Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra)

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-03-12, 01:25   #81
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie Krawiectwo

UŻYTE NAZWY ORAZ CYFRY MOGĄ ZOSTAĆ ZMIENIONE


Krawiectwo byłoby dostępne tylko i wyłącznie dla Magów z poziomem 20.

Nauczyciel :

Tego fachu uczyłby mistrz krawiectwa Joachim.

Krawiectwo :
  • Umiejętność "tworzenia" nici.
  • Umiejętność uszycia nowych szat magicznych.
  • Umiejętność uszycia nowych plecaków.
  • Umiejętność uszycia nowych stroi.
  • Umiejętność poznawania nowych schematów.
  • Umiejętność tworzenia "ekskluzywnych" materiałów.

Pierwszym krokiem w tym zawodzie jest pytanie co chcemy uszyć? Ponieważ każda rzecz czymś się wyróżnia dlatego najważniejszym zadaniem jest dobór materiałów z których chcemy przygotować nasz przedmiot.

Umiejętność "tworzenia" nici :
  • Nici tworzymy w zależności co chcemy uszyć jeżeli dostałeś zamówienie na nowy magiczny płaszcz to powinieneś uczynić to w ten sposób :

Ze zwykłymi nićmi udać się do znajomego Alchemika i po prosić go o sporządzenie odpowiedniego wywaru, następnie moczyć nici przez odpowiedni czas. Uważaj bo gdy będziesz je trzymał tam za długo to nić po prostu nie będzie się nadawać.


Aby wykonać nici do szaty potrzebujemy :
  • Poziom Doświadczenia - 30
  • Poziom Krawiectwa - 40

Materiały :
  • Nici
  • Odpowiedni wywar sporządzony przez Alchemika

Szansa na wykonanie nici na poziomie 30 przy umiejętności 40 w Krawiectwie: 51%

Jeżeli dostałeś właśnie zamówienie na powiększony plecak 24 slotowy to nici potrzebne do jego uszycia musisz pozyskać z pajęczych sieci pozyskiwanych z Wielkich Pająków. Tylko te nici są na tyle rozciągliwe i trwałe aby nie pęknąć w szwach od ilości przedmiotów zawartych w tym plecaku.

Aby wykonać pajęcze nici potrzebujemy :
  • Poziom doświadczenia : 45
  • Poziom Krawiectwa : 50

Materiały potrzebne do stworzenia 1 szpulki pajęczej nici :
  • 12 sztuk pajęczyn

Szansa na wykonanie nici na poziomie 40 przy umiejętności 50 w Krawiectwie: 51%


Umiejętność uszycia nowych szat magicznych :


Do wykonania magicznych szat krawiec musiałby zużyć pewną ilość materiałów (tkanin), nici , oraz guzików.

Przykładowa magiczna szata :

Do wykonania Księżycowej Szaty [Pancerz :13] która dodaje 3+% do obrażeń od energii

["Pomysł Wickeda : Zwiększajac ilość przyszytych szafirowych księżyców zwiekszamy % do dmg
Uwaga zbyt duża ilość może się nie utrzymać więc trzeba to zrobić ostrożnie szansa na każdy 1 przyszyty księżyc maleje o 7%"
]

potrzebujemy:
  • Poziom Doświadczenia : 70
  • Poziom Krawiectwa : 65

Materiały :
  • 10 sztuk złotych guzików wykonanych wcześniej przez kowala
  • 7 sztuk szafirowych księżyców wykonanych wcześniej przez jubilera
  • 10 szpulek zaczarowanych nici
  • 12 sztuk niebieskich materiałów
  • 17 sztuk żółtych materiałów
  • 3 sztuki białej tkaniny

Szansa na wykonanie Księżycowej Szaty na poziomie 70 przy umiejętności 65 w Krawiectwie: 51%

Umiejętność uszycia nowych plecaków :

Do wykonania odpowiedniego plecaka trzeba użyć odpowiedniego materiału , nici , oraz dobrać guziki.


Aby wykonać plecak 22 slotowy potrzeba :
  • Poziom Doświadczenia : 20
  • Poziom Krawiectwa : 25

Materiały :
  • 35 sztuk skór Minotaura
  • 10 sztuk szpulek nici
  • 4 miedziane guziki wykonane przez kowala

Szansa na wykonanie 22 slotowego plecaka na poziomie 20 przy umiejętności 25 w Krawiectwie: 51%

Umiejętność uszycia nowych stroi :

Były by to po prostu nowe outfilty, wykonanie ich byłoby bardzo drogie a uszyć je potrafi prawdziwy mistrz igły i nici. To jak to by miało wyglądać zależy tylko i wyłącznie od grafików ja jedynie podam przykład który mi się podoba.

Przykładowy strój "Szlachcic z Peleryną"

(Tak jest to Hero z Tibii) Oczywiście nie chodzi mi o to aby ten strój wyglądał tak samo ale żeby był "uszyty" na wzór tego.

Aby wykonać strój "Szlachcica z Peleryną" potrzebujemy :
  • Poziom Doświadczenia : 120
  • Poziom Krawiectwa : 90

Materiały :
  • 100 sztuk niebieskich materiałów
  • 100 sztuk brązowych materiałów
  • 100 sztuk czerwonych materiałów
  • 100 sztuk białych materiałów
  • 50 sztuk pajęczych nici
  • 25 sztuk złotych nici
  • 15 sztuk ekskluzywnych tkanin
  • 20 guzików z czarnych pereł wykonanych przez Jubilera

Szansa na wykonanie "Szlachcica z Peleryna" na poziomie 120 przy umiejętności 95 w Krawiectwie: 51%

Strój ten po użyciu zostawałby zapisywany do naszej kolekcji.

Umiejętność poznawania nowych schematów :


Schematy wypadały by z : Elfów , Inkwizycji , Kapłanów , Krasnoludów, Mnichów, Czarnoksiężników, Bandytów , Przemytników , Dezerterów oraz Łowców.

Oraz można by je kupić u trenera za punkty nauki

Pomysł Wickeda : Pierwsze najprostsze schematy można zakupić u Joachima, schematy te kosztują od 500 do 2500 lepsze schematy dostępne u Joachima tylko za Punkty Nauki.

Umiejętność tworzenia "ekskluzywnych" materiałów :

Jest to umiejętność wykonywania najlepszych najdroższych tkanin wykonanych przez najbardziej dokładnych pracowników Mistrza Joachima


Aby wykonać ekskluzywny materiał potrzeba :
  • Poziom Doświadczenia : 100
  • Poziom Krawiectwa : 80

Materiały :
  • 25 sztuk niebieskich materiałów
  • 25 sztuk białych materiałów
  • 25 sztuk zółtych materiałów
  • 25 sztuk czerwonych materiałów
  • 25 sztuk zielonych materiałów
  • 25 sztuk brązowych materiałów
  • 30 sztuk złotych nici

Szansa na wykonanie Ekskluzywnego Materiału na poziomie 100 przy umiejętności 80 w Krawiectwie: 51%

Inne uwagi :
  • Aby nauczyć się danego schematu wykonania przedmiotu trzeba posiadać odpowiedni poziom doświadczenia i umiejętności w krawiectwie
  • Przedmioty wykonywane przez Krawca nie wypadają z potworów to Magowie decydują o wartości - ilości ich wyrobów na rynku.
  • W świecie Altaronu musiałby by się pojawić nowe materiały , nici , guziki.
  • Zlote nici mogły by być wykonywane z wywaru ze Samorodków Złota, a guziki po prostu z Samorodków Złota
  • Potwory takie jak : Elfy , Inkwizycja , Kapłani , Krasnoludy, Mnisi, Czarnoksiężnicy, Bandytyci, Przemytnicy , Dezerterzy, Łowcy mogliby zostawiać kawałki materiału , nici , czy tez guziki a działałoby to sposobem "skórowania" (mam nadzieje ze wiecie o co chodzi)

UWAGA DZIŚ DODAM JESZCZE TEMAT O NARZĘDZIACH POTRZEBNYCH DO PRACY PRZY JUBILERSTWIE , KRAWIECTWIE ORAZ KOWALSTWIE.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 01-03-12 o 13:56
Attax jest nieaktywny  
Stare 01-03-12, 04:23   #82
dawid2910
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 44
Domyślnie

Po pierwsze o ile sie nie myle przklinanie nawet przez linki jest zabronione tak samo jak obelgi wobec innych graczy. Kazdy gracz ma prawo wyrazac swoje zdanie na forum. Co do profesji typu zielarstwo czy gornictwo jest juz zrecznosc i niepotrzebne bedzie rozdrabnianie sie do takich rzeczy . Metale przetapiaja hutnicy nie gornicy^^ . Profesje typu kowalstwo czy tez krwawiectwo polegajace na szyciu nowych ubran było by tak samo bezuzyteczne jak robienie mikstur przy pomocy alchemi a dokładniej mowiac mikstury łatwiej kupic w sklepie niz poswiecac czas na ich robienie. Pomysł ze zbrojami mogł by sie sprawdzic jedynie gdyby graficy zrobili zbroje co około 5 pozomow. Jubilerstwo swietny pomysł do tego sam jubiler mogł by sobie przetapiac metale a twozenie nowych kamieni nie sadze by było potrzebne lepiej było by gdyby dodano je poprostu do potworow.Szycie plecakow i peleryn musze przyznac ze nie jest złym pomysłem pozniewaz wiekszosc materiałow nie ma zastosowania plecaki mogły by miec znacznie wieksza ilosc slotow niz 22 biorac pod uwage ze musimy przekładac tak rzeczy a jesli juz robimy peleryne mozna by tez zrobic pasy. A shematy o ktorych mowisz czyli jak sie nie myle Inscription powinny byc osobna profesja dzieki ktorej mozemy rozczytywac zwoje z przepisami jak i te do ulepszania ekwipunku. Do tego profesje te nie powinny kolidowac ze soba to znacyz ze pajeczyny nie powinny byc tak samo potrzebne do robienia mikstur w alchemi i plecakow poniewaz ceny takich znacznie by wzrosły a co za tym idzie jednej z profesji nie opłacało by sie robic danego przedmowiotu ze wzgledu na zbyt wysoka cene materiałow. I ostatnie bron palna w altaronie? To chyba zart ale jesli uwazasz ze to taki dobry pomysł mozna by przeprowadzic na ten temat ankiete.
dawid2910 jest nieaktywny  
Stare 01-03-12, 10:00   #83
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid2910 Zobacz post
Po pierwsze o ile sie nie myle przklinanie nawet przez linki jest zabronione tak samo jak obelgi wobec innych graczy. Kazdy gracz ma prawo wyrazac swoje zdanie na forum. Co do profesji typu zielarstwo czy gornictwo jest juz zrecznosc i niepotrzebne bedzie rozdrabnianie sie do takich rzeczy . Metale przetapiaja hutnicy nie gornicy^^ . Profesje typu kowalstwo czy tez krwawiectwo polegajace na szyciu nowych ubran było by tak samo bezuzyteczne jak robienie mikstur przy pomocy alchemi a dokładniej mowiac mikstury łatwiej kupic w sklepie niz poswiecac czas na ich robienie. Pomysł ze zbrojami mogł by sie sprawdzic jedynie gdyby graficy zrobili zbroje co około 5 pozomow. Jubilerstwo swietny pomysł do tego sam jubiler mogł by sobie przetapiac metale a twozenie nowych kamieni nie sadze by było potrzebne lepiej było by gdyby dodano je poprostu do potworow.Szycie plecakow i peleryn musze przyznac ze nie jest złym pomysłem pozniewaz wiekszosc materiałow nie ma zastosowania plecaki mogły by miec znacznie wieksza ilosc slotow niz 22 biorac pod uwage ze musimy przekładac tak rzeczy a jesli juz robimy peleryne mozna by tez zrobic pasy. A shematy o ktorych mowisz czyli jak sie nie myle Inscription powinny byc osobna profesja dzieki ktorej mozemy rozczytywac zwoje z przepisami jak i te do ulepszania ekwipunku. Do tego profesje te nie powinny kolidowac ze soba to znacyz ze pajeczyny nie powinny byc tak samo potrzebne do robienia mikstur w alchemi i plecakow poniewaz ceny takich znacznie by wzrosły a co za tym idzie jednej z profesji nie opłacało by sie robic danego przedmowiotu ze wzgledu na zbyt wysoka cene materiałow. I ostatnie bron palna w altaronie? To chyba zart ale jesli uwazasz ze to taki dobry pomysł mozna by przeprowadzic na ten temat ankiete.
  • Ja Ci napisze tylko tyle , z broni palnej zrezygnowalem juz dawno strona 4.
  • Schematy/Plany/Przepisy - to po prostu kartka jak zrobić jakiś przedmiot.
  • Inskrypcja bardziej kojarzy mi się z pisaniem tych rzeczy lub tworzeniem nowych.
  • Co do plecaków jak napisałem wyżej to tylko przykładne przedmioty.
  • I bardzo dobrze że ceny by wzrosły
  • Ja tu nigdzie nie pisalem o górnictwie coś ci sie pomylilo. (pisalem tylko tyle ze sie gdzies na ten temat wypowiadales)
  • Nie wiedzialem ze w czasach barbarzynców byli hutnicy - czepiasz się jak zawsze.
  • Ciesze się ze wyrażasz swoje zdanie.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 01-03-12 o 10:12
Attax jest nieaktywny  
Stare 01-03-12, 11:35   #84
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid2910 Zobacz post
Po pierwsze o ile sie nie myle przklinanie nawet przez linki jest zabronione tak samo jak obelgi wobec innych graczy. Kazdy gracz ma prawo wyrazac swoje zdanie na forum. Co do profesji typu zielarstwo czy gornictwo jest juz zrecznosc i niepotrzebne bedzie rozdrabnianie sie do takich rzeczy . Metale przetapiaja hutnicy nie gornicy^^ . Profesje typu kowalstwo czy tez krwawiectwo polegajace na szyciu nowych ubran było by tak samo bezuzyteczne jak robienie mikstur przy pomocy alchemi a dokładniej mowiac mikstury łatwiej kupic w sklepie niz poswiecac czas na ich robienie. Pomysł ze zbrojami mogł by sie sprawdzic jedynie gdyby graficy zrobili zbroje co około 5 pozomow. Jubilerstwo swietny pomysł do tego sam jubiler mogł by sobie przetapiac metale a twozenie nowych kamieni nie sadze by było potrzebne lepiej było by gdyby dodano je poprostu do potworow.Szycie plecakow i peleryn musze przyznac ze nie jest złym pomysłem pozniewaz wiekszosc materiałow nie ma zastosowania plecaki mogły by miec znacznie wieksza ilosc slotow niz 22 biorac pod uwage ze musimy przekładac tak rzeczy a jesli juz robimy peleryne mozna by tez zrobic pasy. A shematy o ktorych mowisz czyli jak sie nie myle Inscription powinny byc osobna profesja dzieki ktorej mozemy rozczytywac zwoje z przepisami jak i te do ulepszania ekwipunku. Do tego profesje te nie powinny kolidowac ze soba to znacyz ze pajeczyny nie powinny byc tak samo potrzebne do robienia mikstur w alchemi i plecakow poniewaz ceny takich znacznie by wzrosły a co za tym idzie jednej z profesji nie opłacało by sie robic danego przedmowiotu ze wzgledu na zbyt wysoka cene materiałow. I ostatnie bron palna w altaronie? To chyba zart ale jesli uwazasz ze to taki dobry pomysł mozna by przeprowadzic na ten temat ankiete.
Odniosę się do tego po kolei, ładnie, abyś może w końcu zrozumiał.

1. Przeklinanie/obrażanie - pochwal się lepiej swoją PW jaką mi wysłałeś. Temat uważam za zamknięty. Chyba, że znowu chcesz mi jechać na Privie, go4it.
2. Każdy ma prawo, a jakże. A ja mam prawo zjechać głupie rozumowanie.
3. Huty powstały dopiero po XV wieku. Sam się na to złapałem parę stron temu, polecam najpierw poszukać informacji o czym się mówi. Na początku niekoniecznie górnicy przetapiali rudę, ale prędzej już kowale.
4. I nie wiem czy zauważyłeś, ale są mikstury/twory alchemiczne, których nie możesz kupić. I tym samym alchemia nie jest tak bezużyteczna jak Ci się marzy. I Attax podkreśla wiele razy, że chodzi o nowe przedmioty, niemożliwe do wykonania lub ciężkie do zdobycia z czegoś. To faktycznie, łatwiej kupić coś, czego się kupić nie da.
5. A czemu co 5 poziomów? Starczy, że kowale mogliby robić lepsze/gorsze wersje obecnych i obecne, a już byłaby to alternatywa i źródło zarobku, bo komu się nie marzy magiczna zbroja wszechobecnego rozpieprzu +5?
6. Jubiler i przetapianie metali? Bitch, please. Jak pisałem wyżej, zostawmy to kowalom, a jubilerzy niech się zajmą robotą która do nich należy.
7. Pasy? Może jeszcze skarpetki, rękawiczki, nauszniki i szaliczki? Projekt jest dobry, bo wprowadza wiele rzeczy bez konieczności grzebania w fundamentach i dorabiania kolejnych slotów na ekwipunek, itp.
8. Zarzucasz plagiat, niemal plujesz jadem i w ogóle pozabijałbyś za kradzież pomysłów, a teraz... a teraz proponujesz zrobienie profesji z WoWa? I to tak żywcem, na chama?
Pominę już fakt, że niezłymi idiotami musieliby rzemieślnicy być, aby prosić kogoś o rozczytanie receptury...
9. I dobrze. Rynek, konkurencja, zapotrzebowanie, konflikt interesów. To coś, co nakręca gospodarkę. Zawsze ktoś może po prostu zarobić na pajęczynkach.
10. Broń palna pojawiła się wcześniej niż Twoje huty, także...

No nic, tyle ode mnie, Attax resztę wynotował, uważam, że wszystkie pomysły są całkiem rozsądne, ale wymagają szlifu od twórców (co się da, co się nie opłaca robić i czy w ogóle).
+ Trzeba będzie szerzej w razie czego rozpisać plany, zrobić ich więcej i je odpowiednio zbalansować.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 01-03-12, 11:38   #85
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Moim zdaniem dobrze to opisałes ja sie nie czepiam drobnych szczegółów bo wiadome ze administracja i tak wprowadzić to na swoj sposób który bd im bardziej pasować. Oby to weszło w życie :)
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 01-03-12, 15:54   #86
dawid2910
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 44
Domyślnie

Dlaczego powinno zrobic sie sety co 5 poziomow? Jak pewnie zauwazyłes roznica midzy setem na 30 a 45 jest mała dlatego powinno wprowadzic sie wiecej setow dajacych inne rodzaje premi przy połaczeniu kozystne dla kazdej profesji a zlikwidowac sety mieszane. Co do przetapiania metali przez jubilera to chyba oczywiste ze sam powininen zrobic odpowiedni stop dla danego rodzaju bizuteri.Po co Inskrypcja? Do rozczytywania starozytnych map czy tez przepisow i odpowiedniego uzywania mogł by tez miec mozliwosc zaklinania ekwipunku zwojami ograniczajacymi obrazenia od zywiołow. Co do pasow o ile dobrze pamieram ktos ma zamiar wprowadzic realizm a pomysł jest Trona to zreszta bardziej realne niz plecak w plecaku prawda? Co do alchemi sa mikstury ktorych nie mozesz kupic ale sa tez mikstury dostepne w sklepie których wyrabianie jest niepołacalne . Co do plagiatu przyznaje ze wszystko nie liczac propozycji trona zaczerpniete jest z gry World of Warcraft. I jeszcze jedno Uwazam ze w dziale "Sugestie i Propozycje" kazdy powinien podawac zrudło pomysłu jesli takie istnieje. Zapomniał bym o konkurencji przy kupowaniu składnikow o ile sie nie myle profesje powinny słuzyc głownie temu kto je posiada wiec gracz na niskim poziomie bedzie miał problemy z kupnem odpowiedniego składnika.
dawid2910 jest nieaktywny  
Stare 22-03-12, 00:16   #87
miszcz
 
Avatar miszcz
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 65
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do miszcz
Domyślnie

Gracz z niskim poziomem będzie potrzebował innych "matsow" niż hilvle. Kolejny z Twoich pomysłów z tymi zwojami to nie jest odpowiednik enchantow z wowa? Człowieku zastanów się, nygujesz jakiś pomysł bo jest podobny do wowa po czym w tym samym poście podajesz pomysł z tego samego źródła. Co do mmo też trochę grałem, na gram nadal i z doświadczenia wiem że lvlowanie swojej postaci staje się w pewnym momencie nudne i chętnie gracz zajął by się czymś innym, wbijanie kolejnych skilli u wysoko poziomego gracza mogłoby wywoływać rumience a wyskillowana profka dawała by naprawdę gigantyczne bonusy. Pomysł uważam za genialny i chyle czoło przed Attaxem za pomysł interpretacji tych elementów do naszej gry.

PS. Przepraszam za błędy ale pisałem z i tak BTW są jacyś gracze z Burning Legion? Prepa mi się kończy za 2 tygodnie l ale chętnie pogram z kimś nowym :)
__________________
Pozdrawiam !;)
miszcz jest nieaktywny  
Stare 22-03-12, 21:29   #88
dawid2910
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 44
Domyślnie

Co do plagiatu przyznaje ze wszystko nie liczac propozycji trona zaczerpniete jest z gry World of Warcraft. to z tego co pisałem.
dawid2910 jest nieaktywny  
Stare 23-03-12, 11:10   #89
miszcz
 
Avatar miszcz
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 65
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do miszcz
Domyślnie

Plagiat, jakie to wielkie słowo. Może nazwijmy plagiatem to że gramy magazine i wojownikami bo w Wowie też są. Są pewne elementy które pomagają w rozwoju gospodarki w grach typu mmo. Ja uważam, że pomysł Attaxa jest super i bardzo bym chciał żeby został wprowadzony. Zastanawiam się jednak czy silnik to udzwignie. No ale to już pole do popisu dla zarządu ;) trzymam kciuki :)
__________________
Pozdrawiam !;)
miszcz jest nieaktywny  
Stare 23-03-12, 17:21   #90
dawid2910
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 44
Domyślnie

Zreszta niech robia co chca ja zobacze czy po upie bedzie jeszcze w co grac o ile sie doczekam.
dawid2910 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin