Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-15, 14:00   #81
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

Ja tam umie podkręcać bełty :) Ba, umie nawet strzelać do tyłu :D
Ciężko było by rycerzowi blokować wszystkie bełty lecące ze prędkością 140 km/h, tym bardziej kiedy wyprowadza ciosy, nie uważasz?
Jeśli tak bardzo chcesz logiki, to Twoja tarcza powinna się rozpaść po kilku takich trafieniach.
Kapralski jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:06   #82
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

W drewnianą tarczę to się mogą przebijać i faktycznie mogłaby się rozpaść. Co raz lepsze tarcze widać, że są z lepszej stali także strzały nie powinny nawet się wbić w taką tarczę, a co dopiero przebić. Mało tego, skoro tarcze chronią przed magią to tym bardziej powinny chronić przed strzałami, nie uważasz? Skoro pancerz redukuje strzały itp. to tym bardziej tarcza też powinna, nie uważasz?
Graata jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:20   #83
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

Nie będę się zbytnio rozpisywał bo świat PVP i walka rycerza ze zwiadowcą mnie nie dotyczy ale jakiś tam wpływ tarcza powinna mieć, ale teraz wyobraź sobie rycerza w stalowej zbroi obrywającego ładunkiem energii :D
Nie możesz tak bardzo kłaść nacisku na logikę bo nic a nic z tego by nie wypaliło, ja bym nie mógł przeładowywać kuszy przy stojącym przy mnie rycerzu, Ty byś nie mógł pić mikstury otoczony przez graczy, paraliż blokował by całkiem Twoje akcję, celny strzał z kuszy zabił by cię zanim byś zdążył podbiec do zwiadowcy i takie tam.
Jest dobrze jak jest a jak chciał byś zaproponować jakieś zmiany to śmiało, bo póki co tylko krytykujesz obecną sytuację.
Kapralski jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:23   #84
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@up czysto teoretycznie stalowa zbroja mogłaby pełnić funkcję puszki faradaja, czy jak tgo sie tam pisze.
Zbroi raczej nie nakładano na gołe ciało, więc mogła by pełnić role uziemienia :P
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:26   #85
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Od kiedy to pancerz redukuje obrażenia magiczne? 2h rycki obrywają od magów tyle co magowie, mimo 'olbrzymiej broni' jak to Pan niegdyś napisał nie są w stanie nawet zniwelować nią śmiesznego pocisku. W sumie mag na utamie obrywa mniej niż rycerz 2h z racji 16% redukcji.

A u zwiada strzały bełty etc. nie biorą pod uwagę obrony tarczą.

#fucklogic

Przy zmianach u rycerza każdą Pan opisywał tak logicznie, żeby miała sens. Niech mi Pan teraz napisze jak to jest możliwe, żeby strzały pomijały tarczę? Głównie stworzoną po to, żeby się przed nimi bronić. Te strzały są jakoś zdalnie sterowane albo lecą jak bumerang trafiając rycerzy zawsze w plecy, czy jak? ;d
Pancerz redukuje obrażenia magiczne od zawsze jeżeli te obrażenia zadawane są przez innego Gracza (wojownika/zwiadowcę). Jedynie mag pomija pancerz całkowicie.

Tak jak i w świecie rzeczywistym strzały/bełty były bardzo trudne do zablokowania przez tarczę. Zanim Pan ją odpowiednio ustawi to pocisk już w Pana uderz stąd blokowanie pancerzem.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:41   #86
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

"Proponuję zrobić Wojownika nieznisczalnym, Magowi dać 10000000000000x dmg, a zwiada pogorszyć bo jest za dobry :/"
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:41   #87
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kapralski Zobacz post
Nie będę się zbytnio rozpisywał bo świat PVP i walka rycerza ze zwiadowcą mnie nie dotyczy ale jakiś tam wpływ tarcza powinna mieć, ale teraz wyobraź sobie rycerza w stalowej zbroi obrywającego ładunkiem energii :D
Nie możesz tak bardzo kłaść nacisku na logikę bo nic a nic z tego by nie wypaliło, ja bym nie mógł przeładowywać kuszy przy stojącym przy mnie rycerzu, Ty byś nie mógł pić mikstury otoczony przez graczy, paraliż blokował by całkiem Twoje akcję, celny strzał z kuszy zabił by cię zanim byś zdążył podbiec do zwiadowcy i takie tam.
Jest dobrze jak jest a jak chciał byś zaproponować jakieś zmiany to śmiało, bo póki co tylko krytykujesz obecną sytuację.
Kładę nacisk na logikę w tej gierce, bo Altrel mnie tego nauczył. Niestety jest on niekwestionowanym mistrzem w tym aspekcie, uwierz, że w tym to mu nie dorównamy nawet za kilkadziesiąt lat.

Udzieliłem się w tym temacie dlatego, że Altrel twierdzi, cytuje:

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Obrażenia zadawane z bełtów jak i koszt many za 'hape odes kpiro' nie ulegną zmianie. Wciąż pojedyncze uderzenie jest mniejsze zarówno od uderzenia wojownika 2h nekromanty jak i od uderzenia magów
A ja twierdzę, że jest inaczej. Dmg zwiada, a rycerzy w magów/zwiadów na pewno nie jest taki sam. (kij w to, że rycerz musi podbiegać do swojej ofiary, a goniąc ją nie ma z czego bić). Zaś w przypadku dmg zwiada i rycerza 2h w rycerza 1h to dmg zwiada góruje kilkakrotnie nad dmg rycerza 2h. Ta różnica się pogłębia co raz bardziej, gdy rycerz 1h wraz z poziomem zakłada lepszą tarczę i podnosi swoją umiejętność obrony.

Ja z wymaxowanym skillem (po użyciu rybki i potka) na 105lvlu się nie przebijam w rycerzy 1h, którzy mają smoczą/bitewną tarczę i wpakowane pny w obrone.

A skoro Altrel zaczął nerfić rycerzy, żeby wyrównać ich ze zwiadowcami i nie wziął tego pod uwagę to powinien ich wyrównać również pod tym względem.

Dlatego moją propozycją jest, żeby dmg ze strzał etc. również był redukowany przez tarczę i umiejętność obrony. Skoro rycerz 2h i zwiad mają bić tyle samo, to ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu.
Graata jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:45   #88
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
"Proponuję zrobić Wojownika nieznisczalnym, Magowi dać 10000000000000x dmg, a zwiada pogorszyć bo jest za dobry :/"
Ty sie już lepiej nie odzywaj żmijo.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:52   #89
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Kładę nacisk na logikę w tej gierce, bo Altrel mnie tego nauczył. Niestety jest on niekwestionowanym mistrzem w tym aspekcie, uwierz, że w tym to mu nie dorównamy nawet za kilkadziesiąt lat.

Udzieliłem się w tym temacie dlatego, że Altrel twierdzi, cytuje:



A ja twierdzę, że jest inaczej. Dmg zwiada, a rycerzy w magów/zwiadów na pewno nie jest taki sam. (kij w to, że rycerz musi podbiegać do swojej ofiary, a goniąc ją nie ma z czego bić). Zaś w przypadku dmg zwiada i rycerza 2h w rycerza 1h to dmg zwiada góruje kilkakrotnie nad dmg rycerza 2h. Ta różnica się pogłębia co raz bardziej, gdy rycerz 1h wraz z poziomem zakłada lepszą tarczę i podnosi swoją umiejętność obrony.

Ja z wymaxowanym skillem (po użyciu rybki i potka) na 105lvlu się nie przebijam w rycerzy 1h, którzy mają smoczą/bitewną tarczę i wpakowane pny w obrone.

A skoro Altrel zaczął nerfić rycerzy, żeby wyrównać ich ze zwiadowcami i nie wziął tego pod uwagę to powinien ich wyrównać również pod tym względem.

Dlatego moją propozycją jest, żeby dmg ze strzał etc. również był redukowany przez tarczę i umiejętność obrony. Skoro rycerz 2h i zwiad mają bić tyle samo, to ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu.



Wydaje mi się że tu chodzi głównie o szybkość zdobywania doświadczenia, rycerz ma możliwość spamowania rago w kilka celów tak samo jak magowie, na dodatek magowie nekromanci mogą uderzyć za ponad 1.5k z pocisku śmierci co turę, gdyby zmniejszyć zwiadowcom obrażenia nie był by w stanie zrobić 1m/h NIGDZIE, a rycerze bądź magowie mają taką opcję nawet w pojedynkę, oczywiście nie mowie tu o takich rycerzach jak Ty tylko o postaciach na 150+ poziomie bo wydaje mi się że dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa.
Kapralski jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 15:00   #90
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Pancerz redukuje obrażenia magiczne od zawsze jeżeli te obrażenia zadawane są przez innego Gracza (wojownika/zwiadowcę). Jedynie mag pomija pancerz całkowicie.
Dlatego dmg zwiadowcy i rycerza niewiele się zmienia mimo znacznej różnicy
w umiejętnościach, broni i jej ulepszeń.

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Tak jak i w świecie rzeczywistym strzały/bełty były bardzo trudne do zablokowania przez tarczę. Zanim Pan ją odpowiednio ustawi to pocisk już w Pana uderz stąd blokowanie pancerzem.
Wiadomo, tarcza nie zablokuje wszystkich strzał. Ale na pewno większość. Tym bardziej jeśli się ustawi tryb walki defensywny, czyż nie?

Po drugie twierdzi Pan, że zwiadowca bije mniej od rycerza 2h nekro. To może przetestujemy to na rycerzu 1h? Wziął to Pan w ogóle pod uwagę podczas nerfienia rago tote, podnoszenia obrony magom/zwiadom, podnoszenia ataku strzał i bełtów oraz innych zmian?

Cytat:
Napisał Kapralski Zobacz post
Wydaje mi się że tu chodzi głównie o szybkość zdobywania doświadczenia, rycerz ma możliwość spamowania rago w kilka celów tak samo jak magowie, na dodatek magowie nekromanci mogą uderzyć za ponad 1.5k z pocisku śmierci co turę, gdyby zmniejszyć zwiadowcom obrażenia nie był by w stanie zrobić 1m/h NIGDZIE, a rycerze bądź magowie mają taką opcję nawet w pojedynkę, oczywiście nie mowie tu o takich rycerzach jak Ty tylko o postaciach na 150+ poziomie bo wydaje mi się że dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa.

Tak wiem, że zwiadowca bije w 1 cel i mimo to jest w stanie wyciągnąć taki sam exp co rycerz. Lecz mi nie o pvm się rozchodzi lecz o pvp. Ponadto dmg z rozrywających bełtów nie byłby redukowany przez obrone mobów, z racji tego, że mają 60 atk.
Graata jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin