Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-04-12, 12:38   #1
Shad0w17
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 0
Domyślnie Poprawa Rycerza.

Witam,

Moja propozycja dotyczy poprawy zdolności expienia dla rycerza.
Jak chyba każdy wie rycerz mocno odstaje od reszty profesji pod względem możliwości i skuteczności expienia. Pomysłów mam kilka, do niektórych sam nie jestem do końca przekonany, dlatego mile widziane opinie, ewentualnie własne pomysły.

-Znacznie zwiększenie dmg rycerza, w tym celności uderzeń. Generalnie rycerz dmg ma całkiem niezły, ale i tak daleko mu do reszty.U mnie często hity wahają się od 0-350. Oczywiście warto tu zrobić jakieś rozgraniczenie między 1h a 2h- większy dmg dla 2h oczywiście.

-Dodanie fast attacku dla rycerza. Pomysł mocno kontrowersyjny i nawet nie wiem jakby się to sprawdziło. Wymaga wielu testów, nie wiem czy faktycznie dzięki temu znacząco wzrośnie szybkość expienia, a także nie wiem jakby to odbiło się na pvp. Jedyne, co moge zasugerować to dodanie fast attacku z czasem (np możliwośc wykupienia, o ile jest to możliwe) Powód? Na low lvl rycerz stałby się maszyną do pk. Lepiej tego uniknąć. Jeszcze jedna sugestja- fast attack tylko dla mieczy. Wiadomo, że silne bomby z fast attackiem to nie ta droga. Ten pomysł jest oczywiście tylko moim teoretycznym rozważaniem, jako że nie znam się na tyle na programowaniu, nie wiem czy jest realna szansa ustabilizowania tego, dlatego podaje tylko temat do dyskusji.

-Dodanie ataku rycerzowi np. na 3 kratki przed sobą. Tutaj realniej wygląda to jeśli tą umiejętnośc posiadałby tylko rycerz 2h. W tym momencie rycerz 1h musiałby dostać np. w/w przeze mnie fast attack, lub jeszcze coś innego żeby wyrównać szanse. Oczywiście tutaj także nie mam żadnych statystyk ani faktów, żeby pokazać jak się to sprawdzi w grze. Wszystko wymaga testów.

-Dodanie nowego czaru dla rycerza. Generalnie nie jestem za tym pomysłem, jako, że rycerz powinien posługiwać się głównie bronią a nie magią, aczkolwiek pomysł, który przedstawie będzie bardziej skillem niżeli czarem. Tutaj pole do popisu jest dość duże, można np zwiększyć dmg odes rago(osobiscie nie popieram tego), lub dodać prosty czar w stylu "odes kpiro" paladyna. Czar mógłby się nazywać np "furia" kosztowałby nie wiele many(do ustalenia) i zadawał znaczny dmg zaznaczonemu, pojedynczemu przeciwnikowi. Co do grafiki widzę to jako np. krawe cięcie miecza zadane pod kątem. Zasięg np na 2 kratki. W ten sposób rycerz dalej pozostanie rycerzem(walka w zwarciu), ale bedzie mógł znacząco zwiększyć swój dmg i podgonić w tym względzie inne profesje.

Przedstawiłem kilka pomysłów na "pomoc" rycerzowi. Proszę wszystkich o komentarz, zarówno pozytywny jak i negatywny i najlepiej do kazdego z tych rozwiązań. Jak wcześniej wspomniałem sam nie jestem do końca przekonany do niektórych z nich (szczególnie fast attack, może to zniszczyc klimat serwera) Mam też kilka sugestii, co do zmian związanych z nekromantami/alchemikami itd, ale o tym w innym temacie. Oczywiście nie wiem jakie plany mają SG, dlatego jeżeli zostało już zrobione coś innego w tym temacie, to proszę o napisanie tego, dyskusja od razu będzie mogła zostać zamknięta.

Pozdrawiam i czekam na komentarze!


@edit down
Dlatego napisałem np. Może to być równie dobrze 1 kratka zasięgu, nic nie stoi na przeszkodzie.

Ostatnio edytowane przez Shad0w17 ; 29-04-12 o 13:02
Shad0w17 jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 13:00   #2
dedereq
 
Avatar dedereq
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Wroclove / Kołobrzeg
Postów: 107
Domyślnie

Rycerz walący 2-x kratek przed siebie to nie rycerz. Rycerz walczy w zwariciu i atakuje tylko w obszarze 1 jkratki od siebie. Jeśli chcesz bić wszystkich wrogów na duze odleglosci to wal z Hoxe Alpów lub z Haper Rago
dedereq jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 16:14   #3
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Jestem za dodaniem jakiegoś czaru bijącego pojedyńczy cel znajdujący się obok nas.

Oczywiście wyrównanie rycerza 2h, ale o tym już każdy wie i tylko czekać na efekt prac ;]

Byłbym też za zamianą "odes rago" (klon exori) na jakiś inny czar, niestety nie mam pomysłu jaki ...
__________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
A.Sapkowski "Sezon Burz"
siwyus jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 18:44   #4
9891404
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 285
Domyślnie

Rycek jest od bloczenia nie od atakowania - bije po 200 w monstery... styka mu
a po 1 trudno zabic rycerza a co dopiero jeszcze jak by mial dmg . zadawac duzy ...
9891404 jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 18:57   #5
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Niniu,ja się z Tobą nie zgodzę mimo sympatii do Ciebie :p
Według mnie rycerz który nie ma "sioha" bądź "uha" od innego gracza dobrze leczącego,to dajmy na to taki 120 rycek jest do wyskładania przez 5 spokojnie,
W 7 zabiliśmy master boltera który ma 188 lvl i nie wyrobił z leczeniem
A jeśli ma siocha to ciężko go zabić,ale to jak każdego a czasem jest to wręcz niemożliwe :)
Uwolniona Mysl jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 19:05   #6
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Niniu mag i zwiadowca też może bloczyć wszystko co nie zabije go na combo (to zdanie padło w innym temacie) wojownika trudno zabic jezeli bije sie go solo, ale tak czy siak jest taka możliwość a wojownikiem da się zabic innych tylko jezeli nie maja manasow bo tawisem da sie rade leczyc w walce z wojownikiem. co jak co ale nikt nie powinien sie sprzeczać że woja trzeba poprawić, to od twórców zależy co wymyślą.
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 20:02   #7
Shad0w17
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał 9891404 Zobacz post
Rycek jest od bloczenia nie od atakowania - bije po 200 w monstery... styka mu
a po 1 trudno zabic rycerza a co dopiero jeszcze jak by mial dmg . zadawac duzy ...



A kto powiedział, że rycerz ma być blokerem i nie zadawać dmg? Jaki jest w takim razie sens wybierania rycerza 2h? Bloker bez tarczy i bez dmg, bo to rycerz i ma "bloczyć"? Poza tym mowa tutaj głównie o expieniu, które rycerzem jest nudne i bardzo powolne. Poddałem pod dyskusje kilka możliwości rozwiązań, ale oczywiście zadecydują SG. A tak na marginesie, to dodatkowy "szczegół", że rycerz nie bardzo ma wybór w expowiskach, bo większość mu się po prostu nie opłaca ze względu na koszta i słaby exp.
Shad0w17 jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 20:59   #8
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Nie do końca jest tak, że to SG zdecydują. Projekt ma to do siebie, że ktoś nim kieruje. :)
Co do hitów na więcej niż jedną kratkę (max dwie), to zgodziłbym się z czymś takim, ale przy pewnych nowych rodzajach broni, jak piki, halabardy. Musiałyby być słabsze od nowych toporów i, rzecz jasna, dwuręczne. Oczywiście rycerzy 2h trzeba byłoby trochę wzmocnić, ale to już temat na inną dyskusję, no i brany wcześniej pod uwagę.
To tyle, jeśli chodzi o mój komentarz to pomysłów przedstawionych w tym temacie. Nie uważam ich za bezsensowne, ale sam widziałbym to inaczej.
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 29-04-12, 23:59   #9
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

ooo Piki i Halabardy to jest super pomysł już kiedyś o tym myślałem ale wtedy np fajnie jakby była klasa np włócznik - pikinier czy tam strażnik - elitarny strażnik.
Attax jest nieaktywny  
Stare 07-06-12, 10:00   #10
zhiris
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie

opłaca sie grac 2h ?
zhiris jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin