Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-06-11, 21:08   #1
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie Poradnik Spritowania by Shikate! Zajrzyj!

Wiele osób już się mnie pytało, jak robić sprity takie jak ja... Nie wiem, czy pomogę tym, ale zrobię tutaj poradnik, bardzo rzadko spotykany, a może jestem nawet pierwszym, który robi poradnik dot. robienia mebli! Jak wiecie, aby uzyskać pełny efekt, należy robić grafiki pod kątem. Należy się z tym zapoznać, ze względu na to, żeby wiedzieć wszystko o światłocieniu itd. Poradnik będzie dość szczegółowy, ale na tyle jasny, żeby dało się go zrozumieć :) Więc może zacznijmy? Tutaj spis treści:
1. Trudne początki
2. Line art
3. Cieniowanie
4. Wykończenie
5. Wskazówki

1. Trudne początki
Często się uważa, że spritowanie jest skomplikowane. Czy to pod kątem, czy robiąc płaszczyzny. Oczywiście, głównie zaczynając. Często spodziewamy się zamierzonego efektu, poprzez studiowanie poradniku, a wychodzi nasza zmora - rozczarowanie. Dlaczego tak jest? Otóż proste. Człowiek myśli, że talent, to talent. Że on się uaktywnia od razu, zaczynając. Ale tak naprawdę talent się ma rozwijać, bo na początku to go nawet po prostu nie ma :D Przynajmniej w moim przypadku, bo po prostu byłem jak wy, nie umiałem tego robić. Więc, obalamy ten mit z talentem i bierzemy się do ciężkiej pracy nad rozwijaniem go! Oczywiście, na rozwijanie będzie potrzeba dużo czasu. Tak szczerze, to nawet ten poradnik nie jest do nauczenia was spritować, ale do zachęcenia, bo wiem, że poradnikiem nic nie zdziałam. Jeśli nie masz chęci, nawet nie zaczynaj, chyba, że dla zabawy. Trzeba być zdeterminowanym, aby zacząć, chociaż efekty wraz z pracą będą widoczne. Praktycznie im dłużej robisz, robisz lepiej. Trzeba mieć trochę cierpliwości, ale co ci szkodzi chociaż spróbować? Może akurat Cię to wciągnie? Aha... I jeszcze jedno. Nie każdy robi dobrze wszystko. Ja sam kompletnie się nie znam na itemach... Dlatego musicie ocenić, co was najbardziej ciągnie. Ja osobiście lubię outfity, które są wyjątkowo trudne i nie zawsze chce mi się je robić oraz oczywiście meble. Są one wg. łatwe, a efekt sto razy większy od outfitu. Właśnie dlatego je wybrałem jako cel.

2. Line Art
Line Art w meblach? Nic prostszego. Wystarczy umieć rysować prostopadłościan o.O Pokażę wam to mniej więcej.

Zaczynamy od zwykłego prostokąta. To jest góra mebla, czyli to, gdzie kładziemy laptopa, czy szklankę :D Następnie robimy trzy kreski, które staną się krawędziami. Dwie pierwsze, najbardziej widoczne to konstrukcja przodu, a ta najdalej to bok :) Oczywiście na boku nie umieszczamy nic. Bok się łączy z innymi meblami (np. meblościanka). Oczywiście do tego dwie dolne linie, dające nam pudełko. To jest dół. Do mebli nie potrzeba dużo wyobraźni. Można zrobić szufladę, drzwiczki, szybkę. Nic prostszego! Ja narysowałem kontury drzwiczek i szuflady.

3. Cieniowanie
Zmora początkujących, czy też nic prostszego? Zobacz to sam!

Ja zacząłem od góry mebla. Tam dajemy najjaśniejsze kolory. Oczywiście cieniowanie zobaczycie sami. Podpowiem tylko, że należy robić parę kresek, dając wygląd drewna. Następnie bok. Na boku należy robić też kreski, tylko pod kątem. Również zobaczcie jak ja to robiłem. No i przód. Zacząłem od obudowy, czyli od tego w okół szuflady i drzwiczek. Zobaczcie jakich użyłem kolorów. No i szufladka i drzwiczki. To akurat jest nieskomplikowane. Ważne jest to, żeby się wyróżniały, czyli były widoczne. W tym wypadku użyję jaśniejszych kolorów.

4. Wykończenie
Chodzi o to, żeby urozmaicić mebel. Można dać na jego górę lampkę, kubek, po prostu co chcemy. Również przyda się zrobić otwarty mebel, dla efektu realistycznego. Po prostu z otwartą szufladą. Może kiedyś wam pokażę jak to się robi, chociaż w zasadzie to nic skomplikowanego! A może sami zobaczycie jak to się robi? Tutaj moja meblościanka ^^

Oczywiście możecie zobaczyć odsunięte szuflady, czy też otwarte drzwi. To nie jest zbyt trudne.

5. Wskazówki
No cóż... Jak pisałem. Góra jasna, bok mniej, przód jaki chcemy ^^ Meble to wasza wyobraźnia, możecie zrobić z nimi co chcecie. Są one w zasadzie proste do zrobienia. Co tu dużo mówić... Bardziej potraktuję to jako zakończenie. Liczę na to, że będziecie stale pokazywać swoje meble w tym temacie, żebym mógł być z was dumnych, oraz proszę o przyklejenie tematu. Widać przyda się innym. Zapamiętajcie: Nie patrzcie na innych, tylko róbcie dla siebie i najważniejsze, bądźcie optymistami! Nie zawsze coś wychodzi, ale zawsze można poćwiczyć! To tyle, dziękuję tym, co przeczytali :)

Ostatnio edytowane przez Shikate ; 01-06-11 o 21:13
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin