Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra)

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-05-11, 23:57   #1
amindos
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 37
Domyślnie Przedmioty.

Zastanawiałem sie kiedyś nad wprowadzeniem możliwości tworzenia swoich właśnych przedmiotów. Nie tylko możliwość lootowania przedmiotów i bezsensownego zakładania ich na siebie, lecz także możliwość stworzenia unikatowych rzeczy. Oczywiście materiały i wszystko zbieramy, można dodać jakieś magiczne przedmioty,które wypadają z dość trudnych do pokonania potworków.Mając te przedmioty możemy podczas jakiejś ceremoni bądź samego wykuwania dodać do zbroji,mieczów ogólnie ekwipunku. Dawałby one nam wtedy dodatkowe umiejętności bądź mane/życie itp. Oczywiście przydzielanie atrybutów byłoby losowe. Urozmaiciło by to rozgrywke i możliwe że każda postać stałaby sie bardziej unikatowa(nie bylibyśmy jednymi z wielu) lecz każda byłaby po prostu jedyna w swoim rodzaju. Nie znam schematów jakimi można by to stworzyć lecz sam pomysł wydaje mi sie ciekawym rozwiązaniem.

Czekam na wasze opinie( negatywne jak i pozytywne).

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 28-11-11 o 13:33
amindos jest nieaktywny  
Stare 15-05-11, 00:53   #2
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

W sumie mi się ten pomysł podoba, tyle, że byłbym wtedy za wprowadzeniem profesji rzemieślnika. Ot, coby nie każdy mógł przedmioty tworzyć. ;)
Wicked jest nieaktywny  
Stare 15-05-11, 01:29   #3
amindos
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 37
Domyślnie

no właśnie chodzi o to żeby ten pomysł ulepszać a nóż w końcu będzie na tyle poprawiony i MG pomyślą o możliwości wprowadzenia tych dodatkowych rzeczy.
Lecz w sprawie rzemieśnika. Mogłoby sie zrobić tak iż każdy by robił takiego ,,cash makera". I to też mógłby być problem. Chyba że chodzi Ci o nazwaną na tym serwie ,,subprofesje" wtedy wszystko mogłoby iść w jak najlepszym kierunku.
amindos jest nieaktywny  
Stare 15-05-11, 06:26   #4
Sosna
 
Avatar Sosna
 
Zarejestrowany: Sty 2011
Skąd: Braniewo
Postów: 109
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Sosna Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Sosna
Domyślnie

no pomysł ciekawy. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
__________________
Dętka na kickach mhm.
Sosna jest nieaktywny  
Stare 15-05-11, 11:34   #5
adamo199412
 
Avatar adamo199412
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kraków
Postów: 130
Domyślnie

Bravo na reszcie jakiś sensowny pomysł !!! :rolleyes:
adamo199412 jest nieaktywny  
Stare 15-05-11, 11:48   #6
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

Jestem jak najbardziej za! W diablo II była różnorodność przedmiotów\atrybutów po uzyciu run. Świetny pomysl ! Jednak zawsze jest jakies "ale".. Oto i one:
Do tej pory w grach 2d izometrycznych (ponownie wypowiadam sie na temat tibii, zezenii, w phobosie nie wiem jak bylo) NIE BYLO nawet mowy o zwojach ulepszających przedmioty, podklasy byly do tej pory z tego co wiem tylko w zezenii, wiec i tak jest MEGA postęp. Skoro jednak twórcy gry potrafili wykminic pomysł na tworzenie roznych rzeczy z odczynników (np alchemia) czy ulepszanie zbroi\broni za pomocą zwojów, to zapewne formuła typu "uzycie kawałka żelaza na kowadle>uzycie mlota na kowadle> wytworzenie rekojeści ) etc. nie powinna sprawic az tak wiele kłopotów.

POMYSŁ
W oparciu o d2 (jak juz wspomnialem wczesniej) proponuje losowość robienia przedmiotów, coś a'la przedmiot z 1-5 slotami na GEM\rune etc. w zaleznosci od rodzaju gemu\runy ktory bysmy do broni wsadzili, to znów losowe statystyki. np gem zywiołu ognia - dodawałby do broni dodatkowo od 1-3 pkt ataku od danego żywiołu. te 1-3 to stały bonus, losowy, czyli moze ktos miec bron 22 ataku + 1 od ognia\ 22 ataku +2 od ognia etc...

Mam nadziejęze to w miarę zrozumiałe... Pisze na szybko bo wychodze z domu.
Kosky jest nieaktywny  
Stare 15-05-11, 14:26   #7
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Jakbyście nie zauważyli alchemicy mogą już tworzyć eliksiry, bomby itd. A po drugie, istnieje NPC który po dostarczeniu mu składników, jest w stanie stworzyć nam potężną część ekwipunku. Sami się dowiedźcie jaką.
Tron jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin