogóle obrażeń bo ma solidny pancerz a ja kij. Za to on dzierży katanę, która ma załóżmy 25 dmgu, czyli nawet trafiając w pancerz, który mam na sobie ginę na 1 uderzenie.

Potem takiej Borucie zamiast 1000000hp, ustawiamy 1000, dajemy taki ekwipunek, żeby tylko posiadacze najmocniejszych broni mogli go w ogóle zadrapać, operujemy na dużo mniejszych wartościach, które dużo łatwiej jest dostosowywać, a tym samym kontrolować kto, gdzie i kiedy będzie mógł zacząć zdobywać doświadczenie.*

Dodając przeciwnikom mózg można też wyeliminować masowe lvlowanie noob magów - kto zadaje najwięcej dmgu, ten zdaniem stwora musi zostać wyeliminowany jako pierwszy oraz inne tego typu zależności, np. potwory mroczne mogą się brzydzić uzdrowicielami i to nie ten, kto je atakuje stawać się będzie celem, a ten kto leczy blokera. :v



*Jeżeli będzie mu losowało przeciwników którzy nie posiadają znacznej części ekwipunku na sobie to będzie mógł ich zabijać, aczkolwiek gdy wylosuje takiego w pełnym rynsztunku to zabicie go będzie graniczyło z cudem. Oczywiście w przypadku potworów wartości będą raczej stałe, potwory nie będą pozostawiać części ekwipunku ani ich dzierżyć, tylko humanoidy.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 18:27   #12
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

W teorii masz racje ,ale według mnie tutaj dochodzi kwestia podobna jak w przyadku skili.

Nikt pewnie nie wbije ręcznie 200 skila 1h czy 2h ,ale sam fakt że jest max skill dla mnie robi różnicę i za pewne dla niektórych jest podobnie.

Osobiście wolę rokitę z 1243545466 hp niż mającą 100 hp i hity po 2. Gracze "tibi" lubią cyferki i od tego nie uciekniesz. Inna sprawa z tym ,że łatwiej to zbalansować - może i łatwiej ,ale jeżeli różnica pomiędzy eldermasterelite machaczem kija lvl 2500 ,a tylko masterelite machaczem kija lvl 500 ma być z 20 dmg to wielu powie pierdole nie robie.

Zmniejszanie widełek hp, dmg itp. - to po prostu nie wyjdzie na dobre według mnie.

Nawet jeżeli teoretycznie i logicznie się daje obronić.
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 18:31   #13
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Dlatego powtarzamy, by nie szykować się na OTSa ani Tibię. Skille mogą mieć rozpiętość 1-5, nie muszą mieć 1-200. Skilli możesz mieć 100 różnych, a nie 10. Nie myśl na zasadzie co jest dobre dla Tibijczyka. ;p
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 18:37   #14
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

Tyko żeby nie wyszedł syf jak na Zezeni czy Necronii ;p
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 19:25   #15
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Wyłączając wyskakującą wartość cyferek po zadaniu hitów, osoba dalej będzie myślała, że bije dużo patrząc na % paska życia, który ubywa przeciwnikowi. ;p
Coś zabije na 3 hity, a coś na 30 to będzie sądzić, że ten silniejszy przeciwnik miał 10x więcej hp, a tak naprawdę będzie miał tyle samo lub mniej, ale wysokiego defa. Jaranie się swoimi hitami pozostawmy metinom i innym takim tworom, przyciąga to dzieci, które się cieszą, że "PATRZ WALNĄŁEM ZA 10K!", ale do samej gry niewiele wnosi (poza ilością graczy, którzy z rpg maja niewiele wspólnego ^^).

W Zezenie i Necronie nie grałem, ta druga z tego co słyszałem sama się zabiła słabą stabilnością i wypuszczeniem o wiele za dużej mapy na start, gdzie gracze nie widzieli się godzinami.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 20:14   #16
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Proponuje Marku, żebyś zagrał sobie w Darkest Dungeon, może stamtąd jakiś pomysł weźmiesz. Czy to skille, czy to jakieś inne rzeczy można skopiować zawsze z tego albo podrasować
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 20:35   #17
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Ja wole prostotę starych dobrych RPGów, w których gracz nie był bombardowany milionem cyferek z każdej strony i miał pełna dowolność. Chciał sobie zepsuć postać dodając wszystko po trochu to miał taką możliwość. ;d
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 21:07   #18
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

To zagraj w gothica, kurde jakbyscie zrobili rpga na podstawie gothica to było by zajebiście, dochodze do wniosku ze nie powinno byc czarow tylko zwoje i runy (gothic wita) jakby kogos interesowalo to bym rozpisal co do atomu. Po przeczytaniu tego wszystkiego, mysle ze niedozyje nowego projektu, nie zebym narzekal ale na fb juz napisano z to kwestia lat a nie miesiecy ///pisane z tel (interpunkcja ponad wszystko)
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 21:14   #19
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Akurat ten zły człowiek z fanpage'a nie robi nic i trolluje ludzi, ot taki bagienny troll. Ale jedna prawda została tam zawarta, nie będzie żadnych licorów i wątku przybywania skądś.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-07-16, 21:30   #20
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

Ty tam lepiej rób tego alta a nie na forum siedziesz merv.

22:28 Total: 531 players online. Jak Medivia może to i wy możecie ;p
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin