Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-10-18, 22:26   #11
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Jeżeli zwiadowca daje radę na puginałach za 230 many manasować się po 440 many na turę. To mag bijąc gfb za 115 i manasując się po 200 będzie miał problem? Jeżeli mag ma 500 many, i powiedzmy na turę schodzą mu dwa hape tawisy, bo wpadł w tarapaty. To schodzi mu 115+ 2*75 = 265 many na turę. Czyli różnica jest 65 na turę. 500 many dzielimy przez 65 many na turę co równa się ~7 tur, czyli 14 sekund. Jeżeli zabraknie Ci many to teraz możesz pić mikstury wyzdrowienia. Nawet jeżeli mag dostanie nerfa na low lvlu to umówmy się - zasługuje na niego.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 22:57   #12
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Jeżeli zwiadowca daje radę na puginałach za 230 many manasować się po 440 many na turę. To mag bijąc gfb za 115 i manasując się po 200 będzie miał problem? Jeżeli mag ma 500 many, i powiedzmy na turę schodzą mu dwa hape tawisy, bo wpadł w tarapaty. To schodzi mu 115+ 2*75 = 265 many na turę. Czyli różnica jest 65 na turę. 500 many dzielimy przez 65 many na turę co równa się ~7 tur, czyli 14 sekund. Jeżeli zabraknie Ci many to teraz możesz pić mikstury wyzdrowienia. Nawet jeżeli mag dostanie nerfa na low lvlu to umówmy się - zasługuje na niego.
Ty oraz grysik spoko pójde na refil ma miksach maga tylko że To nie jest spvp i po takim refilu na miksach maga jestem kilka talarów w plecy...Jak już pisałem żeby wyjśc na + z kasa musze expic na miksach many.

Cytat:
Napisał bart303 Zobacz post
Wiesz, jeżeli nie chcesz robić przestojów na respie by się namanasować by starczyło Ci many na wybicie spota, to kup mikstury maga- fakt profit będzie mniejszy ale za to exp/h będzie większy. Ja nie widzę żadnego minusa rozwiązania RMC( chyba że zaraz ktoś wyjdzie z tekstem " ale to nie jest RPG"), ponieważ w końcu każda profesja miałaby równy czas refila.
Może jak wbije jakiegoś seta 16% dmg i wbije 180 mlvl to może na miksach maga bedzie jakikolwiek profit.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-10-18, 23:19   #13
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Uważam, że powinniśmy wrócić do starego NOWEGO systemu run, tylko bez żadnych udziwnień typu runy mistrzowskie.
IMO powinny być dostępne stare i stare nowe runy naraz.

@edit

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
A gdyby tak zrobić system, który nakazywałby ładować runy mocą u odpowiednich npc? Moc=mana potrzebna na zrobienie runy.

Czyli: gracz idzie do npc i pisze:
G: ładuj runę pocisku ognia
NPC: Jak bardzo chcesz naładować runę?
G: 10000 ładunków mocy
NPC: Twoja runa została naładowana

10000 ładunków mocy odpowiada 10000 punktów many, które normalnie użylibyśmy do stworzenia runy. Każde użycie runy zabiera ilość ładunków odpowiadającą ilości many potrzebnej teraz na wytworzenie jednego użycia runy. Alchemia mogłaby redukować koszt potrzebny na użycie, żeby alchemicy nie byli poszkodowani.
Koszt ładunków w miedziakach odpowiadałby kosztom jednej wypitej mikstury.

Oczywiście można to rozwiązać tak, żeby wartości ładunków mocy były mniejsze, ale ktoś musiałby przeliczyć stosunek 1 ładunku do many.

Jestem też za zrobieniem różnej jakości run, ale w rozsądnym przedziale ich siły.
^ to jest zajebisty pomysł
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 04:22   #14
3373722
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: katakumby
Postów: 74
Domyślnie

a gdyby zrobić, że kupno run kosztuje tyle samo co zrobienie ale zrobione runy sa silniejsze o 10%? lub coś w tym rodzaju.
3373722 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 07:34   #15
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Wydaje mi się, że 10% silniejsze za robienie ręcznie to zdecydowanie za dużo. Będąc elementalista masz bonus, do tego auta, cain, potka i rybka, wskakuje Ci dużo mlvl'a, więc zamiast bić 500, będziesz bił 550. To zdecydowanie za dużo jak na 10%.
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 08:50   #16
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
A gdyby tak zrobić system, który nakazywałby ładować runy mocą u odpowiednich npc? Moc=mana potrzebna na zrobienie runy.

Czyli: gracz idzie do npc i pisze:
G: ładuj runę pocisku ognia
NPC: Jak bardzo chcesz naładować runę?
G: 10000 ładunków mocy
NPC: Twoja runa została naładowana

10000 ładunków mocy odpowiada 10000 punktów many, które normalnie użylibyśmy do stworzenia runy. Każde użycie runy zabiera ilość ładunków odpowiadającą ilości many potrzebnej teraz na wytworzenie jednego użycia runy. Alchemia mogłaby redukować koszt potrzebny na użycie, żeby alchemicy nie byli poszkodowani.
Koszt ładunków w miedziakach odpowiadałby kosztom jednej wypitej mikstury.

Oczywiście można to rozwiązać tak, żeby wartości ładunków mocy były mniejsze, ale ktoś musiałby przeliczyć stosunek 1 ładunku do many.

Jestem też za zrobieniem różnej jakości run, ale w rozsądnym przedziale ich siły.
Uważam, ze jest to świetne rozwiązanie dla nas. Majac jednak na względzie przyszłość altaronu, uważam że jest to kolejna niepotrzebna rzecz której nowi gracze będą musieli sie nauczyć. Nie rzucamy im kolejnych klod pod nogi, i tak juz ledwo co nadążają.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 12:09   #17
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Uważam, ze jest to świetne rozwiązanie dla nas. Majac jednak na względzie przyszłość altaronu, uważam że jest to kolejna niepotrzebna rzecz której nowi gracze będą musieli sie nauczyć. Nie rzucamy im kolejnych klod pod nogi, i tak juz ledwo co nadążają.
Grając pierwszy raz w Gothica magiem każdy z nas musiał nauczyć się różnych systemów. Altaron jest wymagający dla nowego gracza, bo ma wiele innowacyjnych rozwiązań różniących go od Tibii i powinno być ich jak najwięcej.
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 12:25   #18
3373722
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: katakumby
Postów: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kierka250799 Zobacz post
Wydaje mi się, że 10% silniejsze za robienie ręcznie to zdecydowanie za dużo. Będąc elementalista masz bonus, do tego auta, cain, potka i rybka, wskakuje Ci dużo mlvl'a, więc zamiast bić 500, będziesz bił 550. To zdecydowanie za dużo jak na 10%.
Napisałem tylko przykład % może to być mniej.

Co do tematu system run, które biorą mane jest to moim zdaniem najgorszy z mozliwych pomysłów.
3373722 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 12:52   #19
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

System run zabierających manę został zlikwidowany bezpośrednio na życzenie i po protestach graczy serwera PVP ponieważ ponoć zabijał PVP i uniemożliwiał grę. Tylko przypominam. Osobiście bardzo lubiłem ten system.

Temat obserwujemy, ale nie będziemy go analizować czy wprowadzać w życie w tej chwili - jest zbyt dużo ważniejszych rzeczy do zrobienia.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-18, 12:54   #20
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Robiąc poważnego otsa i odbiegając od tibii, celujesz w nieistniejący target. I tak już prawie sami fani Gothica zostali (ze mną włącznie).

Cytat:
Napisał 3373722 Zobacz post
Napisałem tylko przykład % może to być mniej.

Co do tematu system run, które biorą mane jest to moim zdaniem najgorszy z mozliwych pomysłów.
Argumenty, argumenty i jeszcze raz dlaczego?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin