Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-13, 22:18  
Dzisiejsza łatka
Majkul Majkul jest nieaktywny 23-09-13, 22:18

Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-09-13 o 16:07.

Majkul
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Odwiedzin: 47785
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:00   #61
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

ale tu nie ma exp stage :d
może uciąć expa o 10% a nie 30 (lub tak jak było) >:D
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:05   #62
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Przyznam rację, że ten patch wprowadza dużo zamieszania. Szczególnie na serwerze PVP.
Jednak... wprowadzone zmiany są bardzo dobre, jeśli zrozumiemy co mają zmienić (jak to zmiany).

Do wczorajszego dnia Altaron był grą bardzo łatwą w niczym nie przypominającą starych, trudnych RPG.
Poziom jak i pieniądze zdobywało się bardzo szybko, bez potrzeby wytężania mózgownicy i zdobywania znajomości. Od tej pory, by coś osiągnąć (zaczynając od zera - i tu cały problem) trzeba będzie o wiele więcej się napracować.

Niestety rozumiem, że duża ilość obecnych graczy nie wie czym jest "trudna gra" i nie będzie chciała w nią grać. Może będzie to wyglądało na zrzędzenie starego gbura ale napisze - takie pokolenie. Potrzeba zmiany myślenia.

Całą trudność polega na tym, by grę zrobić trudną, ale nie nudną.

Co do obecnej sytuacji na serwerach - tajemnicą poliszynela jest, że obecna elita grających graczy zyskała przewagę nad tymi, którzy zaczynają, bądź władze chcą przejąć, jednak ta różnica szybko skruszeje, gdyż zmiany w zdobywaniu doświadczenia i stratach po śmierci, są na przekór Waszym poglądom, furtką dla graczy, którzy mają niższe poziomy. No bo kogo bardziej zaboli i wykosztuje czas oraz pieniądze śmierć? 250 czy 150 poziom? Hm?

//Wszelkie powyższe opinie są subiektywne i należą do mnie.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:09   #63
Ellegon
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Nigdzie
Postów: 40
Domyślnie

To ja chce tutaj prawdziwe stare i trudne rpg - 99% serwera nie ruszy się wtedy z depo xD.
Ellegon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:10   #64
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Do piszących o ankiecie, w której większość głosowała za utrudnieniem gry.
Zapytajcie sami siebie, patrząc co się dzieje w tym temacie, jak wyglądałaby ankieta, gdyby podać w niej plany dotyczące tego utrudnienia (czyli to, co wprowadziła łatka).

;)
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:13   #65
Gekko
 
Avatar Gekko
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Gekko
Domyślnie

To teraz postawcie serwer hardcore rpg ;)
Gekko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:16   #66
kajko
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 8
Domyślnie

Serwer hardcore pvp na obecnych zasadach to by było coś!
kajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:21   #67
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Nagle wszyscy chcą nowego serwera.. Pytam się po raz któryś, za co ten serwer będzie utrzymywany? Serwer PvP przeniesie się na Hardcore i serwer PvP wymrze, bo tam nie opłaca im się walczyć Hlvlami a na Hardcore bez żadnych strat.. Zróbcie im reset tego pvp i po sprawie xD
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:24   #68
MianDa
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
No bo kogo bardziej zaboli i wykosztuje czas oraz pieniądze śmierć? 250 czy 150 poziom? Hm?
Dobra ale to levele 150+

A co z levelami do 50 ? To właśnie oni najbardziej cierpią na tej zmianie. Jak bym miał 150+ level to by mi to totalnie wisiało że takie zmiany są, bo i tak expił bym głównie grupowo więc loot i tak ten sam, a kasy miał bym pełno, nie miałbym co z nią robić.
MianDa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:26   #69
TaraN
 
Avatar TaraN
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Skąd: Środa Wlkp.
Postów: 21
Domyślnie

No więc po delikatnym teście co i jak to te -30% EXP'a w praniu wychodzi troszeczkę inaczej. Otóż expiąc wczoraj na szpicy na krasnalach miałem max 24k/h, dziś po obniżeniu expa i jeszcze szybszym i intensywniejszym wybijaniu krasnolódków mam max 12,5k/h czyli wbijanie lvla obniżyło mi się w czasie o jakieś 50%. Ogólnie to nie mam bólu dupy o to, że są obniżki jak w MediaMarkt'cie. Może dlatego, że jestem casualem :P No, ale drop nadal mi się podoba, zwłaszcza jak bot nie podnosi diamentów i jest co potem zbierać :)

TaraN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 12:29   #70
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Całą trudność polega na tym, by grę zrobić trudną, ale nie nudną.
Wydłużenie expienia o X czasu rzeczywiście utrudnia grę i nie jest to ani trochę nudne.. no ale cóż, żeby utrudnić grę tibiopodobną to musiałoby zajść sporo zmian w rozgrywce i silniku.
Didrika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin