Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Serwer Sezonowy II

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-12-21, 11:18   #1
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie Straty przy omdleniu z czerwoną czaszką

Dzień dobry,

Pojawiają się kontrowersje w kwestii wielkości strat przy śmierci z czerwoną czaszką. Prosimy o opinię jakiego rozwiązanie byłoby w tej kwestii mile widziane przez graczy. Na podstawie Waszych sugestii postaramy się szybko wprowadzić adekwatne rozwiązanie.

Zapraszam do dyskusji.

Ekipa Altaron.pl
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 14:42   #2
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Straty są dużę - oczywiście zależy od lvl. Na 88 straciłem około 2 lvle. Na 250 straciłem 8 lvli (2 edycja).

Ale nie straty są tu problemem, tylko fragi. 3 fragi na rs to zdecydowanie za mało. Tak jak pisałem na ctrl + r - Wczoraj była godzinna akcja, łącznie 100 dedów. W godzine rsa wbiło około 10 osób. Po akcji, wiadomo, trzeba odrobić lvl i tutaj wchodzi strata x2 na rsie czy tam nawet więcej. Z tego co pamiętam to jeszcze blessy na rs nie działają co jest absurdalne. Nie zapominajmy o tym, że mając rs, jesteś łatwym celem dla oponentów.

Warmode aktualnie nie wchodzi w grę na tych lvl'ach. Ludzie mają za małe lvle, za mało kasy i nie maja nawet misji na blessy, a to równa się 2 tygodnie warmode i połowa ludzi się wykruszy.

Żaden team nie bije neutrali. U nas była tylko jedna taka sytuacja bo ów neutral ksuł moby naszemu liderowi. Po dedzie dostał nawet plecak spowrotem.

Dlatego powrót do starego systemu rs 15, blokada 30 jest jak najbardziej adekwatna do zaistniałej sytuacji.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 14:48   #3
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Moim zdaniem, aktualny system fragów jest dobry. Wczorajsza sytuacja nie powinna mieć miejsca. O czym wspomniałem na discordzie, ale niestety niektórzy się wpędzili w bezsensowny ferror walki, i teraz ponoszą tego konsekwencje. System 3 fragów jest naprawdę dobry, jeśli ktoś wie jak te fragi wykorzystać, tym bardziej, że tylko jedna osoba dostaje fraga.

Co do strat na razie, nie wypowiem się bo się nie znam. W tym przypadku
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 14:57   #4
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Cytat:
Napisał Walant Zobacz post
Moim zdaniem, aktualny system fragów jest dobry. Wczorajsza sytuacja nie powinna mieć miejsca. O czym wspomniałem na discordzie, ale niestety niektórzy się wpędzili w bezsensowny ferror walki, i teraz ponoszą tego konsekwencje. System 3 fragów jest naprawdę dobry, jeśli ktoś wie jak te fragi wykorzystać, tym bardziej, że tylko jedna osoba dostaje fraga.

Co do strat na razie, nie wypowiem się bo się nie znam. W tym przypadku
Akcja to akcja. Było śmiesznie i szkoda że nie trwała dłużej. Nie każdy gra na sezonowym po to by expić i na mcku sprawdzać czy oponenci nie zbliżają się po plecaczek.

Obecni ludzie na kanale, mówią, że 3 fragi na rs to patola. Wbij na kanał to się dowiesz, Niektórym pasują 3 fragi bo mniej akcji to mniej padania i większy lvl.

Na cpvp będziesz expił jc a teraz zostaw sezonowy dorosłym.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 15:09   #5
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
Akcja to akcja. Było śmiesznie i szkoda że nie trwała dłużej. Nie każdy gra na sezonowym po to by expić i na mcku sprawdzać czy oponenci nie zbliżają się po plecaczek.

Obecni ludzie na kanale, mówią, że 3 fragi na rs to patola. Wbij na kanał to się dowiesz, Niektórym pasują 3 fragi bo mniej akcji to mniej padania i większy lvl.

Na cpvp będziesz expił jc a teraz zostaw sezonowy dorosłym.

Na mcku zbierałem piórka, to po 1. System 3 fragów działa na tibi normalnie, pvp? Widziałeś się wczoraj chłopie xD. Jest różnica pomiędzy walka a walka. Jestem osobą która bierze udział na większości wojnach w tibi 7.4 i to nie ja expie chary, tylko je dostaje. Zaufaj mi, fragi to część wojny. Exority wczoraj o tym wiedziały i to wykorzystały. Twoje wczorajsze spierdalanie z wieży też zostało ładnie uwiecznione levi, zamiast przejąć po desce Exo. Nie w każdą wymianę się idzie. Poza tym z tego co pamiętam to ja nie dawałem przeciwnika expic, lecąc w nich sam, gdzie ty robisz gather 20 osób żeby isc po jedną osobę na obóz.


Co do tematu, od którego odeszlismy. Exp powinien spadać w tej samej ilości co na zwykłej śmierci. Rs - utrata ekwipunku, bez możliwości kupna blessu chroniącego przed utrata eq

Ostatnio edytowane przez Walant ; 24-12-21 o 15:15
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 15:17   #6
keroseforP
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 213
Domyślnie

imo miesieczne moga byc problemem przy ciaglych walkach mozna by je zmienic na 15 dni skoro to sezonowy x2 lub calkowicie wyjebac


ale i tak ten system spoko fraga dostaje osoba ktora dobija niestety spora czesc ludzi sie podpala i wali na oslep wszystko co sie rusza a potem konczy z 10 fragami postacia ktora jest TOP dpsem w druzynie i nie moze ludzi bic... a wystarczy walnac hita i zeby ryc dobil z finto


co do strat to blessy powinny na rs dzialac ale xp spadac x2 tyle co normalnie czy cos takiego i bedzie gituwa albo blessy drozsze x2 po prostu im mniej talarow na servie tym lepiej
keroseforP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 15:18   #7
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Cytat:
Napisał Walant Zobacz post
Na mcku zbierałem piórka, to po 1. System 3 fragów działa na tibi normalnie, pvp? Widziałeś się wczoraj chłopie xD. Jest różnica pomiędzy walka a walka. Jestem osobą która bierze udział na większości wojnach w tibi 7.4 i to nie ja expie chary, tylko je dostaje. Zaufaj mi, fragi to część wojny. Exority wczoraj o tym wiedziały i to wykorzystały. Twoje wczorajsze spierdalanie z wieży też zostało ładnie uwiecznione levi, zamiast przejąć po desce Exo. Nie w każdą wymianę się idzie. Poza tym z tego co pamiętam to ja nie dawałem przeciwnika expic, lecąc w nich sam, gdzie ty robisz gather 20 osób żeby isc po jedną osobę na obóz.
Jak ty zamiast walczyć to dostałeś bana za mc. A akcje to ty co najwyżej na streamie oglądałeś. Wgl przed banem to ty przecież z orków nie chciałeś wyjść bo exp dobry gdy oponenci na skullach se latali.

Ps W tibii system 3 fragów to masz na non pvp, ale nazwali to open pvp. Zaś na retro masz masę bomb charów co daje unlimited fragi. To jest twoje pojęcie o tibii.

My gramy w Altaron, gdzie bijemy się only mainami. A ty w co grasz?

Ps2 Zanim wrócisz na Altarony to shareda nie będziesz miał z połową serwera
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 15:22   #8
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
Jak ty zamiast walczyć to dostałeś bana za mc. A akcje to ty co najwyżej na streamie oglądałeś. Wgl przed banem to ty przecież z orków nie chciałeś wyjść bo exp dobry gdy oponenci na skullach se latali.

Ps W tibii system 3 fragów to masz na non pvp, ale nazwali to open pvp. Zaś na retro masz masę bomb charów co daje unlimited fragi. To jest twoje pojęcie o tibii.

My gramy w Altaron, gdzie bijemy się only mainami. A ty w co grasz?

Ps2 Zanim wrócisz na Altarony to shareda nie będziesz miał z połową serwera
Tibia to nie tylko real tibia, Levi. Akcje wczoraj chyba prowadziłem nawet gdy Exo stał się bezradny, poza tym solo zrobiłem więcej fragów niż ty w wojnie. Wczoraj tym 60 paladynem zrobielm dużo więcej niż ty
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 16:10   #9
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Temat sprzed 8 lat. Jak wam się ten system nie podoba, to ogarnijcie też pomysł Tuż pika w komenatarzach pod nim. https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=8484
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-12-21, 17:04   #10
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

RS mógłby być krótszy, zależny od tego w jakim czasie został przekroczony limit fragów.

Limit dzienny - 3 dni
Limit tygodniowy - 5 dni
Limit miesięczny - 7 dni

Czy coś w tym stylu. Chociaż nie jestem pewien co do długości trwania rsa, ale na cpvp mi chyba z tydzień schodził za wbicie 3 fragów jednego dnia.
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin