Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy zgadzasz się z postulowanymi zmianami w balansie?
Jestem za zmianami w balansie 63 50.40%
Balans nie wymaga zmian 53 42.40%
Jest mi to obojętne 9 7.20%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-01-16, 21:10   #61
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mastach Zobacz post
To inaczej... Jezeli oni testuja oni jedynie "bledy" to równie dobrze, mozna powiedziec, ze wprowadzenia runy niekonczacej sie, bijacej po 123123123123121231 milionów nie zabierajacej many, w sumie nie koniecznie jest bledem, wiec moglaby zostac wprowadzona... a czemu nie .. Jak sie tak bawic.. Wiec w takim wypadku wprowadzania zmian wyglada w nastepujacy sposob:
1. Napisanie w propozycjach, aby wprowadzic exp x1000.
2. Potwierdzi chec takiej zmiany 51% serwera.
3. Na test serwerze sprawdza, czy czasem nie daje 1001 razy wiecej.
4. Ostatecznie nikt nie sprawdza czy zmiany sa dobre dla serwera ?
Właśnie Mastach doszedł do sedna ja już kiedyś pisałem ten projekt nie ma kompletnie planu do czego chcą dążyć. Wszystko jest robione byle coś tam było robione. Nawet nikt nie zastanowi się co będzie za jakiś czas i jaki będzie mieć wpływ dana zmiana.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 21:12   #62
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
Właśnie Mastach doszedł do sedna ja już kiedyś pisałem ten projekt nie ma kompletnie planu do czego chcą dążyć. Wszystko jest robione byle coś tam było robione. Nawet nikt nie zastanowi się co będzie za jakiś czas i jaki będzie mieć wpływ dana zmiana.
Proszę przeczytać moje wypowiedzi w aktualnościach, a znajdzie Pan dokładny opis jaki projekt ma plan.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 21:15   #63
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

@Altrel z taką polityka to zamykajcie ten projekt bo to nie ma sensu. Panie to trzeba za jajca chwycić. Szczerze niech altaron zdycha może w końcu zdechnie, oby. A jest to potrzebne aby mógł powstać nowy lepszy ots altaron.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 21:39   #64
viviane
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 39
Domyślnie

Balans na tym serwerze jest, nie idealny w 100% ale DZIAŁA, i mówię to na podstawie serwera non-pvp. Powiedzmy sobie szczerze, o to w tej grze chodzi: im dłużej grasz, tym większa cyferka wyświetla się obok nazwy "poziom", tym wyżej jesteś na stronie "highscore", tym większe cyferki zobaczysz po wpisaniu komendy "stan konta" i tym większe widzisz nad głowa przeciwników.
Z tego co widziałem problemem na pvp jest odstawanie nekro magów czy tam zwiadów od reszty, bo robią super obrażenia na wojnach i składają równych sobie poziomami przeciwników w 3 sekundy. Dlaczego w tej sytuacji nie ma odpowiedzi "altaron ma być trudny" ? Dlaczego wy narzekacie na to, że padacie w 8 sekund od 2 przeciwników i nie macie szansy przeżycia? Może dlatego, że jesteście sami? Jeżeli padacie raz dwa podczas bitw, to może dlatego że nikt was nie leczy? Może dlatego, że pchacie się do przodu na pierwszy ogień, bijecie na otwartych przestrzeniach? W tej grze jest tyle czarów i miejsc i możliwości i kombinacji na przebieg walki, że nie wierzę, że wasze niepowodzenia są kwestią balansu.

Co do samych zmian obrażeń i ogólnego balansu postaci: takie coś można wprowadzać dowolnie podczas gry (czytaj: miesiąc, rok po resecie) pod warunkiem, że gracze mają możliwość grania wg wybranych aktualnie subprofesji i rozdanych PN, inaczej - mają możliwość resetowania obu rzeczy. W tej sytuacji przy jakiejś zmianie gracz ma możliwość przerobienia się (np. z nekro alch na duch ele) i grania tak jak lubi, np. bo znerfili nekro alcha. Dużo ludzi zrobiło postać w taki sposób aby była ona ich zdaniem najlepsza w danej konfiguracji. Jak teraz mają się czuć osoby (już było wspominane o tym) który robiły rycerza nekro alch bo chciały robić ten super DPS kosztem słabej obrony i leczenia, które poświęciły dużo czasu na to, a teraz następuje redukcja z 38% na 10%? Gdyby to było wiadome od początku gość by być może wogóle nie myślał o tych subprofesjach.

Reset przy takiej zmianie byłby najrozsądniejszym rozwiązaniem, ALE w tej grze jakby nie patrzeć masz tym lepszą postać im dłużej grasz. I teraz wszystkie osoby, które grają tutaj od marca, które poświęcają czas na "rozrywkę w czasie rzeczywistym" dostają kopa i całość jest im zabierana. Tłumaczenie, że przyjemności nikt im nie odbierze, bo przecież co pograli to ich, jest o kant dupy, bo z graczy na poziomie 150+ absolutnie każdy przechodził przez ch*jwo nudny i męczący okres, żeby na tym 140 zacząć expić gdzieś, albo za 40h expienia stać go było na to i tamto.

Jak chcecie balansu i resetów, zróbcie zerowy wzrost umiejętności przy zadawaniu obrażeń / poziomu magicznego przy konsumpcji many itp. Całkowity wzrost umiejętności odbywa się za pomocą PN. Do tego możliwość zmiany wybranych subprofesji kiedy komu się podoba. Jak zwiad necro alch będzie do dupy, każdy zrobi ele ducha i to będzie sugestia, że coś w necro ele trzeba zmienić i w takiej sytuacji można balans zmieniać co 3 dni i nikt nie będzie pokrzywdzony

I zapomniałem jeszcze o jednym. Od roku wszyscy są balansowani, a może zamiast tego dodanie 30 nowych respów i zrobienie długich questów spowodowało by, że ludzie nie szukali by problemu którego nie ma. Nie wiem jak dokładnie wygląda wasza praca ani edytory map i ile czasu administracja poświęca na projekt, ale daję rękę, że w weekend jedna osoba może zrobić super resp i ewentualnie w drugi ktoś inny go dopieści, więc tworzenie miejsc nie jest problemem. To jest tylko sugestia z mojej strony, być może zajęcie się czymś innym niż balans da większy efekt.
Ostatnia zmiana w mapie to chyba lodowe wiwerny. Resp jest super, porównywalny z rekinami/czerwonymi smokami, jest inna sceneria, a sam resp to tylko kilka korytarzy i schodków, a jest to urozmaicenie.
Nie resp? To może jakiś unikatowy przedmiot, np. śpiwór, w którym można ładować bonus 25% exp w dowolnym miejscu, oczywiście zdobycie takiego trwalo by dłużej niż 2 tygodnie po rozpoczęciu questu.
I właśnie, questy: silnik i sposób gry jest zerżnięty z tibii, nie bójmy się tego, ale nie przeszkadza to nam i to nie jest problem. Jak nie macie pomysłu na schemat zadania zróbcie kilka takich jak w tibii, coś w rodzaju POI, Killing in the name of... itp., wszystkie z jakimiś niecodziennymi nagrodami, np. wspomniany psiwór, runa teleportacji w jakieś miejsce, którą ładuje się tak i tak, zwój błogosławienia broni dodający 0,2s ataku, dowolność jest duża

A propo wersji anglojęzycznej: może potrzebujecie drużyny osób, która będzie tłumaczyła wypowiedzi na angielski? na pewno przyspieszyło by to wejście serwera na anglojęzyczne OTlist
viviane jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 21:45   #65
Boltzer
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 60
Domyślnie

Może dlatego, że padanie w 3 sekundy nikogo nie bawi?
Boltzer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 21:58   #66
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

@Viviane

Idź na jakiegoś orsha na 8.6, tam się lepiej pobawisz. RPG to RPG, a nie cyferka.
ezzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 22:03   #67
viviane
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 39
Domyślnie

@Boltzer
nie biegnij w pojedynke na pierwszy ogień, chowaj się za ścianami, czasam może warto uciec i odciągnąć przeciwnika od reszty, jak goni Cię kilku, próbujcie po kolei ich ogrodzić, żeby nie mogli was bić,set na obronę od mroku, utamka, która być może pozwoli przeżyć te strategiczne 2 sekundy

Głupio mi trochę o tym gadać jak nie gram na pvp, ale po tych wypowiedziach (bo najwięcej mam wrażenie jest: 3x zwiady/2x magi necro mają mnie na combo) ja mam w głowie 2x grupy 10 osobowe stojące naprzeciwko siebie na otwartej przestrzeni, a następnie 2x grupy 2x osobowe i 16 trupów, bo każdy był zajęty uderzeniem SD w przeciwnika, po co leczyć i uciekać

Cytat:
Napisał ezzak Zobacz post
@Viviane

Idź na jakiegoś orsha na 8.6, tam się lepiej pobawisz. RPG to RPG, a nie cyferka.
RPG jest zależne od tego kto gra, jeden chce się wkręcić w fabułę i będzie się super bawił i hity po 1000 mu nie przeszkadzają, drugi nie ma pojęcia o czym jest fabuła i questy wykonuje wg spojlera bo to go bawi. Orshabal hity nie psują RPG

Tak samo RPG może być szansa na zabijanie przeciwnika przez zwiadowce na 1x hita, bo trafi w głowę ze strzały
viviane jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 22:04   #68
Mastach
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 193
Domyślnie

@up
Nie grales, nie walczyles, nie masz prawa do wypowiadania sie na ten temat. Bo mnie sie np. Tez wydaje ze serwer npvp jest bez sensu, ale to MI SIE WYDAJE, a wy grajac tam mozecie miec inne zdanie. Komentarz dot. Twoich postow i tlumaczenie typowi z non jak wyglada sytuacja na pvp jest bez sensu, tak samo jak teoje komentowanie walk.
P.S. Racja powinno byc Ci glupio, ze o tym piszesz. Bo mi jest, ze musze Ci to wytlumaczyc.
Mastach jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-01-16, 22:11   #69
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

Jakie pojedynke, ty myslisz ze my magami w pierwszej linii stoimy ? Za czym chcesz się chować na otwartej, wy to byście się chowali, w pzecie pod namiotem. Jak goni cię kilku to wyobraź sobie, że dość mocne parale obrywasz, wallują ci mordkę i blokują ciałem, a jak już stoisz w szyku to leci combo bomb w środek boxa i robisz regroup pod Korwinem (potwierdzone info).

Fabuła Altaronu to chyba po grzybkach, masz wojne z abitańcami co tak na prawdę nic nie atakują, a questy fabularne wykonuje się w ~3 godziny w 2-3 osobowej drużynie, i masz klasztor na rubieżach, który się wykonuje też około 3 godzin, w nieco większej drużynie. "Fabułę" altaronu przeszedłem już dawno.

Ściągnij sobie jakiegoś dobrego RPG'a z neta i przejdź, wtedy wróć i pisz jak to powinno wyglądać. Pograj w jakąś gierkę z dobrym systemem walk PVP i wtedy pisz jak to powinno wyglądać. A w głowie to ty masz zaorane już dobrze, oglądnij filmiki z wojen, gdzie spora część akcji to po prostu wycinka z bomb, albo wyścig kto pierwszy zliczy targety (mówię o nowych filmikach, nie tych starych gdzie balans był chujowy, ale lepszy od obecnego)
ezzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 01:29   #70
Rayo
 
Avatar Rayo
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 196
Domyślnie

Prawdę mówiąc jest mi zupełnie obojętne, czy zmiany w balansie będą czy nie. Trochę tych zmian przeżyłam i żadna zmiana nie przyniosła stabilności balansu. Jak coś jest dobre, to nerficie za mocno, jak za słabe to windujecie za mocno w górę.
Pamiętam moment, kiedy balans był prawie idealny, korekty wymagało tylko kilka elementów. I wtedy nastąpiły znaczące zmiany w skillach, które przewróciły do góry nogami wszystko.

Z tego co czytam na forum, to największy problem na pvp, to subka alchemika, która daje mocnego "kopa".I raczej nie chodzi tu tylko o nekro, bo nekro od zawsze miał dużo bić, ale o bonusy do profesji alchemika. Według mnie alchemik ma i tak dobry bonus z mikstur, mniej potrzebuje ich na expa, co za tym idzie ma mniejsze koszty. Myślę, że "zdrowiej" byłoby rozszerzyć ofertę alchemika na bonusy do więcej mikstur, tak by np mikstury na skille robione przez alchemika dawały lepszy efekt niż te wydropione z mobów, dłuższy czas działania, czy więcej skilli.

Jeżeli miałby nastąpić jakieś zmiany, to proponuję:
-zmniejszenie podstawy dmg, i powrót do zależności dmg również od lvl, nie tylko skilli
-zabranie dodatkowych bonusów dmg alchemikom


Można by się również pokusić, o możliwość zdobycia 3 subprofesji, wtedy nie byłoby takich rozbieżności i pytań, co wybrać...alchemika czy elementalistę. Zawsze uważałam, że alchemik jest poboczną subką, takim "wspomagaczem".I taką powinien zostać, być może w formie 3 subprofesji.

Jestem na nie za resetem, i na nie w zmianach z wnękami w itemach.
Rayo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin